Zapareniny na krku

angie_l
4. apr 2018

Mamičky pomoc!!!!!
Mojej malinkej sa spravili takéto zapareniny pod krkom,podľa mna ju to dosť aj boli snažím sa jej to aj natierať hlavne utierať ale keďže má taký stlačený krčok stále to tam má no a boli sme aj u pediatricky a povedala že to je strašne cítim sa jak keby som to zanedbala 🙄😩 že ešte mám skúsiť natierať kúpať v repiku keď nezmizne ku kožnej máte s tým skusenost? Keď áno čo Vám najviac zabralo?

d_ika
4. apr 2018

Ahoj
Pokial to nie je mic do živého tak susit liehom a určite skúsiť aj repík, ten nám zabral tiež
Netráp sa zaparenina sa vie veľmi rýchlo spraviť, mojej malej sa spravila medzi dvoma prebalovaniami a to ju prebalujem každú hodinu a pól a vždy umyjem a osusim, detská pokožka je veľmi citlivá mohla mat len hlávku viac na jednu stranu a je zle
Držím palce 👍👍👍

belbel
4. apr 2018

@angie_l ahoj, dcérka to tiež mala. Aj z toho, že majú ten krčik taký zatial a nevetrá sa a aj pri kojení jej tam niekedy zatieklo mliečko, čo som si vtedy nevšimla. Cítila som sa rovnako zle, ale lekárka ma práveže upokojovala, že to sa stane a potom to ide rýchlo. Dávala som na jej radu Imazol, lebo bola tam vačšinou môže byť prítomná aj kvasinka, repík, dobre vysušiť. Nemala to veľmi zlé, pomohlo.

angie_l
autor
4. apr 2018

@d_ika
@belbel nemôžu tam mat nejakú infekciu naozaj sa cítim veľmi zle ju to naozaj boli stále na to myslím teraz spinka ja len rozmýšľam že jak jej zase vycítil krčik keďže ona keď sa jej ho idem čistiť si jo ešte viac skrci a nechce aby som jej to čistila musím násilu a samozrejme plače rozmýšľam teda že ráno pôjdem ku kožnej ale je to tam na časenky a pôjdem samozrejme skoro ráno ale neviem si predstaviť tam snou čakať 2 hodiny

awina
4. apr 2018

Mojmu malemu kremy na zapareniny nikdy nepomohli a to sme skusali rozne...najlepsie mu vzdy pomohol obycajny detsky puder aviril

potvora1
4. apr 2018

@angie_l ahoj, nemusíš sa preto tak trápiť, veľmi veľa detí trápia zapareniny, môj malý to mal tiež na krku a stále má také obdobia,že raz to má, potom to zase ustúpi a stále dookola. Ja som každé ráno a každý večer umyla gázou namočenou vo vode a takisto som to suchou gázou vysušila. Ani tým repikom nič nepokazis, ja som to potom ešte natierala Bepanthenom. Držím palce

lorela
4. apr 2018

U nás krásne zabral Sudocrem. Viackrát za deň umyť vlažnou vodou, vysušiť a natrieť krémom.

alex49
4. apr 2018

nevyčítaj si to, také veci sa stávajú, si dobrá mama a snažíš sa najlepšie ako vieš.

d_ika
4. apr 2018

@angie_l Ak sa ti to ráno nebude zdať skús si ku kožnej zavolať že máš malé bábätko, ak ma trosku zdravého rozumu nenechá ta čakať v ambulancii s ostatnými pacientami a pôjdeš mimo časenky
Tu už musíš ošetriť aj trosku cez slzy aby sa to ešte nezhoršilo, ak je niekto s tebou doma nech malú skúsi zabaviť alebo trosku hlávku podržať, treba čistiť viackrát denne ,
Hlavne kľud, mala cíti že si nervózna a potom je aj ona

hettinka
4. apr 2018

@angie_l imazol krempasta skús

belbel
4. apr 2018

@angie_l až teraz som videla aj fotku. Určite skús ten repík hneď. A potom teda ten Imazol. Bráni sa ti babulka ošetreniu, to je normálne, bolí ju to, ale musíš sa aspoň pokúsiť. A potom posúdiš, či zajtra ku kožnej. Moja to mala tak z boku krčika, tak sa dalo trošku polohovať, toto je pod bradičkou, to je ťažšie. Keď spinká, tak sa nedá aspoň trošku jej napolohovať hlavičku, aby sa jej to odokrylo? Pokús sa. Držím ti palce!

