Zápcha u 14 - mesačného chlapčeka. Ako mu pomôcť?

nici
6. feb 2007

ahojte maminky,
poradte: moj maly nemal nejake tri dni stolicu, a to u neho nie je obvikle, lebo sme doteraz kakavali pravidelne, aj niekolkokrat denne....a neviem, cim mu mam pomoct...on aj chudatko chce, lebo vidim, ako sa postavi a tlaci, ale plienka je prazdna....
ak mate niekto skusenosti ( podobnu temu som nenasla ) tak mi prosim poradte....
dakujem

nici
autor
9. feb 2007

tak to si fakt uz mala super zariadene, ale chapem to, vsak viem, ako sa citi aj moje zlato, ked mal horucku alebo ked mu bolo zle....ja by som mu vtedy zniesla aj modre z neba, a radsej od neho nic nechcela...
a s ocinom si dajte zachodovy rozvrh hodin 😀

alysea
12. feb 2007

Ahoj nici, suhlasim zachod je ich miestecko 😀 Ako uz kakate normalne? My najnovsie kakame aj pol hodinu a nechce sa ist vobec prebalit.Tak mame zamoreny byt

nici
autor
12. feb 2007

ahoj alysea,
no my kakame, ale tiez tak vselijak...naposledy sme mali vcera plnu plienku ale dnes opat nic....ja uz tomu nerozumiem...inokedy sme mali spinavu plienku aj trikrat za den a teraz nic...mna to az normalne trapi, lebo vidim, ako mu to potom tazko ide...
my sa inak tiez neradi prebalujeme, takze mu musim pri prebalovani vselico vymyslat, ci uz dat nejake blbosti do ruky, doslova, alebo mu pustim hudobne stanice, lebo music on miluje a tak to potom nejako, ze ide... 😀

alysea
12. feb 2007

Ahoj nici,
no my sme tiez vyvadzali pri prebalovani, ked bol vo veku tvojho Nicolasa.Teraz som to myslela tak, ze zatajuje, ze kakal.Ale uz ked ho vylozim na prebalovaci pult tak podava utierky, len ho tam dostat je fuska. Dnes zase kakal ako kozicka bobky.

nici
autor
13. feb 2007

😀 ked bol mensi, tak to bola hruza, kedze u nas prebalovanie, najma po kupani, vyzeralo ako v akcnom filme, doslova....ja som ho prebalovala a muz mu drzal ruky a nohy, aby sa nehybal, lebo fakt to inak neslo 😀

alysea
13. feb 2007

Ahoj nici, my sme dnes produkovali toxicky odpad, kakal dvakrat a smrad sme mali po celom byte az kym som plienky nevyhodila do kontajnera. A to papa to co inokedy, tak neviem odkial tie hnilobne procesy.Uz sa nam tlacia dalsie dva zuby, tak v noci nespime. Neboj, ked bude starsi bude rad asistovat pri prebalovani. Ale aj my sme take zazili, ze ho muz musel drzat inak to neslo. Uz som sa bala, ze sme nejaky mimo, ale si ma potesila, ze aj u vas to tak fungovalo.

nici
autor
14. feb 2007

alysea, 😀
ja to tiez poznam, a tiez kolkokrat nemam inu moznost, ako ty, len ist vysypat vrecia z kosa do kontajnera.... 🙂 a potom este radsej aj povyplachujem kos, i ked nie je spinavy, ale ten smrad tam zostane, a ja to neznesiem 🙂
ono s tym prebalovanim som sa inak aj ja bala, ze ci len my sme taki divoki na neho, lebo mam kamaratku, ktorej mala dvihne nohy a drzi ich ako stlpy uz od malicka a necha sa v klude prebalit....tak som nikdy nechapala, ze ako sa jej to dari...
no my sme inak nevyspati, jak mumie, lebo maly ako spava s nami, tak to je katastrofa, lebo ma pocit, ze mu patri cela manzelska postel a putuje ako levocsky putnici po posteli 😀

