Zapareniny. Čo na ne pomáha?

nika1206
6. feb 2009

mam 8 mesacnu dcerku a ma zapareninu,skusali sme vela masticiek ale nic nepomohlo.teraz ju uz druhy den macame v repiku,zacalo to trochu miznut,ale zase na jednom kusku to zacalo ako keby opuchat.ani ju to nejako moc neboli,ale ani sa to o moc nezlepsuje.

zuzana030
5. júl 2009

idem skúsiť sudocrem a zajtra uvidíme, pa pa
kľudne ale píšte maminy, čo zaberá...zajtra dočítam..hihi

veronika028
5. júl 2009

super masticka je imazol 🙂 🙂

vranka4
5. júl 2009

Ahojte,pokiaľ je to kvasinkové,tak Imazol alebo Canesten mastička,ak je to klasická zapareninka,tak nám sa osvedčilo, Pityol mastička,nato púder natenko,pekne to vysuší 🙂Marek ,keď bol malý,v lete mal občas pod pazuškou,pod kolienkom napriek dodržiavanej hygiene, 🙂 ani sudokrém nie je zlý

ewelyne
5. júl 2009

nám zaberala nechtíková weleda krém na zapareniny 😉

jamaat
5. júl 2009

pityol u nás super zaberal.

martao
6. júl 2009

pityol je dobrý,ale odporúča sa už ako posledná možnosť. Je až od veku 10 rokov.
my sme mali:
Imazol plus
Framykoin
Candibene
Pityol
Nezaberalo nám nič. Známy na doviezol PUROL zalf. Neviem či sa dá kúpiť na Slovensku

zuzana030
6. júl 2009

maminy, ďakujem za cenné rady, ten sudokrém nám celkom pomohol 🙂 už to nemá také začervenané, no hádam to prejde úplne

silvia123
6. júl 2009

Naše mamy používali na zapareniny pityol, preto keď sa mi zdalo, že mal malý viac zčervenaný zadoček, použila som striedavo pityol-hlavne pred spánkom a rybaciu masť o dva dni bolo po probléme (mali sme salmonelu, tak si viete predstaviť ako často kakal, keď mal rok a prekonali sme to bez vážnejších zaparenín, len vďaka pityolu, -len treba dávať pozor -nepoužívať dlhodobo, keď som videla zlepšenie, používala som už len rybaciu masť). Skúsila som aj sudocrem, ale zdalo sa mi akoby ho to štípalo a zlepšenie som nevidiela ani náhodou.

petrach
6. júl 2009

u nas jsme u prvního dítka mazali pytiolem a super,sice je psano od 10let.ale dr ho píše bežne a nic neudelá,byla jsem s ním spokojená
ted u maleho jsme koupili sudocrem a zatím teda nemel opruzeninu moc,jen jednou pod paží a po sudocremu zmizela

katrin21
6. júl 2009

mne sa osvecila masticka zn. CLIVEN , Baby cream.. bola uzasna!!!! nic ine mi malej nepomahalo a toto z vecere do rana zaparenu ritku vyliecilo ! odporucam 😉

gedgitka.a
6. júl 2009

ahojky holky taky se přidám můj malej má atopák udělali se mu flíčky v ohybech mezi stehýnkem a prdinkou pak se mu to opruzelo jak byla kůžička narušená atopem a teď má obdelníkovej červenej flek zpod kuličky, až nad pindíka k tomu ohybu pod bříškem dostali jsme Imazol, Pevaryl, Zinkovku, Zinkovku s Endiaronem u každé mastičky nám bylo řečeno, že mastička zabere do 3-4 dnů pokud je to zapařenina nebo je i s kvasinkama a bůh ví čím ještě a, že s atopem se to bude hojit špatně a déle než obyč zapařeninka,ale zatím nic nepomáhá perem se s tím, už 5 týden dokonce měl i homeopatika a nic teď nám poradili Pityol mažem 3 den je to světlejší a malonko menší, ale stále to nemizí malej si rve pindíka i kuličky páč ho to svědí a přebalování je děs ☹ , už fakt nevím co s tím jestli nezabere ani ten Pityol ☹

