Zápal stredného ucha a rezistentný pneumokok u dieťaťa

tamarka
30. dec 2007

ahojte, viem, že sa tu toho už veľa popísalo, ale my máme trošku iný problém a dúfam, že tu ešte niekto s týmto problémom je. Tamarka mala pred rokom zápal stredného ucha a vo výtere sa objavil rezistentný /odolný voči bežným antibiotikám/ pneumokok. Na základe toho a tiež aj rád pediatrov sme ju dali zaočkovať vakcínou Prevenar. Celý rok sme boli úplne v pohode. Koncom novembra dostala Tamarka znovu zápal stredného ucha. Keďže vysoké teploty pretrvávali aj po ukončení liečby antibiotikami, lekárka nás poslala na príjem na detské oddelenie. Znovu klasika - ušné, paracentéza a vo výtere opäť rezistentný pneumokok. Lekár mi povedal, že tá vakcína nebola na ten kmeň pneumokoka, ktorým sa nakazila. Tak aká je to potom vakcína????

bystricanka
26. máj 2008

junovka...dík.Inak aj ja si myslím, žeby tam mal byť nejaký odstup, ale v každom prípade si vakcínu vezmem zo sebou a uvidím čo mi povie doktorka. Radšej by som ho dala zaočkovať v nejakom tom odstupe

mimakro
26. máj 2008

Myslím, že sa to môže. Však v minulosti sa do jednej nožičky očkovala difteria,tetanus, pertusis a do druhej hepatitída A. Teraz je to ako hexavakcína aj s detskou obrnou. Viem, že sa každá podáva do jednej nožičky a to je všetko. Inak musí vyť medzi dvoma očkovaniami min. 4 týždne odstup. Veľa doktorov však očkovanie proti pneumokokom odporúča začať až po očkovaní proti rubeole, mumpsu a osýpkam.

ruzenkaf
16. jún 2008

ahojte,
co sa tyka ockovania proti pneumokokom,tak moj maly, 2.5 roka, dostal teraz prvu davku a trapili sme sa skoro tri dni. Bol uz ockovany kadecim ale nic nebolo taketo ako tato vakcina. Nozicku mal strasne opuchnutu a dva dni sme mali 40 stupnove teploty, potom to konecne kleslo na 38. Nastastie moj maly je tvrdohlavy a napriek tomu ze skoro kazdy hlt vody vyvracal, neprestaval pit. To nam samozrejme velmi pomohlo. Ja som strasne dlho uvazovala, ci ho mam dat zaockovat alebo nie, ale kedze moja mama je detska sestricka, tak chodila kazdy den s novymi hrozostrasnymi historkami o pneumokokoch. takze bolo rozhodnute. Najhorsie bolo, ze ked mal maly teploty po ockovani, zacala chodit z prace z novymi historkammi o tom ako taketo deticy koncia na infuziach.. No ale podla mna to su strasne extremy. 😒 Hlavne je to,ze to uz mame za sebou a hadam, nam ta vakcina aspon trochu pomoze odolavat virusom.
Podla mna pneumokokova infekcia, netvrdim,ze ju treba brat na lahku vahu, ale zasa v tomto obdobi je to podla mna predimenzovane.

ujobadka
16. jún 2008

Žienky , som tu prvýkrát a som rada že som našla takú super stránku 😲 . Naozaj, veľmi málo bolo info ,,vonku,, o pneumokokoch, keby že sme si nenapojili internet, časopisy nekupujem často, tak ani neviem o očkovaní, síce chodím s malým Saminkom k lekárke, no ani raz sa mi nespýtala alebo neupomenula o očkovaní, ani v čakárni žiadne letáčiky, smutné nie????..... A le inač s lekárkou som spokojná?! Ak človek v dnešnej dobe, nemá známych lekárov, fakt to je o držku. Samko mal 5 rokov, ale asi na 99% ho dám zaočkovať čím skôr. Však?

mata79
17. jún 2008

Maminy a to pocuvam niektore mamicky, ako im lekarka zaockovala dieta dvoma vakcinami - ale roznymi v jeden den. Do jedneho ramena a do druheho. Mna sestricka upozornila pri rocnom ockovani ze ak chcem proti pneumokokom, tak az po mesiaci. Preco su lekari s rozdielnym nazorom. V tomto by mali byt jednotni. Ved sme teraz z toho zmetene, ze co je spravne, a ci to dietatku neublizi.

