Zápcha u dvojročného synčeka. Čo mám robiť? Pomôžte

londyncanka
16. nov 2008

Prosim poradte co mam robit aby sa mi vykakal moj syncek,uz 3 dni nebol,place,vrieska ked sedi na nocniku.Posledny tyzden kazdy 2den kakal,a dnes uz je 4 den a neviem co urobit aby sa uz dnes vykakal.Vcera a predvcerom malo zjedol,odmieta cokolvek,sladke by chcel,ale jedlo ani za nic.Aj som skusala teplomer trosku ale zavyjal.pomozte.

miska22200
24. máj 2013

@mariana82 dakujem,hofer je len v rakusku a myslim že aj spar...neviem či tu dostat ešte som to nevidela ale vela ludi z tadialto chodi stale do rakuska na nakupy,tak niekoho si zajednam nech mi kupi....inak boli sme u doktora,povedal mi že jej 3 dni mam davat za sebou glycerin,dala som jej ale len 2 x a ešte nam dal taky prašok, pedia pax mame ho brat každe rano aj mesiac ...od vtedy ma každy den riedku stolicu raz za den,taku skôr hnačkovu....ale tak preistotu si ten tekvicovy olej určite zaobstaram 😉 dakujem moc za odpoved

mariana82
29. máj 2013

@miska22200 aj na davali cipky a prehanadla, len to vsetko je len na riesenie momentalneho stavu a crevo zlenivie, ked bude mat po prehanadlach stale riedku stolicu. aj my sme tak fungovali nejaky cas, ale povedala som dost, vysadili sme to vsetko a boli sme opat na zaciatku. A skusali sme dalej az nam poradili ten olej a uz sme obe v pohode, ja som to velmi zle znasala, ked som videla ako trpi. ale mame to chvalabohu za sebou. dufam, ze na gastro uz nikdy nedudeme musiet ist, stratili sme tam vela casu, stalo nas to vela energie a stresu, robili nam kopec bolestivych vysetreni a zbytocne. drzte sa, nech sa to vyriesi a mate sa fajn 😉

sonice
29. máj 2013

@londyncanka mali sme rovnaký problém, prešiel bohužiaľ až do zadržiavania nasilu.
Skúšala som všetko!! Veľmi námpomohla chlorela. Kupovala som ju od kamosky akupojem dodneska. Mali sme problém rok pol, po 4 dnoch uzivani chlorely zacal kakat krasne kazdy den.

Znie to ako reklama :D no ja to nepredavam. KOnkrétne to bola z tejto firmy:
green-ways.com - neviem, ci sa to tu moze davat!?

A Ďalej preventivne, pokial sa tri dni nevykaka náhodou - sem tam sa stane, lebo uzchlorelu nedavame pravidelne, je to dost drahe, tak dam duphalac a nasadim chlorelu naspat na tyzden 🙂.

sonice
29. máj 2013

@miska22200
@mariana82
ja sa ospravedlnujem, to mala byt odpoved pre vas, nie pre londyncanku - 4 roky stara otazka 🙂
Uz mi to nejde opravit

miska22200
30. máj 2013

@mariana82 ahoj,kupila som ten olej tu v taliansku stal necelych 10 eur a len 100ml ☹ 🙄 ale v najbližšej dobe pôjde niekto do hofera tak mi ho prinesie,tam bude určite lacnejši...problem je len že neviem ako ho mam dat dcerke zjest,chutnala som to a to do nej určite nedostanem ☹ ona je starašne prieberčiva a čo jej nechuti vypluje aj lieky davam vždy s nasilim ☹ čo jej do toho môžem zmiešat aby to chutilo? a ked jej to len na obed dam do šalatov asi to moc nepomôže že? a kolko lyžičiek davaš ty toho dcerke?

miska22200
30. máj 2013

@sonice dakujem 😉 pozerala som tu stranku ,len som nenašla kolko to stoji? a ake je to chutovo?

