Zaparený krk a za ušami. Mali ste taký problém?

cistko
15. jan 2008

Skusala som hladat, no nic podobne som nenasla tak dufam, ze ma nikto "neukamenuje" za tuto temu 😀 . Mame zapareny krk aj za uskami. Skusala som to natierat len olivovym olejom-nepomohlo, skusala som davat na to puder-nepomohlo, skusala som dat na to sudocrem-nepomohlo. Teraz skusam rybilku. A mam dilemu ci som robila spravne ze som skusala tolko veci ci som nemala byt vernejsia dlhsie jednej. Olej som skusala vyse tydzna a nic, puder asi dva dni a sudocrem tiez na rybilke sme dnes druhy den no este to chcem vydrzat zatial sa to javi najlepsie. Nestretli ste sa niekto s tym? Co robite vy mamicky co mate silnejsie deticky ktore maju zahyby a robia sa im tam zapareninky? My nie sme silny a predsa-krk je sice citlive miesto ale preco za uskami???? 😨

andrea78
17. jan 2008

ja som natierala po celý čas, ako malá mala plienky, predsalen to tam vytvorí ochrammý film a ten moč nedráždi tak pokožku

aj jej som natierala všetko komplet 😀

neviem si predstaviť, že by som ho do plienky zabalila iba tak, to by sa určite zaparil z toho...jasné že nie po 1nenatretí
inak z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, ža chalan sa tam ovelaaaaaaaaaaaaaľahšie čistí, pri malej som sa vždy bála, aby som jej neublížila nejako, keď som sa to snažila čo najdôkladnejšie

susik77
17. jan 2008

andrea: aj ja sa bojim, vsetko tam ma take mini 😀 ale vo vnutri jej to moc necistim obruskami, dr.mi hovorila, ze je dobre to vycistit slnec.olejom ale nie stale...tak si namocim roztek vreckovky papier.v slnec.oleji...

andrea78
17. jan 2008

ja som jej čistou vodov a vatou, nechala vyvertať a potom deeeeeeeeeeeeeeesne natrela 😅

daisy33
24. máj 2008

ahojte,
mame tiez problem so zapareninami. pouzivala som rybiu mast, aj sudocrem doktorka predpisala imazol, co bolo este horsie (imazol som pouzivala pri kazdom prebaovani, neviem ci je to tak spravne) - poto mala cely zadocek cerveny. skusila som niveu na zaparenini, potom sa na zadocku zacervenanie zlepsilo ael mala ma stale cervene hned pri ritke - akoby chrasticky a uz som zufala. kupila som ten pityol - ten mozno pouzit 2 - 3 x za den a po ostatne razy pri prebalovani mam pouzit napr. tu niveu? mala casto kaka - alebo skor velke kakanie tak 2x za den a potom len take male vyfrcnutia z ritky.

martina46
24. máj 2008

daisy33, ano 🙂
ja som to tak robila. pomohol nam az pityol.

katia7
24. máj 2008

ahoj moj maly mal zapareninu az do masa,uplne mu vyzralo kozu no a vtedy mi tiez pomohol az pitiol a ja som davala prve dva dni len ten aj ked viac ako dva tri krat a potom este par dni na noc,sice by sa mozno nemalo viac krat ale nic ine nepomahalo a tak uz plakal ze som sa na to vykaslala a ked uz tak nemal by sa do desat rokov vobec davat 🤐

titulienka
24. máj 2008

ahojky tak ja mam so zapareninami tiez skusenosti take ze sme vzdy skoncili na koznom ale nasli sme si plienocky a je fajn....zapareniny zmizli uplne....ale nam nepomohlo nikdy nic okrem gencianu...mali sme zapareniny az do krve a nepomahali ani maste od koznej.....natrela som to gencianom aj ked farby a o 2 dni zapareniny boli fuc.... 😀

julca80
24. máj 2008

cafte, my mame zapareniny pod chvilou, aj ked robim vsetko preto aby sme tomu predisli, aj tak sa to malej robi pravidelne. Na zadok jej pomaha klasicka rybacia masticka, a na susulku jej najviac zabera Pytiol. 😉

gucz
24. máj 2008

my sme mali imazol a niveu proti zapareninám, vysadili sme vlhčené utierky a umývali sme sa len vodičkou, pokakané jemným mydielkom. A zahojilo sa celkom rýchlo

zulok
25. máj 2008

Vcera som objavila zapareninku pod pazuškou ☹ dala som sudokrem, hadam pomoze, na krku nam to pomohlo, na druhy den bolo všetko vporiadku. No, ale zacala som včera davat na faldiky zasyp, hadam tomu predidem. Riťuška sa nám našťastie zatial nezaparila.