lidus2
6. júl 2009

ahoj tak to ti neporadim ☹ chudak malej,jedine ho zkusit nechat co nejdele rozbalenyho a hlidat,aby si to nedrbal 🙂

gedgitka.a
6. júl 2009

lidus2: ahojky no to dělám celou dobu jak je hezky a jsme na zahradě má jen volný bavlněný kraťásky, aby si nemohl rvát rovnou pindíka a nechal to být a větral ho i za cenu, že všechno počůrá začali jsme teprve chodit za ručičky a tak počůrá dycky 2-3 deky za den co jsme venku i bavlněnou plínku jsem zkoušela a nic jsem z toho, už úplně nešťastná ☹

martao
6. júl 2009

gedgitka,
radšej zabehni k lekárke, keď ho to už asi bolí. Mohol by si škrábaním zaniesť infekciu.
Nepoužívaj vlhčené utierky, umývaj ho repíkom.

lidus2
6. júl 2009

tak to fatn nevim ☹
vim,ze na opruzeniny trpi vic holcicky,ale u kluka a s AE to urcite neni prijrmny ani pro tebe i malyho.
jak psala martao,radeji bych zasla k dr.a pokud ti napise to same,zabehla bych k jinemu dr.Co doktor,to jinej nazor 😖

gedgitka.a
6. júl 2009

martao: byla jsem s tím, už 3x u naší dr prvně hned jak se to objevilo i u homeopata kam chodíme s atopem i u kožní a pokaždý dostanem jen nový mazání a nic, myju ho jen vodou ☹

tonicka
6. júl 2009

my mame vybornu skusenost s penaten kremom, ale v kovovej krabickej, nie v tube. ten ma taku konzistenciu ako pytiol. a do rana je to prec 😉

gedgitka.a
6. júl 2009

tonicka: ahojky a koupit to jde normálka v lékárně já jsem z toho fakt zoufalá sotva nás začal opouštět Atopák objevil se naposled v plínce a k tomu to opruzení zrovna nkde ho malej má skoro nespíme a je to fakt boj doktoři nám nedali nic co by pomohlo pořád jen řeči pokus omyl každému mimču pomůže něco jiného apod. 😖

zuza.m
6. júl 2009

ja som dlho použivala sudocrem ale napriek tomu mal zaparene tak že na odpporučanie tuto bab z konika sme vyskušali imazol a super hned po prvom natreti bolo lepšie.tak že dalej vrele odporučam ten.teras použivam nivea stym že ak je pokakany umyvam vylučne s vodou.zistila som že mu dost vadia tie vlhčene obrusky.alebo ako mu to stym šochrem.vždy ma zadok červeny a ked umyvam normalne pod sprchou tak nič.

denka28
6. júl 2009

pytiol... tenku vrstvu, v nemocke to odporucali babam co mali taketo problemy s miminkom, a nam stale zarastal aj nechtik na nohe a aj na to sa to mohlo dat... ziadny problem

nahada82
7. júl 2009

My jsme problém řešili nedávno, ale je fakt, že malý to neměl moc, jen trochu. Umývala jsem ho čistou vodu, větrali jsme a pomohl Bepahnten po každém přebalení. Už to má úplně v pořádku. Sudocrem jsem taky zkoušela, ale ten to zhoršil.

gedgitka.a
7. júl 2009

no já malého od narození nemažu ničím jiným jen Bepanthenem jedna kámoška mi dokonc řekla si blázen je drahej jako pes já používám obyč aviril, ale malej byl po Bepanthenu doteď ok a já si řekla, že prachy budou mi ne a aspoň po dobu než se úplně ztratí Atopák budem ho prostě používat, Sudocrem jsem taky zkusila a po něm to měl naopak víc červený, tak jsem po 2 dnech přestala a vlhký ubrousky po radě s porodnice proplachuju vodou a používám s Aloe a jen, když jsme venku doma ho osprchnu a stejně se to moc nelepší teď mažem 3 den Pityol pod kuličkama to je skoro dobrý, ale nad pindíkem se to ne a ne ztrácet ☹ uvidíme zkusím ještě mazat dr říkal, že tak týden max, tak snad to zabere 🤐

