Zapareniny. Čo na ne pomáha?

nika1206
6. feb 2009

mam 8 mesacnu dcerku a ma zapareninu,skusali sme vela masticiek ale nic nepomohlo.teraz ju uz druhy den macame v repiku,zacalo to trochu miznut,ale zase na jednom kusku to zacalo ako keby opuchat.ani ju to nejako moc neboli,ale ani sa to o moc nezlepsuje.

pianina
25. apr 2016

uz,ked su riadne zapareniny Pityol 🙂

naturonline
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milota164
29. apr 2016

my pouzivame Bepanthen , dobre premastuje . riesili sme nim prevenciu proti zapareninam a aj suche miesta na pokozke ked sa nieco vyskytlo

eda15
10. máj 2016

Docitala som sa ze tajomstvom zaparenin je drhnutie ritky pri cisteni. Zaparenina vznika prave tym ze ritku prilis drhneme vlhcenymi obruskami. Preto sa odporuca len umyvat cistou vodou. Ja som riesila tak ze som utierala co najjemnejsie akoby tapkanim po zadocku plus krem hociaky am sudocrem stacil. A casto menit plienku ak je jednorazova hlavne.

lili007
11. máj 2016

Zapareninu treba najprv vyliecit a potom jej veeelmi dosledne predchadzat. Kupanie v harmacnekovom odvare je vhodne ale najdolezitejsie je potom pokozku do sucha utriet resp. nie triet uterakom ale ho iba tak prikladat, tlapkat po kozicke aby ste ju este viac neoslabovali. Doktorka Vam moze pomoct a predpisat napr. Imazol. Pri zapareninach je vhodne zadocek aj vetrat pokial sa da. Doma teda nechat dietatko par krat cez den lezat hole na deke pripadne nepremokavej podlozke. Pri predchadzani zapareninam odporucam denne pri kazdom prebalovani zadocek natierat. Netreba vela kremu, staci tak ako hrasku. Na takuto jemnu pokozku je vhodna napr. Bepanthen Care mast. Uzivali sme ju stale, spolahliva bola aj pocas dlhodobeho cestovania ci v lete ked sa detsky zadocek v plienke pari najviac.

maykaaa1122
13. aug 2016

Na ,,potničky,, je super bepanthen (extra) je veľmi jemný na citlivú pokožku. Ja ho natieram viackrát za deň, vôbec nie je mastný. Naopak pekne sa vstrebe. Často nechávam taktiež bábätko ,,na holo,, pre dýchanie pokožky.

ivett311
13. aug 2016

Pityol alebo modra indulona

tancik
26. sep 2016

skuste na zapareniny detsky kremik aloe vera nam pomahol

sovulka007
17. feb 2017

myslim ze je velmi dobre po kazdom umyti a pri kazdom prebaleni mazat preventivne ritulku. My sme pouzivali pokial boli deti male Bepantrhen care krem a predisli sme zapareninkam a ked boli baby starsie tak pokial nosili plienky sme mazali Bepanthenom Extra a bola som spokojna. zapareninky sme nastastie nemali.

halit13
17. feb 2017

Pityol

bissi
27. feb 2017

Pityol sa uz nevyraba a prave teraz by som ho surne potrebovala ☹ ako mozu prestat vyrabat masticku, ktoru pouzivalo tolko ludi?

rudkocam
27. feb 2017

Imazol PASTA (nie krem, PASTA) robí zázraky- vlastná skúsenosť u oboch detí

sovulka007
28. feb 2017

ja som Imazol nikdy nepouzila a prvy o nom pocujem :D ale verim ze je dobry my sme pozivali ten Bepanthen care ale ten nie je na zapareninky ako take ale aby sa im predchadzalo. urcite ho odporucam ako prevenciu.

mima6661
28. feb 2017

Ja som par tyzdnov pouzivala bepanthen,ale stale mala dcerka cervenu pokozku....potom som sekla so vsetkymi kremikmi a odvtedy mame pokoj 🙂 len cista voda,a ked uz bola starsia tak sa mi sama pytala prebalit,lebo sa rada umyvala 🙂 a ked mala nahodou niekedy cervene,raz som namastila s infadolanom a bolo vsetko ok...p.s. vypustila som vsetky kremy,aj vlhcene utierky kvoli synechii a aj s tym mame odvtedy pokoj 🙂

sara07
18. jún 2017

Phytiol sa vyrába ale bez kyseliny - vyhodila som obal tak neviem ktorej - ale je za nu prírodná náhrada,
zaberá dobre ale nie tak ako predtým

lubka3232
27. jún 2017

Nám vždy pomohol bepanthen care.pekne upokojil pokožku a so zapareninami bol pokoj

danielitta6
27. jún 2017

Mne v lekarni povedali,ze novy pytiol neo je ovela slabsi ako imazol pasta.zr ked nepomaha imazol,je to zle 🙂 Ale tiez som neverila imazolu,no zachranil malej zaparene pysky.Nezabral hned ako kedysi pytiol,po 3 dnoch bolo po zapareninach a samozrejme dvakrat denne sa mala kupala v hypermangane.

lilu7
18. jan 2018

Mne vzdy pomohol na vystipany a cerveny zadocek bepanthen care krem.ukludni pokozku hydratuje ju a do rana je vsetko v poriadku nic nestipe nesvrbi deti su spokojne🤗

pehavcek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diana20
18. jan 2018

Môj mal také zaparenony keď mal rok, že skoro až krvacal a žiadny krém mu nepomohol ani nič kým sme nenašli toto.. Neviem ci ho majú na Slovensku ale my sme videli zlepšenie po prvom použití..

lilu7
19. jan 2018

Zrovna tento nie ale mame na SK bepanthen care a extra ja som ho tiez zacala pouzivat na doporucenie kamosky z UK kde som si ich nakupila do vybavicky vela a pouzivame dodnes je to vazne dobry kremik.

diana20
19. jan 2018

@lilu7 škoda, že ho nepredávajú.. Viem, že máte pommade, ktorý je špeciálne na zadočky, ale nám teda vôbec nezabral.. Ale niektorí hovoria, že je super aj ten.. Podľa mňa v každom. Prípade bepanthen top značka.. ☺️

netswan
19. jan 2018

Dermazulen skús.

lubka3232
22. jan 2018

a to nie je klasicky bepanthen extra? len ma kus iny obal?

diana20
23. jan 2018

@lubka3232 neviem vôbec lebo neviem aké sú na Slovensku bepantheny.. ☺️

kamajka
23. jan 2018

Ja už mám síce veľké deti, ale pri všetkých sa mi osvedčil sedací kúpeľ v hypermangáne a Imazol. Maste a krémy ktoré pokožku premasťovali to vždy urobili ešte horším.

lubka3232
23. jan 2018

jasne, mne to pride ako ten bepanthen 🙂 a ved v konecnom dosledku je aj jedno ze ktory to je presne, mne pride ze vsetky su dobre. aspon nam vzdy pomohli

diana20
23. jan 2018

@lubka3232 áno určite je to tento.. My sme mali aj pommade a ešte jeden.. Ale nepomohli, až tento.. Ale tiež mam rada všetky krémy bepanthen.. Sama som mala ekzém tak bepanthen sensicalm mi pomohol..

lubka3232
23. jan 2018

ano aj ten bepanthen poznam 🙂 celkom fajn ze sa rozvijaju a vyvijaju nove vyrobky

lilu7
20. feb 2018

Ja som tiez kupovala zasoby bepanthenu care aj extra tusim, v Uk a zlozenie bolo rovnake a tusim aj obal.