Zapareniny na cikulke. Ako ich liečiť?

jeny
17. nov 2007

Ako mám liečiť zapareninky na cikulke? Dala som malej na to včera rybaciu masť,dnes som skusila sudocream ale nevyzerá že by sa to zlepšovalo.
Ešte liečime aj žabku v ustočkách fialovou vodičkou a niekde som čítala že také vyrážky ako pri zapareninách sa možu tvoriť aj preto,nepočuli ste o tom?

ludmilabb
13. júl 2009

nasa kaka stale, za desat minut na vzduchu frcne aj trikrat, kedze ma hnacku je to hrozne. Menim plienky neustale. Som uz z toho mierne na nervy ☹

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

a to ta doktorka nikam na odborne vysetrenie neposlala aj napriek tomu, ze mala pribera? 😒
to je fakt casto co pises. asi by som na tvojom mieste trvala na odbornom vysetreni. ale vyslovene trvala.
tak casto menit plienky to je naozaj ekonomicky narocne ale aj casovo, ked si len pri prebalovatku. podla mna to nie je dobre, ked tak casto kaka ale ja zas nie som lekar. alebo skus ist za inou detskou lekarkou, mozno ta bude mat iny nazor alebo nech ti doktorka vysvetli preco ta nechce s malou poslat na odborne vysetrenie
neviem ako inak by som ti poradila

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

este ma napadla jedna vec mozno by jej pomohli nejake homeopatika na koliku a mozno by si tym vyriesila aj to kakanie. ja som malemu daval Iberogast, co su homeopaticke kvapky ale ja zijem v NL. velmi mu pomohli a odvtedy nemal problemy. mozno nieco take by jej pomohlo. skus sa popytat v lekarni 😉

janzi
29. júl 2009

my sa uz skoro 2 tyzdne trapime so zapareninou, vyskusala som rybaciu mast, infadolan a sudokrem a vobec sa nam to nelepsi ☹ kde som pouzila prvy krat sudokrem, tak sa mi zdalo ze sa to malej rapidne zlepsilo ale na dalsei prebalovanie to bolo zase rovnake ako pred tym.....prebalujem kazde 2,5-3 h a pri kazdom prebalovani umyvam vlhkou handrickou, necham volne vysusit a potom kremujem, a stale sa to neplepsi... mam ist k dr?? da nam nieco ine ako som skusila? aleko aky krem mam este vyskusat?? v lekarni som pytala imazol a povedala mi ze to je iba na predpis.....

jankapiknova
29. júl 2009

janzi skusala si pityol? sice pisu tam ze to je pre vacsie deti ale dr.mi povedala ze mozem na ritku a aj vela mamiciek co poznam to pomohlo. My sme sice zapareninky nemali ale mal take jak od plienky oškohlane na boku a pomohla tato masticka

lencika
5. okt 2012

My sme tiez nemali problemy so zapeninou na cikulke ale snazila som sa tomu predchadzat, neviem vyskusajte nam pomol bepanthen, ked som jej natierala ritku tak som jej natrela aj cikulku a vyhli sme sa tomuto problemu, malu nestipal ani netusila ze jej niekde nieco natieram

ducci
24. okt 2012

nam tiez velmi dobre pomoha umyvanie cistou vodou a kremik bepanthen, natieram aj preventivne, asi jeden krat za den. inak ma neskodne zlozeie, takze fak odporucam 🙂

milota164
29. jún 2014

mam pomahal Bepanthen , pouzivala som ho aj ja na bradavky, nie je parfumovany , neobsahuje zinok takze nevysusuje.

maykaaa1122
22. júl 2016

ja prebaľujem malú častokrát, umývam vodou a natriem jemnú vrstvu bepanthenom extra krémom

lili007
24. aug 2016

@jeny ...maminka Imazol pouzivat len docasne, cca tyzden, ak zaparenie neprechadza poradit sa opat s lekarom, moze predpisat inu mast. Nepisete aka je velka dcerka, no hygienu u dievcat treba dodrziavat 2xprisnejsie ako u chlapcov. Casto umyvat, dokladne susit a nam doktorka odporucila aj premastovat kremikom. Pri malinkej sme pouzivali Bepanthen Extra mast, boli sme velmi spokojni. Mala inak aj casto nachladne, vidim to pri castom (fakt castom) cikani. Takze si zvykam, ze starostlivost o dievcatko je kusok ina ako o chalaniska🙂

jeny
autor
24. aug 2016

@lili007 dcera uz ide mat 9 rokov, tema je uz par rockov stara,ale snad pomozete mamickam co teraz riesia nieco podobne 🙂

lili007
24. aug 2016

😵 @jeny

rybkanemo
4. dec 2016

Nepoznám lepšie ako posadiť dieťa na čo najdlhšie(aspoň 10min.) do silného odvaru z repíka a potom po usušení natrieť s repíkovou masťou, ale nie s vazelínou ale repíkovou masťou. osvedčená je u mňa Dr.Dudek Repíková masť bežne v lekárňach. rada poradím...

maykaaa1122
8. dec 2016

ahoj, ja používam bepanhen extra masť, výborná prevencia na zapareniny

sovulka007
17. feb 2017

myslim ze je velmi dobre po kazdom umyti a pri kazdom prebaleni mazat preventivne ritulku. My sme pouzivali pokial boli deti male Bepantrhen care krem a predisli sme zapareninkam a ked boli baby starsie tak pokial nosili plienky sme mazali Bepanthenom Extra a bola som spokojna. zapareninky sme nastastie nemali.

lubka3232
26. júl 2017

súhlasím, že repík je super! len si neviem predstaviť syna čo i len na chvíľku niekde posadiť, ani len vo vani neobsedi :D nám sa tiež osvedčil krém bepanthen care aj extra, veľmi dobre premazal podráždenú pokožku a pôsobil aj preventívne

marika39
26. júl 2017

Nam pomohol Imazol, uz na druhy den bolo omnoho lepsie

mamina_tatiana
26. júl 2017

Treba skusit bepanthen (na zahojenie), canesten (mykózy), imazol (opuchy a zápaly) alebo fungimicin (kvasinky). Jedno z nich urcite zaberie.

kkaattkka
26. júl 2017

Na uz vzniknutu a skaredu zapareninu jednoznacne zaberie mast Pytiol. Dostat ju bez predpisu. Nepouzivat dlhodobo.