neu.sona
7. júl 2009

Ahoj holky, tak nám je měsíc pryč a taky máme šílený problémy s opruzeninama na zadečku. Malej si pořád uprdává do kalhot a to je hrozně těžký ho udržet v suchu. Byli jsme z toho nešťastní, protože ho to už i bolelo. Nezabíralo nám nic, ani rybilka, bepanthen, aviril, od kloranu na opruzeniny, imazol. Umývání ve vodě. Prostě nic. Tak nám poprvé doktorka dala imakort, zabralo to, ale jsou to kortikoidy. Takže jsem z toho nebyla nadšená. Teď podruhé se mu udělaly znovu, ale horší a už nepomohl ani ten imakort. Takže jsem začala při každým přebalování fénovat prdelku a dáváme sudokrém. Je to super. Po týdnu tam nemá nic a ještě se mu to strašně líbí. Takže doporučuji 🙂.

zuzanale
8. júl 2009

Ahojte aj ja pridávam skúsenosť ono zaberá všetko čo ste popísali len nie každému u nás staršej zaberala homeopatická cicaderma a imazol a sudcrém dráždil a mladšiu som už zo zúfalstva keď nič nezaberalo natrela sudocremom čo bol v babyboxe s nemocky a jupí zabralo a teraz keď nie sú zapareniny používame niveu SOS tú v plechovke.....takže treba skúšať a nájsť to správne každá detská prdelka je iná

gedgitka.a
8. júl 2009

tak mi dnes byli opět u dětské dr a dostali jsme antibiotickou mastičku s prý lehoulinkými kortikoidy Fucidin-H kvůli tomu, že má malej vlastně opruzeniny na narušený kůžičce Atopákem a na místa těsně u pindíka Bactroban antibiotickou mast bez kortikoidů 😖 jsem zvědavá jestli to k něčemu bude, protože sama z toho byla nešťastná, že už neví co s tím a fakt kortikoidy mi dát nechce právě kvůli tomu, že to má malej nad pindíkem a pod kuličkama ☹ jinak Sudocream mám z porodky taky a ten mu to hrozně rozdráždil a malej si začal rvát kuličky a pindíka, až si je celé podrápal jak jsem ho začla přebalovat byl to fakt boj plný pláče, vztekání a mojí bezmoci kdy, už jsem měla slzy v očích z toho, že mu nedokážu pomoct ☹ naštěstí při té smůle se mu tyhle ranky zahojili bez nějakého hnisání apod. snad se toho Atopáku konečně zbavíme úplně a s ním i tohodle opruzu 😨

miss_shy
8. júl 2009

u nas pomohla cista voda + natierat modrou indulonou maly bol hned v pohode, keby to mal horsie tak imazol 😉

monika77
11. júl 2009

maminy ja som natrela imazolom drobcovi zapareninky .. skutočne po jednom či dvoch dňoch to má krásne zahojené, lenže sa mu objavili na vajkach dva červené fliačky, také nepekné ... čo to mohlo spôsobiť? nie je ten imazol príliš silný, nemôže to mať práve z toho? prosím poradte mi ... samozrejme ak mu to do pondelka neprejde utekám k lekárke, bo v stredu už cestujeme na dovču a nerada by som aby tam mal nejaké problémy ... ak ste sa s tým už stretli prosím napíšte mi

celestina
11. júl 2009

Mi sme mali presne takú istú reakciu na Imazol ☹ . Zabrali jedine nechtíkové odvari a masť na zapareniny z Welady s nechtíkom. 🙂

shaula
11. júl 2009

Monika - nevím, jak často jsi mazala tím Imazolem, ale je to lék, nesmí se používat víc než 3x denně, rozhodně ne jako prevence. Na to mě vyloženě doktorka upozorňovala, když mi ho psala. Takže pokud jsi jím mazala při každém přebalování, tak by to teoreticky mohlo být tím (aspoň myslím). Ale může to být i třeba nová opruzeninka?

monika77
11. júl 2009

shaula len 2x za deň som mu to natierala, vždy na noc a cez deň ... a nebola to prevencia, on už mal hrozné zapareniny, červené a pomohlo ... mám trošku obavy

celestina a to ti vravela doktorka že je to reakcia na to, či ty si si domyslela? mám teda ísť k lekárke či nie?