Zápcha u 14 - mesačného chlapčeka. Ako mu pomôcť?

nici
6. feb 2007

ahojte maminky,
poradte: moj maly nemal nejake tri dni stolicu, a to u neho nie je obvikle, lebo sme doteraz kakavali pravidelne, aj niekolkokrat denne....a neviem, cim mu mam pomoct...on aj chudatko chce, lebo vidim, ako sa postavi a tlaci, ale plienka je prazdna....
ak mate niekto skusenosti ( podobnu temu som nenasla ) tak mi prosim poradte....
dakujem

lenadka
8. mar 2007

kangaroo,
boli sta aj na testoch na alergie na potraviny? my ano, dobra vec. Najskor mala tu alergiu na mliecko. Opakovane testy ukazali ze s nej vyrastla /2 rocna/ teraz pomalicky prechadzme z nutrionu na kravske. Dlho sme davali hypoalergenny nutrilon /od zistenia alergie az po opakovanych testoch ked boli dobre som po case nie hned davala nutrilon 3-ku/. Teraz asi tyzden pije kravske a ja ju sledujem so zatatymi zubami. Vysli nam take divociny ako alergia na mandle-pritom ich nikdy nejedla, ale mozno v nejakych keksoch, ktore tiez neje casto boli nejake stopy. Potom alergia na zltok 2 stupen /to je este mala alergia bez priznakov/ a bielok 1! Presne opacne ako to byva, deti byvaju alergicke na bielok, ale zltok maloktore a moje chuda raz do tyzdna dostavalo zltok do papania. Testovana bola skoro na vsetko tropicke ovocie, alergizujucu zeleninu, ryby, rozne orechy a pod. Cize super, mozem bez strachu davat co si zmyslim a naopak vyhybame s zltku, bielku, lieskovym orechom a mandliam-haha neviem kto dava orechy 2 r. decku 😀 Inak sranda arasidy vysli OK. Na jednej navsteve ich dost zjedla-tyzden pred testami. Domaci ich ani po mojej prosbe nedali zo stola, potom som ich musela sama drzo odlozit, lebo som sa bala ze sa mi ditko zadrhne. ☹

nici
autor
8. mar 2007

ahojte baby,
ahoj alysea,
konecne som sa tu objavila. 😉 venovala som sa viac rodinke a nie MK. maly je v pohode, len vcera bol nejaky mrzuty, neviem, ci zase nejdu zuby, lebo sme sa doslova posra.. az pretiekol. 😀 a vy ako alysea? co Petko?

lenadka: to su chlapi, musime si zvyknut, ze su zial nevsimavi. ja uz som sa s tym zmierila 😉

alysea
8. mar 2007

Ahojte, ahoj nici 😉 No to take pozname, aj nam to parkrat tieklo po nozickach. My cakame posledny ocny zubok a opat sa snazi dokazovat svoju osobnost, vzdoruje o dusu spasenu. Nejako menej papa, niekedy mi zje len mlieko, jogurt , polievku a potom uz do vecera nic, predtym vkuse nieco vyjedal, tak neviem, ci sa mu menia stravovacie navyky a od toho teda zavisi aj nase kakanie- niekedy zajacie bobky a niekedy blatko na ihrisku 😀

kangaroo
8. mar 2007

lenadka, malá je ešte malá, aj na gastro kvoli lepku máme prísť až 1 rok po tom čo jej začnem dávať lepkové veci,kravské mlieko detom nedávam a ani neplánujem dávať, syn papá len jogurty,syry ale mlieko nepije a malú budem dojčiť dokedy neodmietne, mlieko je pre alergikov sviňa 😠 a vajíčko........to až tak po roku, som opatrná, ale dík za rady 😉

nici
autor
9. mar 2007

ahojte,
ahoj alysea, 😀
no tak to blatko na ihrisku vzdy vie potesit aj mna 😀 hned som sa musela zasmiat, ked si to napisala.
maly akurat spi, a som zvedava, co bude jest, ked sa zobudi, lebo od rana nechcel nic, len kakao vypil a zjedol vyzivu a to ani nie celu. ci nahodou zase nebude nejaky vynimocny den
a vy ako dnes? a idete aj von? tu konecne vysiel oskar, tak snad pojdeme na ihrisko 🙂

alysea
9. mar 2007

Ahoj nici, no my sme dnes s jedenim na tom fakt zufalo, zjedol jogurt, dve lyzice polievky asi tri zemiaky a to je vsetko, Za to vypil asi liter caju, tak len cura ako taka mala fontana. A u nas cely den prsi, tak trcime doma a spal na obed 50 minut, tak je to take kadejake, lebo je nervavy.