olivova
25. máj 2008

daisy33 - nam sa to tiez stalo zhruba v 1 mesiaci a doteraz kakame stale do kazdej plienky....
Vtedy mi odporucili pityol natriet velmi hrubo len na noc a babo nezabalovat do plienok, len prelozit latkove plienky - to som menila asi kazde 2 - 3 hodiny - lebo cikala a kakala. No a rano to bolo omnoho lepsie, tak som to zopakovala znova a na treti den sme nemali vobec nic. A mala to naozaj hrozne - az plakala. Inak odvtedy nedavam postolky - gumene , davam jej vlnene nohavicky.

dadulik
25. máj 2008

hej, nam zabera jedine pytiol

duskaf
26. máj 2008

ahojte, nám veľmi dobre robil až donedávna sudocrem, ale odrazu začal strašne vysúšať, prešli sme na novú mastičku- kombinácia rybej, E- vit a zinku a zatiaľ je to výborné, jemnučká pokožka- volá sa Babynol Plus

daisy33
26. máj 2008

nuž, vyskušame a uvidíme... 😅

asitka
26. máj 2008

my sme mali zaparenu riťku tiež...a nam pomohlo vymeniť pampers plienky za huggies....a zrazu bolo po probleme..lebo uz v porodnici sa sestricky stazovali, ze nevedia co je s pamperskami, ale ze sa v nich hrozne detom ritky zaparuju, museli im davat latkove plienky....aby im to akosi preliecili...my sme doma tiez od nich upustili....a mame huggies premium a fakt odvtedy ritka krasna..... pod pazuškami nam zabral sudocrem, ale ked som uz videla, ze vysusil pokozku...trochu som natrela johnsons kremom na tvaričku....ten sa krasne vstrebava a neostava pokozka mastna... a tiez bolo po probleme....teraz nas moria potnicky na tvaricke....

maruskak
27. máj 2008

Ahojte, my sme mali ritku az do ziveho vypretu a nepomahal ani odvar z nicoho (harmancek,repik,salvia) ani zlekarne vodicka-neviem nazov, ani Imazol, pomohla Rybacia mast, Jecorisova mast,ktoru pouzivam doteraz. Doma nepouzivam ziadne vlhe vreckovky, ale len cistu vodu,poriadne vycistit, vysusit a nechat chvilku ritku na vzduchu 🙂
Moj maly je riadny papac (8300g a mame 3mesiace a 2tyzdne 🙂 takze ma riadnu druhu bradu 😀 kde sa mu vytvorila cervena supinkovita skvrna a tu mastim Imazol dnes prvy den, som zvedava ako to pomoze,dr. povedala, ze Imazol je prave dobry na take miesta, kde sa koza navzajom dotyka, tak uvidime 🙂
A este nam pomohla na take vselijake skvrnky aj Holtova mast.
Myslim si, ze vselijake masticky, by sa mali skusat aspon 7 dni 🙂

bubatenko1
2. jún 2008

ahojte mamicky.Pridam sa aj k teme.Moja mala ma 3 mesiace (5700g).Od narodenia sme problem so zapareninami nemali a ked aj bol tak to len taky maly.V porodnici mi odporucili Sudocream je sice drahy 350 Sk ale nemenila by som ho.zo zaciatku sme pouzivali rybku rybaciu mast ale to bolo nieco hrozne.Pouzivam aj vlhcene vreckovky, kupame sa kazdy vecer v repiku a malinka ma ukazkovu pokozku.Ani jeden pupacik.A ked sa aj vyhodi nejaky tak natrieme sudocremom a zmizne.Zacala som pouzivat aj Bubchen krem aj ten odporucam.Oplati sa investovat do takych veci ked viem ze je to super a malinku nic nestipe.Plienky od narodenia pouzivame pampers a neni problem.Vecicky je periem v persil sensitiv a super.No musim si zaklopat zatial ziaden problem.Samozrejme ze ich 2 x placham pre istotu.

