Zápcha u 14 - mesačného chlapčeka. Ako mu pomôcť?

nici
6. feb 2007

ahojte maminky,
poradte: moj maly nemal nejake tri dni stolicu, a to u neho nie je obvikle, lebo sme doteraz kakavali pravidelne, aj niekolkokrat denne....a neviem, cim mu mam pomoct...on aj chudatko chce, lebo vidim, ako sa postavi a tlaci, ale plienka je prazdna....
ak mate niekto skusenosti ( podobnu temu som nenasla ) tak mi prosim poradte....
dakujem

franti
16. feb 2007

ahoj. alysea ja som sa ta nechcela nijako dotknut, iba som vyjadrila svoj nahzor. samozrejme kazda mamicka pozna svoje dietatko najlepsie a robi podla svojho vedomia a svedomia. ja ti nic nechcem vycitat, a urcite nic nezmeskate ked pockate. prevdu povediac aj ja som este s citrusovym ovocim chcela pockat,ale ja mam s mojim malym taky problem, ze mi velmi surove ovocie nechce papat. len same vyzivy. som rada ked do neho obcas dostanem babanik a jablcko mi spapa jedine struhane a musim mu ho pomiesat s kopou pistok. hrusky mu surove nechutia vobec a marhule a broskyne v tomto rocnom obdobi v supermarkete radcsej nekupujem. tak preto som si povedala, ze vyskusame po dovrseni jednoho roka mandarinky a pomarance. a uspeli sme, maly otvara pusinku ako vrabcek 🙂 ked mu ich davam, tak som rada, ze spapa aspon nejake surove ovocie dobrovolne.
ja som si myslela, ze alergia na jedlo sa prejavi hlave na kozi, vazne by ma zaujimalo ako inac sa este moze prejavit. ak vies mozes mi to prosim napisat?
lebo ked som vravela nasej doktore, ze som mu zacala davat citrusove ovocie, povedala mi tolko, ze ak sa mi od neho neosypal, tak mu ho kludne mozem davat. tak teraz neviem, zneistela som. dik za odpoved.

nici
autor
16. feb 2007

ahoj franti,
k tej alergii, ja som sa akurat nedavno na to pytala pediatricky, a ona vravela, ze bud vyrazkou, potom, ze mu mozu zacat slzaviet ocka, soplik moze mat, a aj po pripade sa mu tazko dychat...ako to mas u inych alergii, napr. u sennej nadchy....

franti
16. feb 2007

aha...no tak to ma vazne nenapadlo, ze by mohol mat na ovocie takuto reakciu. aj ked ma pri precitani tvojich riadkov napadla alergia na arasidy, co je vlastne tiez jedlo a moze sa na nu aj zomriet. no momentalne si pripadam ako trubka 😕 no nastastie som u neho nic takeho nespozorovala a papame to ovocie vlastne uz skoro mesiac, tak to asi bude v pohode. 🙂 dik za radu.

nici
autor
16. feb 2007

ale franti nemusis si pripadat ako trubka, ja som to tiez nevedela doteraz a ked ma na to aj alysea upozornila, tak som minuly week bola u lekarky a tak som sa jej spytala a ona mi opisala tieto reakcie....takze nikto uceni z neba nespadol a ucime sa cely zivot 😕 😅 jaky filozof zo mna 😀

franti
16. feb 2007

no diky "filozofe" 😀 ale odteraz ho budem sledovat ovela viac pri zavadzani novej potraviny a nebudem sledovat len vyrazky po tele 🙂

nici
autor
16. feb 2007

😀
jedina potravina, od ktorej sme sa vychadzali my bol spenat a nemozeme ho doteraz....a to som ani nevedela, ze moze byt alergen....a odvtedy viac nic, vsetko nam sadlo 😉

alysea
16. feb 2007

Ahojte, franti, ja vobec nie som vztahovacna, takze to neberiem ako nieco cim si mi chcela oponovat alebo tak.Kazda sa mozeme rozhodnut. Ono nas maly mal tiez obdobie ked cerstve ovocie nemusel a teraz sa ide zabit za jablckami. My chodime na metabolicke, preto sa casto pytam aj na jedla a okrem toho moj studijny odbor je tiez v tomto smere dost bohaty na informacie o chorobach a jedlach a pod. Alergia je zakerna v tom , ze sa moze vyvijat dlhsie nemusi prist ako okamzita reakcia.Ja napr. mam rada vajicka, po porode mi maminka navarila polievku vajickovu - ja som taku alergiu schytala po celom tele fialove flaky , ze sa vsetci lekari zlakli ci nemam otravu krvi a to ich jem uz kolko rokov. Kazdy organizmus reaguje inak. Som rada, ze vy nemate ziadne zle skusenosti s jedlom a prajem vam aby to tak aj nadalej ostalo. Niekedy sa totiz clovek moze snazit ako chce, a aj tak nezabrani chorobe.
Nici no co sa tyka nasho spanku - vecer zaspava o osmej rano vstava medzi piatou az pol siedmou / je to rozne/ a aj noci sa striedaju niekedy spi bez pohnutie inokedy sme hore kazdu chvilku.Mate pekny ranny ritual 🙂