A co sa tyka reakcii po ockavni, my sme po poslednom povinnom mali vysoke teploty, maly bol nervozny az agresivny tyzden a inak je ako medik. Nejedol, nespal, no hruza. Lekar povedal, ze kazde ockovanie je dost velky zasah do organizmu, takze sa vzdy treba pripravit na nejake reakcie a dakovat, ak sa neobjavia.

Ale najprv som ho nechcela ockovat proti pneumokokom, zda sa mi to taky komercny citovy bum na mamicky, lebo zaockujes proti jednemu druhu pneumokoka a dieta dostane iny druh. Ale hovorim si, ze ked raz dieta dostane pneumokoka a nedam ho ockovat, budem si buchat hlavu, preco som to neurobila, aby som mu aspon zmiernila priebeh choroby. Tak aspon toto mozem urobit....

j.a.k.a
17. jún 2008

ja som zatial malu zaockovat Prevenarom nedala a vazne uvazaujem nad tym, ci to aj urobim
prevenar ucinkuje asi proti 4 typom pneumok. kmenov, pricom ich existuje asi 200
ak sa bude ockovat proti tymto 4rom o chvilu sa beznejsie zacnu vyskytovat ine typy, ktore boli doteraz v utlme a niektore su aj ovela zakernejsie
co sa tyka toho ockovania naraz, robi sa to u deti do 1 roka, ale vraj su pri tom dost velke reakcie, takze sa doporucuje radsej s tym mesacnym odstupom
mata 79 ja sa tiez bojim, ze podlahne tomu komercnemu citovemu bumu, zatial vsak odolavam
kazde ockovanie je velkym zasahom do imunit.systemu a nic sa nema prehanat

sakura77
17. jún 2008

tak ale zas su to tie ,co su u nas najcastejsie rozsirene(pneumokoky).a radsej znesiem ze sa dve noci nevyspime,ako by mal dostat nejaku chrontu a by som si to potom vycitala.
a mimochodom,na zapade patria k povinnym ,takze to nie je len nejaky "boom",akurat ze to teraz cvaka poistovna apredtym nie,to je cele.

lenocka6
17. jún 2008

Ahojte,

ja som dala dcérku zaockovat proti pneumokokom ockovacou latkou Pneumo23, ona uz ma 3,5 roka. Ziadne reakcie sme na nej nezbadali, prebehlo vsetko v poriadku. Chcem dat zaockovat aj syna, ten ma teraz 11 mesiacov, ale kedze mal uraz, tak to odkladame. Ale moja sestra dala zaockovat svoju 7-mesacnu dcerku vcera a v noci dostala 40 stupnove teploty. Ked jej dala cipok, tak jej klesla na 38 C. Ako dlho takyto stav moze trvat? Ma ist k lekarke, alebo len sama zrazat teplotu. Dakujem za odpoved.

miki060707
24. jún 2008

ahojte, ja mám ročnú dcérku, ale nedám ju zaočkovať, som nad tým rozmýšlala a poradila som sa aj s doktorkou, spravili z toho veľký hit, aby sa to predávalo, môj názor, možno keď nastúpi do škôlky...
😒

junovka
25. jún 2008

no, my sme zaockovali Nely v pondelok Prevenarom.Nastasie rekacia ziadna/klop-klop/, ani pri ockovani necekla 😉 Sestricka vravela, ze keby bola reakcia, tak nastane behom 24h.Trvat takyto stav by mal max.3 dni. 😕

bubi7
26. jún 2008

Lucko som dala očkovat v utorok bola celkom v pohode a do dvoch rokov sa plati len 89sk tak si myslim že na tom až tak nezarabaju a nechcela by som zažit zapal stredneho ucha ešte raz ako pri synovi naštastie nemal infekciu pneumokokovu a bolo to hrozne

