Zápcha u dvojročného synčeka. Čo mám robiť? Pomôžte

londyncanka
16. nov 2008

Prosim poradte co mam robit aby sa mi vykakal moj syncek,uz 3 dni nebol,place,vrieska ked sedi na nocniku.Posledny tyzden kazdy 2den kakal,a dnes uz je 4 den a neviem co urobit aby sa uz dnes vykakal.Vcera a predvcerom malo zjedol,odmieta cokolvek,sladke by chcel,ale jedlo ani za nic.Aj som skusala teplomer trosku ale zavyjal.pomozte.

majinka273
14. apr 2016

nám niekoľkokrát pomohlo nalačno vypiť teplú vodu, uvoľnilo črievka a vykakali sa 🙂

katkatish
14. apr 2016

@majinka273 Ráno skúsime , ďakujem za tip 🙂

samikaevitka
29. júl 2016

Vsetky rady su super ale co mam robit ak moj 2 rocny nechce nic zjest ani vypit? Uz neviem ako ho okabatit prosto do mho neviem nic dostat :(

majuka1983
12. nov 2016

Prosim vas a to mydlo ako aplikujete do ritky?

mirkaaa80
12. nov 2016

Voľnopredajné sú glicerinove čípky, sú bez obmedzenia veku....ak nič nezaberá tak skúste, synovi veľmi pomohlo. Samozrejme najdôležitejšia je strava. - min.sladkosti, ovocie, zelenina, ovocné šťavy, strukoviny, jogurty alebo rôzne kyslomliecne výrobky ( nie kostici, pribinacik..) , kefirove mlieka, acidofilne...a samozrejme dostatok čistej vody.

cervikpepik
12. nov 2016

@majuka1983 ahoj,my sme to synovi robili tak,ze som tycinku do ucha namocila do mydla a potom mu drazdila konecnik,troska som zasla aj dnu,ak mu bolo treba kakat,tak sa vykakal 🙂

majuka1983
12. nov 2016

My toto vsetko podavame ci strava ziadne sladkosti pije dostatok vody dokonca odvar z vlociek a kakame kazdy druhy den len ma strasne objemnu stolicu uplne ako dospelacka a dnes je to uz stvrty den co nekaka mna uz poraza z tohto lebo ona akokeby to zadrziavala a stahovala brusko a nevie vytlacit az ked pride den D..vtedy kkakame preto skusam vsetko a viete ako sa to mydielko podava?my davame aj olej na konecnik este jej ritku asi nenatrhlo len mava fakt velku stolicu objemnu

majuka1983
12. nov 2016

A mydielko tekute?ci obycajne?

dilino
12. nov 2016

ja som dcerke davala Easylax je to taky gél v takych tubičkach je to neškodne a nenavykove je to ibiškovo-glycerinove jedine čo utrpi je peňaženka 6 ampuliek stoji okolo 10 eur ale uľavy sa mu je to taky gélik v tube ľahne si vstrekneš mu to do zadočku trošku podržiš zadoček aby nevytiekol ten gél a do 20 minut sa uvoľni a pôjde kakať skús je to prirodne nič chemicke ani navykove a ani neškodne nemusiš sa vôbec bať nema to žiadne vedľajšie učinky stači jednu ampulku podľa potreby každy druhy deň držim veľmi palce.

majuka1983
12. nov 2016

@dilino a napravilo sa to?pomohlo?myslim do buducna?

dilino
12. nov 2016

@majuka1983 áno jej sa to napravilo a pritom je postihnuta ležiaca a nema taku hybnosť čriev a synček sa hýbe a chodi beha aj jemu pár krát to daj a uvidiš a hlavne mu davaj take veci jesť kde je obsah vlakniny väčšinou v lekarňi sme my kupovali čistu vlakninu nemiešanu z ničim a pridavaj mu to do džusu, vody, mlieka, alebo do pudingu , jedla to nezisti lebo to je jemnučky prašok malo by sa to upraviť nám ten EASYLAX to poradila jedna znama majiteľka lekarňe to viem od nej ak by v lekarňi to nemali lebo my sme to kupovali na objednavku tak si to daj objednať za skušku nič nedaš držim palce malo by sa to upraviť.

majuka1983
12. nov 2016

@dilino dakujem vam

dilino
12. nov 2016

@majuka1983 áno davali sme jej aj vlakninu čo predavaju v lekarňi a prešlo ak by nie tak treba isť na gastro ale dcerke sa to upravilo samo

dilino
12. nov 2016

@majuka1983 nemate začo rado sa stalo dáva sa aj Dufalack, ale mojej dcérke to bolo zle vracala s toho tak kupte Easylax čo som vám odporučala z vlastej skúsenosti uvidite úpravy sa to potom ked to podate ozvite sa za pár dni ako ste dopadli je tam pribalovy leták pozorne si ho prečitajte či bude všetko sedieť pre vašho maleho moja dcerka brala aj lieky na inu chorobu a pomohlo jej to.

