Zapálené ďasná a afty v ústach. Čo na to zaberie?

martinka16
1. júl 2008

dievcata moj syn ma zapalene dasna ale afty zatial ie dr.nam kazala natieraz to Mundisal gelom je to protizapalove,,,neviete este o niecom inom cim by sme to mohli zlikviovat?

bellugia
26. okt 2012

@maria444bb 😀 Páni, internet si všetko pamätá... No ja si už na afty nepamätám. Dlho som nemala, našťastie.

evelin325
26. okt 2012

Môjmu synčekovi sa začali robiť afty, keď sa mu prerezávali zúbky, skúšali sme možné aj nemožné, rôzne tinktúry,hnedú, fialovú, všetky géliky, lieky na podporu imunity, vždy sa nám afty hojili veľmi dlho, až kým sme neskúsili minerálne soli, ide o homeopatiká. Tabletku som rozdrvila a dala rovno na aftu, alebo len tak nasypala do úst.
Predtým sme sa trápili s aftami aj 3 týždne, teraz bolo za 3 dni po aftách.

oliro
22. mar 2013

@janulkama ahoj, mojmu malemu sa tiez afty vracali asi od roka a pol pravidelne kazde dva tyzdne, pri kazdej afte mal aj vysoke horucky, no a po dvoch rokoch trapenia vybral jedno balenie zinku a odvtedy sa mu afty nerobia, odporucila mi to nasa gastroenterologicka ku ktorej chodim s detmi, a niekde som citala ze po kazdej chrobe je dobre brat zinok, je vraj vyborny na imunitu, ja si ho velmi chvalim,

25nikolla25
14. máj 2013

@evelin325 ahoj,viem ze je toto uz stare ale aj tak by som sa ta chcela spytat kde sa daju zohnat tie mineralne soli a od akeho veku sa mozu uzivat?my mame afty kazdy mesiac a nevieme sa ich zbavit...dakujeeeeem 🙂

zigzag
14. máj 2013

afty znamenaju aj prekysleny organizmus, mozete liecit lokalne, ale budu sa stale vracat,kym nevyriesite pravu pricinu,,, neaky detox, obmazdit cukor, surove a zelene jest, jacmen a chlorela pomaha, ale najma zmena jedalnicka 😉 drzim palce

jojuss
16. máj 2013

@wladka dobry na tie afty to zaberá už nevieš čo s tím poradte mi skušame všeličo 😢 on ma zdurené opuchnute to ani jesť nemôže .v lekárny mi dali CORSODYL ale to ho štípe,šalviovym čajom klokta,a natieram foalou vodičkou .dakujem prosím poradte

beruha
16. máj 2013

zdravim maminky. ked som mala aftu ja,moja zubarka povedala, ze na to vpodstate v lekarni nic nie je . . ., ze len oni v ambulanciach maju taku specialnu masticku. bola v takej malej tubicke. tak mi na to ten krem dala a velmi pomohlo, asi o dva dni afta zmizla. ale upozornila ma, ze ziadne drazdenie. ziaden teatree olej ,ani tantum verde, nic kysele a ani orechy! nijak nedrazdit, same zmizne tak za tyzden. tak tolko rada od mojej zubarky. 🙂

xabri
16. máj 2013

No nam pomohol caj s citronom.Toho citronu som mu dala viac ako inokedy do cajucize nie nejake 2-3 kvapky,ale aspon 1/4 citrona.

dada97
2. jún 2013

Ahojte na afty, ci bolave a poranene dasienka, je skvely sprej prvej pomoci, obsahuje aloe a bylinky, nestipe hoji a ma dezinfekcne ucinky, dokonca aj zubna pasta z aloe je dobra na dasienka, ked sa detickam prerezavaju zubky, ... odporuca aj moj znamy zubar,, keby ste chceli vediet viac info, kludne piste, rada poradim 🙂

mayka
21. jún 2013

Dcerka ked ich mala v celej puse tak sme ich potierali tantum verde ustnou vodou a davala som jej 2x denne B komplex este aj po dolieceni cca 2 tyzdne.

lindda
21. júl 2013

@petot ahoj a nevies nieco aj proti bolesti u dospeleho na herpes na dasnach dakujem

petot
24. júl 2013

@lindda Mne na herpes zaberá 12g Cčka denne a viac, rozdeleného do 4 a viac dávok počas dňa. B-komplex a zinok je dobrý doplnok.

