Zápcha u dvojročného synčeka. Čo mám robiť? Pomôžte

londyncanka
16. nov 2008

Prosim poradte co mam robit aby sa mi vykakal moj syncek,uz 3 dni nebol,place,vrieska ked sedi na nocniku.Posledny tyzden kazdy 2den kakal,a dnes uz je 4 den a neviem co urobit aby sa uz dnes vykakal.Vcera a predvcerom malo zjedol,odmieta cokolvek,sladke by chcel,ale jedlo ani za nic.Aj som skusala teplomer trosku ale zavyjal.pomozte.

mariana82
8. mar 2017

@oxana1212 kým sa črievko trochu nepremasti a nevylieči. Nam to trvalo asi 5 dní 🙂

mily7
8. mar 2017

@oxana1212 skus este vlakninu pre deti s tucniakom.kupis v lekarni. Olivovy je tiez fine. Vlocky hlavne zapijat vodou slebo do polievky rozmocit. Vela tekutin a do buducna tu stravu urcite upravit motivovat. C vitamin vela,rakytnikova stava dve lyzicky denne napr pomozu tiez. A jednoduchy lacny super liek vyvar domaci zo sliepky. Ten kraasne zaberal. Pytaj sa ak by nieco

mily7
8. mar 2017

@oxana1212 jogurty je ake? Probioticke by mal.

oxana1212
8. mar 2017

@mily7 hej, viem ze by mal probioticke, on je same smotanovr, co nie je dobre. Uz to skusam menit. Tu vlakninu mam. V mlieku ju zistil, ze chuti inak, aj jogurt ofrflal, dnes som mu dala do krupicovej kase - trocha sa mracil, ale zjedol nakoniec. Ake su probioticke? Tami zivy je dobry, nie? On zboznuje zvolenske smotanove,no tie prave rnemaju nic probio. Dnes zaconam aj s probiotikamj, uz druhy den ma v polievke ovsene vlocky, davam rumancek.caj.
Dnes uz sme skusili, ze ked 3 dni po sebe sa vykaka, ze dostane nejaku novu hracku :/ tak uvidime.
Ibak v lekarni mi dali tak ze Laxaktiv, prirodne laxacne ovocie - sirup, ale iz je to 4 den a velmi nezabera.

oxana1212
8. mar 2017

@mily7 teda, vcera sa vykakal, ale bolo to velmi tvrde a s krvou,chudacik sa natrapil.

aspinka
8. mar 2017

mne sa najviac osvedcila vlaknina pomohla aj mne po porode a taktiez detom. Kupit v lekarni a primiesavat do jogurtiku napríklad... pri pravidelnom papani sa stolica upravi.

mily7
8. mar 2017

@oxana1212 ktory ma problem starsi ci mladsi?malemu vlakninu do vody rozpustit a striekackou davat.starsiemu vysvetlit dolezitost stravy motivovat.ved aj kakanie sa mu upravi ak bude jest co treba. Ja som nekompromisna ak ide o zdravie nepytam sa ci chuti.hlavne ak treba uz riesit problem.

oxana1212
8. mar 2017

@mily7 ide o starsieho. No ja sa nepytam ci chuti, on mi povie este predtym nez to ochutna, alebo aj po ochutnani, ze mu to nechuti a ze nebude. Ani motivovanie rozneho druhu nepomaha. Dnes sedel vyse polhodiny a nic nekakal. Aj mu vysvetlujem, ale nic zatial. Uvidim este par dni, ci sa to zlepsi, potom dam duphalac.

aspinka
9. mar 2017

@oxana1212 este pomaha vypit pohar teplej vody 😉

lilianka773
9. dec 2017

My sme mali zapchu, ktora trvala tri mesiace. Posledne dva mesiace boli tazke. Museli sme to riesit cipkom Easylax je skvely. To sa vzdy vykakal. Nam pomohlo toto: Probiotika Biogaia (predtym Doterra, no neucinkovali), lanove semiacka-podrvene alebo namocene na noc do vody a vodicka vypita a super ucinkuje sj trstinova melasa. Syn ma 2 roky, takze som mu zacala podavat 1 kav.lyzicku a zapil to vodickou. Odvtedy pekne kaka aj viac x za den. A tiez sme brali viacero homeopatik, ale to sme boli na homeopatickom vysetreni (az tretie homeopatika nam zabrali). Samozrejme predtym sme brali Symbiolac (chvilku ucinkoval, potom uz nie), Laxaktiv a Fruktolax. Brali sme par dni aj Duphalac. Ja osobne si myslim, ze pomholi probiotika, melasa, lanove semiacka a samozrejme homeopatika. Tiez vela vodicky, ovocie maly nezje vobec, ale nastastie papa aspon ovocne vyzivy, no bolo obdobie ze ich vobec nedal do ust. Samozrejme zelenina. Melasa je uzasna aj v tom, ze obsahuje mineraly, zelezo, vitaminy, takze ak je dieta anemicke alebo malo papa tak sa trosku rozpapa 😊. Drzim palce vsetkym mamickam lebo viem ake to je tazke ked dieta tlaci aj 20 x za den a nic.

bielamacka3
22. mar 2018

diskusiu si prečítam zajtra, ale moje dva a polročné dieťa tiež niekedy nemá stolicu aj tri dni, ale na rozdiel od dieťaťa autorky nočník nepoužíva iba plienky, na bolesti sa nesťažuje, bruško nafúknuté nemá, pohybu má dosť - mám ho vziať na pohotovosť? viackrát sa stalo, že nekakal tri dni, ovocie jedáva, hlavne jablká, aj olej v obede.

bielamacka3
22. mar 2018

a ešte som zabudla, že ovsenú kašu a sušené slivky, ktroé proti tomu sú, odmieta, už som aj na neho kričala, sľubovala som mu mobil, ked zje sušenú slivku - mimochodom, nakrájanú na trojmilimetrové sližiky a ani tak ju nechcel

radicova12345
10. máj 2018

Ahojte chcem vás poprosiť dcérka mi má 4 roki a nevie sa mi vykakat cipky vobec nezaberaju a ani easilax berie este probioticku vlákninu aj to nič keď chce kakat tak len zaspini pampersku no doktorka jej predpisala sirup dupchalac a tiez nič. Ak by mi vedel niekto napisat ze co vlastne pomaha. Citala som ze ešte olej za lizicku ale neviem ci to môže 4 rocne dieta a či jej potom nebude zlé z toho ďakujem vám za každú radu

lilianka773
10. máj 2018

@radicova12345 skuste melasu a zapit vodickou a homoepatika nam jedine pomohli, ale to vam musi odporucit homeopat. My sme mali zapchu 3 mesiace takze viem co prezivate. A probiotika Biogaia. Vysadit bielu muku, sladkosti a vela pit harmancekivy caj a este ma napadol frutolax sa to tusim volalo. Lanove semiacka podrvene alebo dat na noc do vlaznej vody a vodicku potom vypit. Drzime palce nech vam to rychlo prejde.

radicova12345
17. máj 2018

@lilianka773 dakujem vam velmi pekne viskusam

katka253111
29. sep 2019

@mariana82 ahoj neviem ci sem este chodis... Ale kde kupujes tekvicovy olej vdaka

klaudia14
7. máj 2022

@mariana82 dobry marianka prosim vas ten tekvicovy olej co ste davala nalacno to kolko jednu polievkovu lyzicku?dakujem nam nic nezabera maly ma 2 roky tak skusim tekvicovy olej

mariana82
9. máj 2022

@klaudia14 dobrý deň, najskôr len trosku ma lyžičku, aby si zvykol na chuť a potom malu lyžicku kazde rano. Premasti a prelieci crievko a za par dni aní nebudete vedieť, že bol nejaký problem 🙂 drzim palce

klaudia14
9. máj 2022

@mariana82 dakujem pekne za radu dnes som kupila tak zajtra rano mu dam kavovu lyzicku a to mu neublizi ked kazde rano mu budem davat?alebo sa to moze davat aj pocas dna?alebo uz ked sa to troska napravi tak staci napr kazdy druhy den.?

mariana82
11. máj 2022

@klaudia14 ja som davala nalacno rano, cca 20-30 min pred jedlom. kludne si o tom oleji precitajte na nete. ja si myslim, ze mu neuskodi. ten olej je aj na imunitu, precisti a prelieci crevo a tým padom je organizmus odolnejsi, ked je crevo ok. my ho máme vzdy v chladničke a davame si ho už len ked nas napadne. manžel si ho dava denne rano a chorý vobec nebýva, dokonca ja s detmi sme mali 2x covid a on nic. ciže asi na tom nieco bude

klaudia14
11. máj 2022

@mariana82 dakujem kraasne velmi ste mi pomohla

maria1111988
25. máj 2023

@londyncanka pomohlo vám. Niečo na tu zápchu? Prosím vás moj4r syn pekne chodil na záchod a odrazu nechápem. Nevie sa mi vykakat na trenkoch ma hovienko. No keď ho posadím na WC tak. Sa nevykaka :(

erika225
29. máj 2023

@maria1111988 skuste mu kupit knihu o hovienku nam pomohla..aj terapie u psychologicky ale cipky kde jake somariny nic ziadna odozva

iwuanka
29. máj 2023

Mojim zarucene pomohlo ked som ponornym mixerom pomixovala aspon 2 slivky so stavou z kompotu a s odmerkou z nurofenu som im to davkovala. Pozor na to kakanie, treba vela vody, hlavne ked uz je tak teplo

certica22
30. máj 2023

@maria1111988 aloe Vera broskynove je super celkovo na kakanie..ak je problém a stolica nieje pravidelna..kľudne napíšte správu 😉