Zaparený krk a za ušami. Mali ste taký problém?

cistko
15. jan 2008

Skusala som hladat, no nic podobne som nenasla tak dufam, ze ma nikto "neukamenuje" za tuto temu 😀 . Mame zapareny krk aj za uskami. Skusala som to natierat len olivovym olejom-nepomohlo, skusala som davat na to puder-nepomohlo, skusala som dat na to sudocrem-nepomohlo. Teraz skusam rybilku. A mam dilemu ci som robila spravne ze som skusala tolko veci ci som nemala byt vernejsia dlhsie jednej. Olej som skusala vyse tydzna a nic, puder asi dva dni a sudocrem tiez na rybilke sme dnes druhy den no este to chcem vydrzat zatial sa to javi najlepsie. Nestretli ste sa niekto s tym? Co robite vy mamicky co mate silnejsie deticky ktore maju zahyby a robia sa im tam zapareninky? My nie sme silny a predsa-krk je sice citlive miesto ale preco za uskami???? 😨

bzuco
15. jan 2008

cistko
presne tam sa to robí aj malému
za uškami preto, lebo ich má akoby prilepené ku hlavičke, keby mal lopúšiky, tak sa mu to vetrá 😀

tiež to natieram len olivovým olejom, ale začnem asi indulonou - modrou, tá mu super pomohla, ked mal zaparený zadoček až tak, že sa mu robili pľuzgieriky. umývala som mu to odvarom z repíka a natierala indulonou

tak skús možno aj ten repík, pekne to zasuší a indulona zahojí

junovka
16. jan 2008

mne po Sudocreme zmizlo behom pol dna 😕 Zalezi, asi v akom velkom rozsahu su 😉 potom to aj dlhsie trva

junovka
16. jan 2008

cistko a si si vobec ista , ze su to zaparenieny?Nemoze sa jednat o atopicky ekzem?Timeika, ked mala mensi ekzem, tak tiez mala cervene za uskami a v zahyboch krku, lakta a kolien ☹

andy.a
16. jan 2008

cistko,skús Imazol krémpastu,ak nepomohla rybacia mastička..treba to vysušiť a nie mastiť olejom.. 😉

aj odvar z repíka prípadne kamiliek je veľmi dobrý.. 😉

shela
16. jan 2008

Nam sa to objavilo len raz...pomohol kremik s obsahom zinku..je to od ´firmy Johnson...aspon tu sa to vola Zinksalva. Skuste pohladat. Po natreti nam to zmizlo do 24 hodin a uz sa to potom nikdy neobjavilo. Alebo este je jeden kremik velmi dobry..tiez ta ista spolocnost ale s obsahom aloe vera.

jeny
16. jan 2008

nam pri zapareninkach pomohol jedine imazol a to sme tiez vyskusali vselico,ale za uskami nemala len v plienkovej oblasti ale od vtedy na imazol nedam dopustit.

shela
16. jan 2008

Ahoj jeny...pozeram ze mas tiez Natalku

jeny
16. jan 2008

ahoj shela, meno som vyberala strasne dlho ale som s nim fakt spokojna 🙂

shela
16. jan 2008

Ved aj mne sa paci len mi mame nasa sa pise kusok inac ..Nathalie..prosim ta vyznas sa kus v PC? Nevies ako mam zmensit foto na 6kb?? Vies ze otazka je kus od veci ale nejde mi to.. 😠

jeny
16. jan 2008

no s tým ti veru neporadim 😅

shela
16. jan 2008

😒 to je strasne. Snubenec je programator a ja sa tu musim vypytovat mamiciek 😠 ja mu dam..

vlasa
16. jan 2008

nam velmi pomohla detska cervena indulona,je fakt super.a zistila som vcera,ze ak nekupeme kazdy den,ale kazdy druhy,sa to vyhoji.mame to aj pod pazuskami,aj v slabinach ☹ ☹ ale ta indulona je fakt najlepsia,vyskusali sme vsetky masti.