kuky8
23. jún 2008

Ahojte, pridám niečo aj ja - my sme do teraz nemali ani jednu vyrážku ... nikde. Tešila som sa. Márne ☹ Pred troma dňami nám vybehli malinké zapareniny na koreni pipíka. Keďže si už druhý mesiac hojíme ramienko po TBC (a mali sme to fakt škaredé, hlboké) mala som doma Framykoin suchý zásyp. Pri prebalení som ho utrela do sucha, nechala chvíľu vyvetrať (prečo mu vtedy väčšinou treba cikať ? 😀 ) a dala zásyp. Dnes som pozerala - už nič nemá. Naozaj to krásne vysušilo.

arieska
23. jún 2008

baby, ja som niekde čítala, že pomáha aj potrieť materským mliečkom, ale zatiaľ som neskúšala, tak neviem

kuky8
23. jún 2008

arieska - mohla si to čítať v Mama a ja... ale ináč je to pravda. Malému sa raz vysypala tvárička, také potničky či čo. Normálne som mu to natrela a krásne to na druhý deň zmizlo. A mne sa na čele urobil taký ..., že až skoro vred, tak som si to namazala a zmizlo to skôr, ako s pleťovou vodou alebo Alpou 😉

elinka27
2. aug 2008

ahojte chcem sa poradit, malemu sa zacal robit taky cerveny flak dole pod bradou,taky akoby suchy tak neviem ci je to zaparenina, dostali sme na to Imazol,ale ten nam moc nezabral, potom nam dokina dala Canesten,ale ani ten nam nejak moc nepomohol 😒

A este by som sa chcela poradit,co davate na zapareny zadocek?My sme doteraz nemali zapareniny,ale odkedy su tie tepla sa mu urobili na zadocku aj na chrbatiku take male pupaciki cervene, ja mu davam klasika rybaciu mast alebo sudokrem,ale aj tak sa urobili, dokonca ho necham aj chvilu bez plienky nech sa vetra,ale aj tak sa stale objavuju.

katka.m
3. aug 2008

Ja na zapareniny na riťke, či pod pazúškami staršiemu synovi dávama framykoinovú mastičku. Nič lepšie som nemala. Mladší zatiaľ takýto problém nemal, ako preventívu (večer na spinkanie) používam Sudokrém.

monique02
3. aug 2008

ahoj elinka,
nam kazala doki na zapareniny (tiez to mala hlavne pod bradou taky cerveny flak a aj v zahyboch laktov) kupat v hypermangane (kupis v lekarni, ale nie v kazdej to maju, par zrniek nasypes do vody na kupkanie a bude taka ruzova) a tiez ten imazol na noc sme natierali a za 3 dni nam to preslo, pred tym sme sa s tym trapili asi mesiac
a na ten zadocek je tiez najlepsi ten imazol
tak drzime palce aby to rychlo preslo 😉

ikke
16. sep 2008

miresta • 1d • Dnes o 10:07
Ak máte niekto skúsenosti so zaparenou riťkou, poraďte prosím. Moja malinká má už dva týždne problémy s pindulkou až riťkou, dokonca sa jej to ťahá až na strany. Nemá to len červené ale až také vyrážtičky. Lekárka nám povedala, len že jej zmeniť krém na riťku. A ak tak nepoužívať pampersky, ale bavlnené plienky. Aj v harmančeku som ju už močila. a vraj nechať ju bez plienky, ale je hrozná zima, tak nechcem, aby prechladla. Ďakujem za rady.

nevesta • 1d • Dnes o 10:08
Na zapareniny je dobra mast Imazol, natiera sa 2x denne a nam sa veeeeeeeeeeeeeeeelmi osvedcili sedacie kupele v dubovej kore

ankam • 1d • Dnes o 10:09
ahoj miresta chod do skupiny Batolata a tam je uz tema vytvorena-opruzeny zadecek-
My to prave mame tiez a davame pytiol a ten uz po 1dni zacal ucinkovat-uz sa to lepsi

nevesta • 1d • Dnes o 10:10
Aj sem skus pozriet https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 47k -

nevesta • 1d • Dnes o 10:10
A tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

marse • 2d • Dnes o 10:10
tiez som mala tento problem so starsou dcerkou, nam dr. poradila ju kupat v hypermanganovom roztoku. da sa kupit v lekarni. jednu cajovu lyzicku das do kupela kde ju v tom asi 10 minut nechas posediet. a nam to krasne zmyzlo do tyzdna. a potom sompouzivala na Imazol krem pastu tiez zozenies v lekarni a odvtedy sme nevedeli co je cervena ritka. teda kym sme mali plienocky. Vyskusaj drzim palceky

miresta • 1d • Dnes o 10:11
Díky za radi a to pytiol ešte dostať? Lebo aj mamka mi to vravela, že je najlepší, ale u nás v lekárni ho už nemali, dokonca ani starý výrobok aviril, čo v tescu majú.

