Zaparený krk a za ušami. Mali ste taký problém?

cistko
15. jan 2008

Skusala som hladat, no nic podobne som nenasla tak dufam, ze ma nikto "neukamenuje" za tuto temu 😀 . Mame zapareny krk aj za uskami. Skusala som to natierat len olivovym olejom-nepomohlo, skusala som davat na to puder-nepomohlo, skusala som dat na to sudocrem-nepomohlo. Teraz skusam rybilku. A mam dilemu ci som robila spravne ze som skusala tolko veci ci som nemala byt vernejsia dlhsie jednej. Olej som skusala vyse tydzna a nic, puder asi dva dni a sudocrem tiez na rybilke sme dnes druhy den no este to chcem vydrzat zatial sa to javi najlepsie. Nestretli ste sa niekto s tym? Co robite vy mamicky co mate silnejsie deticky ktore maju zahyby a robia sa im tam zapareninky? My nie sme silny a predsa-krk je sice citlive miesto ale preco za uskami???? 😨

nikollette
21. mar 2009

a to nemoze uskodit ked natieram stale,pri kazdom prebalovaní,nie???
aj ked len preventivne avirilom detskym kremom...

evama
21. mar 2009

Ahojte!Všetko som vyskúšala, ale najlepšie skúsenosti mám s krémom ABCDerm Change, vyrába ho Bioderma a je fakt výborný. Odkedy malej pominuli akútne zapareniny, tak ho dávam iba keď má začervenaný zadoček alebo pre istotu jedenkrát denne.Dostať ho v lekárni.Vyskúšjte, doporučujem! 🙂

evama
21. mar 2009

Niki, netreba natierať zakaždým, keď pravidelne prebaluješ, umývaš a kúpeš, nechaj pokožku, keď je pekná aj voľne dýchať, všetkého veľa škodí... 🙂 😉

nikollette
21. mar 2009

Lebo v nemocncici nam ukazovali ze pri kazdom prebalovani, nam dali tayk kremik na ritku a ze stale sme to mali davat hrubsiu vrstvu.. tak som nevedela ze do akeho veku, mesiaca, alebo ci to je nutne ci ko.. fakt neviem 😅

monika77
22. mar 2009

holky a nemôže mu teraz už užškodiť aj to, že striedam tie krémy ... najskôr som začala rybacou masťou, potom sudocrem - bepanthen a teraz by som chcela vyskúšať tú modrú indulonu ... no a keď ani to nie, skúsim imazol ... ale neviem či je to dobrý nápad takto meniť tie mastičky ... ale keď nám nič nezaberá, rituľu vždy umývam vodou (teda okrem toho keď sme mimo domu) a stále natieram a rituľa je červená, ale nemá na nej vyrážky

bezaz
22. mar 2009

monika vyskusaj vymenit aj znacku plienok, nechaj maleho co najviac holou ritkou, daj pod neho podlozku pre pacienta, neprecika, neprekaka, prikry deckou, vies aky bude rad 😉 pripadne zacni latkovat alebo bkm-kovat 😀
my latkujeme a ninka mala zaparenu ritku raz koli vlhcenym obruskom a raz, ked sme behali po navstevach a museli sme nosit jednorazovky

monika77
22. mar 2009

veď ja vždy keď prebalujem ho nechám s holou riťkou ... teraz v zime sa viac ani nedá, nepoviem keby už bolo leto ... no a látkové plienky, neviem si to predstaviť dávať ... to potom len poštolky a pod tie už plienočku?

evama
22. mar 2009

monika, aj ja si myslím, že by bolo dobré zmenit značku plienok, tie látkové si neviem predstaviť ☹ , ale skús ešte ten ABCDerm Change, ak ho nemajú u Vás v lekárni, určite Ti ho objednajú a máš ho na druhý deň, je fakt účinný... 🙂 . Ja nedám dopustiť na celú detskú radu ABCDerm od Biodermy, mám druhé dievčatko a pokožku má podstatne lepšiu odkedy používame túto kozmetiku.Za pekný zadoček to určite stojí... 🙂

monika77
21. máj 2009

hoky tak môžem úspešne oznámiť, že po 2,5 mesiacoch sa drobcovi konečne riťuška zahojila a to indulonou modrou ... a to sme už vyskúšali ryb.masť, sudocrem, bepanthen a ešte jedna z DM ... na posledný pokus, ale chvalabohu

zuza.m
22. máj 2009

mal mal teras hnačku a teda poriadne vododu každu hodinu bol zakakany až na teplačikoch.ešte stale to nema upravene a zapareniny nikde.nepouživala som nnič iba som ho po každom kakani umyla čistou vodou.najskor zo šetrneho dovodu.(lebo by som minula na tu kaku asi 20utierok).neskor nebol tak zakakany tak som použila utierky a už som videla že sa mu pokožka podraždila.z toho ako som to trela a čistila.s vodičkou sa to pekne oplachne a žiadne šochranie to nedraždi.tak že aj nabuduce si dam tu namahu a osprchujem.

monika77
22. máj 2009

zuza.m ja stále umývam pod tečúcou vodou a nezabránila som zapareninám .. u každého bábätka je to individuálne a čo platí pre jedného pre druhého nie

mamutka
22. máj 2009

ved prejdite na latkovky, je to krasne, mnohe aj farebne, nepretecu, hlavne sa nesmu zehlit, krasa 😀
napr. http://www.plienka.sk/index.php ved je milion druhov, pracky mame vsetky a zapareniny nie su prirodzena vec aby sa to tu muselo riesit, ked sa tomu da vyhnut. Ludia to uz beru ako samozrejmost, teraz sme zapareni, teraz nie, z tohto ano, z tohto nie.... ved to vobec tie deti nemusia mat....so svojimi zadkami by sme takto nenarabali 😉

zuza.m
22. máj 2009

monika ved jasne každe je ine.ja len viem že už sme malli zaparene ,zadok ako rak ,tak som sa teras bala aby sa tiež nevyparil ked mal tu hnačku a vdaka vode nič.a to som ani nekremovala.no možno je aj to že som hnačku hned našla a vobec sa vnej nevyvaloval. 😅 aj to je dost doležite.ale niekedy tie deti maju citlivu to kožičku a človek ani nevie na čo.

vrn
2. júl 2009

Mali ste uz pri detoch zaparene aj zahyby pod kolienkami?
S dcerkou zapasime so zapareninami od narodenia, zadocek sa da jednoducho u nas liecit pravidelnym kremovanim, pod pazuskami, pod bradou a za uskami sa nam tiez podarilo zbavit zaparenin ale teraz uz treti tyzden zapasime s kolienkami 😢 Tiez to mala cele cervene, mokvajuce, rozozrate az do masa.... skusala som Sudocrem, Bepanthen, repik, puder, gencianku..... pri tej to sice pomohlo, mala to dva-tri dni pekne a takmer zahojene ale zasa jej to vcera zacervenalo a napriek natretiu genciankou v noci zacalo mokvat, uz neviem co s tym 😒 Ani toto teple vlhke pocasie jej nepridava, napriek tomu ze je cely den v kratkom sa jej to zaparuje....

lucia1004
2. júl 2009

vrn, ja ti neviem, konzultovala si to s koznou lekarkou? predsa len jej skusenosti by ti mali pomôct, ci? aspon ja by som to uz tak riesila.

jajak2
2. júl 2009

vrn, aj moja malá má také zapareniny pod kolienkami a mne povedala lekárka, že mám skúsiť indulonu nechtíkovú a troške jej to pomohlo.

