Zápal stredného ucha a rezistentný pneumokok u dieťaťa

tamarka
30. dec 2007

ahojte, viem, že sa tu toho už veľa popísalo, ale my máme trošku iný problém a dúfam, že tu ešte niekto s týmto problémom je. Tamarka mala pred rokom zápal stredného ucha a vo výtere sa objavil rezistentný /odolný voči bežným antibiotikám/ pneumokok. Na základe toho a tiež aj rád pediatrov sme ju dali zaočkovať vakcínou Prevenar. Celý rok sme boli úplne v pohode. Koncom novembra dostala Tamarka znovu zápal stredného ucha. Keďže vysoké teploty pretrvávali aj po ukončení liečby antibiotikami, lekárka nás poslala na príjem na detské oddelenie. Znovu klasika - ušné, paracentéza a vo výtere opäť rezistentný pneumokok. Lekár mi povedal, že tá vakcína nebola na ten kmeň pneumokoka, ktorým sa nakazila. Tak aká je to potom vakcína????

ivankova
21. jún 2009

ahojte chcem sa opytat mamicky ktore ste dali zaockovat svoje dietatka Prevenarom,kolko davok ste dostali?pretoze ja som svojho syna davala ockovat ked mal cca 7m a dostali sme len dve davky a ked som sa na to pytala doktorky povedala,ze deti od pol roka maju dostat len dve davky ale ja som citala ze az deti od 12-24m dostavaju 2davkya deti do 11m maju mat 3 davky..tak sa pytam ci ste na tom rovnako...
A tiez si myslim ze ockovanie je asi blbost pretoze moj maly dostal tiez 2x zapal stredneho ucha s pneumokokom..
a dcera ktora ockovana nebola to nemala ani raz..

jarka007
21. jún 2009

ivankova na tejto stranke je pribalovy letak Prevenar-u v nemcine.
http://www.impfkritik.de/upload/pdf/fachinfo/pr...

odstavec 4.2 pise:
Kinder im Alter von 7 – 11 Monaten:
zwei Dosen mit je 0,5 ml, in einem Zeitabstand
von mindestens 1 Monat zwischen
den Dosen. Eine dritte Dosis wird im zweiten
Lebensjahr empfohlen.

cize deti vo veku 7-11 mes.:
2 davky s 0.5ml v casovom odstupe min. jedneho mesiaca medzi davkami. Tretia davka je odporucana v druhom roku zivota.

ivankova
22. jún 2009

aha takze je to ok dakujem

nikka23
11. aug 2009

ahojte, chcem sa Vas spytat, ze ci ste mali problem pri ockovani proti pneumokokovi, lebo moja dcerka by mala dostat tretiu davku a v lekarni mi povedali, ze mi ju poistovna nepreplaca. Preplaca to iba detom narodenim v roku 2009 a predtym mi tie dve vakciny v pohode preplatili. Nic by na tom nebolo keby ta vakcina nestala cca 60 €

laurinkadanielka
12. aug 2009

ahojte moja mala bola očkovana minuly rok dva razy aj tento rok tak isto ale teraz dostala len jednu inekciu a do ručičky poistovna by to mala preplatik ked ešte nema dva roky aspon tak my to povedala decka doktorka

marsla
12. aug 2009

ahojte, vlastne budem reagovat na dva prispevky. moja dcera dostala preve dve davky este minuly rok, ale tretiu az tento rok. a preplatila jej to aj poistovna, vraj preto, lebo bola rozockovana minuly rok a davky urcite potrebuje dieta ktore je ockovane prvykrat do veku jedneho roka az tri prve dve po dvoch mesiacoch a tretiu o pol roka - syn bol ockovany len dvomi davkami, lebo bol prvykrat pichnuty az ako 20 mesacny.

danu
10. mar 2010

bianka234 • 2d • Dnes o 17:28
Kto máte skúsenosti s pneumokokom v nose, napriek očkovaniu nám lekárka predpísala atb. Ale všade čítam, že nepomáhajú, moja dcéra sa tiež liečila pol roka na tohto bacila. Nie sú na to homeo, alebo niečo iné ako atb.?

zlatat • 2d, snž • Dnes o 19:24
obávam sa, že asi nie. Náš mladší asi po 4 týždňoch od očkovania Prevenarom dostal pneumokoka do uška ... 6 týždňov sa liečil zo zápalu strednécho ucha, vystriedali sme 2 ATB, kým sa mu polepšilo.

strapco13
10. mar 2010

pneumokok je dost iodolny bacil ☹ ..pokial sa opakuje, treba spravit vyteri aj u ostatnych clenov rodiny, ci nie je niekto bacilonosic

bianka234
12. mar 2010

výtery sme si dávali všetci robiť pri dcére, mala som ho len ja , užívala som atb. a kontrolný výter mi lekár nechcel spraviť, že netreba, veď toho bacila aj tak dostanem hocikedy, podotýkam bola som na začiatku tehotenstva, nepovažoval ani to ako dôvod na kontrolný výter.

strapco13
12. mar 2010

tak to mal spravit..ci uz je tehotenstvo, alebo nie

marketka1
14. mar 2010

Ahojte tak ja mám podobný problém malý dostal začiatkom februára poslednú 3 vakcínu prevenar o 4 dni na to sme skončili na pohotovosti s uškom ťaháme to do teraz výtery z nosa aj z hrdla boli pozitívne vybrali sme 2 ATB 2x mu prepichovali bubienky a čistili ušká pod mikroskopom vyzeralo to že je o.k ale dnes si zase chytá ušká tak dúfam že je to len zo zvyku a nie preto že ho bolia.

Vie niekto poradiť nejaké homeopat. alebo nejaké kvapky do ušiek čo nie sú na predpis tak preventívne do istoty na samo doliečenie.

bianka234
24. mar 2010

Marketka, kedysi mi známa zdravotníčka spomínala že má doma rastlinku aloe vera a malá mávala často problémy s uškami, tak jej to kvapkala, veľmi chválila.

marketka1
25. mar 2010

bianka ďakujem vyskúšame