Zapálená predkožka a trhlinky u 8 mesačného chlapca

denisocka
4. aug 2008

malemu je skoro 8mes., od malička stahujem ale nikdy som mu nič nestiahla,proste to nejde ....vôbec ........ až raz,asi pred mesiacom sa mi podarilo zrejme pri pokušani stiahnuť,urobiť mu zo 3 male trhlinky.vyliečila som to sedavými kupelmi a homeop.mastou cicaderma. od vtedy nestahujem,ani cvične a včera som si všimla že má zas malu trhlinku a dnes sa urobili mini trhlinky 3 a k tomu ma koniec aj čeveny,zapaleny.ciká normálne,neplače pri tom,ani ked som mu to natierala teraz framykoinom,tak neplakal

ale bojím sa,aby sa mu to viac nezapalilo,máte s tým skusenosti?

nyve
9. aug 2008

Smarja,keby ste boli z Blavy, uz by sme na to davno kukli s doktorkou u nas 😀

zanulav
9. aug 2008

Tak holky ja mam 4 měsiční mimčo a vubec to nejde přetahnout ješte jsem t o s doktorkou neřešila ale mam pocit že to nepujde vubec. První syn měl fimozu byli jsme v roce a pul u urologa a ambulantne mu to tam stahlí a to byl řev držela jsem mu nožičky a mamííí pomoc no děs. a ted druhy syn no už ted mam hruzu. A přitom urolog až od roka stahovat nevím ja si myslím že se s tím to miminko už narodí nebo ja nevím. Prvnímu synovi jsem to stahovala od 4 měsícu a trochu to šlo ale ne uplne nechtela jsem to nasílí a stejne skončil u urologa. Kamaradka byla to odstranit s klukem ve 3 letech operativne pod narkozou a hodne ho to pak štípalo. zaleží asi jak to maj moc zarostle. 😢 denisocka a jak to teda řešíší s doktorkou zatím asi nijak musíre čekat do roka jestli to nejak povolí? příspevky jsem četla letmo

jandaj
20. aug 2008

Ahoj holky. Mám dotaz, nevím přesně jestli to patří do tohodle tématu, ale potřebuji poradit.
Mám 3 měsíčního chlapečka a na spodní části penisu, po celé délce má červenej flek, vypadá to jako opruzený fakt nevím. Dr. mi na to napsala Imazol, ale zdálo se mi to po něm ještě horší, mažu mu to Rybilkou, ale taky to nějak moc nepomáhá. Nevím si s tím rady, často ho nechávám jen tak bez plín, nemáte s tím někdo zkušenosti?
Je blbý, že tam fakt nejde moc vzduchu, protože má toho pindíka pořád přilepenýho na varlátkách.
Prosím poraďte ☹

kvietocek7
20. aug 2008

ahoj
prave teraz som citala casopis mama a ja z jula2007 a dost obsirne je tam o tom pisane aj prevencia aj ked sa nieco prihodi.... Je to pisane pod clankom FIMOZA. 😎

jandaj
20. aug 2008

díky za radu, ale ten časopis já nemám, mohla by jsi mi o to říct něco víc?

tannawe
20. aug 2008

jandaj:zkus mu to namazat na noc bepanthenem,ten pouzivam u deti jako posledni zachranu na cokoliv...i na lehke spaleniny je dobry 😉 Jinak pokud to nejak nemokva tak je to mozna jen lehka opruzenina. Rybilka je dobra jako prevence,ale vetsinou zabere az bepanthen... 🙂

bambusko
20. aug 2008

jandaj, aj sudocrem je na to dobry, moze to byt v teple od mocu, ak pouzivas jednorazove plienky

jandaj
22. aug 2008

Děkuji za rady, ten bebanthen určitě zkusím, mám ho doma a jednorázové plenky používám.
Tak snad se to zlepší

denisocka
autor
22. aug 2008

zanulav-s deskou to neriešim nijak,nepozrela vtedy na pinda len kazala kupiť tuším imazol? a ja so mazala ramykoinom -odvtedy nesťahujem,sice som 2x skušala maxi jemne a neostal pindo zapaleny ale proste,nám to vôbec nejde a prestala som to riešiť aspon dokial to má bez problemov

denisocka
autor
26. nov 2008

tak sa vraciam k svojej teme , včera rano mal maly uplne zapaleneho pinda-tak som šla k obvodnej po listok na urologiu .Ona mu ho tam skušala ôpretiahnuť" aš sa mi zašiel,som myslela že kolabujem - a ked som sa opýtala čo ma potom čaka na urologii tak vravela,že mi to ani nejde hovoriť kedže už pri nej som vyklepana,tak čo bude tam

na urlologiu som išla taka vystrašena,jakeby to mali robiť mna,zavolala som dnu aj manžela aby videl,že s pindom nie je sranda 😅 a čo urobil naš dobry urolog?