dada97
24. júl 2013

ja mam velmi dobre skusennosti na bolave dasna a afty sprej prvej pomoci a zubnu pastu z aloe vera, ktora je osvedcena nie len pri umyti ale kludne sa moze natriet na dasna a v kombinacii so sprejom je to neuveritelne ucinne, vedela by som poslat na mail, kludne kto chce vediet viac, nech mi napise do IP mailovu adresu,

sosofifo
24. júl 2013
zumanitiol
9. okt 2013

Mi sme to mali až natoľko že nemohol chlappec papať,piť - nepomohli vodičky ani ústne vody- nakoniec nám DR pichla B12, dávali sme B komplex a šumivý celaskon a za 3 dni bolo po tom.( dovtedy sme sa týždeň trápili nakoľko sme boli na pohotovosti a tam nám dal asi blbosti :( natrápili sme sa veľmi u 7ročného chlapca) skúste sa Dr spýtať na takúto liečbu, teraz sme to chytil iznova ale držíme sa vitamínov navyše a Bkomplex a vyplachujeme ústnou vodou a ide dole

rejaa
14. nov 2013

Koľko u vás trvali tie horúčky a afty. Moja 2 ročná má už šiesty deň horúčky, plnú pusinku aftov a zapálené ďasná, krvácajúce ďasná. Nechce nič jesť, spapá monte a 5 lyžičiek polievky a to je všetko. Máme antibiotiká, probiotiká, calgel, florsalmin sprej, cebion 2x multi, biogaiu. Chytilo to už aj mňa. Už som z toho na nervy ako mi tu plače a ja jej nemôžem pomôcť.

jankakardosova
1. dec 2013

@rejaa Prosím ťa, už ste to nejako vyriešili? Moja malá to má teraz a nevie čo s ňou, nahoršie vyzerajú tie krvácajúce ďasná.

rejaa
2. dec 2013

@jankakardosova Ahoj, utekaj doktorovi. My sme skončili nakoniec v nemocnici, aj keď sme boli u našej doktorky v pondelok a dala antibiotiká, potom v stredu, lebo sa objavili krvácajúce ďasná a dala florsalmin, calgen a cebion2x multi (chýbajúce vitamíny B a C, hlavne to B), nijako sa to nezlepšovalo a v piatok sme boli v nemocnici až do pondelku. Mala dve infúzie a dostala tabletky Herpesin400. Určite choď doktorke a nech vám na to niečo dá, nielen potieratká a spreje. Nebola som z tej nemocnice nadšená, ale pomohla nám. Doma by sa z toho ťažko dostala. Nech jej doktorka zoberie odbery a nech vám dá aj nejaké lieky. Držím palčeky!

mariast
26. jún 2014

moj maly ma teploty-kazdych 5 hodin mu davam nurofen... ma toho plne usta-tu dolnu peru ked mi oduje to je cele plne aft-nastastie pije, ale tie teploty ma znepokojuju.... pani doktorka odporucila nurofen, b-komplex, nutrolin b, no a vytieram svdskymi kvapkami a tantumom verde... je to hrozne, aj by jedol ale nemoze....

evita123
26. jún 2014

mojmu synovi pomohol roztok tantum verde, na potieranie aftov a potom vitamin b

mariast
26. jún 2014

hlavne sa netreba bat vytierat gazou aj do krvi-riadne vysuchat, aby sa to vydezinfikovalo-j ked to boli neskutocne

oravese
26. jún 2014

Neviem ci je to este aktualne, moja skusennostjamavam afty v ustach dost casto a aj moj starsi syn ma 4 roky a vzdy naozaj vzdy nam pomoze kompot z malin teda ostruzina malinova. Stavou si vyplachnut miesta s aftami a ostatok kompotu zjest, naozaj nam to vzdy pomaha a este aj susedke, ktorej sme dali kompoty jej mala ma rakovinu a oslabeny imunitny system a tiez mava casto tie afty a toto jej pomaha. drzim palce.

oravese
26. jún 2014

Inaksie mal aj zapalene dasna ale na to ten kompot nepomaha to sme museli vytierat roztokom z lekarne.