prunti
16. jan 2008

nam pomohol puder z lekarne a tiez sudokrém 🙂

martina46
16. jan 2008

Akému jedlu by som sa mala vyhnúť, aby malá nemala zaparený zadoček? Už to máme 2 .x a snažím sa často prebaľovať, vetrať sa nedá, max. 5 minút pri prebaľovaní, lebo malá mi len tak nebude ležať rozbalená a plače. A kaká neustále 1.x zabrala weleda. Teraz nie, hoci to nie je až také zlé. Ale neviem prečo sa to znova stalo, nič som nemenila. Môže to byť teda z niečoho, čo som zjedla? Vyhýbam sa samozrejme korenenému, cibuľa a cesnak žiaden.

junovka
16. jan 2008

martina, moze to suviesiet aj s plienkami.Ake davas?Myslim znacku

martinabarak
16. jan 2008

Ahojte, cistko, tak my sme s tym vcera boli u Dr. a dala nam krem Imazol (je na mokvajuce pliesnove kozne infekcie) Natiera sa rano a vecer, takze po dvoch natreniach vecer a dnes rano to vyzera daco lepsie. Maly ma zapareny krk, bradu a licko od slin, tak som zvedava, ci to prejde,ale hadam ano. Inac ten krem sa pouziva aj do plienkovej oblasti ako pise Jeny. Zapereny sme od vianoc a skusala som prv, ci mu to neprejde niveou s obsahom zinku, modrou indulonou a nepomohlo, tak sme zasli za Dr. 😉

audreyd
16. jan 2008

najlepší na zapareninky kdekoľvek na telíčku je pityol! z lekárne za pár korún, používali to už naše maminy, keď ešte neexistovali všetky ite vymýšľance 😀 fakt zaberie veľmi rýchlo 😉

sofik
16. jan 2008

Ja tiez odporucam pytiol, nam pomohol za 3-4 dni a mali sme to fakt hrozne. 😉

cistko
autor
16. jan 2008

Dakujem dievcata, nemohla som sa skor ozvat, lebo mne stale blbne tato stranka 😠 bud ide straaaaaaaaaaasne pomaly alebo nejde vobec ako vcera a pritom vsetko ostatne v pohodicke fungovalo 🙄
Takze my stale natierame tou rybilkou a vyzera to uz lepsie. Natieram mu to pri kazdom prebalovani, najprv pekne poutieram obruskom a tak natriem rybacou mastickou. Smrdime ale hoji sa to. V piatok ideme ku koznej tak som zvedava co nam povie.
Junovka tiez som rozmyslala ci su to zaparenininy, ci nie ekzem pretoze mame vysypane aj rucky aj brusko a mali sme aj tvaricku, tvaricku sme mali najviac ta je teraz hladka ako prdelka a zhorsili sa rucky a brusko posledny tyzden, kozna tvrdila ze ekzem asi nie dala smradlavu hnedu masticku tym natieram takze brusko uz dnes vecer vyzeralo k svetu este rucky ostali ale som si vsimla ze zase nozicky idu....och manzel aj svagrina ekzem mali svokra to videla vravela ze nie a videla to aj kozna lebo sa s tym trapime uz od zaciatku decembra a tiez povedala ze zaparenina...ale vtedy nam nic na to nedala, len ze mame vetrat...ked nas Jakubko cely den spinka tak kedy mu to ma vetrat? 😅
Ale v piatok budem mudrejsia budem sa pytat na Imazol aj na pytiol 😒

susik77
16. jan 2008

caute.neviete poradit, ked ma mala take fliaciky na vagine-na pyskoch zvonku?ja nepouz.rybaciu mast, ale weledu kojen.krem na zadocek-obsahuje to nechtik, tak jej to potieram tym. este som si vsimla, ze tam ma nej.malinke pluzgieriky na stehne pri tom...