kurciatko23
12. nov 2016

my sme uzivali sladky roztok DUFALAC, boli sme a na gastre, niec sa nezistilo.....moze to byt aj pszchika, nas atak dopadla, lebo v 1,5 roku vsetci mudri v rodine ju terorizovali a nahanali s nocnikom..... ale upravilo sa to

michalbardejov
1. dec 2016

Zdravím vás ľudia ja som chlap A manželka je v nemocnici mám doma 2 ročnú dcérku A nekakala mi už 4den má problémy s kakanim A neviem čo robiť cvičím s nozkami aj mydlo do dupky som jej dal poraďte mám jej dať olivový olej za lyžicu či nie ....

juliana30
1. dec 2016

@michalbardejov 4 dni je dosť,ak máte detský glycerínový čípok,tak ten jej skúste dať do zadočku a zajtra kúpte detskú vlákninu v lekárni a zamiesajte jej odmerku do jogurtu napríklad a bude pekne kakať.My sme s tým mali problémy a s vlakninou sa upravilo.

charlie1980
1. dec 2016

@michalbardejov Volnopredajny je vyborny Fructolax sirup (ovocie, vlaknina). Po podani to dal syn 3krat pocas dna 😀

nikusicek
11. feb 2017

@mariana82 môžen sa opýtať akou formou tetickam podávate ten tekvicovy normálne na lyžičku?alebo je niečo s čím sa môže miešať tak aby chuť splynula?

mariana82
11. feb 2017

@nikusicek na lyzicke cisty, deti si casom na chut zvyknu. Najlepsie rano nalacno 😉

mily7
11. feb 2017

@nikusicek olej na lyzicku alebo do striekacky. Chuti za orechmi. Ja som pouzivala aj lanovy ma inu chut nie tak vyraznu. Ale presne zvyknu si. Je to prirodne,zdrave a pomaha to. Pitie oleja

nikusicek
12. feb 2017

@mariana82
@mily7 ďakujem za rady maminky ste zlaté

mily7
12. feb 2017

@nikusicek v pohode. Aj na buduce rada poradim. Prezila som peklo so zapchou u malej. Ak sa da velmi rada pomozem nech to nik nemusi uz zazit.

kale13
12. feb 2017

@nikusicek ja davam mlete lanove semiacka do jogurtu.. z cisteho oleja by ho naplo.. to uz by som radsej zamiesala do jogurtu

blanka1011
12. feb 2017

Dobrý deň tak u nás vyhral jednoznačne actimel ráno na nalačno každý deň...

mokoo
12. feb 2017

Ahojte maminky tak my sme si zo zapchou u dcerky coto vytrpeli, nam dost pomohol cajik na kludne brusko,ovocno-zeleninkove stavicky,samozrejme masaz bruska, palicka do zadocku to sme pouzivali do cca roka a pol a neskor nam velmi pomohlo vysadit syry pretoze dcerka velmi lubila syry a po ich vysadeni akoby zazrak a zapcha chvalabohu presla, dokonca doktorka ku ktorej sme chodili nevedela zistit dvovod tak sme ju neskor aj
vymenili pretoze nic neriesila ...u nas asi tolko dufam som trosku pomohla 🙂

oxana1212
7. mar 2017

@mily7
@mariana82
Dobry den, mozem sa opytat, ten olej za aku dobu vam zabral?

mily7
7. mar 2017

@oxana1212 myslim ze v ten den mala stolicu. Kde problem? Pri zapche zmekcit vyvarom,olejom,slivkami a vela pit.

demitheo
7. mar 2017

Lanovy olej, jednoznacne, za cajovu lyzicku rano, alebo primiesat do jogurtu. Kupite ho v akomkolvek obchode s bio tovarom, doporucujem olej od slovenskeho vyrobcu, nie je vobec horky....

oxana1212
8. mar 2017

@mily7 slivky a akekolvek ovocie a zeleninu odmieta, skusam teraz detske vyzivy. Jogurtov zje kvanta a nic. No a olej teraz skusam olivovy, kym zozeniem ten tekvicovy, ale je to boj. Aj ovsene vlocky pridavam do hlavneho jedla, lebo inde (napr.v jogurte) si to vsimne a odmieta.