nici
autor
12. mar 2007

ahoj alysea,
na tej fontane som sa dobre zabavila 😀 to ti verim, to aj nas ma niekedy take dni, ze len sa nacida vodou cely den a nic nechce jest. ale nastastie take dni ho prejdu a potom si to vynahradza 🙂
ale konecne uz je vonku krasne, a tak sa tesim, ze snad to uz vydrzi a budeme pekne chodit kazdy den na ihrisko za detmi a smykalkami 😉

alysea
12. mar 2007

Ahoj nici, u nas dnes tiez bolo nadherne, tak sme si to vychutnali. Jedenie je stale take kadejake, najnovsie sa nechceme obliekat ani prebalovat ani nic, len skazu robit odvravat no uzasne toto obdobie. Ma odvezu do blazinca. Zajtra ho budem vencit cele popoludnie ak bude tak krasne ako hlasili.

nici
autor
13. mar 2007

ahoj alysea,
tak vidim, ze zacina u vas asi obdobie vzdoru. no na to sa tesim aj ja, lebo uz teraz je moc "mudry" 😀 keby si ho videla, ako si rozhadzuje rukami a akoze vysvetluje, asi takym stylom, ze sa este aj predkloni a do toho tie svoje hatlaniny, no my ideme do kolien 😎 😀

no aj dnes mame nadherne vonku, tak uz chystam veci a pojdeme urcite na ihrisko.

a vonku co uz robite? ako sa hrate?

alysea
14. mar 2007

Ahoj nici, no u nas by uz malo koncit, vhrchol sme prezivali par tyzdnov dozadu, hadam sa to nevracia. 🙄 No aj ja sa niekedy zabavam na tej mimike ktoru pouziva, takze si viem zivo Nicolasa predstavit. 😀 Vonku ked sme tak sa rad hra so skalkami, alebo len tak sa chce nahanat, rad si nieco taha, dnes kreslil kriedami na chodnik, alebo sa vozi na odrazadle ale najcastejsie chce vela chodit, tak sa prechadzame. A vy?

nici
autor
16. mar 2007

ahoj alysea,
no ja som mu asi pred dvoma dnami kupila formicky, kyblik, hrablicky a krhlicku a vytesoval sa neskutocne. lebo dovtedy som hladala a vsade ma odbili ze formicky a tak nemaju, kedze este neni sezona. mala som sa chut opytat, kedy teda akoze podla nich zacina. 😀 ale nakoniec som nasla v takom papiernictve a hned som kupila vyzbroj na piesok a aj sme na to hned sli. dovtedy len tak hrabkal ruckami. a potom sa este hojdame, alebo smykame zo smykalky. ale samoska, ze ho nespustim z oci a z ruk na smykalke, kedze je to este taka mala lajbavá blcha 😀
a vy co ste porabali dnes cely den? a co vikend, kam sa chystate?

alysea
17. mar 2007

Ahoj nici,
Petko sa tiez velmi rad hra s vedierkom a hrablickami, rad si nabera skalky. No to je sila, mna toto vzdy rozculuje, ked nieco hladam a povedia mi, ze nie je sezona. V januari som zhanala prsiplast pre Petka, vsak sneh bol len sporadicky a stale prsalo a vsade na mna pozerali, ze prsiplaste budu mat az na jar. Nakoniec som mu kupila asi o dve cisla vacsi ale posluzi, vyhnut sa da.
Vikend travime domka, dnes sme boli v Tescu, ja som aj sila a zajtra budeme asi len domka, lebo si potrebujem pisat bakalarku. A praslo nam tak sa velmi ani nedalo ist von. Aspon doobeda kym nelialo sme boli na prechadzke. Uvidime ake bude zajtra pocasie. Je hrozne, ked sa nam neda ist von, lebo Petko vtedy hrozne vyvadza. A vy ako vikendujete?

