Zapareniny. Čo na ne pomáha?

nika1206
6. feb 2009

mam 8 mesacnu dcerku a ma zapareninu,skusali sme vela masticiek ale nic nepomohlo.teraz ju uz druhy den macame v repiku,zacalo to trochu miznut,ale zase na jednom kusku to zacalo ako keby opuchat.ani ju to nejako moc neboli,ale ani sa to o moc nezlepsuje.

ushuaia
22. máj 2014

@martinuska2014 a este ma napadol Bepanthen...neviem ci som to napisala spravne... 🙂

chikita0000
22. máj 2014

Namnasa malinka mala ritku uplne cervenu ritulku a pediatricka nam dala imazol ktory dostanes aj bez predpisu a dorana mala po zapareninach.odporucam IMAZOL

zuzana723
22. máj 2014

nečítala som všetky príspevky a ak to tu už bolo spomínané, tak sa asi budem opakovať, ale nám na zapareniny pomohlo až obyčajné ružové vajco (hojivý zázrak) od Oriflame. ani jedna mastička či krém sa naň nechytala. ale čo dieťa, to iná reakcia. ja naň nedám dopustiť

katarina987
30. máj 2014

Ahojte, ja Vám dám tip na niečo, čo je na Slovensku nové, no vo svete odskúšané. Vyskúšala som aj ja, a môžem to potvrdiť. Levanduľová masť pod plienky - čisto prírodná, bez chémie vhodná aj pre ekzematickú a citlivú pokožku. http://www.ekzemyprirodou.sk/baby-produkty/.

m_ij_ka
30. máj 2014

sudocrem

rusinka22
30. máj 2014

Nam pomohol jednoznacne pytiol mali sme vsetky imazol,sudocrem,babypanthen,atd ale len ten nam zabral na zapareniny 🙂

cayar
3. jún 2014

Silny vyluh z cierneho caju

upam
12. jún 2014

Co myslite umyvat/utierat na mokro ritku pri prebalovani aj ked je len pocikana? Mam pocit ze to neustale mokrenie nam tu zapareninu zhorsuje.

denisafono
12. jún 2014

@upam ked sa da tak nechavat aj bez plienky aspon 10-15 min nech sa pokozka vysusi. Pri prebalovani utriet alebo umyt cistou vodou, utriet napr. bavlnenou plienkou iba tak potapkat a nechat volne vyschnut, teraz je aj tak teplo.

upam
12. jún 2014

@denisafono ano bavlnenou plienkou ju utrem ale skusam len na sucho lebo mam pocit ze aj a voda z vodovodu jej nerobi dobre. Len ci je to hygienicky ok neutierat na mokro / neumyvat

veriiii
12. jún 2014

@upam a co pouzivate na zahojenie?podla mna, ak uz to je cervene, take mapy, to je uz infikovane, vacsinou kvasinky..tak vtedy ozaj treba umyt s vodickou aj po cikani, zlahka ale dokladne utriet a canesten krem a pockat kym s avstrebe a potom pytiol alebo bepanthen, popripade rybiu pastu(jecoriska) ale zaklad nieco na tu kvasinkovu inf..

ushuaia
12. jún 2014

@upam ahoj mozno sa budes cudovat, moja mala nepozna zapareniny, az teraz su tomu cca 2 tyzdne mala riadne cervenu ritku az pluzgieriky - mala caste stolice, idu jej zubky, zatial ani jeden vonku 😒 , chudatko ani sa utret nechcela dat. Prebalovala som velmi casto, prikladala na pokozku mokru plienku- tak utierala, a pouzila ,,fen,, so studenym vzduchom, ( v nemocnici sme pouzivali kyslik... 🙂) aby sa jej koza vysusila, nakoniec som dala tenku vrstvu Mytosilu...krem na baze rybieho oleja, Za cca 3 dni vyrazne zlepsenie a najma pluzgiere sa stiahli...

upam
12. jún 2014

@veriiii doteraz sme pouzuvali babypanthen, nic ine jej nezaberalo ani rybie masti ani bepanthen ani sudocrem atd. Jedine toto ale ako nastalo teplo tak nefunguje ani ten. Vyrazky myslim nema len podrazdenu kozu, prwbalujem ju kazdu chvilu a skusam sos baby od nivey ale len nepatrne zlepsenie. Asi bude treba daco na tie kvasinky

martinuska2014
28. jún 2014

Nám pomáha masticke na zapareniny od značky Bupi

aristka
28. jún 2014

@upam kúp si v lekárni bórovú vodu ,stojí to pár eur a pokožku s ňou omývaj ,zmeň plienky ,vetraj ....canesten doma nemáš ,ten neštípe ,skús natrieť ....

modrofuzik11
28. jún 2014

my velmi radi a dlhodobo (pri vsetkych troch detoch) pouzivame bepanthen. najma ako prevenciu proti zapareninam. pokozku zvlacni a viem, ze ked natrem ritku vecer a napr. neprezleciem v noci plienku, tak sa zaparenina nevyhodi. a dobre funguje aj na male zapareninky. tie pekne vyhoji...