franti
16. feb 2007

no nam nastastie zatial sadlo vsetko (okrem pribinacikov, ale to som pisala v teme jogurty), nechce mi ich vobec papat, raz mi zjedol polovicku a aj to vsetko vygrckal. odvtedy ich uz vobec neskusame. ale od roka som mu skusila dat jogurty a tie mu nastastie chutia a nic mu z nich nie je. spenatik nam nastastie sadol a prave, ze mu aj velmi chuti. dala som aj do mraznicky zo zahradky zasoby na zimu, ale uz sme minuly, 🙂 tak mu davam teraz kupovany.
este sme skusali aj stavel, miesto spenatiku, ale ten mu vobec nechutil. moj drobec na to nevyzera, ma rok a dvanast kil, ale v jedle je dost vyberavy ☹ dufam, ze postupom casu sa to upravi.

nici
autor
16. feb 2007

alysea, tak to mas fajn vecer, aspon mas trochu pre seba, lebo moj chodi spavat dost neskoro a vstava o takej siedmej....pol osmej....
my sme tiez taky slizikovia, meriame 80 cm a vazime 10,5 kg, jak zo somalska... 😅

alysea
16. feb 2007

Franti ten pribinacik mu nesadol zrejme preto, ze je to tvaroh, a detsky organizmus si s nim nevie rady v skorom veku.Ja som mu tiez dala prvykrat asi ked mal 11 mesiacov a reakcia bola ako u vas - pozvrackal sa.Tvarohove vyrobky rozhodne davat az po roku.Skus o dake dva mesiace a mozno uz spapa.My teraz v obchode len macicku hladame/Petko to tak vola kvoli tej macke na obale/ ale ma rad aj vsetky jogurtiky.A netrap sa , ze je preberavy, este je malinky casom sa to zlepsi, bude chciet papat to co bude vidiet vas aj ine deti.To sa tak strieda raz chce to potom nechce to a tak dokola.Nici to mate dobre rozmery Petko je od Nicolasa o 11 mesiacov starsi a ma 87 cm a 13kg.To je somalcan ako vystrihnuty. Neboj oni nam to dozenu, este ich budeme musiet krotit.

nici
autor
16. feb 2007

ahojte,
ahojcek alysea,
no u nas pribinacky velmi chutia a klop, klop sme sa z nich nepogrckali ani raz a uz hadam teda ani nikdy.... 😉
Tak to ziram teda, ze ma maly Petko take cisla, fakt je tiez slizik 😲 😉 ale presne, ja hovorim, ze ked zacne jest, tak ako moj muz, tak potom pojdem po zobrani 😲 😀

alysea
18. feb 2007

Ahojte, nici ja sa tym tiez stale upokojujem, aspon si setria klbiky.V puberte zjedia aj nas. Nas ocko tiez papa velmi vela, ja sa tiez rada najem a vazim menej ako pred tehotenstvom takze aj ja a asi aj maly mame dobry metabolizmus co sa o ockovi na ktoreho sa to pekne lepi neda povedat 😅 Inak k tomu veceru , vecer je pokojny ale rano to vstavanie 😖 A cez obed spi tiez minimalne, tak to nie je velka vyhra a posledne noci su otrasne.Do dnesneho rana sme zase boli hore skoro tri hodiny.

nici
autor
18. feb 2007

ahoj alysea,
a co maly chce robit v noci, ked je tri hodiny hore? on sa chce hrat? to ti fakt nezavidim a viem sa vcitit, ako si nevyspata a unavena.... 😖

alysea
18. feb 2007

nici 😉 no bolo aj take, ze hcel ist auta pozerat, hrat sa ale teraz je to skor ze sa mu neda spat a nie ze nechce.On sa snazi ale ked ho nieco trapi/neviem co/ tak sa len prehadzuje potom je z toho nervozny a place, kope a tak. Dufam, ze vas take prijemne obdobie obide.Ako ste vikendovali?