zuzuxxxx
7. aug 2014

baby musim sa vam pochvalit kamaratka ma oboznamila s jednym sprayom, nikdy som nemala problemy so zubami, s dasnami atd . ale odkedy som tehotna , moje umyvanie zubov je KA-TA-STRO-FAL-NE ... vypluvala som krv ale doslava vypluvala (sorry Za vyraz) dasna cervene a len som cakala kedy mi dasno zmizne abudu mi trcat spodne zuby.... znama mi poradila SOS SPRAY PRVEJ POMOCI (o ktorom citate asi vsade pretoze v domacnosti by nemal chybal je na VSETKO-popaleniny,odreniny.afty,ekzemy,bolest zubov atd) JE PRIRODNY,, NEDRAZDI,NESTIPE A NAVYSE CHLADI ... tento spray mi pomohol a tak som uverila jej vyrobkom a objednala si este zubnu PASTU (je ich viac druhov na predchadzanie zapalu dasien /na hlboke cistenie..... alebo druha na problemy citlivych zubov na sladke ,kysle,horuce,studene ) a ja nemam problemy s dasnami ,, a uz nemam problem si spriatelom v kupelni umyvat zuby co predtym mi bolo trapne ... lebo ma neustale posielal k zubarke :D ak mate podobne problemy blizsie info v sprave viem vam poradit

zuzuxxxx
8. aug 2014

@oravese baby musim sa vam pochvalit kamaratka ma oboznamila s jednym sprayom, nikdy som nemala problemy so zubami, s dasnami atd . ale odkedy som tehotna , moje umyvanie zubov je KA-TA-STRO-FAL-NE ... vypluvala som krv ale doslava vypluvala (sorry Za vyraz) dasna cervene a len som cakala kedy mi dasno zmizne abudu mi trcat spodne zuby.... znama mi poradila SOS SPRAY PRVEJ POMOCI (o ktorom citate asi vsade pretoze v domacnosti by nemal chybal je na VSETKO-popaleniny,odreniny.afty,ekzemy,bolest zubov atd) JE PRIRODNY,, NEDRAZDI,NESTIPE A NAVYSE CHLADI ... tento spray mi pomohol a tak som uverila jej vyrobkom a objednala si este zubnu PASTU (je ich viac druhov na predchadzanie zapalu dasien /na hlboke cistenie..... alebo druha na problemy citlivych zubov na sladke ,kysle,horuce,studene ) a ja nemam problemy s dasnami ,, a uz nemam problem si spriatelom v kupelni umyvat zuby co predtym mi bolo trapne ... lebo ma neustale posielal k zubarke :D ak mate podobne problemy blizsie info v sprave viem vam poradit

blue99
9. aug 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
moncsi1208
16. aug 2014

@martinka16 skuste vitaminy skupiny b,afty su pricinou ich nedostatku.b-komplex,b12,tie kupis vo forme injekcii,alebo existuje stary osvedceny recept na zapalene dasne,kup svedske kvapky,tzv,schwedenbitter,okolo 8€za velku flasu,daj na vatovy tamponik a tym natieraj alebo nech vyplachni usta,ale nech to nepije.u mna funguje stabilne,ked mam nejaky zapal,alebo ked mame na sebe ustipnute komara,na bolesti zubov,atd......skore uzdravenie prajem

nutrimas
26. aug 2014

Afty sa zvyknu opakovat pri oslabenej imunite, bolo by vhodne zamerat sa v 1.rade na jej posilnenie. Z prir. zdrojov je velmi ucinny zazvor, rakytnik, echinacea, kolostrum, hliva ...ak nestaci prijem vit. a zivin v prir. forme zo stravy, odporucame bylinne extrakty z vytazkov, napr. velmi ucinny je extrakt z hlivy Beta 1,3D Glukan, ktr. najdete v nasej pestrej ponuke na nasom eshope ako aj mnohe ine prirodne liecive produkty pre zdravie.
Na vonkajsie osetrenie je velmi ucinny tee tree oil dentalny roztok, prip. alkoholovy extrakt z nimby a vo vseobecnosti vstky pripravky s jej obsahom - nimbovy zubny prasok, ustna voda, zubna pasta, ktr. neobsahuje fluoridy a ziadne umele latky a farbiva.

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz