Zapareniny. Čo na ne pomáha?

nika1206
6. feb 2009

mam 8 mesacnu dcerku a ma zapareninu,skusali sme vela masticiek ale nic nepomohlo.teraz ju uz druhy den macame v repiku,zacalo to trochu miznut,ale zase na jednom kusku to zacalo ako keby opuchat.ani ju to nejako moc neboli,ale ani sa to o moc nezlepsuje.

celestina
11. júl 2009

No lekárka mi vravela, že s takou reakciou sa už stretla.

monika77
11. júl 2009

celestina a dokina ti poradila ten nechtíkový odvar? čo by na to ešte mohlo byť dobré .. ja som sa vrátila k modrej indulone, dokonca je teraz nejaká nová indulona baby

celestina
11. júl 2009

Lekárka mi potom dala voľajaký roztok / farba do žlta / názov si nepametám. Potom som sa naštvala a začala bádať modrom koníkovy. A tu som sa dozvedela o tom nechtíku. Skúšala som naozaj všetko možné. Od vtedy sa nám zaparenina objavila raz a stačil už iba ten nechtíkový krém. 🙂

monika77
12. júl 2009

celestina nám to do rána trošku vymizlo, už som to nenatierala imazolom len modrou indulonou

espri25
13. júl 2009

no tak v prvom rade by som nedavala ziadne kremy ved sa to zbytocne upchava a pokozka nedycha,moj syn teraz ma 11 mesiacov mal strasne zapareniny az krvave davala som same kremy atd az v lekarni mi odporucili aby som ho macala v repiku poriadne ho ususila a dala mu detsky puder obycaj klasicky detsky puder najprv som neveriacky krutila hlavou a ono nam to naozaj pomohlo uz na druhy den mal ritku krajsiu na 100 percent odporucam to vyskusat

monika77
14. júl 2009

ideme na dovolenku myslíte že by mu mohla pomôcť morská voda?

jasmika
24. feb 2012

Ja mám najlepšie skúsenosti s jedným krémikom od dr.Nony, mne ked má malá zaparenú ritku tak jej tenulinke množstvo natriem a do rána to má o 80% lepšie...a ked neni zaparenina taká ťažká tak do rána to má fuč...A je to tiež dobré lebo to má všestranné použitie..dokonca sa dáva aj do ústočiek ked bolí hrdielko alebo ked dieťa kašle...ale to je na dlhé rozpisovanie...no osvečil sa nám

phiebie235
28. máj 2012

@susik77 no neviem chi ci sudokrem to sa dava dietatu stale pri prebalovani si myslm ale IMAZOL JE UCINNI ALE ZASE JE PRAVDA KAZDY MA INE SKUSENOSTI

sabiatko
28. máj 2012

rybacia masticka je najlepsia plus oplachovat zadocek pri kazdom prebalovani vlaznou, trosku chladnejsou vodou.

adamko
28. máj 2012

ja mám najlepšie skúsenosti so sudocream - pomáha nám

alla24
29. máj 2012

Nam najviac pomaha olivovy olej. Ked ma mala trochu zcervenane zahyby natieram jej cely zadocek a zahyby olivovym olejom z lekarne a na druhy den nemame ani stopy po zcervenani. A to mi ani imazol ani sudokrem nepomahal...

luthien.k
30. máj 2012

Určitě nedoporučuji do míst zapářky dávat olivový olej, je to koledování si o těžkou dermatitidu.

stazina1
30. máj 2012

Ahoj.
Nám pomáha imazol,mám ho stále po ruke,stačí 1 - 2 krát natriet a je po zapareninách.vyskúšala som rozne prípravky(sudocrem,pantenol,a pod.)ale imazol je u mńa jednička 🙂
NA KAŽDÉ MIMINKO PLATÍ NIEČO INÉ,musíš vyskúšať 🙂

ducci
25. jún 2012

nam najviac pomaha kremik bepanthen, ma neskodne zlozenie a dobre sa rozotiera 🙂

pe
26. jún 2012

na zapareniny sme toho vyskusali viac, ale niektore kremy to len zhorsili, treba davat pozor na zlozenie, aby to viac nevysusili, ja som ostala pri Bepanthene, je velmi jemny, nestipe a rychlo vyhoji, natieram ho aj preventivne, aby som tu pokozku udrzala zdravu a peknu