alysea
15. feb 2007

Ahoj nici, no to vam nezavidim, ze spi s vami, my sme to zatrhli ked mal Petko 5 mesiacov, raz sme ho zobrali ked bol chory asi vo veku Nicolasa a tiez cestoval po postielke tak som mala z toho stres.Dnes vykakal vezicku 😀 STalo mu to ako eiffelova veza

nici
autor
15. feb 2007

alysea tak s tou vezickou mozete hadam aj na vystavu 😀 tak to sa nam zatial nepodarilo, klobuk dolu 😉 😀
no my sme akurat zacali znovu kakat aj trikrat denne, asi to bude zubami, lebo nic ine nerobim pri kazdom pokakani, len ho prezliekam do cistych veci, kedze to vsetko pretecie, co je to take redsie.... 😒 🙂
ale inak ako sa mate, okrem kakania? 🙂

alysea
15. feb 2007

Tak take kakanie sme mavali aj my, nezavidim, nic ine som nerobila len prala. Mame sa fajn, len Petko je dnes velmi nervavy, rano mu brali krv, tak teraz tym budeme niekolko dni zit, lebo si to zakazdym zbada na rucke a uz zacne zurit. Tlacia sa mu dva zuby naraz takze aj noci mame vesele, do dnesneho rana som spala 4 hodiny, a cely den u nas prsi tak sa mi fajne drieme. A vy sa ako mate?

nici
autor
15. feb 2007

Dakujem za opytanie, tiez to inak nie je bochvieco, lebo maly, to co nespi poriadne v noci, kedze sa stale mece, si vynahradza po novom cez den a tak spava tri hodiny....uz sme sa zobudili, najedli a prebalili a teraz tu robi bordel, lebo sa mu nedari pretlacit maca cez mriezky do postielky.... 😀 nechapem, co s tym chce dosiahnut....ale nech sa bavi.... 😉 😀
a ja som na odstrel, lebo ma boli hlava jak kona....tiez tu prsalo, ale akurat je tu nejaky naznak, ze bude svietit oskar...
a na co vam brali krv?

alysea
15. feb 2007

Boli sme na kontrole na metabolickom kvoli rachitide, vysledky budeme mat o tyzden.
Vsak to je dolezite vediet, ci sa da maco pretlacit cez uzky priestor, no nie? Aj my sm mali take obdobia velke veci do malych otvorov- to je ten lepsi pripad.Teraz pchame male veci do vacsich otvorov ako napr.kluce do zarubne, hracky do zachodu.Bud rada kym je to naopak 😉
No to s tou hlavou je neprijemne, nezavidim,Ja mavam migreny takze poznam ake je to super starat sa o dietat ked mas sama zo sebou dost.U nas oskar emigroval do teplych krajin.A pretlacil toho maca nakoniec?

nici
autor
15. feb 2007

ne nepretlacil 😀 hnusak velky bol 😀
ale dobre som sa pobavila aj na tom tvojom vymyselnikovi 😉 😀 fakt, je uzasne ich sledovat...no on ma rad, ked moze veci na ten just zhadzovat, ked sedi v stolicke a bavi ho, ako to buchoce...a ja mam radost, a myslim, ze susedia este vacsiu 😲 😀
vsak prave, ze ja potom ked si vecer sadnem k telke, tak mam pocit, ze uz ani nie som...a nadopovana som jak fetak tabletkami....
a na tych testoch, to vas asi odporucila lekarka vsak? a inak aj chodite teraz von?

alysea
15. feb 2007

No maco jeden nepodareny 😀 To maju vsetky deti radi, ked nieco z vysky pada na zem, a u nas to bolo tak , ze cim viac ma to vytacalo, tym vacsiu radost mal.Von chodime ked neprsi, inak nie,lebo ja hned prechladnem.Ale vcera bolo krasne cele doobedie sme boli von, uplne ako na jar. Na metabolicke uz chodime dlho a museli sme sa tam dopracovat pre neschopnost obvodnej lekarky sami. Vy chodite von aj ked prsi?