deti95060810
4. apr 2018

mali sme , nám pomohol Aviril...

misinka0611
4. apr 2018

Musíš to vysušiť to znamená kúp v repliku, natri Sudocremom resp. s masťou ktorá obsahuje Zinok. Napr. Babylove ma takú. Neviem koľko ma ale nechavaj na brušku co najviac sa da aby si to vetrala.
A niesi neschopná to sa stáva. Po kúpaní vždy poriadne utrú všetky záhyby tela. Krk babatka sa zvykne zaparit je to blbe miesto 🙂 Neboj to zvládneš.

karmela
4. apr 2018

@angie_l aj moja mala to mala všimla som si to neskôr každý deň som jej umyla pod krčkom sebamadom-deckym sprchovacom a kremovala na noc aj večer sudokremom a pomohlo.Vytierala som len vodovym tampónom ususila a nakremovala zodna na deň to mala lepšie a lepšie.Ked sa nevieš dostať na krčok mne pomohlo dať ju past koníčky zdvihla hlavičku a mohla som utriet aj natrie

tova
4. apr 2018

Sudokremom natieraj kym sa koza zahoji, potom kontroluj ci je to miesto suche. Teraz jej to nesuchaj, nobmyvaj nedotykaj sa len ten sudokrem.

natalkahe
4. apr 2018

Ahoj aj my sme to teraz riesili, nic nezaberalo ani sudocrem ani pytiol, dokonca imazol tiez nie, az doktorka predpisala Lotriderm a po dvoch dnoch je to konecne pekne.

adik109
4. apr 2018

určite umývaj repíkom, a skús nivea s.o.s. krém, pre nás top krém hlavne na zapareniny. A pri umývaní aj krémovaní ju daj na bruško aby sa ti do dalo umyť pekne celé. Po umytí hlavne čo najlepšie nechať vysušiť,

denisa098
4. apr 2018

@awina presne aviril,ale modry bez alkoholu,ale nie ak by mala ranu,iba akpol to je cervenkaste,moze sa, datdakujem aj, preventivne,krasne to pomahalo a na ritku bepanthen.Ziadny alkohol,treba to vysusit pomaly

lenka15101510
5. apr 2018

@angie_l ahoj neviem ci este mate tento problem ale ak ano tak ti viem odporucit Kamedis krém na T-zonu, je na bylinnej baze, bez parabenov, farbiv a podobne..a bylinky obsiahnute v kreme maju proti kvasinkove posobenie..oni posielaju aj vzorku zadarmo na adresu ked si zaziadas takze skusis bez rizika ako ja, drzim palce 🙂

saraz
5. apr 2018

V 6 mes. sa synovi urobila zaparenina na krku aspon tak mi povedala detska lekarka a ja som cakala a mazala vsetkym moznym, nakoniec som isla na kozne a tam len pozrel a bol to atop. ekzem. Takze ja by som uz dnes isla na kozne ovela skor. Pretoze sa s tym stale trapime.

janhe
5. apr 2018

Moja mala to mala v polroku tiez az z toho horucku dostala
Letela som so nemocnice no tiez som sa citila hrozne
Dali mi nieco specialne na to a o chcilu to zmizlo ale verte tiez mi nebolo najlepsie citila som sa ako vy ale urcite by som to riesila lebo nam uz ani repik nepomahal nenechajte to tak ze to budete mat este horsie
Keby viem co mi vtedy dali pre malu nato napisala by dom vam ale bolo to uz davno

jamidea
10. apr 2018

hlavne jej ten imazol co tu radia nedavajte, ved to je kortikoid,
staci tam dat handricku, plienku, vreckovku, aby sa nelepila koza na kozu. Postupne to prejde. Nasa MUDr. sa nad tym ani nepozastavila, sestricka poradila tie látky. A vobec nemazat, vysusat, cize mozno tak ten repik.

belbel
10. apr 2018

Imazol nie je kortikoid, neobsahuje toto liečivo, obsahuje liečivo klotrimazolum