Zapálené ďasná a afty v ústach. Čo na to zaberie?

martinka16
1. júl 2008

dievcata moj syn ma zapalene dasna ale afty zatial ie dr.nam kazala natieraz to Mundisal gelom je to protizapalove,,,neviete este o niecom inom cim by sme to mohli zlikviovat?

vilki
17. nov 2014

Baby boli ste s detmi u lekara ked mali afty alebo liecite len doma? Moj ma aftu na jazyku a dost velku, nechce nic jest a mal teraz 37.0

dakotka
12. jún 2015

Ahoj môj mali ma 17 mesiacov ma strašne zapálené ďasná a este tomu aj afty dávali sme rôzne geli a nič nepomohlo boli sme na pohotovosty tam nam dali gingivalis tinktúru a nutrolin b plus repikovym čajom vypracovať ústa veľmi nám pomohlo už sa môže aj napádať.skúste to pomáha

milota164
27. jún 2015

my tiez pouzivame repik

ibionndai
8. sep 2016

Ahojte, skusim ozivit temu. Dcerka 19 mesiacov ma uz 5ty den vysoke horucky, aftu na jazyku a aby toho nebolo malo zapalili sa jej dasna. Dr nam dal isoprinosine sirup na podporu imunity a mame kamistad gel + plus jej na tie dasna prikladam namoceny tampon v riedenej salviovej tinkture. Na aft skusam tee tree,gencianku. Ale najviac ma trapia tie dasna,ma tam akoby povlak pod dasnom a ja teraz neviem ci jej to dako odstaranit alebo radsej nedrazdit. Zubky neumyvame teraz a neviem ci to nieje chyba,ale kefku do nej nedostanem. Poradte co robit prosim, vycistit nasilu alebo radsej nie. Dakujem

simca06022011
8. sep 2016

salviovy sprej je super... isoprisnosine je narychlo nepomoze... to je skor na imunitu, ale potrebuje to vyliecit. MOze skusat aj kloktat, resp. ona skor zobrat do pusy a vyplut napr. salviovy caj, repikovy, co vam bude pomahat... 🙂 TeaTree by som jej nedavala. Skor propolis, ale to sa porad v lekarni, neviem ci to mozu take male deti. Ale ak to nemozu, tak tea tree tie z nie. Povlak biely nemusi byt "zubny" moze to mat vlastne poranene dasno a na tom taky biely film, napr. aj ten teatree jej to moze tak podrazdit/vystipat.. Zuby ale treba cistit aj tak, kup makku kefku (nam sa naj osvedcili curaprox smart pre malu a nie tie detske) a jemne jej ocisti zuby, ak prebehnes po povlaku a nejde prec nedrhla by som to...
@ibionndai

ibionndai
8. sep 2016

@simca06022011 dakujem, ten tee tree som si aj nariedila ale radsej ho teda davat nebudem. Dnes som jej tie zubky presla tamponom namocenym v salvii a mam pocit ze to slo kus dole. Kefku mame curaproxku detsku 😉 len sa jej to bojim cistit 😐

lamanda
8. sep 2016

Neocide gelik

mirka17
8. sep 2016

@ibionndai a nepáchne jej aj z pusinky?

monilik
8. sep 2016

@ibionndai je dost mozne ze ma herpeticku infekciu pokial su dasna zapalene a je na nich biely povlak.moj syn mal gingivitidu v zime skoncili sme na antibiotikach a okrem tuch sme pouzivali florsalmin sprej.alebo ta salvia v bylinnej forme,tie su fajn,tee tree by som sa tiez nebala,propolis,extrakt z grapefruitovych jadierok,dodrziavat ustnu hygienu

simca06022011
8. sep 2016

Ten florsamin pomaha aj pri anginach výborne. Zuby čistíte, toho a neboj nech jej neostávajú tie bacile na zuboch... Len tak jemne trošku kľudne bez psty a vypláchnite.. ďasná sa zapaľujú aj pri zlej hygiene práve kvôli baktériám... Oropolis na tyčinku vtovu je tiež super len to stipe a je to také hnusné... Ale strpne to trochu a potom nič neboli 🙂

ibionndai
8. sep 2016

@mirka17 nie nepachne, ovoniavala som. Tak teda budeme cistit aj kefkou. Zubky samozrejme cistime pravidelne,len teraz som si myslela,ze by bolo lepsie nedrazdit... asi som to len zhorsila 😔 ale dakujem vam za rady. Pekny vecer este.