ankam • 1d • Dnes o 10:14
Pytiol som normalne kupila v lekarni bez predpisu a Imazol som davala-len nejako nepomahal
Kazda pokozka je ina tak aj nieco ine zabera na nu.Nam ten pytiol

miresta • 1d • Dnes o 10:14
Ďakujem pozriem na stránky, aj vyskúšam. Hypermangan mám dokonca doma. Pekný deň vám všetkým.

gucz • 1d • Dnes o 10:15
miresta odporúčam tú imazol krém pastu, mne to predpísala detská pre malú, mala raz vyparenú riťku, ale tak poriadne, zdalo sa mi vtedy, že má až kožičku zlezenú. A pomohla veľmi dobre. Inak už používam len Niveu proti zapareninám, odvtedy sme problém s riťkou nemali, a to stále kakáme do plienky. A ak môžeš, nepoužívaj aspoň 2 týždne vlhčené utierky, umývaj ju pri prebaľovaní vlažnou vodou a vyutieraj jemne do sucha.

ella1 • 1d • Dnes o 10:55
cauko.aj my sme to mali a zistili sme, že z plienok,tak sme museli zrušiť pampersky a používať inú značku jednorázoviek.
ano a je dobré,kým to má po každom prebalení umyť vodou,namiesto utierok, ked sa dá, nechať chvíľu bez, nech sa vetrá...no a s krémami neviem, to bolo už dávno.....

tinaa • 1d • Dnes o 11:13
miresta, jednoznacne odporucam pityol. Vzdy nam pomohol, aj ja si ho davam, ked sa mi nieco vyhodi, vecer sa natriem a rano je to prec. Pouzivame aj sudocrem, ale pityol je ucinnejsi.

sassi • Dnes o 12:12
tiež mam overený imazol - ale kup pastu, lebo je aj krém aj pasta. Zaberá na 100%.
A podla mna tie latkove plienky nie su dobrý nápad, nam sa to v latkovkách ešte zhoršilo, často prebaluj a ak ešte balíš naširoko, tak par dni zostante bez poštoliek (alebo vystrihni z nich tu gumenú foliu).

babulik22
16. sep 2008

niektora mamicka tu odporucila sudokrem.je fakt super.aspon malej pomohol,nechapala som zo dna na den sa jej urobili vyrazticky a mala to stale horsie.dovtedy som pouzivala seba med.odvtedy len sudokrem a mame pokoj 🙂

ivka2812
16. sep 2008

nam pomohol tiež imazol,natierali sme ho vždy večer a super.ked som používala sudokrém zadok sa nám celý vyhádzal a bolo to ešte horšie,a rybacia masť je tiež supe.a s pamperskami mám tiež zlé skúsenosti

dori
16. nov 2008

Ahojte idem sa vás popýtať mojej malinkej sa tlačia zúby a začala viacej kakať a dosť sa jej bolavo zapaluje riťka skúšala som tieto krémy imazol, rybaciu mastičku z lekárne a z drogérie weleda mandlová, johnsons sootings natural nechávam ju aj na nepremokavej podložke rozdalenú nech sa kopká taký holotko ale nič nepomohlo čo sa týka sudokrému nič moc nepomohol lepší bol už imazol používam kvalitné utierky aj plienky a neviem si dať rady tak prosím o tie vaše ☹ 😒 ☹ 🙂 😉

petruci6
16. nov 2008

ahoj dori, mojej kamaratke pomohlo,ked prestala utierat ritku s tymi vlhcenymi obruskami,poutierala maleho repikovym cajikom namocenym vo vate,nakoniec dala aviril zasyp a tak zabalila do plienky
niekedy je lepsie trosku nechat ritku na vzduchu aspon na chvilu

dori
16. nov 2008

skúšala so aj zásyp ale hučala ako besná čo ju to štípalo a na vzduchu ju nechávam ale ďakujem za ten repík ten mi nenapadol 🙂 🙂 🙂

A ten hypermangánový kúpel čo to ako má byť to by malinkej pomohlo 😨 😨 😨 😅 o tom počujem prví krát 😅 😅

yasmina
16. nov 2008

dori nam pomohlo na zapareniny nahrubo nakremovat kremom Imazol predpisala ho lekarka