Zápcha u 14 - mesačného chlapčeka. Ako mu pomôcť?

nici
6. feb 2007

ahojte maminky,
poradte: moj maly nemal nejake tri dni stolicu, a to u neho nie je obvikle, lebo sme doteraz kakavali pravidelne, aj niekolkokrat denne....a neviem, cim mu mam pomoct...on aj chudatko chce, lebo vidim, ako sa postavi a tlaci, ale plienka je prazdna....
ak mate niekto skusenosti ( podobnu temu som nenasla ) tak mi prosim poradte....
dakujem

alysea
6. feb 2007

Ahoj nici, nam sa to tiez parkrat stalo.Neviem ako sa stravujete, ale nasmu malemu pomaha, ked dostane kazdy den jablcko, nastruhane s niecim- piskotka, bananik apod.Ale ked nemoze kakat dam mu len same jablcko.Ak ani to nepomaha, mozes vyskusat pohanku - staci ju trosku povarit a pridat napr.do vyzivy alebo ako prilohu k masku.Ak ti bude odmietat papat, nenut ho, ked ma plne crevka, nemusi pocitovat hlad. Skus pomasirovat brusko, alebo nech maly trosku drepuje - tak nenapadne pri hre, aby si sam talcil brusko a zaroven uvolnoval tlak. Dufam, ze to rychlo prejde, lebo to vobec nie je prijemne.

nici
autor
6. feb 2007

ahoj alysea,
dakujem velmi pekne...s tym jablckom ma to ani nenapadlo a tu pohanku ani nepoznam, super, vyskusam...dakujem za rady...
a vies co je zaujimave, ze prave, ze posledne dni ani nechce poriadne jest, len tak uzobkava a to som ani nevedela, ze to moze mat spojitost s tym, ze sa nevie vyprazdnit...
dakujem

alysea
6. feb 2007

Rado sa stalo, hlavne, aby mu to pomohlo. Mne vzdy srdce trha, ked vidim, ako sa Petko snazi a nemoze. Ked uz nepapka ponukaj mu vela tekutin a ovocie, take na ake je zvyknuty, nech nie je dehydrovany.

nici
autor
6. feb 2007

no mne tiez je ho tak luto, ked chudatko je cely cerveny co tlaci a nejde mu to...a takto dlho sme sa fakt este nekakali....praveze on kazdy den vypije strasne vela vody, co mu tak chuti pit a tiez papa aj mandarinky, banany a tak, ale banan mu teraz radsej nedavam, lebo ten zapeka...takze dehydrovany ani nemoze byt... 😉
a inak ako ti papkava normalne? chuti mu vsetko,co mu ponuknes?

alysea
6. feb 2007

Petko spapa vsetko, ale problem je v tom, ze kazdy den musi byt ine jedlo, lebo dva dni za sebou nespapa napr. kuriatko pecene a pod.Jedine, co je ochotny opakovane papat su prikrmy.A polievky ma rad vsetky a tie mu nevadi jest opakovane. Teraz ma ale obdobie, ze sa mu menia navyky v castosti jedenia , napr. ked bol mensi spapal na obed aj polievku aj druhe, teraz spapa polievku a druhe az po dvoch hodinach.Ale uz si vie sam vypitat co si prosi, tak je to dobre, nemusim sa bat, ze zomrie od hladu.To uz viem ked zacne spekulovat , ze chce jablcko, tycinky, cokoladu, ze je hladny, tak sa najprv napapa a potom nieco dostane- vacsinou tycinku alebo jablcko.To je dobre, ze Nicolas aspon vela pije. Inak s tymi mandarinkami opatrne, my sme mu este nedali, cistrusove ovocie moze by alergenom, ktory sa nemusi prejavit hned.A vy ako? Preberate jedlo, ci tiez papa vsetko?

nici
autor
6. feb 2007

no my sme na tom asi podobne... 🙂 tiez nechce po sebe dva dni to iste jedlo....polievky mu tiez chutia, ale sosovicovu nechce ani vidiet...miluje ale najma slepaciu a fazulovu....ale inak zje vsetko....snazila som sa davat hned od zaciatku zeleninove prikrmy, aby sa mi nenaucil strasne na sladke...ale miluje aj krupicovu kasu strasne a puding

ale ako vravis, najlepsie uz bude, ked bude rozpravat...lebo teraz je to take vselijake....ja mu stale nieco ponukam, lebo mam strach, aby nebol hladny, lebo aj tak sme dost chudy na svoj vek a vysku.... ☹

a s tymi mandarinkami to je ako? lebo mu strasne chutia a aj my sme doteraz nejedli citrusove plody ( teda pomaranc sme este nemali ) ale teraz sme zacali a ked pises, ze sa to moze prejavit neskor, tak kedy neskor? lebo zatial som pozerala, a neni ani vyhadzany a nic podobne...ake su priznaky a kedy sa mozu prejavit, ak mas nejake info?
dakujem

alysea
6. feb 2007

Nechcela som ta nastrasit s tymi mandarinkami.Ono sa hovori, ze ak dieta v neskorsom veku ziska alergiu - sennu nadchu a pod. moze za to niekedy strava , ktoru dostavalo v detstve.A preto sa neodporuca davat detom ani citrusy ani kivi do 3 rokov. Nemusi to byt pravda, vies, ked si lekari nevedia dat rady preco su deti chore, musia sa na nieco vyhovorit.Ale ja aj moj muz sme alergici a s malym chodime aj na metabolicke a ma ekzem,preto sa vyhybam vsetkym potencionalnym rizikam.Asi som len prilis opatrna.Inak z toho , ze je chudy si nic nerob.nas je tiez ako take trdielko.Mame kamosku o tyzden mladsiu a o hlavu vyssiu a tri kila tazsiu.oPodla mna nie je na skodu, ked su chudsi.Aspon si setria klbiky.Neboj oni nam to dozenu .pride puberta a my bedeme len spominat, ako nasi syncekovia malo papali a teraz nas idu zjest 😉 Musim koncit, lebo sme sa zobudili, ale mozme zase dakedy popisat.Drzkajte sa a nech sa rychlo vykakate 😀

nici
autor
6. feb 2007

no aj ja som o tej druhej musela skoncit, lebo sa maly zobudil a tak som zase tu, tiez len na chvilu...vsak sa potom ozvi.... 🙂
k tym mandarinkam, to som fakt nevedela, len som vedela, ze sa mozu stat alergicke na ne a nie este nieco ine....

alysea
6. feb 2007

Ahoj, no co, uz ste kakali?
My sa akurat snazime spat, a kedze je doma ocko, ja som odstavena, aspon mam chvilku klud.Inak moj vobec nezje krupicovu kasu, ked som mu ju spravila prvykrat tak zjedol dve lyzicky povedal ble a bolo. A pudingu tiez neda velmi zabrat, za to kinder vajicka/naucila ich na ne moja mamus/ tie by jedol aj na kila.

janinah
6. feb 2007

Ahoj nici, má 13 mesiacov? môžeš skúsiť s rychlobežkou alebo aj s obyčajným teplomerom mu vsunúť do dupky a trošku pohýbať, je možné, že má už na konci nejaký tvrdý bobok, a ten ho brzdí pri kakaní,ten koniec teplomera naolejuj a dieťa dobre drž a manžel nech ho upúta nejakou hračkou, aby sa nehýbal, jedine toto mi pomáhalo pri staršej dcére keď mala asi rok a tvrdú stolicu.

janinah
6. feb 2007

a ovsené vločky mu dávaš, dávajú sa pri tvrdej stolici, ale tie obyčajné, neprichutené, napr. nimi zahusti polievku

nici
autor
6. feb 2007

ahojte,
ahoj alysea,
supeeer, uz sme sa vykakali...pomohla marhulova vyziva, trosku jablcka a hrusky.... 🙂
inak aj on miluje kinder cokoladu, ale tie male tycinky...
janinah dakujem, to sme tiez skusali, skusali sme rentalnu hadicku a plakal chudatko tak strasne, ze som plakala s nim..... ☹ u nas to zial nezabera, ale dakujem za radu....
a ovsene vlocky som mu nikdy nedavala, tak vyskusam...ako budu chutit...a vam chutia?

alysea
6. feb 2007

Supeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, ale sa tesim,ze je to von 😉 Davaj mu jablcko kazdy den, ked bude mat dostatok vlakniny nemalo by ho zapekat, aj ked nie vzdy to plati.My sa stravujeme relativne zdravo, uz treti den kakame len raz a aj to take zajacie bobky 😖 Ale bol chory, rastol nam ocny zub, takze to moze byt aj tym

nici
autor
6. feb 2007

aj my sa tesime.... 🙂 myslis,ze je to od zubov? lebo nam ked idu zuby, tak to je u nas hnacka a aj niekolkokrat denne

kangaroo
6. feb 2007

ahojky, tiež ma napadlo, že by to mohlo byť zo zubov, mi sme tiež konečník dráždievali teplomerom/tu rektálna nezaberá,je len na vyprdkanie/ a dokonca sme ich tým teplomerom za velkého plaču vyšparkávali ☹ ,som rada že už je za tým, no a cukor je na zapekanie ako stvorený 😝, dá sa ešte použiť glycerinový cípok/tak 1/3),alebo recept starých mám je čípok z petržlenu

alysea
6. feb 2007

nici, my tiez mavame normalne hnacku, ale tieto ocne to su potvory, to sme aj teplotu mali, podrazdeny bol viac ako inokedy, tak by to mohlo spolu suvisiet.Inak kangaroo, aj my sme museli, ked bol babatko pouzivat teplomer, ked sa tam daka tvrda mrska zasekla.

nici
autor
6. feb 2007

kangaroo a ako sa da vyrobit cipok z petrzlenu, to dostanem v lekarni alebo mas nejaky domaci recept? s tym teplomerom si to neviem predstavit vysparkavat ☹
aha tak inak aj nam idu ocne...zeby to aj tym bolo? to je akoze recnicka otazka... 🙂

kangaroo
6. feb 2007

no s tým špáraním- to sme len urýchlovali,vytahovali, aby sa netrápil ☹ , ten čípok si vyrobíš s obyčajného petržlenu, vystrúhaš nožíkom,ale nie aby bol hranaty,treba to dať do natretej ritky a podržať,nech silice posobia/ja som si ho urobila taký dlhší,aby to bolo ža čo držať/, 1x nám to pomohlo,bol to gejzír ale stalo sa že to aj nezabralo

nici
autor
6. feb 2007

fuu tak to je dobry recept a s tym gejzirom to nema chybu 😀 vyskusam, ked sa vyskytne takyto problem....
inak kangaroo sofia mal byt nas nicolas, keby bol dievcatko, kraaasne meno, nase oblubene s muzom 🙂
inak alysea kolko uz mate zubkov? vsetky?

alysea
6. feb 2007

kangaroo to sa mi paci ten elixir, myslis, ze pomaha aj u dospelych? Ja totiz vsteko testujem najprv na sebe, aby som vedel, ci to Petka boi a tak, Kazdy liek mu okostujem , no proste vsetko.Nici mame 13 zubov, nam kvoli rachitide zacali rast neskor.Vy mate kolko?

nici
autor
6. feb 2007

alysea nam prve styri vysli uz v styroch mesiacoch, co sme nechapali a teraz mame 12 kompelt vonku a zacinaju nam ocne zuby hore aj dolu, tie su teraz tak napoly vonku....
aj ste mavali horucku pri kazdom zubku? my nastastie nie

kangaroo
6. feb 2007

nici dik 😉
alysea: no na sebe to odskúšané nemám, ked skúsiš daj vedieť, len aby si to stihla 😀

nici
autor
6. feb 2007

😀 😀 alysea to fakt, aby si stihala 😀

alysea
7. feb 2007

No pekne ste si tu zo mna urobili srandu 😠 Ale tak mi treba.Vsak ak ma zapecie vyskusam a napisem vam.Dame si potom patentovat novy druh klystiru, ak to tak dobre bude fungovat, co poviete?

nici
autor
8. feb 2007

alysea neber to tak vazne, mysleli sme to v dobrom 🙂 treba si zo seba vystrelovat a utahovat....vsak zivot nie je len o vaznom.... 😉

alysea
9. feb 2007

Ahoj nici, vsak ja som to zobrala s usmevom na tvari, este aj manzelovi som sa pochvalila.Vobec som to nezobrala v zlom. Vsak som napisala, ze ked bude fungovat dame patentovat-my mame Patentovy urad, tak vybavime 😉 A ako , zatial nemate problemy? Zacal iu lepsie papat, ako sa mu uvolnilo v crievkach?

nici
autor
9. feb 2007

ahoj alysea,
no ja som sa radsej ospravedlnila, keby nahodou.... 😉 🙂
ale inak v pohode, ja som mu dala hrusku, marhulovu vyzivu a boli sme vyprazdneni jedna radost... 😀 ale aj tak zase vcera mal zapchu, ja mam pocit, ze to bude tymi ocnymi zubami, ako si pisala, lebo vidim, ze sa mu tlacia a je aj taky podrazdeny...furt len mrnci a je chudatko nesvoj...a ani teda nekaka...ale dnes to uz slo 😉 🙂
a vy ako? co malinky?

alysea
9. feb 2007

Ahoj nici,
no my mame zatial celkom kludne obdobie, ako sa mu zub prerezal aj kakat zacal pravidelne.Ale uz zase vidim, ze sa mu tlaci dole, tak sa neviem dockat,kedy ho zacne trapit.Len mu davaj ovocie, to je najlepsie proti zapekaniu.A ked nekaka jeden den to nie je nic zle.Nam sa to aspon raz za dva tyzdne stava a potom si to druhy den vynahradi a kaka aj trikrat. Zacali sme sa oducat od plienky.Ked sme doma sami, nemame problem, ale dnes je domka ocko a to uz zachod neexistuje, tak ma to hneva, ale co uz.

nici
autor
9. feb 2007

🙂 no ja som tiez zvedava, ako u nas prebehne odnaucenie od plienky, ale zatial sa tomu este nevenujem....ale inak asi vsetci chlapi su rovnaki, ja mam niekedy pocit, ze zachod je ich teritorium 😀 nemas aj ty ten pocit? 😀

alysea
9. feb 2007

No to si vystihla celkom presne. Vies, mi sme uz boli bez plienok, ale potom Petko ochorel a museli sme sa k nim vratit/chapes, nebudes dieta s horuckou prehanat na nocnik/ a potom si postavil hlavu, ze v plienke je lepsie. Tak to skusame znovu. Uz zase spolupracuje, no len ten ocko nam to kazi.