Zapálené ďasná a afty v ústach. Čo na to zaberie?

martinka16
1. júl 2008

dievcata moj syn ma zapalene dasna ale afty zatial ie dr.nam kazala natieraz to Mundisal gelom je to protizapalove,,,neviete este o niecom inom cim by sme to mohli zlikviovat?

wladka
1. júl 2008

martinka, s aftom som mala aj ja nedavno problemy.. v lekarni mi odporucili taku smradlavu vodu z konopi 😅 , tusim sa vola Canadent, ci take nieco.. je to z konopi, a v takom obale ako vzorcek z vonavky, zelenkavej farby je ta vodicka.. urcite budu vediet 😉 .. mne to pomohlo hned, na druhy den pomenej, a na ten dalsi uz nic.. stoji to stovku.. a opytaj sa, ci je vhodny aj pre male deti.. 😉

eliska7
1. júl 2008

tamtum verde je tiež dobre

martinka16
autor
1. júl 2008

Wladka dakujem skusim sa na to opytat najskor Dr, co na to povie...maly zatial afty nema ale ma zapalene dasienka....

zuzana76
1. júl 2008

martinka taky maly a zapalene dasna? ako dlho to ma?

martinka16
autor
2. júl 2008

Zuzana no ano predstav si ani ja tomu nerozumiem dr, sa ma pytala ze ci sme boli na kupalisku ze odtial jej chodia deti s takouto vyrozou....ale neboli sme a este mi povedala ze je teraz toho vela

janetka
3. júl 2008

martinka, su na to aj homeopatika, tak sa spytaj v lekarni, uz neviem ako sa volaju... my sme to mali tiez raz, ale brutalne, maly ani nejedol, ani nepil, az na zubkoch mal take ako biele povlaky... boli sme vtedy v prahe u lekarky, zhodou okolnosti, a ona nam odporucila tie homeopatika a tiez este nejaku vodicku ako pisu baby, ale trvalo nam to tyzden, nez to zmizlo

filipa
3. júl 2008

afty sa vedia robit ked je aj nedostatok vitaminu B, skuste pridat v strave, mozno pomoze... (kvasnice, B-komplex). a nedavajte jahody alebo citrusy!!

evickaleh
5. júl 2008

No my sme afty chytili pred tyzdnom, tak to pomalicky konci, doktorka nam odporucila tantum verde a pantenolove tabletky na cmulane, alebo rozdrvit ich vo vode a davat cuckat. Inak tantum zabralo vyborne musim pochvalit, Petko sa najedol len vtedy ked som mu to tym potrela a trosku mu strplo inak mi nechcel ani jest a na zaciatku ani pit. Ten gel z lekarne mi nepomohol osobne.

petot
7. júl 2009

Pokiaľ viem, afty spôsobuje vírus, ktorý má nejaký vzťah ku herpesvírusu
(buď sa objaví aft, alebo herpes, zvyčajne nie oboje). Odolnosť celkovo,
aj proti vírusom, posilňuje vitamín C, ale v omnoho vyšších dávkach, než
sa bežne odporúča. U dospelých kľudne aj 2000-4000mg denne, dlhodobo.
Mne to pomohlo proti herpesu. Ďalej je dobré brať nejaký prírodný B-komplex a zinok.

Tieto dávky vitamínu C môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek,
metabolizmu železa a medi, a ťažkom deficite G6PD.

zuzana030
12. júl 2009

my máme tiež boľavé jasienka, máme o týž. 4 mesiac ukončený, tak neviem, či môžem aj tak skoro dačo dať..
zle papáme, tak cmúľa dudu na flaške a hrozne pije..vy ste boli na tom ako?

