Zápcha u dvojročného synčeka. Čo mám robiť? Pomôžte

londyncanka
16. nov 2008

Prosim poradte co mam robit aby sa mi vykakal moj syncek,uz 3 dni nebol,place,vrieska ked sedi na nocniku.Posledny tyzden kazdy 2den kakal,a dnes uz je 4 den a neviem co urobit aby sa uz dnes vykakal.Vcera a predvcerom malo zjedol,odmieta cokolvek,sladke by chcel,ale jedlo ani za nic.Aj som skusala teplomer trosku ale zavyjal.pomozte.

jankaba1
7. apr 2014

odporucam lanove semienka, dat do pohara s troskou vody a dat zjest dietatu. Vysledok zaruceny. Nam to pomaha. Dcera ma 28m. A ja davam malej acidkovy jogurt, alebo probio...a pod

kusika
7. apr 2014

@piacere a kaka vam pekne? Lebo ja som davala 5ml a nezaberalo to rano a vecer a mame 2r

kusika
7. apr 2014

@jankaba1 dnes som urobila z lanu vyvar a dala mu ho vipit. Myslite,ze to zaberie aj vyvar?

meliska
7. apr 2014

@kusika uz ma ritual, ze ked sa vykaka, tak moze pozerat rozpravku tak sa snazi... a obcas dostane aj sladkost, ked sa jej podari pravidelne chodit na velku... 😉

kusika
8. apr 2014

@meliska tak konecne mame makku stolicu zabralo psylium a lan dakujem vam

meliska
9. apr 2014

@kusika super, drzim palce, nech je to uz stale takto... 🙂

kusika
9. apr 2014

Dakujem vam a dakujem za rady cmuk

veronicka1901
23. apr 2014

Baby, ako donutite deti vypit psylium a tekvicovy olej? Ja tekvicovy olej uzivam kvoli jodu a kedze ho maminy odporucali aj zapchu, skusila som, no mala ho cely vyplula. A psylium to iste, vobec mi to nechce. Hrusky, slivky, ovsene vlocky, nic nezabera 😒. Dakujem.

veronika9842
7. máj 2014

Baby aj moj maly má problem s kakanim ,ja si myslim ze je to len v jeho hlave, pretoze uz sa to taha cez pol roka. Uz bolo lepsie a tesil sa z toho ako to dame rybkam papat 🙂 ale vcera zase nic.uz ho mal na konci ale ani raz nezatlacil,tak zase ten ibistekovy klistirik pomohol ale trapil sa 3 hod,lebo on to drzi v sebe.Neviem ci mam ist na nejake vysetrenie,prosim poradte.Nechcela by som ale aby ho vysetrovali cez konecnik lebo to ho bude boliet a potom sa uz nebude chciet vykakat vobec. Da sa na to urobit aj nebolestive vysetrenie? Dakuje

miska22200
8. júl 2014

@sonice ahoj,neviem to najst na tej stranke čo si tu napisala
kolko to stoji a kde presne sa to da objednat?
ako ste na tom dnes?

sonice
9. júl 2014

@miska22200 ahoj, je to distribucna sieť predajcov. Ako oriflame. Nie je na ich webe zoznam predajcov? Ja to beriem od kamosky, jej strina s tým robí. Dnes je to už úplne v pohode. Chlorelu berieme len tak. Ked si spomenime. Pripadne pri zduvani a hnačke. Ja na to fakt nedám dopustiť. Ako jest môžeš aj strukoviny, všetko také a das si za tým 5 chlorel a neexistuje žiadne zduvanoe, nic. Dufalac mame stale v pohotovosti. Ale čím ale už sme ho cca pol roka vôbec nepoužili. Kaka normálne.

sonice
9. júl 2014

@miska22200 jaj a stojí to menšie balenie cca 20 e a veľké 50. Veľké to vydrží 3-6 mesiacov. Podľa toho, či mu nebudeš "uzierat". 😀

miska22200
9. júl 2014

@sonice dakujem za odpoved,hm no to by som teda brala,skusili by sme to
nemohla by si mi to prosim nejako zohnat?

sonice
9. júl 2014

@miska22200 čo ja viem, ta môžem Ti to poslať od tej kámošky?! Napíš mi IP, dáko sa dohodneme 🙂. Asi máš trápenia,.. toto Ti pomôže. 🙂

syja
19. aug 2014

s mojou dcérkou sme skusa li vsetko ale nic nepomahalo jedine co jej pomohlo bol klistir

lucenka911
19. aug 2014

Necitala som vsetky prispevky, ale my mame s tym problem od malicka, vcera sme boli na gastro pani doktorka nam dala yal je to podobne ako ten ibistekovy roztok, ale skus mu dat glycerinovy cipok to sa ti urcite vykaka, my berieme aj duphastol, ale nam nic nezabera tak uvidime ake budu vysledky krvnych testov

lucenka911
19. aug 2014

Duphalac nie duphastol

evickasestricka
27. aug 2014

Ahojte, mám dva a pol ročnú dcéru a tiež sme dlho bojovali so zápchou. Vločky, slivky, hrušky ani iné odporúčané veci nám moc nepomohli.Kakali sme len po čípku a v bolestiach. Vystriedali sme aj veľa probiotík. Nakoniec nám pomohli probiotiká Infants Dophilus a každý deň jedna lyžička trstinovej melasy( dávam to do mlieka). Tak dúfam, že to pomože aj vám..