krasne sa s malým rozpraval,len ho zabaval a jemne sa na to pozrel -nič drasticke sa nekonalo. dal nam framykoin a repik a máme prisť po novom roku,ked maly bude mať 1.rok a dá nám tu hormonalnu matičku aby sa to upravilo a zmyzla jasna fimozo.ktoru máme od narodenia

dnes už ma pipik len kus červeny,kupila som velikánsky lavor 😀 a mačame sa v repiku 2x + framykoin

tak nech všetci máte tak skvelych a citlivých urologov 🙂

wali
26. nov 2008

no denisocka, nam sa sice pipik da krasne stiahnut, ale zrovna riesim problem tiez so zapalenim alebo so zapareninami? neviem presne, ale z klasickych masti na zapareniny nam nic nepomaha. vyskusam teda este ten framykoin a repik, ako si teraz pisala a ak sa to do konca tyzdna nezlepsi, ideme ku dr.
inak super urolog - taky pristup keby mali vsetci!! 😎

sakura77
26. nov 2008

no,repik urco zaberie-my sme mali silny zapal-kvoli fimoze-u urologa mu to vyplachli a potom doporucil sedenie v repiku-sedel jak 5 penazi-asi mu to ozaj robilo dobre-lebo inak to velmi boli,hlavne pri cikani

a na fimozu-tiez od narodenia mame-ze mam este skusat stahovat do 2 apol roka a ked sa to nehne,tak jedine pod noz-ohladom masticky vraj to je nula bodov na to,tak neviem-ale prajem aby vam pomohla,vyhli by ste sa operacii-ja sa toho uz teraz desim,lebo vidim ze to stale nepovoluje,takze na 90 %ideme na operaciu 😒

denisocka
autor
26. nov 2008

wali - no na zapareniny ak myslíš tie na dupe a tak,tak jedine čo pomohlo a to naozaj mám doma maste na zapareniny hadam všetky!!! bolo -umyť pod vodou,nie len vlhkym obruskom a namastiť fialovou vodičou riť-zapareninu a do dna bolo zahojene!!!

sakura - avy ste tu masť skušali, lebo by nebolo odveci najpr vyskušať a potom pod nož ak nezaberie. ja viem ,že to neplati na každeho,ale percento uspešnosti je vysoke

audreyd
26. nov 2008

ahojte, náš malý si tam raz zaniesol infekciu a pipik bolel a hnisal 😖 u dr. sme vyfasovali framykoin a repík alebo kamilky (už neviem presne). poctivo sme čistili a mazali a predkožka sa pekne zahojila, zmäkla a išla krásne stiahnuť 🙂 teraz je to u nás tak, že na jednej strane to má vcelku stiahnuté a na druhej polovici trošku akoby prirastené... ale skúšame ďalej, vraj netreba hneď pod nôž, pokiaľ s tým nie sú nejaké iné problémy (s cikaním alebo tak). malý sa naučil sám si umývať svoju pýchu a vždy počas kúpania sťahuje a pekne poumýva 🙂

bibula
27. nov 2008

tak dnes to bolo v zenskom mafgazine-do 2 rokov sa nema robit nic,lebo vznikaju take trhlinky a potom zrasty a probblemy do konca zivota-vraj tam zhrubne nejaky kotuc...no a po 2 rokoch,je uz predkozka elastickejsia a moze sa pomaly na tom pracovat-ale tiez len jemne.vraj to je dlhodobe,nie hned a deti pipika nemaju zmenseninu normalneho udu-maju inu fyziologiu.... 😉

bibula
27. nov 2008

aha-skor sa moze robit iba ked sa tam zbiera hnis a su cikacie problemy. 😵

amarelka
27. nov 2008

ahoj, presne, aj ja som to pozerala, do dvoch rokov sa nemá nič sťahovať, lebo sa može narobiť viac škody, do vtedy by sa tá predkožka mala uvolniť sama a potom pojde pekne stianúť...ak je problém, treba navštíviť detského urologa... 😉

wali
27. nov 2008

no my sme nakoniec skoncili s tymi zapareninami u dr. take to mal brutalne, ze framykoin absolutne nezaberal. denisocka, ved ja som ho cele dni nechavala behat nahateho alebo v balvnenej plienke, ze cez nu to bude lepsie dychat a poctivo som ho pekne umyvala zakazdym, no stale sa to nelepsilo. tak oddnes mame nejaku miesanu mast od dr, tak snad sa toho rychlo zbavime!

