Zapálená koža od lepiacej pásky. Máte skúsenosť?

cekina
7. dec 2008

Ahojte, chcela by som vediet ci ma niekto skusenost u babetka s alergiou na lepiacu pasku ktorou sa prelepuje pupcek, aby sa zrastla pupocna hernia. Nasa mala ma 2 mesiace a na chirurgii je pupcek prelepili omnifixom... za par dni to zacalo premokat a hrozne pachnut, dali sme to u doktorky dole a mala to uplne zapalene a mokvave... teraz to po calciovej masti ustupilo, ale pupok musime prelepovat kvoli tej hernii... ma niekto skusenost s takymto niecim? je nejaka paska na prelepenie, ktora nie je tak agresivna? dakujem za radu

saska.t
7. dec 2008

dostanes ju v lekarni je biela a hypoalergenna len sa opytaj - skusenost nemam ale viem ze aj hypoalergenny leukoplast existuje, len sa porad s lekarnickou ... 😀

prvapomoc
7. dec 2008

cekina,je zaujímave že vam to chirurg prelepil,lebo podla noveho sa to v žiadnom prípade preliepať nesmie!!!!!!treba sledovať či sa hernia neinkarceruje teda nezauzlí a pri prebalovaní ju jemne zatlačiť dnu ale to sa do dvoch rokov nerieši.iba v prípade že sa inkarceruje.ak by si moghla,prosím napíš mi do IP meno lekára ktorý vam to prelepil.dakujem.

gucz
7. dec 2008

cekina moja malá mala pupočnú herniu, dosť veľkú. Boli sme s tým v Bratislave na chirurgii na Kramároch a pán doktor povedal, že sa hernia prelepovať nemá, iba sa má kontrolovať, či je pohyblivá, aby sa tam nepriškriplo črievko. S malinkou som ešte k tomu cvičila aj vojtovku (vtedy dieťatko hodne plače). Maličkú mali na to operovať, začali ju však očkovať sinagisom (ako nedonoseniatko), tak som operáciu musela odvolať. A ten pruh na pupčeku sa jej časom sám zatiahol. Ako dieťatku spevnejú brušné svaly, tak sa to upraví. A čo som si zisťovala informácie, všade písali, že sa to prelepovať nemá

bzucinkavera
7. dec 2008

Ahoj Cekina,no my tiez mame skusenosti s pupocnou herniou od narodenia ale chvalabohu sa nam to stiahlo 😉 Vies ja som malu stale sledovala vela plakavala a tym sa jej hernia zvacsovala stale som ju zatlacala az sa jej zvacsila ako hop lopticka bola velka no boli sme v B Bystrici na chirurgii a tam nam lekar povedal ze to nie je treba ani zatlacat ani zalepovat ,jasom jej totiz davala 5 korunacku do obvazu a zalepila obvazom nepomohlo Tak sme na odporucanie lekara cakali ,chodili sme na kontrolu kazdy mesiac.Cakali sme kedy nas objednaju na operaciu lebo to uz bolo natolko velke len mala mala len dva mesiace tak ju lekar nechcel bol velmi zlaty a odbornik vysvetlil nam vsetko,vravel ze takej malej skalpel nepristane ze pockame. a nakoniec sa jej to zmensilo nema taky pupcek ako iny ma ho trosku vonku ale cakame ze to bude mat tak v normale neboj ak je to makke pohyblive tak je to OK ono sa to zmensi len treba dufat,Ak ti to prelepovanie odporucil lekar najdi si ineho alebo chod k inemu na konzultaciu radsej viac nazorov.Drzkajte sa

porubenka
8. dec 2008

Ahojte. Aj my mame "herniu" na brusku. Objavilo sa to u nas v 6.tyzdni, teraz mame 3 mesiace. Nasa detska doktorka povedala - neprelepovat, len zatlacat, no a chirurg povedal - prelepovat. No tak si clovek vyber, aby bolo najlepsie. Tak my to teda prelepujeme, dufam, ze robime dobre. Pouzivame taky biely papierovy leukoplast z lekarne. A v pohode, Lukasko ani neplace ked to odliepame, obcas nam to zcervenie, tak potom mu 1 den pupcek neprelepime aby sa kosticka ukludnila. Bojim sa toho ze budeme musiet ist na operaciu. Pevne verim ze sa to nejak spravi.