redudas
26. feb 2015

@mariana82 ahj, ako presne vyzera ten tekvicový olej?

sanmari85
26. feb 2015

Odporucam vodu Šaratica kupis v beznom vacsom markete. Nie vela musis sama poskusat mnozstvo skus najprv pol deci denne . Je to ako mineralka ale urcite pomoze na 100%. Nechuti najlepsie ja som dcere naliala s dzusom v pomere 1:1. Mali sme hroznu zapchu a pomohlo - davali sme dva tyzdne a odvtedy nemame problem je to uz 2 roky co sa netrapime pri kakani.

ask
26. feb 2015

U nas zabera caj: Detsky uvolnujuci.
Pôsobí relaxačne a ukľudňujúco na detský organizmus. Mäta má uvoľňujúce a protizápalové vlastnosti. Účinkuje proti kŕčom, nadúvaniu a podporuje chuť do jedla. Rumanček navodzuje príjemný spánok a je účinný pri žalúdočných bolestiach. Pomáha pri horúčke i chrípke. Fenikel odstraňuje plyny a podporuje pohyb čriev. Aníz osoží pri poruchách trávenia.

dusekovci
26. feb 2015

ja mám pri mojich deťoch osvedčené, že keď im vždy ráno na lačno dám vypiť 100% jablkový džús trošku zriedený s vriacou vodou,aby to nemali príliš sladké a studené tak malá je na 100% doobedu vykakaná a starší 4 ročný syn, max. do poobedia. Takže ja som spokojná a oni tiež neplačú kvôli bruškám a kakaniu,lebo inak sme s tým mali dosť problém hlavne pri malom

laurinka_123
28. dec 2015

@miska22200
Ahoj Miska,viem,ze je to uz davno... Len v problemoch o kakani,ktore spominas,som sa priam nasla... Od kedy chodime do skolky,od septembra... Kakame ptakticky len s cipkom... Vam co nakoniec pomohlo? Ako ste zvladli? Dakujem.

miska22200
29. dec 2015

@laurinka_123 ahoj
je to davno ale ešte stale bojujeme
boli sme na rôznych testoch,nič jej nezistili
bola som aj u psychologičky
no neviem čo to môže byt,ale možno len fakt psychicke
uživa už dlhodobo pediapax prašok,ten dostavam aj bez predpisu v Taliansku
dlhodobo by sa nema uživat ale nam nič ine nepomaha tak dobre ako to
teraz skušam prave jeden prašok ktory je prirodny,zmiešava sa do kavkavka
ešte sme len začali ale mam pocit že možno ten pomaha,pediapax uživa ešte stale ale už pomenej

martinka236
23. feb 2016

@wladka napr bio gaja probiotika ale to sa bere dlhodobo

wladka
23. feb 2016

@martinka236 zlata.. pre nas je to pase tema.. ale vtedy ked mala 2r to bol des 😝 .. a teraz je to lepsie (10r.), ale mozem povedat, ze sa to vekom a casom upravilo, sice nie na top..ale kazdy 2-3den ide.. a to nedavam ziadnu chemiu nic.. jednoducho ju poslem si posediet, a nejak to potlaci.. 😉 a nam bolo povedane, ze moja mala ma rychly metabolizmus, ze velmi rychlo jej to spaluje a vobec tam nic takmer nezostane.. a nema co vytlacit 😀 .. takze pohoda.. prestala som riesit, a hned sa to upravilo.. 😅

vlocka33
1. apr 2016

@mariana82 ahoj, prosim ta mozem sa opytat mam 2rocnu dcerku, trapime sa so zapchou. Kolko jej mozem dat toho tekvicoveho oleja? Myslim mnozstvo....jednu lyzicku alebo menej? A mozu to tak male deticky? Dakujem

mariana82
2. apr 2016

@vlocka33 ahoj. Mozu, aj my sme zacali ked mala okolo 2 rokov. 1 lyzicku nalacno

katkatish
14. apr 2016

Ahojte. Viem, že je toto stará téma, ale hádam mi niekto pomôže 🙂. Moja malá má 2 roky a už 6-ty deň sa trápime, že nie a nie kakať. Včera aj plakala, tlačila a nič. Dala som jej glyc. čípok- po 2 hodinách vykakala len máličko. Deň pred tým keď som jej dala čípok, tak nič... Dávam aj ten Duphalac, ale mám pocit, že to nemá účinok. Sliv. kompót, výživka a nic... Rozmýšľala som, že mám doma Psyllium (mne to vždy pomôže),ale môžem to dať aj jej? Prípadne dať to do jogurtu alebo ako to použiť? Ďakujem za radu 😉