mariana82
30. máj 2013

@miska22200 ahoj, davam jej ho nalacno rano 15 pred jedlom, zacinala som s mini davkou 🙂 , aby si zvykla, a teraz jej davam cajovu lyzicku. niekedy jej ho zabudnem dat a sama si pyta, ze sme zabudli dat olej. chystame sa do talianska v polovici juna (Caorle, Lido di jesolo), aj som rozmyslala, ze by som ti ho doniesla, ak si niekde tym smerom. Len skoda, ze ma to nenapadlo skor, uz do rakuska dovtedy na nakupy nepojdeme, uz sme si nakupili. skoda

mariana82
30. máj 2013

@miska22200 ale tych 100ml ti vydrzi dlho, skus jej to dat s chlebikom, namoc ho do oleja. ja som to skusala aj so striekackou a potom sme zapili cajom,vodou. teraz uz nezapija

mariana82
30. máj 2013

@sonice nam pomohol tekvicovy olej rano nalacno 15min. pred jedlom. berieme ho kazde rano a kakame aj 2x denne bez problemov

miska22200
30. máj 2013

@mariana82 jeej to važne? no ty si zlata 🙂 od Jesola sme daleko,Bruneck,neviem či ti to niečo hovori,nieje to take zname...ale našla som to tam,tak som rada 🙂 skusim to stym chlebikom,to by možno išlo...so striekačkou nie lebo to jej tak davam lieky ked inak nechce zobrat,tak s nasilim so striekačkou ☹ ,takže tu ked vidi hned uteka 😝 takže ta jedna čajova lyžička sači,že? a kebyže jej davam plus aj do šalatov,pomôže to tiež? či len nalačno to pomaha? Caorle som tiež už bola,je tam krasne 😉 želam peknu dovolenku

mariana82
30. máj 2013

@miska22200 dakujeme, dufam, ze pocasie bude ok, lebo zatial je strasna zima. ale po minule roky sme mali krasne pocasie, tak verim, ze sa to zlepsi. chodime kazdy rok takto v juny.
mal by sa jest nalacno rano, alebo vecer pred spanim, urcite pomoze ked zacnes aj so salatmi, aspon si zvykne na tu chut. ja som zacala davat rano a asi na 4. den som chvela prestat, lebo sa nic nedialo, ale vecer sa mala vypytala sama kakat a bez problemov sa vykakala. od stasia som sa rozplakala. tak som pokracovala v davani. cize par dni trvalo, kym sa jej traviaci system preliecil, alebo nieco take a uz sme ok. drzim palce, keby nieco napis, poslala by som ti ho aj postou 😉 ked sa vratime z dovolenky. pa

lienka1983
31. máj 2013

nám pomohol FRUCTOLAX sirup,ovocie a vlaknina podpora prirodzenej stolice...da sa to kupit v lekarni....

sonice
3. jún 2013

@miska22200stojí to 50 € a vydrzi ti to asi 4 mesiace.

sonice
3. jún 2013

@mariana82 díky moc, no my už máme dávno po zadržiavaní - našťastie!

miska22200
19. júl 2013

@mariana82 ahoj,prave skušam tieto dni ten olej,mala ho ma rada bez problemov spapa 🙂 len nam akosi nepomaha ☹ brala lieky ,taky prašok na zapchu tak som jej ho davala nepravidelne ale teraz asi dva tyždne nema ,tak už davam každe rano,ale nejak moc nezabera ☹ ibaže ja jej hned na to davam papat jogurt na ranajky,mysliš že to vtom,mam počkat tych 15 minut?

mariana82
21. júl 2013

ahoj, ja vzdy pockam 15min. aby to preslo crevom. nam to tiez zabralo az po nejakych 5dnoch, kym sa crevo preliecilo, ale uz je to ok. aj kamosky si kazali kupit olej a teraz pouzivaju a chvalia si ho, tak verim, ze zaberie. drzim palce, majka

mariana82
21. júl 2013

@miska22200 ahoj, ja vzdy pockam 15min. aby to preslo crevom. nam to tiez zabralo az po nejakych 5dnoch, kym sa crevo preliecilo, ale uz je to ok. aj kamosky si kazali kupit olej a teraz pouzivaju a chvalia si ho, tak verim, ze zaberie. drzim palce, majka