aristka
28. jún 2014

ono väčšinou ak je takýto dlhšie trvajúci problém buď je kože infikovaná alebo problém v plienkach ...

upam
29. jún 2014

zmenila som plienky, kupila poriadnu zinkovu mast s nechtikom od klorane v lekarni nie tie drogeriove slaboty a na noc natieram inotyol ten ak dostat len v rakusku to je skvela mast na vsetky podrazdenia koze aj na popaleniny exemy a vdaka nemu uz to vyzera dobre 🙂

mariapuskasova
5. júl 2014

Ahojte babule čítam čítam no našla som viac menej len o babuľkách písané ja mám chlapčeka a okolo vajíčok máme až také pľuzgieriky a už sa to tiahne aj na ryťku skúsim teda dnes kúpiť ten imazol ale pomáhala nám aj kalciovka ale stále sa to vracia ako mu dám cez deň plienku tak sa to vždy objavý už neviem čo stým na nočník sa ešte nepíta iba ked ho tam posadí má 1 aj 4 mesiace ešte nerozpráva iba mama gaga... skúšala som aj iné plienky no po nich to je ešte horšie používame pampers ale to aj tak iba na noc no keď súrne potrebujem ísť do mesta alebo niekam ku doktorkám tak mu ju musím dať a potom sa to vyždy vráti myslíte si že to môže mať dáku infekciu ale nestalo sa vám niečo podobné :D ďakujem za rady :D

milota164
26. apr 2015

neskusala si Bepanthen? je dobry ako prevencia, nevysusuje, dobre pramastuje pokozku

janiskaja
19. júl 2015

Sudokrem stoji za staru belu. Mala som ho kupeny este pred narodenim malej, lebo si ho v diskusiach vsetci velmi chvalili, ale v porodnici mi poradili pouzivat rybaciu mast. Kym sa neminula bolo vsetko v poriadku, ked sa minula tak sme zacali minat sudokrem a o par dnoch mala hned zapareniny. Ten sudokrem ako keby sa vpil do plienky a vobec nechranil zadocek pred stolicou. Zapareniny som potom liecila tak ze som malej umyla ritku a nechala ju lezat na nepremokavej podlozke aby sa jej vetrala. Od tedy uz len rybaciu mast a je pokoj. Bepanthen pouzivala kamaratka, tiez mali problemi so zapareninami a dost sa mi podobal na sudokrem.

katkakovac
19. júl 2015

Zasada cislo 1. Umyvat ritku a genitalie po kazdom kakani. Nie vlhcene utierky, poctive umyvanie vodou, pripadne jemnym gelom pre deti. Potom Bepanthen alebo akykolvek krem ma ritku. Moj syn este nemal zapareninu a to je velmi citlivy na teplo a okamzite sa poti. Ked niekde idem, pouzivam utierky, ale ak mam moznost, umyvam 😉

ivuska6
19. júl 2015

ja pouzivam aloe first a nedam dopustit je to na vsetko mozne a super aj pomoze a hned na druhy den ani nevies ze si nieco mala je draksi ale perfektny

milota164
9. sep 2015

ked uz je zaparenina, vyskusaj nieco s obsahom zinku ale na kazdodennu starostlivost je potom lepsie nieco setrnejsie.od bepanthenu je aj Extra mast pre najmensie deticky do jedneho roka.vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena ale zaroven dycha a je hydratovana olivovym olejom, vyzivovana vitaminom B3 a chranena dexpanthenolom.

radka227
23. dec 2015

ak mozem odporucit kremik, tak potom urcite znacku bepanthen, pre deticky do 1 roku je aj novy kremik bep. extra. moze sa pouzivat kazdy den ako ochrana pred vznikom zaparenin a pod. problemov.

tomta
23. dec 2015

konopna mast pre deti...odporucam

autumn11
14. mar 2016

ak mal malý väčšie zapareniny tak som používala dexpanthenol baby z dr.max.

modrofuzik11
16. mar 2016

ahojte, drobec byva dost casto chory, takze ked berie lieky, tak ma ritku celu cervenu, jak to ma podrazdene a nam vyborne zabera bepanthen extra. Dcerka je uz trosku starsia, takze ak sa u nej objavi nejaka zaparenina alebo vassinou skor ekzem, tak pri nej pouzivame sensiderm. Vyskusali sme aj ine kremy, ale tie dva najlepsie sadli na ich pokozku. Treba vyskusat, kazde dietatko ma inu pokozku, iny typ ekzemu.

maykaaa1122
25. apr 2016

ahojte, ako prevenciu používam bepanthen care masť..každý deň, no keď malú strážila mamka celý víkend...prišla so zapareninou..netierala som jej zadoček už s bepanthenom extra masťou.. 😉
som s krémikmi veľmi spokojná,, 🙂

milota164
25. apr 2016

Bepanthen extra je vhodny najma pre najmensie deticky do 12 mesiacov ako kazdodenna ochrana,