nici
autor
15. feb 2007

ahoj alysea,
no my chodime von tiez ked je krasne, ale predvcerom bolo tak divne a potrebovala som ist do obchodu, tak mi nic ine neostavalo..tak som ho supla len do golfacov a supom ho nakupit..ale inak fakt chodim len ked je krasne, a uz som mala nervy, ked bolo skarede pocasie a sedeli sme len doma a kukali von oknom.... ☹ ale inak aj to miluje, kukanie von oknom, ked vidi, ako chodia elektricky a havinkovia, sa tesi jak divy.... 🙂

franti
15. feb 2007

ahoj babenky! nechcem vas velmi rusit v debate alysea a nici, fajn ste sa tu rozkecali 🙂 , len ma napadlo, ze moj maly mava tiez tvrdsiu stolicu alebo zapchu ked papa ryzu, takze s tou musime opatrne. mozno ani tvojmu malemu nici, ryza nerobi dobre. a ked sa stalo, ze moj maly nemal stolicu tri dni, nezaberali ani masaze, ani jablcko, ani slivkova stavicka (co predtym zvykla zabrat, mozes aj tu vyskusat), zabral jedine glycerinovy cipok. jedna tretinka staci, a kakat sa bude hned lahsie. 🙂

nici
autor
15. feb 2007

ahoj franti, vitaj a kludne sa zapoj do debaty, my budeme len radi... 🙂
dik za radu, inak ked maly nekaka tak dlhsie, tak sa snazim vyhybat ryzi, mrkve a bananom....vsetko co nas zapeka....ale so slivkami som to este neskusala....nam teraz zacala zaberat hruskova alebo marhulova vyziva...a o glycerinovom cipku tiez pocujem prvykrat, ale asi ho kupim do zasoby...dakujem 🙂

franti
15. feb 2007

a este som chcela nieco dodat k tomu citrosovemu ovociu. ja davam malemu od jedneho roka pomarance aj mandarinky, miluje ich. myslim si, ze keby mal byt na ne alergicky, tak by sa to prejavilo hned, vyhadzal by sa a pod. samozrejme este nikdy mi nezjedol cele ovocie, len niekolko mesiacikov. a pred kazdym jedenim mu vsetko ovocie umiem, teda myslim aj to citrusove, pretoze ktovie cim je to striekane a myslim si, ze alergicku reakciu mozu vyvolat skor tie postreky.

franti
15. feb 2007

tu slivkovu stavu nam doporucila pani doktorka, ked sme prechadzali z kojenia na umele mliecko, konkretne nutrilon. maly mi mal vtedy dost problemy s vyprazdnovanim, tak nam doktorka doporucila kazde rano do kamilkoveho cajiku naliat dve tri lyzicky slivkovej stavy a zaberalo to. neskor to zaberalo aj bez cajiku. kupovala som tie od hipp, ale kludne moze byt aj z kompotu.

nici
autor
15. feb 2007

no ja som tu akurat dnes v inej teme pisala, ze ja sa snazim dodrziavat rady lekarky, ale sem tam mi nieco ujde, co mu dam mimo kvoti 😉 🙂
a to aj tie mandarinky, nam ich este stale zakazuje jest lekarka, ale vyskusala som a chutili nam velmi....
inak este som sa chcela spytat, aky mate baby nazor na rektalnu hadicku? lebo mi ked sme mali problemy, tak som mu najprv pomahala nou, a to bolo jedine, co nam pomahalo ale potom to uz neslo....myslite, ze to nemoze nejako skodit na crievka??....predsa sa mi to zda byt trochu divoke a preto som potom zacala uvazovat aj prirodzenymi cestami, ako sa tu uz bavime o ovoci a tak....

franti
15. feb 2007

no my sme rektalnu rurku pouzivali hlavne prve tri mesiace, pocas tej tzv. novorodeneckej koliky, ale nastastie sme nemuseli kazdy den, ani sa to nedoporucuje aby si na tu pomoc creva velmi nezvykli. skor mu to pomahalo na prdiky ako na kakanie. od tej doby som rektalnu rurku pouzila az nedavno, ked mal tiez tu trojdnovu zapchu, ale nepomohlo to, skor ho to bolelo, a plakal pri tom. citila som nou, ze tam ma tu stvrdnutu stolicu, a tak som siahla po tom glycerinovom cipku, a to ako som uz pisala pomohlo. len treba dosiahnut to aby ten cipok v zadocku mal aspon tri minutky, aby aj zabral. neviem, ci su glycerinove cipky aj pre deti, ja mam doma iba pre dospelych, preto som pisala, ze staci tretinka.