albertka
27. nov 2008

V telke práve rozprával primár dets.urologie a hovoril: Nestahovat predkozku do 2 rokov!!!! Dovtedy sa vyvíja jej elasticita a prirodzene by sa okolo 2r. mala dat sama spontánne pretiahnut. Varoval maminy, ze pri násilných pretahovaniach vznikajú trhlinky, v okolí ktorých následnými praskaniami časom pokozka zhrubne a vznikne tak okolo zaluda prstenec, ktorý v neskorsom zretí predkozky sposobí, ze sa spontánne nedá pretiahnut. Vravel, nerobit nic, len zvonka umývat vodou odtekajúci maz, vyhladat urologa vtedy, ked dieťa ťazko ciká, ked je na penise zápal alebo sa v predkozke hromadí maz, moč. Ak dieťatko pekne močí, netlačí pri močení a pipík je ok. netreba robit nič. Hovoril, že pediatri majú na túto prpoblematiku rôzne názory, ale moderné výskumy radia toto. Pri nejasnostiach sa treba poradiť výlučne s detským urologom, ktorý má najmovšie poznatky o tejto prioblematike a vie sa k našim problémom vyjadriť najerudovanejšie. 😉
Nuž, uvidíme o 1,5 roka, či sa nasa predkozka bude dať stiahnuť sama.

denisocka
autor
29. nov 2008

no nám sa pindo zahojil-taže po novom roku si pojdeme po tu hormonalnu mastičku 😉

inač,žeby sa pipikovi hovorilo CIMBAL - to mi je divne,a vonbec to nie je ani pekne a ani najrozšírenejšie 😀

majcik
29. nov 2008

Ja som tiez pozerala spominany Damsky magazin a rady doktora-urologa ... moze nieco na tom byt ... teraz mam dilemu, lebo ten urolog to povedal velmi jasne, ze do druheho roka nerobit nic, ak nie su problemy, no nasa pediatricka nam kazala stahovat .... uff, co teraz?

basado
29. nov 2008

malemu sa tiež nedala stiahnut predkožka, boli sme u urologičky, ta mu to trošku natiahla z nožničkami aj ked hovorila že to nebolí, hovorila že mam mu to stahovat vo vaničke ked ho budem kupat. tak som mu to robila a išlo mu to dobre dole. tak som rada pretože by mu to išlo operačne dole. ked možem poradit tak po troške mu to stahujte dole aj ked nechce nech manžel drží ruky a pomaličky stahovat. ja len tolko 😉

denisocka
autor
30. nov 2008

basado -urobolgiča nožničkami a nebolelo ? hm ... to som ešte nepočula , a maly ani neplakal?

ikaika
17. feb 2009

denisocka a v tom repiku asi ako dlho treba sediet?

bambusko
17. feb 2009

ikaika, kym je to teple, aby drobec neprechladol 😉

lalus
30. nov 2009

Obnovujem tému: žienky, koľko dní ste sa tam máčali a natierali, kým boli vidieť výsledky?
Môj Jakubko sa dnes ráno zobudil so zapálenou predkožkou, má to jemne aj spuchnuté ☹ . Nesťahujeme, takže z toho to nie je. Včera sme dobrali ATB, mal ich 10 dni... možno je to aj z toho. Alebo jednoducho sa mu tam z plienky dostalo niečo čo nemalo 😖 . Ešte to nikdy nemal, hygienu máme ako vždy, tak ani neriešim prečo sa to stalo, skôr to, ako mu pomôcť. Pipika si chytiť dnes nenechal, asi ho to bolí. Už mám uvarený repík, dnes začíname "lavorovať", zajtra zavolam dr.kvôli tomu framykoinu - keďže je len na predpis. Za ako dlho by sa mali dostaviť výsledky? Resp. kedy s ním ísť k dr. že liečba nezaberá?

karamel
5. mar 2010

Maminky a ako to treba vlastne cistit, ak nepretahujete???Co s nahromadenym mazom???

shaula
5. mar 2010

Karamel - nijak. Pokud může maz (tím asi myslíš smegma?) odcházet, tak odchází sám. A pokud nemůže, tak to přetahováním stejně nespravíš 😉

zdienka
26. máj 2010

baby ja tiez nestahujem. ak tak len 1mm, ale maly ma len 5 mesiacov... ale teraz jemne zapalena a akoby prasknutoodreta koza ale praveze az uplne na spicke, cize je to "schovane" v zahyboch koze. pouzivam latkovky snazim sa vetrat co najcastejsie ale aj tak si neviem predstavit ako sa to takto vyhoji ked rana nie je lahko dostupna a na vzduchu. fakt to ide? alebo hned doktor?

janulle22
15. júl 2010

Ahojky nevim jestli jsem spravne, ale ted jsem malymu oddelavala nejake drobky z pipika a jak sem mu ho malinko pretahla(driv v pohode) tak kricel ze to boli a trepal se... ☹ nevypada ze by ho to nejak bolelo normalne nebo pri curani jen kdyz mu to stahnu...co s tim?k dr?