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanajd
26. okt 2013

Ahoj, viem ze je to uz stara tema, ale snad mi niekto odpise. Moja mala uz 4den nekakala, preto mam pocit, ze je upchata. Len ide o to, ze v noci mala teplotu a aj teraz spi a uz je cela tepla. Preto sa pytam, ci moze mat zo zapchy teplotu. A stale mi ukazuje ze ju boli brusko.

majaskorpion
11. nov 2013

Ahoj moja malá má rok a 8 mesiacov a tiež sme mali zápchu takú poriadnu zabralo iba to, že som v lekárni kúpila EASYLAX je to ako injekcia, ktorú strekneš malému do konečníka, aby sa mu to tam zvlhčilo. Nedávala som glycerínový čípok lebo jej to tam nešlo a vrieskala a toto pomohlo, bolestivo sa síce vykakala, ale prešlo to. Musela som jej dokonca prstom vyberať stolicu lebo to bolo riadne zapečené. Piť som jej dávala Hipp šťavu a nalačno teplú vodu. Stravu riedku, biely jogurt vločky, polievku strukovú a strúhané jablká a všetko sa dalo do pohybu. My sme mali zápchu po chorobe lebo nechcela piť ani veľmi jesť a preto k tomu došlo. Držím palec a skoré prekonanie problému 🙂

klaudiaaa
1. apr 2014

Duphalac sirup na zmäkčenie stolice, prebiotická vláknina v prášku /Valosun/, Probiotika / Infant Dophilus, Probio fix, Lactobacilky/. Tie nám poradila gastro lekárka. To mame každý deň, Dcéra 3,5 r. nechce kakať, keď ma tvrdú stolicu

kusika
7. apr 2014

@junovka prosim vas kolko ste davali toho duphalacu ,lebo nam nezabera. Mam 2.r.syncke davam mu 5ml.dakujem

kusika
7. apr 2014

@zuzanajd aj my to riesime teraz mame zo zapchy teplotu :(

meliska
7. apr 2014

@kusika my mame pre najhorsie pripady vzdy poruke Easylax pre deti (harmancekovo-ibiskove prehanadlo), je to taka malinka dozicka, vytlaci sa to do konecnika taky gelik a malej zabera. Ale uz kaka konecne pekne sama, ale presli sme si peklom. Teraz uz vie, ze hovienko musi z tela von, lebo su tam bacily a na to je ona uzkostliva 😀 Drzim palce

adriana63
7. apr 2014

Aj my sme s tym mali problem , ja som nechcela davat ziadne kvapky- teda chemiu. Nám pomohli IBA HRUSKY .Tak skus, o.d vtedy ziaden problem

kusika
7. apr 2014

@meliska dnes som to dala aj malemu, kolko vam trvalo kym ste zacali kakat. Aj vy ste mali horucky zo zapchy?dakujem

meliska
7. apr 2014

horucky sme nemali, ale s kakanim sme sa trapili cca 3 roky 🙄 , u nas to bolo psychicke... zatlacala nechcela sa vykakat... skusali sme vsetko mozne aj nemozne, jogurtov zje na kila aj ovsennych vlociek aj ovocie zeleninu, ale ked je to v hlavke to len tak nevytlcies... 🙄

junovka
7. apr 2014

@kusika aj ked ma zabijes, tak ti nepoviem, lebo si to uz nepamatam. 😝

kusika
7. apr 2014

@meliska presne ten isty problem mame aj my dr povedala ze to ma psychicke, vyter mu dopadol ok,

piacere
7. apr 2014

@kusika môj bude mať v lete 4 roky a dostáva denne 10ml ráno a 10ml večer.