nikolapondelova
26. okt 2016

mamicky pomozte dcerka ma zapaene hrdlo a dasienka a afty dostala u dr antibiotika uziva druhy den a zatial nevidim zjadne zlepsenie stale vysoke teploty ktore uz trvaju od vikendu a uz som zufala nechce vobec papat max 1flaska mlieka za cely den a vypije strasne vela vody dakujem za rady ako jej pomoct

cajova_lienka
26. okt 2016

pokial sa to opakuje casto nam odporucali kupit aj zmulacie probiotika napr. BIOGAya a cmulat ich a pomohlo to 🙂 a klop klop klop od kedy pouzivame zubnu pastu bez fluoridu s propolisom a aloe od FLP je nam super maly nemal afty uz aspon rok 🙂

strela223
5. apr 2017

Ahojte, môj syn bude mať tento mesiac rok a je chorý dnes som si všimla že má opuchnuté ďasná a aj podnebie tiež Maťo také biele vypadá to ako hnis. Môžte mi poradiť čo to môže byť môže to mať aj z antibiotík?

denisa2312
21. apr 2017

@ibionndai Ahoj prosim ta, aj vam krvacali tie dasienka? My mame teraz taky problem afty vsade + opuchnute dasna, ze sa az zuby zmensuju :( a akoby jej uz aj zacali krvacat. Co vam najviac pomohlo na tie dasna?

aristka
21. apr 2017

@denisa2312 dieta nedostalo nahodou slintacku podla tvojho opisu ...pozor je dost infekcna.

ibionndai
21. apr 2017

@denisa2312 nekrvacali, ale boli opuchnute, zacervenane. Vraj sa to moze pridruzit k aftom, nejaky zapal. Do teraz neviem co to bolo a ani nic specialne nam na to nedali. Potierala som to salviou, camistad gelom a cistila jemne kefkou. Preslo po cca tyzdni. Bolo to hrozne, velmi ju to bolelo, drzim palce nech ste rychlo fit.

denisa2312
22. apr 2017

@aristka ano stomatitidu-slintacku a uz tri dni ma opuchnute zcervenane az krvave dasienka tak som zvedava, ze kedy tie dasna zacnu odpuchat :( teploty uz nastastie nema, CRT dobre, stery negativne tak neviem.....som z toho nestastna. Zacalo to v pondelok, v stredu tie dasienka. Papa len mliecko. Uz dneska bola taka kludnejsia aj noc celu prespala, cez den si krasnw zdriemla, tak hadam je to pomaly na ustupe.

aristka
22. apr 2017

@denisa2312 je to virusove ,takze treba len vydrzat .

aristka
22. apr 2017

@denisa2312 inak camistad gel je dobry a znecitlivie pusku a neboli to tak.

denisa2312
25. apr 2017

@rejaa prosim ta ako dlho vam krvacali tie dasienka? Ak si este na to spominate? Dakujem

rejaa
29. apr 2017

@denisa2312 ďasná krvácali asi len jeden deň, lebo potom sme už aj tak skončili v nemocnici a dostala infúzie

pepina11
6. júl 2017

@evelin325
Dobrý deň, prosím Vás aké homeopatiká pomohli Vášmu synčekovi proti aftom na ďasnách ? mohli by ste mi prosím poradiť, moja dcéra to má tiež má 5 rokov, a nevieme sa toho zbaviť, pošlite mi to prosím na môj email. p.hodalova@gmail.com ďakujem pekne.

monika2525
27. nov 2019

Prosim vas vietw mi poradit ci toto co sa mi spravilo v ustach je afta?