Zapálená pišuľka u malej. Čo by jej pomohlo?

anka11
18. nov 2009

Chcem sa opýtať čo by mohlo pomôcť malej ... Má dva roky aj 3 mesiace .. Pekne sa pýta na nočníček .. V noci ešte plienka ... No asi 2 deň mi plače - väčšinou je to k večeru že ju boli "pišuľka" .. Má ju červenú ... No teplotu nemá ani chorá nie je .. Neviem čo by som jej mohla nato dať ... Mastíme to so sudocremom ... Ale asi by je trebalo niečo iné ... Asi to bude zapal - či nie ... Poraďte ako jej pomôcť, alebo mam isť k lekárovi ..

edita84
18. nov 2009

ahoj nie je náhodou prechladnutá z dola? preto ju to bolí

anka11
autor
18. nov 2009

no bývame v byte .. máme podlahy ... tak môže byť .. ale snažim sa topiť aby bolo teplo a aj jej hovorím že ak sa hrá tak nech je na koberčeku ak sedí na zemi ... no aj počúva .. myslela som že či to nemôže byť z toho že cez deň ma gaťky a v noci ma plienku a či jej nevadí že ma dlho moč v tej plienočke a či ju to nedraždi a preto .. že či si už nezvykla bez plienočky ... no neviem ...
neviem čo by som jej mohla dať aby jej to prešlo .. asi len pôjdeme k dokimu ...

edita84
18. nov 2009

aj moja je tiež cez deň bez plienky a cez noc s plienkou. od toho to podla mňa nebude radšej skoč k dokimu a uvidíš čo to povie

ankatrnka
18. nov 2009

moja malinka je uz aj v noci bez plienocky...a tiez ma cervenu myšku...ale my to mame zo zubkov ..vzdy ked jej isly zubky tak sme mali problem,podla mna nic nepokazis ak pojdes k doktorke nam dala na to imazol krempastu a to ked jej natriem vecer ,tak do rana mame pokoj..super vecicka 🙂

anka11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasiki
18. nov 2009

no ja by som jej pre istotu nedala nič, len umyla čistou vodou a šup k lekárovi 😉

anka11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza.m
18. nov 2009

akurat kamaratka mala taky problem mala mala porad fialovu pišulku.davala na nu všeličo no nič nepomohlo.nakoniec mala zapal z vnutra a to ju draždilo.hned po prvych natibiotikach jej to pomohlo.musite davat pozor ako umyvate pišulky nesmie sa od konečnika k pišulke ale opačne.dievčence maju dost často taky problem lebo maju len kratku močovu ruru a cez nu sa lahšie dostanu bakterie do tela.preto treba dbat o hygienu.ked aj nekupete každy den ale pišulu treba určite .lebo bakterie sa prenesu aj napriklad len poškrabkanim malej.no a ak to nieje z vnutra velmi dobry je imazol na zapareniny.inak ja som použivala sudocrem ale hned ako sa spravila prva zaparenina som snim skončila.od vtedy len rybaciu pastu a ritka je krasna.

lenka_da
18. nov 2009

urcite sa na to musi kuknut gynekolog, urobi vyter vatovou tycinkou a posle na rozbor 😉 daj vediet ako ste dopadli, drzim palceky 😕

lenka_da
18. nov 2009

jaj, ak ti koli tomu nemoze zaspinkat, skusila by som framykoinovu masticku - potriet iba zvonku, aby sa nedostala dnu

anka11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbisha
19. nov 2009

skus kupit brusnicovu stavu.a nech jej vypije co najviac,tiez aj susene brusnice su skvele a aj chutne ako mala mlsnotka 🙂.perfektne precituju mocove cesty.ak je to len lahky zapal,urcite pomoze. i ked nezda sa mi to,keby mala zpal moc.cist,ci mechura,stazovala by sa stale pri cikani a tiez by mala minimalne zvysenu teplotu.
sudocrem je fajn a pouzi aj zasyp na vysusenie.podla mna to pomoze 🙂.

andulkau
19. nov 2009

No ja by som vyskusla Opthalmo farmykoin.Mam vyskusane a do rana to bude mat lepsie.
A robili je aj vyter.?Lebo aj my sme to mali zo dva krat a nenapadlo ma ze by musela mat antibiotika.

kety80
19. nov 2009

ta opthalmo framykoinova mast je super my sme to tiez davali malej aj ked sme boli u gynekologa dal nam nejaku mast uz si nepamatam aku ale ta optjhalmova mast zabrala super 😉

kety80
19. nov 2009

a este sme museli umybat repikom

anka11
autor
20. nov 2009

no výter jej nerobili, doniesli sme moč ... a doktor hneď povedal že to je zachladené ... bolo vidno červené až do vnútra ... a už mala aj teplotku ráno ... ale už je dobre ... 🙂 ďakujem za pomoc ... 🙂

ivakat248
4. mar 2020

@ankatrnka ten imazolkrem pastu jje mozem natriet aj do vnutra v okoli posvy? Proste ked roztvorim pysky, tak tam? Nevadi, ze sa dostane do posvy?

ivakat248
Autor odpoveď zmazal
Zobraz