lindda
6. dec 2009

cafte dnes som si vsimla ze maly ma cele vrchne dasna velmi opuchnute a dost ak krvacaju ☹ prosim poradte mame zlomenu nohu a je pravda ze si ich teraz necistil kazdy den moze to byt s toho ?? a mal aj hnacku ja som myslela ze mu idu posledne stolicky i to idu som uz zufala 4 tyzdne sa uz trapime s nohou mali aj chripku medzi tym a este aj toto poradte dik y

mumu12
7. dec 2009

Ahojte, my sme dnes boli znovu na krčnom. Pred tyždňom sme dobrali antibiotiká na zápal stredného ucha, cez vikend sme utakali na pohotovosť pre vysoké teploty a do dnešného rána sa jej celá pusa vyhádzala aftami, ešte k tomu kútik a zápal uška. Malá má už hisáky ked vidí že idem s liekmi, to nehovorím ked ideme k doktorke.
dúfam, že bude aspoň chcieť piť, lebo ak nie skončíme v nemocnici na infuzkach.
Nam dali volaku tinkturu, strasne ju to stipe. dufam, že nam to nebude dlho trvať.

aussiegirl
11. jan 2010

ahojte , nam na afty poradila lekarka vytierat pusinku tantum verde roztokom. 3x denne na vaticku na spachtli a dobre povytierat. malemu do troch dni zmyzli a odvtedy sa opat neukazali (klop klop klop)...v lekarni nam este radili aj betadine. maly mal vtedy cca 18 mesiacov. okrem nas to TV uz vyskusala aj jedna kamaratka a tiez si pochvalovala...tak snad pomoze aj vam 🙂

zana0077
13. jan 2010

cafte mamenky... my sme tym presli tiez v poslednom tyzdni sa to zlepsilo,no chodili sme denne pichat millgamu injekcie a taktiez som malej vytierala pusinku s tym stiplavym roztokom takej hnedej farby. mala to hrozne, az take herpesovite vyrazky po dasienkach aj v pusinke. nechcela papat absolutne nic, no po tych injekciach aspon trosku kase spapala. vraj je to sposobene nedostatkom vitaminu B, no pochybujem, kedze som to dostala po nej aj ja... to asi preto, ze som modlikala, nech to radsej prejde na mna, len nech ju nic neboli... 🙂

dsnadja
16. jan 2010

my sme mali to iste,vysoke teploty,velmi spuchnute dasna a až krvavo červene,a potom cely vnutrajšok ust posiaty
velkymi bielim aftamii,aj mandle,aj pery,na perach to krvacalo,no katastrofa,nechcela piť ani jesť,boli sme u krčnej a ona jej tie afty ošetrila nejakym roztokom striebra alebo čoho,možno som napisala blbosť neviem už nemam papier,potom sa to pomaly zlepšovalo,najdlhšie sa jej hojily pery,davala som jej B-KOMPLEX FORTE...no a potom ešte chytila kiahne,potom vracanie,potom staršia kiahne a na vianoce som bola zrela na psychyatriu 😀 ale to zase do inej temy....

monika77
15. sep 2010

holky ako vyzerajú tie afty?

malý má horúčky okolo 38 a zapálené ďasná ale len na jednej strane hore a dole,,,stačí na to nejaká vodička?

rastieme
20. sep 2010

ahojte maminy, aj my máme afty hrozne ☹ už tyžden to trva a dr. nam dal B-komplex, vravel že u detí su afty častejšie v pusine ako na perách ja mávam na perach ☹ na dnes ráno nam aj krvácali dasná ale ževraj to má spojitost a je to časté spojene s aftamy ☹ som zvedava kedy to skončí ☹

janulkama
20. sep 2010

Ahojte maminky,môj malý trpí aftami od roka a pol,odvtedy ich máme každé 2 týždne.Aj nám vraveli,že má nedostatok vit.B,ale podla mňa je to blbosť...dávam mu každý deň tolko vit.B,že aj dospelému by to stačilo a stále sa nám vracajú.Teraz naposledy mi bratrancova žena poradila,aby som si zohnala sprej aloe vera a s tým mu vystriekala pusinku.Na obed som mu to prvý krát striekla,poobede si vypýtal jablčko a normálne ho papal.Na druhý deň už jedol normálne,aj keď tam tie afty ešte boli,ale neboli bolestivé:o))
Tiež sme skúšali hoci čo,gingivalis tinktúru,tantum verde,florsalmin,propolis a všelijaké prípravky z lekárne.
Ja len dúfam,že to aloe vera pomože aj pri ďalších aftách

