Zapálená predkožka a trhlinky u 8 mesačného chlapca

denisocka
4. aug 2008

malemu je skoro 8mes., od malička stahujem ale nikdy som mu nič nestiahla,proste to nejde ....vôbec ........ až raz,asi pred mesiacom sa mi podarilo zrejme pri pokušani stiahnuť,urobiť mu zo 3 male trhlinky.vyliečila som to sedavými kupelmi a homeop.mastou cicaderma. od vtedy nestahujem,ani cvične a včera som si všimla že má zas malu trhlinku a dnes sa urobili mini trhlinky 3 a k tomu ma koniec aj čeveny,zapaleny.ciká normálne,neplače pri tom,ani ked som mu to natierala teraz framykoinom,tak neplakal

ale bojím sa,aby sa mu to viac nezapalilo,máte s tým skusenosti?

elucinka
4. aug 2008

deni, náš Adámek to měl taky, taky mu to nejde moc stahovat a jek se to trošku podaří, hned tam má trhlinky. Když se to zapálí a zčervená, tak pomůže ten framykoin, častěji přebalovat a také koupel v hypermangánu, ale musí to být hoooodně slaboulinký, jen lehce narůžovělý roztok.

hubka
4. aug 2008

Denisocka, tak ty si teda vytvorila novu temu....bo ja neviem,ci to teda dobre robim, aby som sa vyhla tomu co teraz ty..alebo je to prirodzene ☹

denisocka
autor
4. aug 2008

eluci-a mal to často?tie trhlinky, a bola si aj u lekára s tým?

hubka-hej,založila,takto podla mna zareaguje viac mamín,ako v teme o sťahovaní ,tam to je tak 50:50 -sťahovať/nestahovať

tannawe
4. aug 2008

Ahoj...nasemu klouckovi jsem predkozku velmi jemne uvolnovala v teple koupeli, ale jinak s ni moc neexperimentuji, protoze uz jsem ho naucila si ji pretahovat a tak si ji pretahuje sam, kdykoliv a kdekoliv. Jsou mu uz dva roky, chodi sam na nocnik, cura vestoje, takze je doma porad nahaty a tak hodne vetra. Obcas se ale muze vyskytnout "tvarohovita" srazenina, dle me doktorky se neni treba znepokojovat a v teple vode pozvolna uvolnit lehkym tlakem, aby srazenina vystrikla ven...muze trochu pachnout, tak neni treba se desit. Na zaniceni si nechte predepsat masticku Fucidin /je vyborna a velmi rychle hoji, ale nepouzivat prilis casto.../
Podle me je nejlepsi chlapecky brzy naucit jak s penisem zachazet, nechat tatinka jim ukazat o co se vlastne jedna a oni si rychle zvyknou a sami si nejlepe dokazou urcit prah bolestivosti pretahovani... 🙂
Jinak Zak uz ma predkozku skoro uvolnenou, je to postupny proces a rozhodne se nesmi pouzivat prilisny tlak, prave kvuli vzniku trhlinek... 😉

veronika13
4. aug 2008

nám sa tiež raz spravili trhlinky a začervenanie, no repík to vyliečil

bubba
4. aug 2008

deniska aby mu nerobili obriezku kamaratkin syn musel na to tiez ist ale mal uz az 3 roky..inac a bola si s tym u dr.?

janula34
4. aug 2008

Tak mne doktorka povedala: do roka nebudete nic robit s predkozkou, ziadne stahovanie, proste nic. Tak ja nic nerobim a cakam 😉

tannawe
4. aug 2008

Ja si myslim, ze opravdu neni kam spechat, nekteri lekari tvrdi, ze do tri let by se mela predkozka uvolnit, ovsem uz je malo informaci o tom, jak by takove uvolneni melo vypadat... 🙄
Setrne "masirovani" predkozky a jemne stahovani v teple koupeli nam byly doporucovane jako jedina vec do jednoho roku, jak zachazet s budouci chloubou naseho maleho... 😉 ale co doktor to nazor... 😀

kejka
4. aug 2008

Holky co furt blbnete s tím stahováním tak brzy????????????????? 😕 😕 😕 😕
Jako máma tří kluků s tím něj.zkušenosti mám,takže ta moje,je prostě nepospíchat,páč předkožka věkem dorůstá a postupně se uvolňuje sama.Třeba můj prostřední si jí stáhnul sám ve 4letech.Pokud nejsou žádný problémy s čůráním a dr.nemá námitky,tak bych to nehrotila.Zbytečně jim tímhle právě ubližujete.Do těch trhlinek se dostává moč-pěkně to štípe. 😒 Tím vám samozřejmě nechci radit,dělejte,jak uznáte za vhodný,je to jen můj názor podlloženej klukama. 😉 😉

denisocka
autor
4. aug 2008

bubba nebola,zajtrazbehnem

baby,ja tu neriešim kedy preťahovať,na to je myslím ina tema!takže nemusíte sa rozpisovať,myslím že je to vec nie preťahovania,alebo ak by mu to išlo,tak by sa to stiahlo,ale ak to raz nejde tak to nejde

ja sa tu pýtam na trhlinky a začevenanie-z čoho môže byť,ak NEpreťahujem pipik

tannawe
4. aug 2008

kejka: ja si myslim, ze nejlip si na to prijdou kluci sami...a hlavne myslim si, ze intimni organy jsou vysadou kazdeho jedince a v urcitem veku ani neni dobre detem zpusobovat mozna i neprijemne pocity tim, ze bychom se nejak snazily jim s penisem "pomoci". Vseho moc skodi...mozna je to tim, ze na vsechno je strasne moc nazoru a clovek se pak prestava orientovat co je vlastne spravne

kejka
4. aug 2008

Co nedělat:

* Násilné stahování předkožky - nikdy se násilím nesnažte o přetáhnutí předkožky přes glans. Nebezpečím je vznik akutního stavu - parafimózy. To znamená, že předkožka (ještě fyziologicky zúžená) uvázne za glansem a způsobí přiškrcení krevního proudu. V případě, že předkožka nejde stáhnout zpět, je nutné urychlené chirurgické řešení. Dalším nebezpečím je vznik mikrotrhlin, které mohou (kromě rizika infekce) vést k vzniku srůstů a vzniku skutečné fimózy. U větších chlapců: poučte vašeho syna, předejdete tím vzniku parafimózy, aby předkožku nikdy nestahoval násilím.

* Stahování předkožky v koupeli - nepokoušejte se stahovat předkožku v koupeli, protože při natahování se předkožkový "svěrač" otvírá, což umožní vniknutí koupelových nečistot a usnadní vznik infekce. Stahování předkožky v nečisté vodě není hygienické.

* Násilné čištění předkožkového vaku - při konglutinované předkožce se nesnažte "vyčistit" oblast předkožkového vaku.

* Používání pěnových přísad do koupele - vyhýbejte se pěnovým přísadám do koupele. Mohou působit dráždivě, a vést tak k zánětům (nejen genitálu, ale i ostatní kůže). Kromě toho ničí přirozenou ochrannou mikroflóru. V případě, že dítě mělo koupel s pěnou, po koupeli ho ještě osprchujte čistou vodou. Používáte-li bavlněné plenky, používejte jen k tomu určené prací prášky a nezapomeňte je důkladně vymáchat.

tannawe
4. aug 2008

To je cela veda vychovat ty nase chlapy...

denisocka
autor
4. aug 2008

hej,presne -je to hrozne 😀 c,moj manžel ked to zbadal mi vraví -joj čo stresuješ,šak asi sa mu len zaparil a rozmočil a praskol 😎

hubka
4. aug 2008

Kejka-myslim, ze v kupeli stahovat ano, pokial je voda cista a babo si este neumyvala ale ja pre istotu stahujem po kupeli, vtedy je predkozka zmakcena, ale stahujem ako to ide

