Zápcha u mesačného bábätka

vladkabalazova
4. sep 2020

Dobrý deň mám mesačného syna a už dva dni ma hrozne kŕče v brušku robím vsedko co sa da dávam dole bruškom cvičím z nožičkami masíruje bruško z pupikom dávam aj odvar z rasce aj feniklovy čaj ale nič nepomohlo ma stále kŕče boli sme aj u Dr kúpila som probiotika keď som mu ich dala do mliečka tak sa vykakal a bola som rada ze kŕče sú preč a už bude kakat každý deň ako do teraz ale malý mal zelenú stolicu a
pred dvomi hodinami keď som mu dala mliečko zase sa pusic a nemohol sa vykakat prosím poraďte dávam UM. Sunar

dala mlieko mal zase kŕče a zase sa nemohol vykakat

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@misickaa4 chcem sa ešte opýtať lebo chcem skúsiť zajtra ten odvar keď mu dávam mlieko v tej dojčenskej vode môžem. Odvar urobiť v tej dojčenskej vode? Za odpoveď ďakujem

sono2
4. sep 2020

@vladkabalazova áno. Mne že mama tiež robila do tej vločkovej vody um že to bolo ohromné aj tu to čítam. A že tá zelená stolica že by mala byť ok že to je z um som raz niekde čítala. A zmeniť um nechceš? Ináč neviem, ja dojčím. Ináč z fenikla, razce môžu niektoré deti mať krče. To by som mu teda tiež vysadila a robila to um do tých vločiek

natasha1988
5. sep 2020

skus ine mlieko napr. Kendamill

misickaa4
5. sep 2020
vladkabalazova
autor
5. sep 2020

@misickaa4 ďakujem tak skúsim mliečko do vlociek

vladkabalazova
autor
5. sep 2020

@vladkabalazova dnes ráno zas kakal ale zasl zelená stolica už tri krát

stanulienkat
5. sep 2020

Odvar môžeš urobiť aj v klasickej vode, dojčenská voda je len marketingový ťah, aby si mamičky mysleli, že je to niečo lepšie a kvalitnejšie. platíš za obyčajnú vodu.

misickaa4
5. sep 2020

@vladkabalazova a inak, zelena stolica je pri sunare normalna...

diaalex
5. sep 2020

@vladkabalazova my používame beba optipro a musím poklopať úplne nám sadla, nie je zapečená, nemá hnačku, bolesť bruska alebo zvracanie 🙂
https://mkskimgmodrykonik.vshcdn.net/I9SOuR3l0X...
Tento link mám odložený pre prípad plienkového SOS 🙂

vladkabalazova
autor
6. sep 2020

@diaalex no maly sa dnes vykakal tri razy za deň dva krát zelenú stolicu tretí krát normálnu len zase ho preháňa tak už ozaj neviem

diaalex
6. sep 2020

@vladkabalazova zmenila si mu mliecko?

vladkabalazova
autor
6. sep 2020

@diaalex zatiaľ ešte nie to musím prekonzultovať z lekárkou na kontrolu ideme v piatok tak uvidíme ze ako co ale neviem prečo ho zase preháňa

vladkabalazova
autor
7. sep 2020

@diaalex no už som s toho koza lebo raz ho preháňa raz sa puci a nemôže kakat tak už neviem

diaalex
7. sep 2020

@vladkabalazova podľa mna to bude z mliečka :( ak este nepapa iné

katrin21
7. sep 2020

@vladkabalazova rascovy caj nedavaj,rasca dost vysusuje... takze stolica je este tvrdsia..fenikel tiez nesedi kazdemu babatku..