cekina
autor
8. dec 2008

Dakujem vam baby za odpoved... bola som kupit hypoalergennu pasku taku papierovu, hadam to bude lepsie... co sa tyka toho prelepovania ta nasa chirurgicka povedala tiez prelepovat, lebo ze to ma velke... porubenka vam sa to zmensuje? kolko ti ta paska vydrzi? tiez mas cosmos? dakujem moc
prvapomoc: poslem ti ip
pojdem to este skonzultovat a uvidime. dakujem

porubenka
10. dec 2008

Ahoj cekina, aj mi mame tu herniu velku - povedali ze vacsia ako obycajne byva. Nie nemam pocit, ze sa nam to zmensuje, stale je to rovnake. Hej tiez sme mali pasku cosmos, teraz som kupila nejaku inu. Prepac, ale neviem ako si myslela tu otazku, ze kolko nam ta paska vydrzI. Pouzivali sme 1 pasku mesiac a pol.
Boli sme na kontrole na chirurgii tak ze budeme musiet ist na operaciu len to treba odtialit co najdlhsie aby bol syncek vacsi ☹

saskarisko
21. jún 2009

Ahojte,
otvaram opat tuto temu.
prelepujeme pupcek 3 den, aj sa nam zda, ze vydureninka sa zmensila. len vecer po odlepeni je tamponik, ktory ma dcerka v pupceku vlozeny cely zlty. a po vybrati vytecie cira zlta tekutina.
ak mate s tym niekto skusenost, napiste prosim info, ci aj u Vas to bolo takto alebo ci mame opatovne navstivit lekara. dakujem.

zuzkaab
21. jún 2009

Ahojte,aj moja dcera mala pupocnikovu herniu,teraz ma 4 mesiace a chvalabohu po hernii uz niet ani stopy.Klop-klop. My sme jej pupcek neprelepovali,bolo nam povedane,ze sa to do roka samo upravi. Ja som jej obliekala teplaciky so sirokou gumickou okolo pasu a davala som jej to na pupcek,ked sa gumocka zosmykla nechala som to tak. Nieviem ci sa to vstrebalo vdaka tomu,ale ja si myslim ze ano.
Saskarisko,zo zltou tekutinou skusenost nemam,ale ja by som sa na to lekara isla spytat. Za opytanie nic nedas,radsej sa opytat ako to zanedbat. Vsetko dobre.

janajanajana
22. jún 2009

Aj moja ma pupocnu herniu, a nam to kazal lekar prelepovat, a krasne sa jej to upravuje, pouzivame ten jemny papierovy leukoplast, prelepujem pupcek kazdy druhy den, tiez tam vkladam mincu, co najmensiu, samozrejme obalenu do gazy, obcas je koza pod leukaplastom viac cervena ale rychle jej to mizne. Akurat ma trapi to sfarbenie pupceka, tym zatlacenim je taky tmavy, nepekny, nemate s tym skusenosti, ci sa ta pokozka na pupceku potom nejak zregeneruje?

saskarisko
22. jún 2009

Ahojte,
dakujem pekne za info.
nakoniec som dnes volala detskej doktorke, a vysvetlila mi, ze ta tekutina je v poriadku. ze je to v podstate miazga, ktora este odtial vyteka. a vo stvrtok nam pupcek aj pozrie.

macka23
22. jún 2009

Ahojte,
nas Samko mal herniu v slabine, ktoru mu ako 6tyzdnovemu operovali a mal aj na pupceku, ale to povedlai, ze zvykne zmiznut do 1roka, a ak nie tak potom to budu riesit.
Pani doktorka nam tiez poradila prelepovat. Dala som velky gombik do gazy a prelepovali sme, ale tak ze az z jedneho boka na druhy. Na noc som mu to nedavala a uz sa mu to krasne zrastlo a ma pekny pupcek 🙂
Velmi som sa bala aby sme ten pobyt v nemocnici uz viac nemuseli absolvovat.
Tak vela stastia 😉

duelka
3. aug 2009

Ahojte-na pupcek je naplast porofix fumguje jednoduchym sposobom stiahnutim a brusko sa krasne upravuje
vyskusali sme rozne ale tento je fakt ok pretoze po nom zostava koza dietatka neporusena necervena atd.
Chcem sa spytat ale nad pupcekom ta cast vyduva aj vam niekomu?????????????? a dieta pritom tlaci az je spotene ????????????????????????????????????????????????????????????????

atemi
10. aug 2009

Ahojte, my sme tiez prelepovali Omnifixom, teda chodili sme na prelepovanie priamo na chirurgiu. Doktorka malemu vzdy zatlacila pupcek medzi svalky, svalky stiahla dokopy a prelepila. Za 2 mesiace bola hernia celkom prec. Dodnes s tym nemame ziadny problem. Po odlepeni som malemu ocistila zbytky lepky olivovym olejom a podrazdenu kozu natierala 3 dni kalciovou mastou, potom mal ukazkove brusko 🙂

kobercek
31. okt 2011

my mame skor problem s tou podrazdenou pokozkou. drobec si rozbil celo tak dostal tie stahovacie naplaste a cez ne este jednu velku, ale po 3 dnoch sa tak skriabal zew som mu to dala dole a pokozku ma strasne podrazdenu, skusila som mu dat na to kalciovu mast, ale neviem, neviem lebo si to stale chyta a oskrabuje. mate nieco ucinne na takuto bolacku? diky

janinah
31. okt 2011

ja som lepila mincu v gázičke a raz leukoplast do + a druhýkrát do x,tak sa miesta kadial išiel leukoplast striedali,treba jemný protialergický leukoplast použiť