Zapálený a opuchnutý penis 22 mesačného synčeka

h2
15. jún 2013

Prosím o radu mamičky, ktoré majú skúsenosti s podobným problémom: U svojho 22 mesačného synčeka som si včera popoludní všimla opuch na penise, pri cikaní sa sťažoval, že ho bolí "pipíško". Večer sme išli na pohotovosť, tam mu to prepláchli septonexom, kázali máčať v repíku a prísť na druhý deň (dnes) na ďalší preplach. V noci malý veľmi plakal (zrejme keď cikal), ráno už mal celý penis červený a opuchnutý, hneď sme išli zase na pohotovosť, zase mu to prepláchli, plakal. Lekár sa tváril, akože je to úplne v poriadku, zajtra máme ísť zase na preplach, ale mne sa zdá, že sa mu to stále len zhoršuje. Prosím, poraďte, prípadne napíšte, aký priebeh to malo u vašich synov a hlavne, po akej dobe došlo k zlepšeniu. Ďakujem. ☹

cicimotinka
15. jún 2013

@h2 my sme tak tiež boli na pohotovosti, malý ho mal ako golfovú loptičku, doktor nerobil nič, dal antibiotika sirup aj masť, kázal kúpať v repíku a pomaličky uvoľňovať... cca 3-4 deň malý sedel v repíku a čľapkal, zrazu puf a celé to vystreklo, všetok hnis, predkožka sa uvoľnila, potom sme ešte kúpavali a boli sme u dr. čo mu všetko doodliepal a dočistil... revy desné, ale dodnes máme pokoj... že klop-klop-klop a to už je skoro aj 2 roky... ale pridávaj do kúpeľa slez nebadaný, ten ja na pipíka najlepší, obsahuje veľa slizu a pomáha odliepať a uvoľňovať predkožku... držím palce... 😉

aristka
15. jún 2013

je to pod predkožkou alebo je to záležitosť moč rúry ak je to pod predkožkou tam by bolo dobré akj nejaké antimikotikum...dobré je to ak ti ide stiahnuť predkožka kúp si bórovú vodu a oplachuj mu to a natri s canestenom v tenkej vrstve...ten septonex mu nemusí robiť dobre...ak je to močová rúra tam treba atb a veľa piť...

h2
autor
15. jún 2013

@cicimotinka
@aristka
Ďakujem za rýchle odpovede, aj keď to s tým vystreknutím hnisu ma dosť vydesilo. Oficiálna diagnóza je balanopostitída (čiže zápal predkožky), nemáme mu ju sťahovať, ani by som to asi nedokázala teraz urobiť. Skúsim ešte ten slez, ale asi sa mi ho už teraz nepodarí zohnať, budem nejako musieť vydržať dozajtra. Asi robím z komára somára, ale malý už má aj teplotu, čo predtým nemal. ☹

katkaagabko
15. jún 2013

My sme si tym tiez presli. Mne na kramaroch kazali preplachovat repikom. Uvarila som ako caj, len viac. Dala maleho do lavorika a striekackou preplachovala. Nakoniec si to uz preplachoval sam. Tiez sme boli dva dni na preplach septonexom, aj domov nam dali, ale najviac mu pomohol repik. Nepretahovat, len striekacku prilozit k dierke a vstreknut. Vsetko sa mu pekne vyplavi, vycisti, ukludni. Asi tyzden to trva.

nae
15. jún 2013

ahoj, my sme to preplachovanie robili doma 5x denne borovou vodou a striekačkou (v nemocnici nám to ukázali) - 2 ml borovej vody sa streklo do predkožkového vaku (mimo močovej trubice), a nechalo sa vytiecť. Pomohlo to behom jedného dňa. Opakovali sme to asi 5 dní po sebe.

aristka
15. jún 2013

@h2 kúp si tu bórovú vodu,je fakt dobrá a zajtra ak neprejdú teploty ,musíte ísť asi tam bude treba dať niečo celkovo,rob to ako napísala nae...

kvetinka211
15. jún 2013

@h2 nám na to doktorka dala ophtalmoframykoin alebo pamykon, uz sa nepamätam, po par dnoch to preslo

danielita111
15. jún 2013

Nasa skusenost s fimozou bola strasna.Tiez to zacalo opuchom a bolestivostou.Hned sme sli k dr.Ta ked to zbadala tak hned kazala chytit ruky nohy a ona chytila pindika a malemu nasilu stiahla predkozku dolu ale tak silno ze hnis striekal na stenu a dr.na hlavu.Bol tam so mnou moj otec ako posila a ten skoro odpadol z toho co videl hovoril ze aj on nohy prekrizoval ked videl ako maly reve.Odtial sme sli na urolog.na preplachy,malemu pipik krvacal este na druhy den a preplachy doma si robil sam lebo nechcel nikomu dovolit chytat pipika a to mal 4r.