Denis- my mame rovnako stare deti, a tie trhlinky sme fakt nemali, asi preto, ze stahujem len zlahka ako ide...tiez si myslim, ze treba cas...takze baby ti povedali, ze to mali tiez..takze uz len ten kremik abude to ok...myslim, ze aj tak tato tema skoni ako -stahovat ci nestahovat nemyslis??? 😀

denisocka
autor
4. aug 2008

hubka,ej,asi to tak skončí 😀

a ako sťahuješ-čím,po kupaní?(nemyslím rukov)

hubka
4. aug 2008

Nedavam nato nic...mala by som???maly sa nijak extra netvari, skor sa mu to paci, tak je to asi ok.Takze len ruka resp 2 prsty haha 😀

denisocka
autor
4. aug 2008

jáj,bo kdesi ktosi písal,že naolejovať.no neviem,moj maly ked leží tak skače jak besny motýl , a keby že ešteb olej tak neviem ,skôr pretiahnem manžela ako jemu 😀

kejka
5. aug 2008

Ahoj
Já jsem začala přetahovat všem klukům kolem 2roku a déle,pokud to nešlo,tak jen žmoulat a žmoulat.Oni si to pak žmoulají sami.Je to pro ně příjemnější-na ruce normoš niveu.
Denisocko já tu diskuzi nečetla celou,takže od čeho má malej ty trhliny,jestli je teda ještě má???????????????
Asi bych mu ho mázla framikoinem nebo calciovkou a určitě ho nepřetahovala,když už to teda děláš,tak na pár dní ho nechat.Ty trhlinky se vyléčí,ale můžou právě zůstat drobné jizvičky.
Téměř všichni chlapci přicházejí na svět se zúženou předkožkou. Kůže kolem penisu a žaludu je ještě slepená a nedá se stáhnout. Nejpozději od třetího roku by se tato situace měla změnit. 🙂 🙂 🙂 🙂
No jo chlapi to je patlání už od mala 😀 😀 😀 😀

hubka
5. aug 2008

Denis-ved prave, s MM si to aspon uzijes haha 😀 to malemu nevies ci robis dobre ci co-myslim,bez tych trhliniek nie tak dobre ako muzovi hihi

denisocka
autor
5. aug 2008

no som s5 od dokyny!

koza jedna-ani na bimboša nekukla,kazala natierať DERMAZULENom - a potom som jej hovorila,prčo nie framykoinom-tak ona že to až ked bude zapalene. 😠 do mna nervy,šak zapalene to má,tak mi ho aspon predpísala

ale,včera sme 2x sedeli v repíku a veečer som to natrela framykoinom a ráno to už mal pekné

kejka-nepreťahujem,neviem z čoho ich má,či sa mu to tam len rozmočí a praskne?

ale kedže mne sa malý zdal akoby naliaty vodou,dala nám dokyna aspon sačok na odber moču a vyšetrenie,tak aspon uvidím,či nie je v tom nejaky zapal

bambusko
5. aug 2008

deni, to co mas za doktorku, ze sa ani nepozrela ??? 😨 treba ju vymenit

denisocka
autor
5. aug 2008

😖

tannawe
5. aug 2008

Denisko...tak to mi rekni, ze se doktorka ani nepodivala, to je cira arogance. Urcite bych taky uvazovala o zmene pediatricky...fakt des tihle odbornici... 😝

denisocka
autor
5. aug 2008

no nepodívala-ved načo 😔

bambusko
6. aug 2008

tak to ozaj by si mala ist inam, ved aj krv vam vzala po silnej zltacke az po pol roku!!!

james007
6. aug 2008

Denisa ako tak čítam tak asi len ty tu máš problem s pipikom ☹ Asi budeš na pipiky nejako moc založena 😀 😀 😀 Daj mu konečne pokoj a netráp ho!

denisocka
autor
6. aug 2008

james -neviem či si moj manžela,alebo špion od susedov - ale pravdu máš,talent v tomto nemám 😀

hubka
6. aug 2008

Denis, mas riadny zazitok...a to co za hlaska tento James 😀

denisocka
autor
7. aug 2008

ja neviem - evidentne ma james sleduje ked vie-že na celom konovi mám len ja problem s pindom 🙄 😕