Zápal stredného ucha a rezistentný pneumokok u dieťaťa

tamarka
30. dec 2007

ahojte, viem, že sa tu toho už veľa popísalo, ale my máme trošku iný problém a dúfam, že tu ešte niekto s týmto problémom je. Tamarka mala pred rokom zápal stredného ucha a vo výtere sa objavil rezistentný /odolný voči bežným antibiotikám/ pneumokok. Na základe toho a tiež aj rád pediatrov sme ju dali zaočkovať vakcínou Prevenar. Celý rok sme boli úplne v pohode. Koncom novembra dostala Tamarka znovu zápal stredného ucha. Keďže vysoké teploty pretrvávali aj po ukončení liečby antibiotikami, lekárka nás poslala na príjem na detské oddelenie. Znovu klasika - ušné, paracentéza a vo výtere opäť rezistentný pneumokok. Lekár mi povedal, že tá vakcína nebola na ten kmeň pneumokoka, ktorým sa nakazila. Tak aká je to potom vakcína????

sasenka
10. júl 2008

My sme poi 2. dávke Prevenaru, takže mame po tom. Nemal ani horúčky ani svalík nebolel, proste sme to zvládli výborne. A to mal pri tomto Prevenare ešte aj očkovanie Priorix, takže 2 injekcie za 1 deň.

Dcerku som rozhodnutá dať tiež Pneumo 23, ale zabudli sme kartičku poistenca, takže sa musíme tam zastaviť ešte.

junovka
10. júl 2008

Sasenka, ja som tiez rozmyslala dat zaockovat Timeiku, ale dokina vravela, kedze bola relativne stale zdrava, ta ze zbytocne ju ockovat a babrat jej do imiunity 😒 ....a v podstate mozno ma aj pravdu 😉

sakura77
11. júl 2008

my sme boli vcera,samozrejme v ordinacii revy velike,ale inak potom v pohode,ani nozka nebolela,ani teploty,nic,tak som rada,este nas caka druha,a je to vybavene

eliska7
11. júl 2008

ako je vam fain,sarka mala teplotu ešte aj včera večer 38.7,takže každe dieťa ine,my sme si užili pri všetkých očkovaniach 😖

sakura77
11. júl 2008

no prave,kazde dietatko to inak zvlada,my sme boli po kazdom ok,bez teplot,akurat tak mozno troska nervoznejsi,inak nic,nastastie,ale mam kamaratky co im deticky teplotovali po kazdom ockovani-ako aj eliska pise

dahlia23
15. júl 2008

ahojte všetky maminy, ktoré plánujete dať zaočkovať svoje deti a skúste si prečítať článok o očkovaniach v časopise Vitalita 7/2008. po jeho prečítaní mi bolo zmizerne a povedala som si, že dcérku okrem povinných očkovaní nenechám očkovať proti ničomu.

liliandax
15. júl 2008

dahlia23 - co sa tam o tom pise? 😕

dahlia23
15. júl 2008

o nástrahách očkovania, tu sú linky... dlho som rozmýšľala, či dám malú zaočkovať alebo nie, ale skús si to prečítať a hádaj, ako som sa rozhodla.

http://iuro.awardspace.com/
www.ockovanie.org
http://astro-tabu.sk/vitalita34.html
www.rozalio.cz

dahlia23
15. júl 2008

celý materiál o vakcíne proti pneumokokom, posúdenie nechávam na Vás, ja som ho nevypracovala
http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Pneumokok_v...

bibinka
16. júl 2008

dahla - linky si prečítam
ja som dala Alexa zaočkovať, včera dostal druhú dávku. Mal aj reakciu, teplota mu vystúpila, dali sme čípok a ostala mu na nožičke riadna hrčka, tak mu to natieram fenistilom.
U staršieho to zvažujem, ale ešte nám treba imunologické vyšetrenie, lenže nemôžeme sa k nemu dokopať, lebo vždy mi ochorie. Chcela som to stihnúť ešte pred nástupom do škôlky,. ale asi sa nám to nepodarí. ☹

mirrinka
16. júl 2008

ahojte....my sme tiež boli včera na druhú dávku Prevenaru a dnes má malá poriadne červenú nožičku a začína sa jej tam tiež robiť hrčka...po prvej dávke to nebolo až také strašné,ale ani vtedy ani teraz nechce aby som jej na to dala aspoň obklad.hned si to strhne dole.a v noci ak sa jej pokúsim dať aspoň mokrú vreckovku tak to hned ucíti....ako to robíte vy,aby ste zmiernili to začervenanie a hrčky? 😉

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo
dakujem

fifinna
8. jan 2009

anicka, teplota sa zraza az ked je nad 39 stupnov, skôr nie. Do vlaznej vody namocis plienku a obtocis ju okolo hrudnika asi na 10 minut, potom 5 minut prestavka a znova opakujes, kym neklesne teplota. Neni som si ista tymi minutami. Pritom ho maj stale zabaleneho v deke, aj ked ma ten obklad. Nedavaj obklad na celo a koncatiny, len na hrudnik. Teplotu pod 39 stup. zrazaj tak , ze daj cipok do zadocku a po siestich hodinach sirup od teploty aky mas. Potom zase po siestich hod cipok a tak dalej.

