Zapareniny. Čo na ne pomáha?

nika1206
6. feb 2009

mam 8 mesacnu dcerku a ma zapareninu,skusali sme vela masticiek ale nic nepomohlo.teraz ju uz druhy den macame v repiku,zacalo to trochu miznut,ale zase na jednom kusku to zacalo ako keby opuchat.ani ju to nejako moc neboli,ale ani sa to o moc nezlepsuje.

janetina
6. feb 2009

sudocreme, tannohermal lotio a hlavme imazol!

susik77
6. feb 2009

sudokrem, jednoznacne 😉 za 3 dni je fit 🙂

nika1206
autor
6. feb 2009

kedysi sme skusali sudokrem ale bolo to este horsie,takze skusime ten imazol a potom sa uvidi.ak ani to nie tak potom len ku doktorke

alon111
6. feb 2009

ja ju najprv umyjem s harmancekom a potom jednoznacne imazolom ale viac ako dvakrat denne sa neodporuca

annag
6. feb 2009

nika, pokiaľ má kvasinkovú infekciu, také červené fliačky, tak Imazol, lebo kvasinky musíš liečiť antimykotickou masťou , tam bežný krémik nepomôže. A nasaď jej preventívne probiotiká - napr. Nutrolin sirup

nika1206
autor
6. feb 2009

ja tiez tak 3krat denne ju macam ale stale to neni ono,predtym to mala take cervene ze to vyzeralo ako popalene,teraz je to o nieco slabsie,ale ked sa bojim ze jej to zacne cele napuchat

nika1206
autor
6. feb 2009

akurat som ju prebalovala a ten napuchnuty kusok co ma tak vyzera ako keby s toho malo nieco vytekat,ale niesu to fliacky to ma jeden cely flak

jabber
6. feb 2009

já bych zkusila Infadolan a hlavně větrat, větrat a větrat, nech ji co nejvíc bez plenky 😉

annag
6. feb 2009

nika, daj minimálne imazol určite

nika1206
autor
6. feb 2009

teraz davam infadolan,trocha to zlieza ale nic moc.vetrat ju moc nemozem lebo je este trochu nachladnuta.ved vyskusam imazol a uvidim

yasmina
6. feb 2009

Nam velmi pomohol Imazol...a na dohojenie kalciova mast

nevesta
6. feb 2009

Nika, moja mala mava tiez riadne zapareniny, ked jej idu zubky a ma hnacku... Normalne jej az koza zlieza...

Nam sa osvedcilo:

1, pouzivat latkove plienky bez vrchnych gatiek... Sice sa precura, no ale radsej stale prezliekam, aby jej to rychlo zmizlo... Takto vlastne ritulu vetras, kedze cez latku sa vzduch dostane...

2, 2x denne Imazol (z toho 1x na noc, kedy nekaka a teda jej tam aj dlho vydrzi...

3, este vecer kupkame aspon pol hodinku v odvare z dubovej kory... (kupis v lekarni, spravis pol sacku, nalejes do vane a zriedis normalnou vodou...)

4, umyvat cistou vodou po kazdom pocikani, pokakani (vtedy sa snazim nepouzivat vlhcene utierky, ale ak sa neda, tak pouzijem, ale este ju pretrem cistou vodou)

Drzim palce 😉

nika1206
autor
6. feb 2009

tak dakujem za rady,teraz idem do lekarne pokupit a uvidim ci aspon nieco pomoze

akejka
6. feb 2009

nika ten Imazol určite pomôže. Keď mala moja lucka hnačky, mala červené až mokvavé zapareniny a Imazol pomohol. Za 2 dni zaparenina zmizla. Treba ho natrieť na čistú a suchú riťku a nechať pôsobiť min. 15 min., alebo ako je v návode. Nechaj ju takú rozbalenú natretú Imazolom a keď jej ten Imazol zaschne, bude to O.K. Ale medzitým nepoužívaj iné krémy na zapareniny...

jaja0110
6. feb 2009

nika- my sme mali velke zapareninymali aj sa nam spravilo vela takych pluzgierikov a strasne cerveny zadocek, potom tie pluzgieriky ani keby praskli a mala straaaasne plakala a ked sme ju rozbalili vyzeralo to ako popalenina museli sme jej to normlane striekat tou penou Panthenol co je aj na popaleniny po slnku a lozila s holym zadockom a potom sme natierali Imazolom...do 3-4 dni sa to zahojilo...sudocream ani nic ine nam uz v tomto stadiu nepomahal 😉

diddi
6. feb 2009

nika, u nas je to prave cerstve....najprv to boli asi 3 cervene puky a potom o 2 dni uz bolo toho velka plocha...hned som isla ku koznemu, nie k pediatricke a ten mi oznamil, ze mala ma mykozu...nechapala som z coho...takze bud to spravili lieky, ale to,ze mala sa pri prebalovani snazi chytit zadok, susulku....takze pred kazdym prebalovanim treba najprv poumyvat rucicky...dostali sme canesten krem, ktory mame natierat rano a vecer a pocas dna krem tonno hermal...stoji asi 7eu...a namiesto utierok mame malu umyvat repikovym cajom...mam ho vzdy rano zarobeny, vyluhovany a potom bavlnenou plienkou ju utieram....a naozaj po 3 dnoch to ustupuje....takze trba vediet naozaj ci ide o zaparenie, lebo ja som si tiez myslela, ze mala ma zapareniny...davala som jej sudokrem alebo normalnu rybiu mast-modru

diddi
6. feb 2009

a sudokrem ked nezabere do asi 3 dni, tak zacne zhorsovat pokozku, tak pozor!!!