nici
autor
15. feb 2007

ja som tiez pouzivala rentalnu hadicku najviac na zaciatku, no a teraz to uz ani nepomahalo a aj vresti o sto sest..je mu to neprijemne a este kedze mu to ani nepomaha, tak to je katastrofa..tak ho nebudem trapit...a tak som zvedava, ako bude na ten glycerinovy cipok reagovat, ak sa ho rozhodnem vyskusat niekedy.... 😖

kangaroo
15. feb 2007

no ahoj ahoj, inak ten petržlenový čípok musíte aj vytiahnuť, nie že im to tam necháte 🤐 , no čo alysea už si to vyskúšala?
no určite nie je prirodzené pchať niečo do zadku,ale na druhú stranu si predstavte že to čo má ísť von hnije a je zadržiavané v tele 😖

nici
autor
15. feb 2007

kangaroo neboj, 😀 ja som ho zatial ani neskusala....ale vdaka, ze si robis starosti 😉 😀
no vsak prave, a preto sa mu snazim pomoct, lebo si to vzdy predstavim na sebe, ako chudak musi trpiet, ked mu to nejde ☹

alysea
16. feb 2007

Ahojte, no kangaroo este som neskusala, zatial nebolo potrebne. Vies franti nie je pravda, ze alergicka reakcia sa prejavi hned a uz vobec sa nemusi prejavit len koznou reakciu, je to skor otazka imunity. Ale ja nikomu neberiem jaho nazor na to co dava svojmu dietatu, ja som opatrnejsia, a nemyslim si, ze nieco zameskame ak este pockame.Ak mas dieta zdrave a nebojis sa je to tvoja vec, ja mam s malym stale nejake problemy a preto eliminujem akekolvek rizika. Nici aj my radi pozorujeme z okna ruch na ulici, hlavne auta a ked bol sneh tak traktor co odhrnal cesty bol u nas neuveritelne v kurze 🙂

nici
autor
16. feb 2007

alysea ahoooj,
maly teraz akurat zaspal, vykakal sa uz dvakrat a paradne riedko, takze sme zase prezliekali 😀 a asi ho to aj zmorilo a uz padol do hajan 🙂
no ja sa snazim tiez ist, ako som uz pisala podla rad lekarky, ale dam mu ochutnat aj nieco z naseho jedla a samozrejme opici malej, ze mu to chuti.... 😉 ale su samozrejme tiez potraviny, ktorym sa zasadne a striktne vyhybam....
inak alysea, prve co rano musime urobit, je ist do okna, on sa postavi pod okno a diva sa hore a krici "aaaaa" .... 🙂 to mame taky ritual ranny....a potom sa mozeme zacat prebalovat, prezliekat z pyzamka a ist papat.... 🙂
inak o kolkej ta tvoja blcha chodi spavat a o kolkej vstavate? a spinkate v pohode uz, alebo stale zubky este?

kitka123
16. feb 2007

Nici, jinak ty slivky fakt fungujou, ja davam malej susene ovoce (slivky, marhule, rozinky) skoro kazdy den a zacpu jsme jeste nikdy nemely. A hlavne ji to chuti a je to lepsi nez sladkosti, nechci si ji moc naucit na cukr.

nici
autor
16. feb 2007

kitka dik....vyskusam, fakt som este neskusala ani susene ovocie a to ja osobne milujem....najma marhule a kokosove chipsy 🙂

kitka123
16. feb 2007

No vidis a je to urcite zdravejsi nez cokolada. A taky to dlouho vydrzi v puse nez to mala rozcumla, ma to jak zuvacku a myslim, ze ji to i uklidnuje kdyz jsou zubky

nici
autor
16. feb 2007

ja sa snazim vyhybat cokolade, aby som ho moc nenaucila na nu, ale sem tam mu doprajem Kinder cokoladky tie male, a ide sa zblaznit.... 😅 😉