junovka
26. jún 2008

uplny suhlas s tebou bubi7 😎 ...my sme tiez si uzili s uchom pri Timeike ☹

dadulik75
1. júl 2008

no caute my sme boli ockovani pred velkou nocou a ked som bola okolo 15maja na rocnej prehliadke s malou tak som sa pytala na ockovanie proti pneumokoku a bolo mi povedane ze az okolo20jula lebo vraj tam musi byt nejaka doba medzi ockovaniami dodrzana ale rozmyslam ze ju dam urcite ju dam zaockovat

lilu18
1. júl 2008

babenky radte,prosiiiim
zajtra mame 2x ock.Prevenar,lenze dnes mala dostala soplik ☹ ...odlozit to? vopred dik za radu

bubi7
1. júl 2008

lilu Lucka mala tiež soplik a v pohode

lilu18
1. júl 2008

bubi dakujem,tak jej dnes dam kvapky a zajtra rizknem ockovanie

junovka
1. júl 2008

lilu18, lekarka pred ockovanim najprv vysetri ti malu, pozrie hrdlo a popocuva ju a ona rozhodne, ci ockovat, alebo pockat este 😉

vladkaz1
2. júl 2008

Ahojte neviete nieco o tom ze má byt prevenar od vcera plne hradený?
Ma to dost zarazilo lebo máme isť na druhú vakcínu teraz a kamoska mi povedala ze od 1.7 sa plne hradí.
Viete nieco o tom?
Dakujem vam.

majka35
2. júl 2008

vau ... ja mám ísť dnes očkovanie ... to snaď nie ... kde si to počula ?... 😨 😨

bystricanka
2. júl 2008

a to čo je za hlúposť? Od 1.4. to hradí poisťovna a o 3 mesiace neskôr nie? No nič také som nepočula. 😒

vladkaz1
2. júl 2008

No ved aj ja som z toho v soku preto sa pítam ci o tom nieco neviete ci je to ozaj tak alebo je to len hlúposť...? 😉

majka35
2. júl 2008

určite hlúposť ... 🤐

vladkaz1
2. júl 2008

ved aj ja v to dufam lebo ideme si dat predpísať druhu davku a keby som mala vyvalit plnú sumu ...

majka35
3. júl 2008

neplatí sa ... mám to potvrdené ... 😵

lilu18
3. júl 2008

my sme nakoniec ockovanie odlozili,ze je lepsie ked mala bude uplne OK a neutecie nam to. Prevenar vydrzi v chladnicke a doplacali sme minim-nie plnu cenu

tanja61
5. júl 2008

no tu v UK sa do vakciny na zakladne ockovanie dava aj proti pneumokokom kazda vakcina to obsahuje a su zadarmo 😉 u nas doma asi chcu aj natom zarabat.....baby a neviete aky moze byt skok ak nedate zaockovat presne na termin?aka casova medzera moze byt? ak maly bude mat 25teho rok mozem ho dat zaockovat 10teho?pretoze ideme na dovolenku a vraciame sa spat o 2mesiace a ockovania su v 12.a13.mesiaci 🙂

sasenka
9. júl 2008

my sme dnes boli na 2. dávku a zasa som platila iba 87,- tekže preplácajú sa obe dávky, alebo aj všetky 3 ak treba (podla veku)
Tanja, ja myslím že pár dní to neva, aj nam teraz prekladali očkovanie o 2 týždne neskor, lebo som ho nechcela dať očkovať pred dovolenkou, aby nam tam nechtil reakciu

lilu18
10. júl 2008

tak,uz mame 2-hy Prevenar pich....hura,hura a zvladla super bez teploty 🙂 Tiez sme sli na 2-hu neskor,lebo mala soplik a dr.doporucil pockat az bude uplne fit.

eliska7
10. júl 2008

my sme mali pri prvej teploty do 38.5-dva dni a nožku zapalenu a stvrdnutu,no a včera po druhom očkovani,som ani nestihla dojsť domov a už mala 38,cely boži den,len na rukach a didach,večer cez 39,museli sme aj zabaly dať,dnes už len 37 rano a teraz bez.takže my mame očkovania už plne zuby,chvalabohu najbližšie v 3 rokoch 😖

danu
10. júl 2008

My sme pri Prevenaroch mali mensie horucky a trochu mrzutosti ale zvladli sme to vcelku v pohode. Teraz v auguste ideme na ockovanie proti zltacke . Rozhodla som sa ze ju dam zaockovat