zuza.m
6. feb 2009

no to presne riešim aj ja.začal mat riedku stolicu a len si šprtol ja som to nezistila včas a už mu to sčervenalo.ptoom sa v noci vykakal a spinkal dalej rano robalim a ritula uplne červena 😔 ,až sa hanbim.aj napriek tomu že použivame sudocrem.tak že aj ja vyskušam ten imazol.a som zvedava.nema pluzgieriky ako pišete ale dost červene.

diddi
6. feb 2009

zuza.m, skus tonno hermal lotion a neutieraj ho navlhcenymi servitkami, radsej mu rob vzdy kupel z repika...sudokrem uz nepouzivaj

sammy19
6. feb 2009

ahojte zienky. tak ja sa trosku pridam do temy. mala zacala mavat take pluzgieriky, ale len na cikulke. ono sa jej to tam vyhodi, potom to akoby popraska a dlllho sa to hoji. doktorka mi kazala len Imazol davat, no ale ono sa jej to sice po nom krasne zahoji, ale za par dni je to tam znova... ja uz neviem. vcera na poradni mi predpisala doktorka na to antibioticku mast, este som to nestihla ist do lekarne vybrat, ale neviem... a este kazala davat probiotika Dophilus, tak uvidime, ci sa to zmeni.
plienky sme museli zmenit, lebo tescove fialove jej nerobili dobre na ritku, teraz pouzivame babylove-ky a tie boli odzaciatku uplne v pohode, nemala ziadne problemy. tie vyrazky jej zacali, tusim, niekedy so zaciatkom prikrmov.
tiez sa snazim ju pri kazdom prebalovani umyvat cistou vodou, utierky pouzivam len ked je velmi pokakana na take "hrube ocistenie" pred umytim 🙂, ale ma to trapi. vyzera to hrozne...

diddi
6. feb 2009

sammy, ak sa jej to vracia a imazol zabera, tak je to mykoticke...musi byt preliecena, chod k lekarke nech jej predpise nejake lieky na vnutorne ocistenie tela tela od mykozy...moze to mat aj v krvi, mozno by jej mala spravit odbery

sammy19
6. feb 2009

diddi, dakujem. popytam sa u doktorky.
myslis, ze mam pockat s tym antibiotickym kremom zatial a radsej teda pockat na nejake blizsie vysetrenia? aby som jej nedavala jedno cez druhe...

diddi
6. feb 2009

neviem sammy, mas ten bactroban, ale iny?...skus najprv ten imazol, ked sa jej to znava objavi chod k lekarke a ziadaj podrobne vysetrenia...odber krvy...nech sa celkovo prelieci, lebo sa jej to stale bude vracat a chudiatko bude cela ubolena

sammy19
6. feb 2009

diddi, vdaka za radu 🙂 este som ten krem nebola vybrat, nemam pri sebe teraz ten recept, tak neviem, ako sa to presne vola. Ale dala som jej dnes zasa ten imazol a uvidim, ci to prejde. A ak by sa to vratilo, tak potom zbehnem k dr. Nebudem jej radsej tie kremy kombinovat zatial.

zuzana030
5. júl 2009

kočky, potrebujem súrne poradiť, malinká má 3,5 mesiaca
a máme zapareninu, ale nie na riťke, ale na rúčke. boli sme včera opekať a malinká nám po obede o 15..tej do 17.30 spinkala v chládku v kočíku, ona rada len na brušku, mala tielkové bodíky a spinkala si na ľavej rúčke, takže sa jej zaparila skoro celá. a to tá časť, ktorú mala pod sebou, má to celé červené, také podráždené a ja neviem, čo jej na to dať, obkladala som jej to repíkom, ale asi moc nezaberá, poraďte mi prosím súrne, ďakujem

martao
5. júl 2009

zuzi,
má to aj na dlani a prstoch? Ak áno bež radšej k lekárke alebo aspoň do lekárne, nech niečo poradia. My sme mali na ritke a dávali sme sudokrem.

soanpe
5. júl 2009

zuzi
u nás na všechno funguje zinková pasta.používám ji i já na opary, akné, záděry... doporučila nám ji dětská dr.na zapařeniny,potničky atd..

zuzana030
5. júl 2009

martao nemá to na dlaniach, iba na rúčke tak asi od polky hornej časti rúčky do pol časti dolnej rúčky, ona si ju tak priľahla zrejme a teraz ako ich má tam presne tak ohnuté, tak to má podráždené a neviem, čo jej na to dať, mám aj sudokrém, no skúsim dať na rúčku? to ma teda nenapadlo, myslíš, že by som mohla? nechcem zas skúšať alebo nejak uškodiť, ale no hádam, ke´´D to pomáha na riťku, tak by malo aj na rúčku, fakt ma to nenapadlo...asi neviem reálne teraz uvažovať
a soanpe, po akej dobe vám pasta zaberá?

chymenitta33
5. júl 2009

Ahoj

My bežne používame sudocream, ale ked došlo na zapareniny, tak som najskô na radu farmaceutičky použila Candibenne ale to nula bodov, aj ked u inich zaberá, nám pomohol Imazol, ako mal to nepekné ale za tri dni bolo viditelné zlepšenie. A hlavne som ho nechávala bez plienočky nech sa mu ritulka vetrá 😉

zuzana030
5. júl 2009

veď toto, že riťulka...ale my riťulka v poho, ešte sme neboli zaparené..našťastie, len rúčka, no to som ešte ale nepočula...nám sa ale stalo..bohužiaľ