sylvia78
15. jún 2013

@h2 my sme si to tiež užili naplno, nakoniec sme od chirurgicky dostali masticku a este poodliepala predkožku a už asi rok mame pokoj, klop klop klop, ale ked to mate taketo este zapalene rob ako radi nae, aj nam to ukazali v nemocnici a potom som to robila uz doma a este mi pribalili aj borovu vodicku. Neboj zvladnete to, jaj a ja som mu okrem kupania v repiku aj varila repikovy cajik, skus aj to. drzime palce

xlucia
15. jún 2013

@h2 septonexom som to dala v nevedomosti preplachnut synovi len raz predkozku a uz nikdy viac tak nedam syna tyrat.
potom sme isli k obvodnemu chirurgovi, ten nam dal borovu vodu a pamycon. tiez sa to da preplachovat doma striekackou vychladenym repikom.
to odstranuje to stipanie a dobre hoji. ja by som viac na pohotovst nesla

h2
autor
15. jún 2013

Ďakujem za odpovede, vidím, že mnohé ste mali ešte horšiu situáciu, než my. Vilko konečne zaspal, popoludní už horúčku nemal, (pred obedňajším spánkom som mu dala Nurofen), zatiaľ vyzerá, že sa to trošku zlepšilo, opuch sa zmenšil, kúpala som v repíku a dávala obklady, nič viac.
@nae @aristka Vďaka za tip na bórovú vodu, zajtra sa na to opýtam Dr. a určite vyskúšame.
@xlucia Na pohotovosť by som , samozrejme, tiež už najradšej nešla, ale ešte pôjdeme, nechcem riskovať, že niečo zanedbáme, malému sa to zhorší a čo potom? Ale tiež mám podozrenie, že ten septonex mu viac uškodil, ako pomohol, včera sme išli na pohotovosť s malým opuchom, bez akéhokoľvek začervenania. Už pár hodín nato sa to rapídne zhoršilo. Ale ak mám byť objektívna, neviem, či by sa to nezhoršilo tak či tak.
Ešte raz ďakujem všetkým. 🙂

lenka23
15. jún 2013

@h2 ahoj, aj my sme toto riešili... 3 krát výplach u doktora a časté kúpanie v repíku. Aj náš si poplakal pri cikaní, myslím, že ešte aj na 3 a 4 deň. Vraj to chlapci mávajú. Skoré uzdravenie...

aristka
15. jún 2013

@h2 ono bórová voda sa používala ako dezinfekcia pohl.orgánov pri nejakom výkone je jemnejšia a má dobré hojivé účinky pri ženských zápaloch alebo aj popáleninách..len obliať,teraz to riešia septonexom alebo zriedenou betadinou...takže tým neublížíš a pomôžeš.. 😉

xlucia
15. jún 2013

@h2 boze dievca nedavaj mu uz ten septonex. vies ako strasne ho to boli???? ved ti tu maminky pisu ze borova voda dezinfikuje tak isto ale nepali tak. ved to je tyranie. dospely chlap by sam sebe septonex na pindura nevylial.
chudatko malinky..

janicka11
16. jún 2013

juj zase kukam ze je niekto mudri,a nevie riadne citat...
ked pojdes napohotovost tak povedz o tej borovej vode urcito...Neboj bude dobre,chlapci to mavaju ..

kamka_baranova
16. jún 2013

ja odporúčam betadine

althejka
16. jún 2013

Dost dobre zabera aj Framycoin masticka, je to predsa len antibiotikum, neboli,nestipe. a repik k tomu . 🙂

sara85
16. jún 2013

My sme to mali ,maleho tak bolelo že ani doknut sa ,len som mu to jemne natrela Framycoinom ,nam kazali v žiadnom pripade ani nestahovat a ani by sa nedalo ,ani chodit nevedel 😢 ten Framycoin mu velmi pomohol ,presne ako piše niekto hore ,normalne mu ten hnis odtial vytiekol ,ma to zrejme zapalene...

lucia1181
16. jún 2013

@h2 my sme to mali pred dvoma tyzdnami.Ja som mu to natrela pityol mastou dva krat a potom este nam dala moja mamina mast framykoin,tym som mu to natrela raz a zrazu bolo dobre na druhy den.Uplne mu to odpuchlo,ani cervene to uz nemal a prestalo ho to aj boliet.