fifinna
8. jan 2009

anicka, este ma napadlo, ze je tu uz aj tema ako zrazit teplotu, daj si do vyhladavaca

anickaajanko
8. jan 2009

vdaka 🙂

tanja61
8. jan 2009

tak tu v UK su vakciny proti pneumokokom zadarmo,obsahuju to vakciny ktore su povinne takze tak....ale ten clanok je zaujimavy dahlia len kazdy si podla mna hovori svoje,chcu zbohatnut na vakcinach tak preco su zadarmo napr.tu v UK a teraz aj na SK ako citam... 😒

vanish1
8. jan 2009

lebo ich prepláca štát a farm. firme nezáleží, od koho zhrabne peniaze, ak je očko povinné, aspoň má zabezpečený príjem za každé dieťa

tanja61
8. jan 2009

🙂 asi to tak bude

vandas
12. jan 2009

kocky, poznate tuto stranku?
www.ockovanie.org

amarelka
20. jan 2009

no tak paráda... po prečítaní linlov asi prebdiem celú noc pri malom. Včera sme boli očkovaní proti pneumokokom a dnes teplota 38,4..radšej ani nechcem myslieť na to čo sa tam písalo, a dúfam, že som urobila dobre, ked som ho nechala zaočkovať 😒

luckam77
11. feb 2009

ahojte baby...no tie linky co ste sem dali ...radsej ani necitam lebo by som urcite nespala 😝 😔
tie ockovania proti pneumokokovi chvalabohu sme prezili ok...baby...kazde dieta inak reaguje na vakcinu to je jedno na ktoru ci prvu ci druhu..ked hrcka nezmizne urcite by som to riesila s doktorom

a anickaajanko...my mame na teplotu striedavo panadolovy sirup a nurofenove cipky...to mpzes striedat kazde dve hodiny...

ja prave zistujem ako to je...my by sme mali byt ockovany 3krat...tak neviem ci si budeme musiet vakcinu platit celu alebo len poplatok ako doteraz... 😕

tessie
20. mar 2009

ahojte, my sme boli včera na očkovanie Prevenarom, druhá dávka. Prvú sme mali spolu s Hexou a dopadla dobre, ale od včera sa nám po tejto vakcíne spustila riadna nádcha, nič sme do rána nespali. To sme už začali riešiť kvapkami a odsávaním, skôr ma štve, že malej sa mieste vpichu urobila hrča a má to celé červené. Volala som doktorke a tá mi na to kázala dávať fenistil gel a octanovú masť (striedať), fenistil kvapky 3x8kvapiek a ešte nám dala Locoid masť (hormonálna masť). Zdá sa mi to trošku prehnané... Čo zaberalo vám na hrču a červené? Koľko dní vám to trvalo?
Myslíte, že mám aplikovať všetky maste a kvapky, čo mi kázala doktorka??? Nerada by som jej dávala niečo zbytočne. Ďakujem veľmi pekne za rady...

katka.m
20. mar 2009

U nás sú tieto reakcie po každom očkovaní, všetko sme dávali pichať práve pre toto zvlášť. Na ten opuch je najlepší ten octan. My sme však mávali aj modrinky, tak dávam aj masť heparoid. Ale len kvôli tej modrinke. Fenistil a locoloid sa mi zdá už prehnané. Tú hormonálnu masť má syn na alergiu, tak neviem, načo to dávať po očkovaní.

spantex
22. apr 2009

Ahojte. Včera som dala Patrika zaočkovať Prevenarom. Nemal horúčku a ani miesto vpichu sa nedá vidieť, takže všetko v poriadku.

petruci6
22. apr 2009

ja som svoju dcerku nedala zaockovat ani nedam nic co je nepovinne

sakura77
22. apr 2009

spantex,tak super,aj u nas to prebehlo v pohode-maly je zaockovany uz skoro tristvrte roka-predtym bol kazdu chvilu na aTB-odvtedy mal dvakrat slabu nadchu-a to sme ja s manzelom mali 3 krat silny zapal priedusiek a spi s nami v spalni a nic,takze ja som moc moc spokojna

fifinna
23. apr 2009

ja sa chcem len opravit, mala som preklep 😅 , anicka dufam, ze ste v pohode, cipok treba striedat kazdych sest hodin a ten sirup sa môze dat po troch hodinach od podania cipku.

boldy
1. máj 2009

ahoj, tak po precitani horeuvedenych clankov mam dost ☹ tak teraz neviem, ci ockovat alebo nie... ja som v rakusku a tu to nie je povinne ale dobrovolne, a naklady si hradim sama co je za jednu davku 130e.. mam dilemu ale skor nie ako ano