vlnka81
11. júl 2012

Ahojte, bola som na tomto fore pred par dnami lebo sme mali rovnaky problem. uz asi 2 tyzdne sme bojovali so zapareninkou na zadocku mojho takmer 4 tyzdnoveho synka. Vetrali sme ho kazdy den, vsetko bolo samozrejme pokakane , pocikane a nie len on ale aj postielka, gauc, deky, podlahy a vneposlednom rade my vsetci 😀 Tak som si precitala cele forum a vybrala som si par rad...zadocek bol riadne cervenz ale a urobili sa mu aj dva pluzgieriky alebo vyrazky - neviem to posudit. skusali sme predtym vsetko mozne - sudocrem, bepanthen, zinkovu mast, vetranie zadocka cely den, umyvanie mydlom - proste kadeco kto poradil...nechcela som vsak zacat s Imazolom ani Pytiom lebo sa mi to zda dost agresivne na taku mladulinku kozicku, dokonca aj repik, harmancek a dubova kora sa mi zdala velmi agresivna...a tak sme sa rozhodli pre nasledujuci proces a do 3 dni bolo vsetko OK: Umyt v umyvadle pod tecucou vodu - asi 38stupnov, vysusit plienkou ale len prikladanim nie utieranim, namazat materskym mlieckom, vysusit fenom z asi 30 cm a na najnizsej teplote, namazat lanolinovou mastickou alebo olivovym olejom, stale sme vsak este davali cez den bez plienky a na noc sme dali o cislo vacsiu plienku. Do 3-4 dni bol OK, ale pri tych vacsich plienkach sme uz zostali. Drzim vsetkym drobcekom palce nech sa toskoro vylieci

vlnka81
18. sep 2012

a este odporucam velmi konopnu mast Robatko proti zapareninam
http://www.produktyzkonope.sk/cannaderm-starost...

lencika
5. okt 2012

ja musim odporucit kremik bepanthen ziadne parfumenty uplna spokojnost a pouzivala som ho aj na bradavky takze univerzalne vyuzitie

bambina1009
7. okt 2012

nám pomohol sudocrem a kalciová masť

modrofuzik11
11. sep 2013

nam pomaha krem bepanthen. je bez alkoholu, velmi setrny k pokozke, ale pritom ucinny. odporucam. 🙂

laura27m
5. mar 2014

Ahojte, nemá niekto z Vás skúsenosti s krémom dexpanthenol baby masť dr.max? Zaujíma ma či to nie je niečo ako bepanthen (myslím tým zloženie, konzistencia, účinok)?

ivi163
5. mar 2014

na zapareninu uz v takom rozsahu - imazol na predpis

ostap
22. máj 2014

umyvat dettolom, imazol a sudokrem a svietit biolampou, za tri dni nebolo ani stopy, a to boli zapareniny ako z obrazku tyranych deti

rencakm
22. máj 2014

Po skusani kadejakych masticiek,nam na velmi velke zapareniny pomohlo potierat - do vody nakvapkat par kvapiek TEA TREE OIL a potierat, poradila nam nasa super Dr. a naozaj to zabera vyborne.
Na obyc. zapareniny zabera rybia masticka.

milota164
22. máj 2014

my pouzivame Bepanthen a som spokojna , pouzivala som ho aj na bradavky ked som zacinala kojit

cayar
22. máj 2014

Cierny caj...natierat...alebo Weleda krem na zapareniny...skus len cistou vodou umyt...a nechat vysusit...nebal hned do plienky

martinuska2014
22. máj 2014

ahojte mamičky prosím vás poraďte mi čo mám dať malému na riťku má ju veľmi červenu.čo mu pomôže sudokrem nezaberá a imazol tiež.

ada510
22. máj 2014

Ja som skúsila vseliake masti ale zistila som že v tomto teplé je to zbytočne mastit skúsila som obyčajný púder Babylove z DM a u na druhy sen všetko mizlo dávam už 4 den a máme už po probléme takže odporúčam;)

ushuaia
22. máj 2014

@martinuska2014 ja pouzivam Mitosyl...neviem ci bude dostat na SK pod tymto nazvom, v podstate krem je na baze rybieho oleja + zincoxide, nedam nan dopustit...skus sa opytat v lekarni, a samozrejme zapareninam pomaha cista voda a vzduch

aned
22. máj 2014

Ako prevencia v lete u nas zaberali vlhcene obrusky Batole, takw bielo-žlte