katka76
17. jan 2008

malej sa 1x zaparilo v oblasti plienok pri kiahnach, v lekarni mi dali Tanno-Hermal Lotio, mozem len chvalit, velmi rychlo sa to zahojilo a ked ma z casu na cas zacervenanu susku, natriem ju tym a ono to v priebehu pol dna takmer vymizne

lubkaaa
17. jan 2008

skus pityol (neviem s akymi Y/I), dostať v lekárni

martina46
17. jan 2008

Pityol nám tiež pomohol už 2.x. Len nemala by som odvahu natrieť to na šušinku.

susik77
17. jan 2008

zatial jej davam na to krem od weledy-ten co mam na zadocek-uz je to menej cervene a supe sa to-okraje.myslite, ze sa to uz hoji?

seki
17. jan 2008

audreyd, sofik na pytiole sa pise ze od 10rokov 😖 ale vraj pomaha.

cistko aj nasmu jakubkovi sa pari za uskami apritom ej skor chudy ako tucny tak uplne hore a mudra nam dala imazol. len on si furt toci hlavicku a suchsa si to tak tam mu uz skor zodratu kozu. onoto ani neije vidno iba ked mu zohnem usko.na chvilu sa to zlepsi ale ked to nenatrem tak to ma znova

lenka78
17. jan 2008

Ahojte,sice toto obdobie mame zatial za sebou,no este si to pamatam.Napisem co mi poradila lekarka a fakt to zabralo.Pisem to tu,lebo to asi nik nespomenul.jednoducho mi poradila,aby som nepouzivala mokre utierky stale,lebo tie drazdia.Mala som mu zadocek radsej umyt s vodou a ususit.Na upokojenie sme mali aj imazol,aj pityol a myslim,ze je to naj,co moze byt.Je to aj cenovo dostupne.A ked sme neboli von,tak som ho stale umyla.A este sme aj usetrili. 😀

andrea78
17. jan 2008

babule, používate na tie zadočky vlhčené utierky? mala som aj ja ten problém, no vyradila som ich, vždy poumývam zadoček pod tečúcou vodou, osuším, vyvetráme, natrieme jekoriskou (rybacia masť, mne sa osvedčila najlepšie, sudecreme bol u nás nanič). zadok má nádherný, jemnulinkú nezačervenanú pokožku

záhybky pod krkom, pazušky a za uškami denne umyjeme,lebo sa robievajú zapareniny aj jemu) natriem bežným krémikom na tvár, no iba trochu, aky sa to hneď vpilo a je to o.k. inak som si všimla, že keď napr. pod pazuškami ostane toho krému viac, tak to stav zhorší, musí to byť dosucha

skúste, snáď pomôže, u nás to zabralo 100%

zuzik, tie pluzgieriky mala aj kedysi dcéra a bolo to z pracieho prachu (hoci som pláchala v práčke 4krát), potom som zmenila a prešlo to, no trvalo to...postup ako som písala hore

susik77
17. jan 2008

andrea: ja periem jej veci v lovele stale rovnako od narodenia, a nikdy to nemala 😕 tak neviem...mozno to suvisi s tymi zapareninami.inak, na zadocku to nikdy nemala, vlhc.obrusky pouz.stale, a natieram tym kremom weleda a zadocek ma krasny.ale asi ked sa pokaka by som jej to mala prevent.natierat aj vpredu 😔
ja sa bojim umyvat ju pod sprchou, ze mi spadne ☹ raz bola hrozne pokakana, tak som musela ale hrozne mi plakala ako som ju drzala pod sprchou ☹

andrea78
17. jan 2008

susik, prehodím ho cez ruku, on je dole bruškom, leží mi na tej ruke a ideme pod točku do umývadla 😀 😀 😀 no drží a nehádže sa, len vypliešťa oči 😅
natieran vždy všetko komplet, aj predné príslušenstvo 🙂 , mám brutálne spotreby krému, doktor sa ma pri každom predpise pýta, či si ho natierame doma aj na chleba 😀 😀 😀

susik77
17. jan 2008

andrea: no, ja som prave nevedela, ze aj to sa ma natierat 😎 doteraz sme nemali problemy, uz ma 5 mesiacov...
ozaj, a to dokedy sa musi takto natierat-dokedy ma plienky?