osmicka
2. júl 2009

Vrn, ja by som najprv asi omyla vodou s jednou kvapkou olejceka Tea tree,dobre vysusila a potom premastovala modrou indulonou, chce to stale premastovat.Alebo akoukolvek indulonou,ta nema chybu.Jiz mnohokrat mi velmi pomohla.Drzim palce. 🙂

wild.horses
2. júl 2009

... ak ma babatko zapareniny, podstatne je zapareninu vycistit, vysusit a potom osetrit. nikdy nie len mazat...
my sme umyvali normalne vo vode pri kupeli alebo vlhkymi utierkami mimo kupela, nechala som presusit a potom mazala Sudocrem. Zapareninky sa nam robili pod krcikom, v pazuskach a v zahybe pod kolienkom. V tychto horucavach ho pretieram vlhkymi utierkami niekolko raz denne a vzdy, ako som pisala, vycistim, vysusim, natriem... a budem tak robit, az kym do tej koze dorastie 😀

nikolkaaa
30. nov 2010

ahojte chcem sa vas spytať moj drobec nema problem, zo zaparenou riťkou tu ma krasnu ale pod kolenami a v podpazuši ma taku suchu pokožku ako keby zapareniny tak som skusala sudokrem len to iba vysušilo doktorka mi predpisal nejaky kremik tak skusim ten ci pomože..mate skusenosť ?a este sa mu dosť zapaluje pupok..cistim s repikom ale urobia sa mu take chrasticky ..dakujem vam za rady..

lencika
5. okt 2012

Ahoj ja som na akukolvek suchu po 😉 kozku na telicku pouzila bepanthen, pretoze vobec nevysusoval a samozrejme i ked bola zaparena ritka

masasko
20. mar 2013

aj nam sa robia zapareniny na krku, za uškami a pod pazuchami. riťku ma maly peknu, tu natierame rybacou masťou a je super ak sa mu aj nahodou niečo vyhodi v priebehu dňa sa to stratí, ale s tymi ostatnymi zapareninami nevieme bojovať. skušali sme už indulonu, rybaciu masť, puder, kremik od Biodermy so zinkom, olejček, ale stale to ma červene a niekedy až take mokvajuce. neviete poradiť, čo by mohlo zabrať?

pe
4. apr 2014

Na zapareniny je podla mna najlepsi Bepanthen, mam ho odskusany pri oboch detoch, pouzivam ho este stale aj teraz, ked su vacsi, dcerke uz ani nenosi plienky a obcas sa jej stane, ze sa jej zapari ritka a uz si aj sama pyta kremik Bepanthen, vzdy to super rychlo vylieci

modrofuzik11
6. apr 2014

nastastie zapareniny na krku, za uskami a pod pazuchami sa nam nevyskytli. na zadocku ano. tiez pomaha bepanthen. najma preventivne. vdaka nemu problem so zapareninami ustal. odporucam tiez umyt cistou vodou a do sucha do sucha vyutierat postihnute miesta a nosit priedusne oblecenie.

monickapd
6. apr 2014

Mali, pravidelne..sudocrem..ako na vsetko 🙂

sokol11
2. okt 2014

Na zapareninky skuste pouzit Flocetu gel, vrelo odporucam!

mrtartina
16. jan 2015

Baby a harmancek ste neskusili niektora?Neupokoji sa to?Lebo my sme komplet...najviac pod krkom,ale vlastne kazdy zahyb okrem plienkovej oblasti.Este aj v pupku.Uz neviem,cim natierat,na chvilku sa to upokoji a o den je to naspat...teraz to uz nechce ani zmiznut.Skusim este ten harmancek a ked nie,tak ppondelok dr. Aleon si to aj skrabe... 😒

mrtartina
16. jan 2015

@masasko aj my tak,zabralo nieco??

gapre
16. jan 2015

@mrtartina Skus poumyvat repikom,vysusit a natierat par dni imazolom.Nam pomohlo.

masasko
18. jan 2015

@mrtartina nam najviac pomohol pityol, natierala som malého po umytí a poriadne vysušiť a potom už len tenučkú vrstvu krému, to zaberalo najlepšie a už som potom nič iné neskúšala a nepoužívala. ale uplne nam to prešlo nejak už same časom, asi z toho vyrástol, krk sa zlepšil keď sa už drobez začal viac hýbať a behať a pazušky až akolo roku a pol. takže chce to asi aj čas, ale vyskúšal ten pityol, ten fakt zaberal

dollynkaa
18. jan 2015

my sme nato pouzivali sprej striebro ci co to bolo. a pomohlo