bellugia
27. sep 2010

Tak mne sa taký strašný urobil teraz na jazyku, že pri pití sa odiera o zadné zuby a bolííí 😢 Neviem, čo s tým.. chýba vitamín B? :/

janulkama
27. sep 2010

@bellugia toto može byť príčina,keď chýba vit.B,ale nemusí...ale aj tak by som hneď vit.B nasadila a popritom dávala ničo z lekárne.Už som predtým písala,že nám pomáha aloe vera,ale na každého platí niečo iné... 😒

bellugia
30. sep 2010

@janulkama Tak som si kúpila vítamíny, dvakrát denne sa berú a uvidíme, lebo to fakt treba oveľa viac zdravého a to sa nedá toľko papať 🙂)

kikuska22222
21. mar 2012

AHOJTE...AJ MOJU MALU CHYTILI CEZ VYKEND HORUCKY V PONDELOK NAS DOKTORKA POSLALA NA KRCNE TAM JEJ POVEDALA DOKTORKA ZE MA ZAPALENE DASIENKA AJ HRDLO..MUSELI JEJ ZOBRAT KRV AJ KADIAKE VYTERI DALI NAM NATO VODICKUZE POTIERAT TINKTUROU A PROBIOTIKA BIOGAIU.. A CHUDINA CELA JE VYSTRASENA S DOKTOROU ..NO A SOM ZVEDAVA CO NAM POVIE DOKTORKA LEBO VRAJ DETI POSIELAJU DO NEMOCNICE NA INFEKCNE ZE JE TO INFEKCNA CHOROBA...TAK UVIDIME

annaf85
23. mar 2012

Ja som davala gencianku a repikovy alebo harmancekovy caj. Malej som vravela, aby si to tym akoby vyplachovala. Ked sla vecer spat a mala teploty, dala som aj Nurofen. Ale v kazdom pripade je dobre zajst k doktorovi, netreba to podcenovat.

simona112
23. mar 2012

Ahoj tak moji krpci keď minulý rok cez leto chytili afty tak sme chodili k doktorke na injekcie B12-tky, a doma sme mali brat detský B-komplex, vytierať s Tantum Verde a pomohlo to, Kým som nevedela že prečo majú také teploty, a nechcú papať, myslela som že im idú ešte nejaké zúbky tak som natierala gelom na ďašná a povedala doktorka že to je tiež dobré. Ale ten Tantum Verde pomohol a aj tie vitamíny B. Čítala som príbalové letáky a vitamín B je presne na toto. Tak skús kúpiť v lekárni detský B-kompex. Skoré uzdravenie 🙂

emalujza
23. mar 2012

tak toto je podla mna pre dieta velmi bolestive a ja som naprkilad pre to prestala aj kojit. Maly zrazu nechcel cicat a ja som ani nevedela preco. Mal 9 mesiacov. Sli sme k doktorke a ta mu nasla vzadu na jazyku aftu. tak som potom odsavala asi tyzden, ale nezvladala som to. Bo uz som len odsavala, manzel odsaval a potom sme krmili, no hruuuuza! Dala som malemu od bolesti aj nurofenovy cipok, aby sa aspon trochu najedol, chudiatko.

mamazuzana
26. mar 2012

ano, je to velmi bolestive a malo to hadam kazde dieta co poznam. Je to fakt neprijemne, ved to sa tym detom neda papat vobec a niektore to maju v celej puse. Ja som tiez davala Nurofen kvoli bolesti. Niekedy staci aj polovicna davka.

malawienka
27. mar 2012

Ahojte, tak s tymto nemam vobec skusenost. Mam trochu cas, tak si tak surfujem a citam o detoch. Musim si to niekam poznamenat, co zabera. Vitamin B, aloe vera sprej - dufam, ze toho nie je viac, tamtum verde mame doma, nurofen tiez. Syn pojde v septembri do skolky, tak tam urcite nieco chyti. Radsej budem pripravena, ze?

zade
27. mar 2012

U nas zabera Herbadent...

maria444bb
26. okt 2012

@janulkama
@bellugia baby, s odstupom času, ako ste na tom teraz s tými aftami?

seseska
26. okt 2012

ja som mala tusim kamistat gel a celkom pomohlo