Zápal prínosových dutín a kašeľ

mikina6
20. dec 2012

Čaute kočky, potrebujem poradiť ... syn má zápal prínosových dutín trvá to už tretí týždeň ☹ , začalo to nádchou , bohužiaľ skončilo zápalom prínosvých dutín, momentálne máme ATB od minulej stredy... okrem toho trifed na kašeľ nasivin do nosa.... ale stále kašleme mám pocit že sa kašeľ vôbec nelepší... je to taký dráždivý kašeľ ako keby mal hustý hlien v hrdle a nejde mu to vykašlať... máte niektorá skúsenosti koľko trvá taký kašeľ pri tomto zápale či je to ok a čo by mohlo pomôcť ? vopred vďaka za cenné rady ..aj ho nahrievam soluxom , smrkať mu nejde.... ☹ už som zúfala...

palomka
20. dec 2012

@mikina6 ked mu nejde smrkat a ani vykaslat skus dat sinupret kavapky. na kasel a vykasliavanie je velmi dobry sirup Solmucol. ten nam vzdy zaberie a nie len pomaha vykasliavat ale aj kasel vylieci. skore uzdravenie. kasel sa lieci dlho, niekedy aj 3-4tyzdne

nori21
20. dec 2012

@mikina6 my sme mali ten istý problém, mesiac nás liečili antibiotikami a rôznymi sirupmi proti kašli, ale po skončení antibiotík sa nám to vracalo, robili výtery z ktorých zistili, že dcérka má dva druhy baktérií, ktoré to spôsobujú a zväčšila sa jej nosná mandľa. Okrem antibiotík nám zabral Nasivin sinus sirup, Nasonex sprej do nosa. Pri vyšetreniach sa zistilo, že
má reflux, ktorý tiež spôsobuje kašeľ. Odporúčam naparovať cez nos studenou parou, aby nebol suchý vzduch,ktorý vysúša sliznicu.

karolin09
20. dec 2012

my mame sinusitidu uz asi 2 mesiace, mala brala ATB ale nepomohli, dalsie som odmietla jej dat. Odhlasila som ju zo skolky aby sa mohla z toho doma lepsie dostat, takze uz mesiac aj nieco je doma. Berie Nasivin sinus sirup, Nasivin do nosteka ten velmi pomaha ale musis ho spravne aplikovat - nastriekat do vycisteneho nosteka a dietatko musi 8-10min lezat aby to poriadne zabralo. Potom najlepsie nahriat soluxom. Malej sa uvolni nostek hned. Okrem toho Solux 2-3x denne, skusali sme aj Biolampu, sol do nosteka ale hlavne robim malej nosnu sprchu s Vincentkou 3x denne a myslim ze to nam dost pomaha. Vo vytery mala pneumokoka ale za tyzden sme sa ho aj bez ATB zbavili. Kaslat mi zacala pred par dnami v noci, zevraj je to tym ze sa uvolnuje hlien. Inak Dr. mi povedala ze sirupy na kasel moc nezaberaju:( takze ani ziadny nato nedavam. Ozaj a este sme brali Bioparox-teda ak som to spravne napisala nepametam si presne nazov, myslim ze zabral. A tiez je dolezite smrkanie, najskor jedna dierka potom druha a nie moc na silu....my sme malu nutili smrkat a vzdy poriadne, ze z toho dostala az zapal do uska - co teda tiez byva pri tejto diagnoze. Sinusitida inak trva dlho kym sa jej zbavis. Skore uzdravenie prajem

mikina6
autor
20. dec 2012

kočky, sinupret sme brali doteraz, aj pamycon do nosa, bohužiaľ bez efektu, teraz nám dr.na orl dala trifed, tiež nám robili výtery vyšli moraxela a hemofil pozitívne takže na to nám dali ATB amoksiklav, ale mne sa zdalo že nezaberajú ako majú tak som išla na orl kde spravili rtg a zistili že má plnú ľavú lícnu dutinu ...takže berieme atb, dávame solux aj kvapky nasivin do nosa , on nekašle v noci len cez deň je to taký odrhovací kašeľ ako keď ti niečo zavadzia v hrdle... ale hlien mu do hrdla nezateká tak povedala dokina... už sme tretí týždeň doma...
karolin09 prosím ako robíš tú sprchu s Vincentkou ?

karolin09
20. dec 2012

@mikina6 mame doma Rhinoclear je to taky prostroj kt.sa dava do nosteka a vincentka sa v nom do nosteka rozprasuje.musim povedat ze to dost zaba.ale pocula som uz aj ze niekto preplachuje dutiny normalnou striekackou🙂takze aj tak sa da.inak vincentka je dobra aj na pitie lebo rozpusta hlienky ale nie zas vo velkom lebo moze sposobit hnacky.

karolin09
20. dec 2012

Ospravedlnujem sa za chyby pisem to z mobilu🙂

andrejka1983
21. dec 2012

@mikina6 nám na kašel pomohol Hedelix a Calcium-super sirupy obidva a tiež sme brali antibiotika Amoxyklav či ako sa volali 🙂 do nosa ni nestriekala nič, lebo pekne vie vyfukať soplik takže tu nebol problém

iwiny85
21. dec 2012

Na rozpustenie hlienov je účinný Sinupret sirup, alebo Solmukol, rozpúšťajú hlieny a uľahčujú vykašliavanie. A na noštek určite sprej z morskej soli. A na soplíky nám veľmi pomáha Pamycon, ale ten je len na lekársky predpis.

lili_mia
21. dec 2012

@mikina6 čo odporúčal krčiar? Ja som ani nedostala ATB, do správy napísal (bola som aj na rtg), že mi odporúčal mucosolvan (v lekárni mi ponúkli lacnejší ambrene), nasivin som odmietla a striekala si vincentku, hoc to trvalo dlhšie. Pýtala som sa, čo robiť s tým ako mi stekajú hlieny do hrdla, tak v lekárni dali dve možnosti .. acc long alebo sinupret, k tomu prvosienkový čaj.
ATB mi zrejme nedal preto, že som bola po liečbe na pľúcnom a tam som mala Pamycoin a ten nezabral, hlieny boli stále. Pila som zázvorový čaj, zvýšila dávky vitamínu C (prášok z DMka), miešala som to s čajom pulmoran (iný prieduškový). Ten obsahuje kvet bazy čiernej a tá je dobrá na hlieny. No ja som dospelák a poznám svoje hranice a ked je zle, tak viem, že mám ísť k lekárovi, pri malom dieťati sa nedá odhadnúť, či je to iba prechodné zhoršenie stavu.

lili_mia
21. dec 2012

@mikina6 aha už čítam, nevšimla som si skôr, že má plnú lícnu dutinu .. to je už vážnejšie než iba tie prínosné dutiny (ethymoidá) .. idem Ti pohľadať mail na strapco

lili_mia
21. dec 2012

@mikina6
poradnaorl@gmail.com, http://www.poradnaorl.webnode.sk/

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/?p... .. zbytočne jej budeš písať tu na MK, sem už nechodí

janulca444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kakaovyrez
4. feb 2015

@mikina6 Ahoj, nasla som tuto temu. Mozes napisat, ako ste vtedy dopadli? Nas maly ma zapal dutin, uz tretíkrát, mame amoksiklav a pamykon, ale zda sa mi, ze moc nepomaha, robime aj vyplach nosa, 3x denne solux, nastastie teploty nema, ale nos je upchaty, isli mu aj zlto-zelene sople, ked sme robili vyplachy, teraz uz nejdu, iba biele alebo priesvitne, ale stale rozprava nosom a sice to nema tak upchate, ale nie je to v poriadku. Opakuje sa vam to alebo to bolo jednorazove?

kakaovyrez
4. feb 2015

@karolin09 A vy ste ako vtedy dopadli? (pozri moj príspevok vyssie) Preslo to malej alebo s tym bojujete stale?

karolin09
5. feb 2015

@kakaovyrez Ahoj, moja mala ma teraz 5,5 roka a zapaly dutim mala naposledy tusim v zime 2013. Stale byva chora ale nemava uz sinusitidy. Chodievame aj na alergologiu a minuly rok malej nasadil lekar liecbu dal jej lieky s kortikoidmi do nosa ale neviem si teraz spomenut na nazov a mam pocit ze jej to celkom zabralo. Uz nemava ani zelene sopliky ked ma nejake prechladnutie a uzivala to menej ako mesiac. Pamykom inak malej vzdy pomohol. Hlavne to nahrievanie to je velmi dolezite a vyplachy nosteka.

kakaovyrez
6. feb 2015

@karolin09 My sme tiez objednani na alergologiu, ale caka sa dva mesiace, tak dovtedy to budeme musiet nejako zvladnut. Dnes je zas na tom o trosku lepsie, tak uvidíme. Hlavne sa bojim, ze sa mu to zopakuje. Solux davame stale, aj ten vyplach robim, ale len s fyziologickym roztokom, vincentka ho stipala, asi uz mal podrazdenu sliznicu, ale vyplachy su fakt super, nikdy by som neverila, co po nich z nosa vylezie. Tak dakujem ta odpoved, potesila si ma, ze sa to vyriesilo 🙂

nikusqa
23. feb 2015

Ahojte baby, bol niekto z vas na CT prinosovych dutin ?

babatkoo
23. feb 2015

Ahoj ja som kaslala mesiac a pol a zapal prinosovych dutin som dostala z klimy v aute..pomohly len antibiotika a naparovanie a sinupret

nikusqa
23. feb 2015

@babatkoo lebo ja mam problem od novembra minuleho roka, na chvilu antibiotika zaberu a potom sa mi to zase vrati a momentalne mi antibiotika ani nezaberaju, teraz uz beriem druhe 1000 mg rano a vecer. Tak uvidim, a ze ak mi ani tieto nezaberu tak na to CT-čko budem musiet ist. Tak preto sa aj pytam ci nema niekto z vas skusenost ....

eli74
23. feb 2015

@mikina6 @kakaovyrez
Vy ste sa uz z toho vyliecili? Moje deti trápi asi to isté. 1,5 mesiaca su uz chore nadcha, zapal usi, kasel drazdivy, sirupy piju za sebou ako nic, sinupret, ambrobene, solmucol, trifed, vibrocil, morska voda,pamykon podla mna nepomahal, vytery nepotvrdili bacilov, dnes dalsich 20€ v lekarni, kupila som skorocelovy sirup a vitaminy a uvarila im cibulovy caj... Pomaha vobec nieco, alebo treba pockat na leto?

babatkoo
23. feb 2015

@nikusqa na CT som nebola. Ja som do tej choroby bola aj hospitalizovana a operovana (z ineho dovodu) a az v nemocke ma to preslo. Neviem co tam do mna dali ale pomohlo. Ja som z tej choroby dostala aj zapal zubov a to bolo ... aj ked bol jul tak som sa snazila mat celo v teple a naparovala som + ten sinupret a lekarka mi dala ATB ale nepamatam si nazov a.este jamieson vitamin C 1500 mg denne

kakaovyrez
24. feb 2015

@eli74 My cakame na alergologiu, ale boli sme aj na krcnom, vraj je to dlhodoby proces, dostali sme kortikoidny sprej do nosa, sirupy od kaslu, vraj mame pocitat, ze to bude trvat aj pol roka a viac, kym sa sliznica da do poriadku. No a samozrejme uvidime, ake budu vysledky alergologie. Dr hovoril, ze to je nebezpecne aj kvoli usiam - stava sa, ze ak je ten zapal dlhodobo, deti ohluchnu a ked hovoris, ze mali aj zapal usi, mozno by bolo dobre nejake vysetrenie na krcnom a alergologii. Momentalne je maly na tom dobre, uvidime, co bude, ked pojde do skolky...

nikusqa
24. feb 2015

@babatkoo Mne praveze doktor povedal, ze ziadne naparovanie a obklady pri zapale. A ked s4 z toho dostala zapal zubov tak ako sa ti to prejavilo? Boleli ta ? ... lebo mna bolia tiez :(

babatkoo
24. feb 2015

@nikusqa ano boleli ma asi 7 zubov naraz este aj slinna zlaza sa mi z toho zdurila. Zuby nakoniec skoncili takto: 2 vytrhli, 1 vypln kanalikov. Plakala som od bolesti. Este aj oko na tej strane som mala opuchnute, korienky vlasov ma boleli na dotyk. Proste cela lava strana hlavy. To naparovanie som si sama naordinovala. Lebo mi isla.hlava prasknut z tych hlienov zapchatych - topiaci sa aj slamky chyta 🙂

nikusqa
24. feb 2015

@babatkoo No takmer presne tie iste priznaky mam aj ja. A najviax ma zaskocilo ked ma zacala cela lava polka hlavy boliet ale fakt, ze brutal - nebola som schopna sa skoro na nic sustredit, rozmyslat. A mylela som si, ze to mozem mat z krcnej chrbrice s ktorou mam tiez dlhodobe problémy ale rehabilitacna doktorka mi povedala, ze z toho polka hlavy neboli ale iba konkretna cast. Tak este, ze neurologia kde som sledovana stale (kvoli inym problemom). Ale ked vravis, ze aj teba bolela polka hlavy (si jedina, co sledujem vselijake príspevky), tak asi to bude naozaj z tych dutin a nie a nie ist ten hlien von a potom ked to tam je nahromadene tak to asi bolí. A tiw 2 zuby si mala aj poskodene ?

babatkoo
24. feb 2015

@nikusqa bohuzial ano. Preniesol sa mi tam zapal. Zubarka ma presviedcala ze je to z prievanu (pravdu mala) a ze to prejde (nepreslo). Zuby nevydrzali. Dostala som zapal do korena 8 a 7 zub mi trhala a 6 mi musela umrtvit (vybrala nervy) vsetky 3 zuby boli na bolavej strane a vedla seba :( vrchne zuby sme zachranili zubnymi pastami a vodami na citlive zuby. To vsetko z 8.hodinovej jazdy v aute z Chorvatska s klimou. Vsetko naraz zacalo nasledujuce rano - opuch, zapchate dutiny, bolest hlavy, vlasov a zubov a neskor aj ta slinna zlaza. Fakt som s tym trpela mesiac a pol urcite. Tie hlieny povolili mozno po 2 tydnoch a smrkala som dalsi mesiac..to co neslo cez nos som vykasliavala. Katastrofa...

nikusqa
24. feb 2015

@babatkoo No tak pevne dufam, ze ja takto neskončím lebo ma porazi. Uvidim co mi vo štvrtok povie doktor ale zatial ziadna zmena. Tak hlavne, ze to mas uz v pohode 😉

babatkoo
24. feb 2015

@nikusqa Drzim ti palce a dufam ze neskoncis bez zubov ako ja 😝 Bolo to pred rokom ale od vtedy klima v aute jedine s kuklou na hlave 😀

mata128
24. feb 2015

No dievcata,o tomto probleme by som vedela pisat.V roku 2002 mi pol roka,dokopy 26krat,dutiny prepichovali a preplachovali,pol roka som brala antibiotika a nakoniec mi to aj tak operovali. 12 rokov som mala pokoj a uz som zasa tam,kde som aj bola.Mesiac ma trapi neskutocny kasel,ale len cez den.Dnes som bola na rtg a som s dutinami tam,kde som aj bola.Ale teda uz ziadne prepichovanie nehrozi,to bola bolest neskutocna ☹