nici
autor
19. mar 2007

ahoj alysea,
tak mi sme vikendovali v pohode, boli sme po obchodnych centrach, kedze nebolo bohvieake pocasie. a dnes je to katastrofa. len sme sedeli doma a von sme vysli, len nakupit na skok a rychlo domov do tepla. 😖

a kedy mas odovzdat bakalarku? a o com zaujimavom pises, ak to nie je tajomstvo? 😉

emjee
19. mar 2007

pls drzte sa temy

alysea
20. mar 2007

Nici poslala som ti IP

viab
23. mar 2007

ahoj lenadka,
citam, ze tvoja mala ma alergiu na bielok, aj moj trojrocny syn ☹
nevies mi poradit recept na rychly kolac, pripadne napisat, kde by sa dali kupit hotove, maly kolace zboznuje, ale zatial som v obchodoch nenasla ziadne bez bielka
vdaka

jujka
10. júl 2009

Ahojte,
obnovujem túto tému, lebo potrebujem rýchlo pomoc.

Môj malí sa nevie vykakať už tretí den. začne tlačiť, ale nič nejde. Dnes sme boli u dr. a tá nám dala iba homeopatiká na konečník natierať a nech skúsim paralen čípok.
Ráno som mu spravila odvar z vločiek vypil 1,5l aj zo slivkovou štavou od hipp riedenú dala som aj ten čípok, celí deň skoro nič nepapá iba pije.
Prosím poradte čo mám ešte vyskúšať, lebo keď sa do pondelka nevykaka ta musíme ísť na klistýr a to si ani neviem pedstavyť. 😔

lenca13
10. júl 2009

Ahoj Jujka viem co prezivas mali sme tiez tieto problemy cez tyzden 😖 nam doktorka predpisala sirup Dufalac zabral nam na dalsi den skus ho kupit v lekarni podla mna ho predaju aj bez predpisu a var mu kamilkovy caj ani nasa mala skoro nic nejdela hlavne nech pije

lenca13
10. júl 2009

A kup mu este dajake probiotika napr.Nutrolin B alebo BioGia

jujka
11. júl 2009

ahoj Lenča probiotiká mu dávam biogaju. už som mu dala aj sirup lactecon v lekárni mi pani hovorila že je to to isté ako dufalac. Cez týžden som to dala 2dni a nič nezabralo to. pije ten vývar z ovsených vločiek a ráno na lačno som dala zase slivku už som zúfalá, ale bruško ho nebolí lebo má dobrú náladu.

lenca13
11. júl 2009

Jujka nam ten sirup zabral az na druhy den okolo obeda a prvy den som jej ho davala 5 za den

andulkau
11. júl 2009

ahojte aj my mame taketo problemy.Mala kaka uz skoro kazdy den 😀 .Natieram jej ritku kremom.Ale nedavam jej ziadne ovocne caje,sladkosti ,banany.Varim jej odvar s lanovych semiacok ,kazdy druhy den a ten jej davam do jedla alebo pitia.A papa kazdy den jogurty probiticke a vela mlieka a caju,riedsie polievky..A aj tak ma tuhsiu stolicu.Ked sa nemohla vykakat tri dni dala som jej glicerinovy cipok a potom to slo ale s akym placom.Dufam ze sa jej to upravi.

Jujka aky krem homeopaticky vam poradila dr. cicaderma?

jujka
12. júl 2009

no tak včera sa Áron horko ťažko vykakal, neviem čo mu pomohlo, ale tešili sme sa. stéle pije ten odvar. tá mastička sa volá avecon je na tie popraskaná žilky.
andulka a kde sa dajú kúpiť tie lanové semiačiky a ako ich treba pripravyť?

jujka
12. júl 2009

andulka ako dlho trvalo kým sa jej upravila stolica?

andulkau
15. júl 2009

Julka tie semiacka kupila u nas v nemocnici.Tam je taky obchodik pre zdravie.Vseliake caje ,proboticke veci,susene ovocie,Taky bio obchodik. Mozno tam aj vy mate nieco take .Dam dva deci vody 2 lyzicky tych semiacok.Varim tak 5 minut necham 10minut luhovat ,precedim .Je to take mastne.A to jej davam do mlieka tak 2-3 lyzicky,caju,polievky.Ked nemohla kakat,tak som jej ho davala aj tyzden.A teraz len preventivne kazdy 2-3 den.

No stolica sa jej upravila, tak za tyzden.Ale stale tlaci o dusu.A ked kaka ,tak sa musi mna pevno drzat chuda ☹
No a ked sa vykaka zakazdym chvala a ona sa tiez raduje. 😉

A tu masticku davas stale?