nici
autor
19. feb 2007

ahojcek alysea,
no ja mam pocit, ze asi ani neobide, lebo ma na to podla vsetkeho nabeh, kedze vystraja tiez v posteli a sem tam sa aj posadi do tej tmy 🙂

dakujem za opytanie 🙂 , v pohode, v sobotu muz musel nieco robit do roboty, tak som sla s tehu kamaratkou trosku von na prechadzku a maly vonku vymyslal - klasika... 😉 a vcera sme boli na obed u svokrovcov a potom sme sa ponahlali domov, lebo som ja musela varit, aby dnes bolo navarene a okupat maleho a tak....lebo sme sa tam trochu zdrzali.... a ty ako? co ste porabali cez vikend? aj ste mali nejaky vylet niekam? lebo bolo krasne vonku 🙂

alysea
20. feb 2007

Ahoj nici, my sme v sobotu boli sami, ocko bol v robote, tak sme sa boli prejst do mesta ked tak krasne svietilo slniecko.V nedelu som ho zobrala do cukrarne. Vcera bol u nas moj otec, a poobede sme boli po nakupoch trosku, ale dnes no hroza.Vstal 5,45 a nievie co so sebou. Nic ho nezaujima, len zle robi. Dufam, ze Nicolas je lepsi. Ako ste na tom s papanim? Chuti mu uz viac? A ake mate dnes pocasie? Tu je skaredo, neviem ci sa vobec von dostaneme. zatial pa

nici
autor
20. feb 2007

ahoj alysea,
no tak sme mali podobnu sobotu, muzov v robote a prechadzka v meste 😉
no my sme mali dnes vynimku, ho asi zlozil vcera makovy kolac 😲 😀 a tak sme vstali o 8,30, lebo bezne to je o siedmej aj skor, maximalne 7,30. inak s tou zlobou, nemusi, ani skoro vstat, aby nevymyslal. 😉 no s papanim sme na tom uboho, akurat vcera to bolo zle, velmi zle, nic poriadne cely den jest nechcel, tak neviem, co mu je.
nas vcerajsi jedalnicek: rano rozok maslovy ale len polku s kakaom , desiata ovocny jogurt - ani ten nedojedol, na obed brokolicova polievka, poobede 1kusok kolaca, vecer krupicova kasa - nastastie vsetka co uz asi bol vyhladovany po celom dni uzobkavania

a vy ako? papate lepsie ako my? a co mu inak zvyknes davat na ranajky a na obed? zje ti aj polievku a hlavne jedlo? ci len nieco z tychto dvoch?

od rana svieti slniecko, tak sa chystam aj von poobede, uvidim, ci sa to nezmeni. lebo hlasia aj tu, ze bude zamracene. ale zatial to nevyzera.

alysea
20. feb 2007

Ahojcek, no my papame tak striedavo. Na ranajky este v postielke vypije flasu mliecka a za ytm hned flau caju - divna kombinacia, ale ked chce, co s nim. Potom chce chlebik alebo rozok s masielkom , sunkou alebo syrom - vacsinou zje len syr a sunku chlieb necha. Na desiatu ma jogurt. Na obed polievka a aj druhe/ ale teraz uz dlhsie nechce hned druhe az po dakej hodinke dvoch/ Potom este olovrant jablcko alebo vyziva a na veceru kasa a zase caj.
Dostali ste sa von? My sme len balkon pozametali a inak sme von neboli, je velmi chladno a skaredo, tak smutne.

nici
autor
20. feb 2007

ahojcek alysea,
tak sme myslim skoro na tom podobne s tym jedalnickom 😉 a potom nech sa necudujeme, ze sme slizikovia, ako sme si minule pisali 😉
hej, vybehla som von, bolo krasne, ale nemusela som uz tahat ani kociar, lebo maly len behal a na kociar sa mi kafral. tak sme zabehli na nedaleke ihrisko a tam sme sa vyhojdali a prvykrat sme boli aj na smykalke. bol taky zlaty, sa tak teskal. 🙂
to mi je luto, ze ste neboli vonku, fakt, si viem predstavit, lebo my sme potom tiez taki unudeni a mrchavi.vsak ale urcite este bude peknejsie.
a ali, uz som sa ta minule chcela pytat, ako sa s malym hravas? citate, ci ako?

