Zapálená oblasť gatiek u dcérky. Čo na to pomôže?

assa
16. júl 2008

ahojte, mam dcerku, ktora ma 3 roky a 3 mesiace, velmi casto ( skoro stale od narodenia ) ma cervenu oblast zadocka a pisulky- lekarka mi stale da kremik, ktory pomoze len na chvilku. Mate niekto podobny problem s dietakom a nejaku radu?Niekedy ju to pali a tazko mi je, ked jej neviem pomoct. Kym mala plienky, myslela som si, ok, je to z toho, ale plienky uz davno nema. Inak je zdrava, neviete mi s tym pomoct? Co by to mohlo byt? Samozrejme, ze hygienu pekne dodrziavame, tak neviem. Ale neumyvam ju po kazdom wc, myslite, ze by som mala? Moze nieco take sposobovat nejaka alergia, ekzem alebo neviem co...? Nic z toho nemame . Aspon nevieme. Dakujem

annag
16. júl 2008

Neviem, neviem, ale ja by som zvážila návštevu detskej gyneklogičky resp. kožnej. Keďže to má dlhodobo, bolo by vhodné vyšetrením - sterom, krvičkou ... zistiť pôvodcu zápalu. Po každom wc umývať asi nie je príliš vhodné, keďže voda vysušuje pokožku.

tanaba
16. júl 2008

ahoj, moja to mavala, ked sme davali niektore detske peny do kupela.

milhaus
16. júl 2008

a prach na pranie jej nevadi alebo tie mydla, ja fakt neviem ale skus doktorke povedat aby ta poslala kožnej alebo čo si ona o tom mysli

ivka144
16. júl 2008

Ahoj, pisala som ti na ekzemoch - to to iste nebude. Inak by som na Tvojom mieste sla radsej na gyn a oblukom sa vyhla koznej, ak sa da.

assa
autor
16. júl 2008

kocky, dakujem, ja som dnes len u kamosky,nema net , tak mi povedala o tejto stranke a hned si pytam radu.
vobec som nevedea, ze s malymi detmi sa chodi na gyndu 😢
tanaba, akodlho to mala tvoja mala? ja peny nepouzivam, vzdy len hypoalergenne pripravky. Pocula som, ze mozno tato oblast by sa male len vodou alebo octovou vodou, poculi ste nieco take?

bambusko
16. júl 2008

assa, s rovnakym problemom sme bojovali viac ako 3 roky. chodili sme na kozne, na vytery, na vysetrenia na parazity, aj sa naslepo preliecovali, skusali mastit, nemastit, umyvat, neumyvat. proste vsetko mozne a bez efektu. uz som si pripadala ako strelena, stale sme chodili k doktorke s cervenym zadkom, mala chodila s prstom v zadku, doslovne, vzdy som ju okrikovala. az sa k tomu pridruzili bolesti brucha, dostali sme sa na gastro a diagnoza - znizena znasanlivost lektozy. odkedy sme vysadili mlieko, je pokoj. take jednoduche 😒 dcera toleruje do 1dl mlieka, ale na pitie jej davame bezlaktozove, mliecne vyrobky je normalne. skus, ci to nebude aj u vas toto, pripadne aj ina potravina, ktora drazdi hrube crevo

roasha
17. júl 2008

assa,moja mala je baculka,tak v lete sa casto"zapari"alebo aj ako sa jej osuchuju nozky,je to bolestive,nam na to pomoze najrychlejsie fungicidin masticka/lekaren aj vol.predaj/.pouz.aj pre novorodencov,tak bez problemov. 😉

majada
18. júl 2008

môže to byť z kozmetiky netreba použivať penu do kúpeľa vynechať aj krém mydlo proste všetko aspoň na čas potom uvidíš či sa to nezlepšilo

elenik
19. júl 2008

Assa, kým získaš stanovisko gynekologičky, skús nasadiť dcérke probiotiká 😎 . Mojej dcérke to v podobnom prípade dosť pomohlo. Napr. kvapky Biogaia sú fajn, stačí 5 kvapiek denne. Alebo Nutrolin B. Napraví to narušenú mikroflóru nielen v tráviacom trakte, ale všade, kde treba.