h2
autor
16. jún 2013

Ďakujem všetkým za rady, s potešením konštatujem, že máme veľké zlepšenie, už je to skoro v norme, malý nemá ani teplotu, ani bolesti, ešte mu to ráno prepláchli septonexom, nebudem sa predsa hádať s lekárkou, aby mu to nedávala, len preto, že to bolí, keď sama nemám zdravotné vzdelanie, aj keď niektoré možno so mnou nebudete súhlasiť, lebo ja som matka a nemám dovoliť trápiť dieťa, ale niekedy je potrebná aj bolestivejšia procedúra, ak má pomôcť a malému to predsa len napokon zjavne pomohlo. Pýtala som sa aj na tú bórovú vodu, ale už sme ju nedávali, nebolo treba. 🙂 Malý sa večer vyčľapkal v repíku a je úplne spokojný. Ináč, my sme, našťastie, žiadne hnisavé stavy nemali, len opuch a začervenanie, tak to asi nebol až taký "ťažký prípad". Ale ak sa mu to stane nabudúce, najprv určite vyskúšame doma tú bórovú vodu. 😉

h2
autor
16. jún 2013

@althejka
@sara85
@lucia1181
Hm, odporúčate Framykoin, ale to je predsa antibiotikum a je len na predpis, to by som určite bez lekárskeho odporúčania nedala. 😕

althejka
16. jún 2013

@h2 to je super,ze uz je lepsie, ano, je to lokalne antibiotikum, ale ak ho lekar nepredpisal, tak stav asi nebol nastastie tak vazny na jeho indikaciu. bola to len moznost, o ktorej sa oplati vediet 🙂 a snad ju nebudete v buducnosti musiet vyuzit.

sara85
16. jún 2013

@h2 ano je ,no nam naozaj pomohol ,ale ako som pisala moj to mal take že pomaly ani chodit nevedel,doobeda som mu natierala a poobede hnis vytiekol a nastala ulava,popripade sa skus opytat ked pojdeš s malym 🙂

h2
autor
16. jún 2013

@althejka Aj ja veľmi dúfam, že nás už nič podobné nestretne, osobne sa radšej antibiotikám vyhýbam. 🙂
@sara85 Aj môj, chudáčik, chodil včera s nohami riadne naširoko, nuž, ako tak čítam, asi sme mali naozaj šťastie, bol to ľahší priebeh, aj keď včera to tak nevyzeralo, až zázračne rýchlo sa to dalo do poriadku (dúfam, že to teraz nezakríknem!). S malým už nemusíme chodiť, pýtala som sa lekárky, lebo zajtra je už pondelok, ordinuje naša detská, ale povedala doslova, že: "len ak by sa to zhoršilo, čo nepredpokladám" 🙂 🙂 🙂

Dobrú noc, idem sa vyspať, bol to zabijácky víkend. 😔

zigzag
16. jún 2013

@kamka_baranova betadine sa dava na plesnive nohy a vredy na holennych kostiech, urcite nie na pipiky .. chudak deti,,,

dejnas
16. jún 2013

@zigzag a ešte napríklad na hnisajúce pooperačné rany.... je to výborná dezinfekcia, takže nevidím problém... 😉
používa sa na lokálnu dezinfekciu pokožky a slizníc vrátane dezinfekcie otvorených poranení

kamka_baranova
17. jún 2013

@zigzag presne ako píše dejnas (okrem iného mám aj zdravotnícke vzdelanie a prax... inak by osm to nenapísala)

lienkao
17. jún 2013

Som rada, že už je to OK, sú to strašné veci s tými pipíkmi. Ja som si to prečítala až teraz, tak len chcem poradiť, že v začiatkoch veľmi dobre zaberá emu olej s tea tree olejom. Vydezinfikuje to a zahojí. Ja ešte len keď vidím, že malému trošku začervenel pipík, hneď mu trošku natriem. A našťastie, vždy to zaberie. Možno aj teraz na doliečenie by to nebolo zle. Uškodiť mu to neuškodí určite. Je to hotové rozrobené. Dá sa to kúpiť cez coral club slovensko. 🙂 🙂 🙂

althejka
17. jún 2013

@kamka_baranova to je pravda, betadine sa dava pri komplikovanych hojeniach hypospadie napriklad priamo na op ranu na penis u deti

vlasko0903
18. aug 2013

Chcela som sa spýtat. Používali ste repíkový kupel spolu so slezom ? Neuškodí to ? Dakujem