alysea
20. feb 2007

Aj nas Petko sa rad smyka. No co sa tyka hrania, rad si cita a velmi, ucime sa pesnicky, rad tancuje - kedze ja casto tancujem, ma to asi po mne, ma naradicko, tak s tym montuje- dotahuje srovby, kreslime si alebo sa hrame schovavacku. A rad vysava a zameta- dnes pozametyl balkon - lacna pracovna sila - zartujem. A vy ako travite den domka? Ake hry inspiruj ma. My este aj kolo kolo mlynske, a na fit lopte skaceme.

nici
autor
20. feb 2007

no aj my basnicky a pesnicky. hlavne tie, lebo tiez miluje tance, tancuje snad na vsetko, aj na mixer. 😀 fakt, ked som mu mixovavala - teraz este masko, tak tancuje jak na diskoteke.
a od vcera mame novu oblubenu pesnicku - koniec 80 rokov a moje lasky vtedajsie New Kids on the Block - Tonight. 😀
a tiez miluje to vysavanie, co pises. sranda. 🙂
no a inak staviame kocky, kreslime - asi vies ako aj po sebe 😀 , pustame si auticka, kocky mame este jedny take na vkladanie podla tvarov - tak s tym je velka zabava a nervaky, ked to tam nejde, kedze ma iny tvar, ako je otvor a podobne. 🙂 len uz od takych desiatich mesiacov miluje moju penazenku. 😀 a hlavne mince v nej.
neviem,ci ta inspirujem, asi skorej ty nas, kedze ste uz vacsi a rozumnejsi 🙂

alysea
20. feb 2007

Aj Petko tancuje na vsetky rozne zvuky a spieva si k tomu vlstne vymysli tak sa idem popucit, aj on ma rad vkladacky. Nedavaj mu mince, je tam hroooooooozne vela bacilov.Radsej mu kup umele korunky na hranie.My sme mu kupili penazenku a povkladali kadejake papieriky akoze peniazky a pacilo sa mu to.

nici
autor
20. feb 2007

no ja viem o tych minciach, ja davam pozor, nech ich nedava do pusy a potom mu hned aj ruky umyvam. lebo vsak ich chyta milion ludi za celu ich historiu. ale inak dobry napad a dik za typ, ze existuju aj tie umele. 🙂
on ma radsej aj tak vselijake tie karty, bud bankomatovu alebo take tie clenske, a vyhodne, co mam napriklad z dracika a z billy.

alysea
20. feb 2007

No vidis, tak take daco mu dat , aby tovyzeralo vierohodne. Uvidis ako sa mu bude pacit, ze bude mat svoje.

nici
autor
20. feb 2007

a kde si kupovala tie umele mince, normalne v Draciku?

alysea
20. feb 2007

Ja som mu nekupovala, on sa uspokojil aj s papierikmi ale videla som to aj v tescu , v dracikovi som si nevsimla, ale pri najhorsom kupis modelovaciu hmotu DAS pogulas a budu korunky

nici
autor
20. feb 2007

dakovala za typ. urcite pozriem v tom tescu.
len sa bojim, ze ak kupim modelovaciu zmes, tak ju zje, ak je takej kasovitej hustejsej hmoty. 😀 lebo on si to hned s tym spaja.
a knizky, ake citate?

alysea
20. feb 2007

Nie ta modelovacka je ako modurit - poznas? Len sa nemusi varit samo vytvrdne .Knizky este moje ale aj take ze co si oblecieme, o zvieratkach, o autach, najradsej ma pik pak pok troch tucniakov a macko usko .

nici
autor
20. feb 2007

nepoznam, ale popytam sa.
tie tri tucniaky ma normalne pobavili, maju fakt neskutocne mena 😀 😀

alysea
21. feb 2007

To bola este moja knizka.Viem naspamat: Pri ladovci bol vam taky utulok , byvali v nom tri tucniaky Pik, Pak, Pok. Spolu jedli , spolu pili Pik Pak Pok, priatelsky a pekne zili Pik Pak Pok. Ked sli spolu na rybacku Pik Pak Pok knisalo ich ani kacku Pik Pak Pok.Ryb si hodne nalapali Pik Pak POk , vsetky svorne popapali Pik Pak Pok.Len pre jeden kusok maly Pik Pak Pok pobili sa poruvali Pik Pak Pok. Mlatili sa cupi lupi Pik Pak Pok , kto je hlupy neustupi Pik Pak Pok. Petkovi sa paci , ze sa stale opakuju tie mena, uz ich doplna on, ked mu to rozpravam a ked poviem cupi lupi, postavi sa a nozkami robi ako zajacik cupi lupi. Dnes mame slniecko, a u vas je ako? Hadam sa uz aj von dostaneme.