Kup si Sab simplex a do kazdeho mliecka 8kvapiek, nam tak radili v nemocke a bolo to super. A neboj sa pouzit rektalnu rurku naolejovanu detskum olejcekom ,kup.si v zdr.potrebach silikonovu ,vola sa to cievka, ma rozsireny koniec a 5mm ma.. vybornaaaaa. Po pouziti vzdy preplachnes horucou vodou z točky...bud sa vyprdka alebo aj vykaka...netreba sa bat, 3mes sme takto aj 2x denne kakali a prdkali.. zasunut treba az po rozsireny koniec a potom cvicit nozickami aj 5minut... ako ju vysuva,vzdy jemne naspat zasunies a je to.. velka pomoc.

katrin21
7. sep 2020

@vladkabalazova zelena stolica je ok...UM je obohatene o zelezo, tym je stolica tmavsia... aj my sme to mali pri Bebe. Hlavne nemen mlieka kazdu chvilu, babo si na kazde mliecko zvyka aj 7 dni...neodporuca sa casto menit...ak by nic nepomohlo, potom su aj antikolikove mliecka.

katrin21
7. sep 2020

@evkakozickova ale prosim ta, neprehanaj... zelena je od zeleza,babo nie je kojene.

Baby pisete tu miestami bludy..mliecko sa nesmie casto menit a koliky su u babatiek uplne bezna vec. Duplom ked su na UM a vacsinoi zacinaju okolo 3 tyzna..niekedy aj neskor.
Netreba sa bat dat kvaply, Espumisan ma sice tu istu zlozku co Sab simplex,( simeticon), ale je slaby... takzd malo zabera... ja som mala predcasniatko takze info priamo z nemocnice,aj ohladne tej rurky,netreba sa vobec bat a nestresovat sa zelenou stolicou. Aj ked budete vy brat zelezo ,stolica bude zelena,az zeleno cierna.. a moze zapekat .

obleckonika
7. sep 2020

@vladkabalazova Dobrý večer skúste vymeniť mliečko za iné.My sme vyskúšali veľa mliek a nám zabralo France lait mliečko pre nás najlepšie mliečko len odporúčať viem.Na koliku sme tiež vyskúšali viac vecí no nám zabrali probiotiká Biogaia,Baby calm kvapky a rektálna rúrka.

aleshka_supermama
7. sep 2020

@vladkabalazova skús zmeniť mlieko moja mala na začiatku tiež kŕče vyskúšala som všetko až keď som zmenila mlieko bolo dobre. Teraz papame kendamil bio.. Ja som zmenu mlieka nekonzultovala s Dr. Mali sme nutrilon aj bebu HA sme skúsili kendu obyčajnú až ta bio nám sadla musím zaklopať..

vladkabalazova
autor
8. sep 2020

@katrin21 no asi mu skúsim vymeniť mlieko lebo pomaly týždeň a malý raz nekaká raz ho preháňa v piatok ideme k lekárke na kontrolu

katrin21
9. sep 2020

@vladkabalazova ok, len nech to nemenis kazdy tyzden..
Inak v testoch mliek kvalitou vyhral Hipp, druha tusim bola beba este tusim s Babylove... a dost prepadol Sunar.

vladkabalazova
autor
9. sep 2020

@katrin21 no rozmýšľam. Bud hipp alebo nutrilon lebo prvému synovi som ho. Od začiatku dávala a nebolelo ho ani bruško od narodenia mal. Nutrilon až do jedného roku tak asi skúsim ten... A samozrejme ze mlieko nebudem. Meniť často to zase nie to sa ani nesmie bábätku často meniť mliečko co by ste mi odporučili vy aké mlieko hipp alebo nutrilon

katrin21
10. sep 2020

@vladkabalazova no to uz je na tebe,je to hop alebo trop..kazdemu vyhovuje ine..ale teda nutrilon je aj financne dost narocny.. neviem co stoji hipp.
My sme malu bebu, ale to mas za jedno,dobre su vsetky tri.

vladkabalazova
autor
18. sep 2020

@katrin21 ďakujem vám všetkým za rady malému je už dobre každý deň má plnú plienku 😊nakoniec pomohla výmena mlieka nutrilon 😊

katrin21
18. sep 2020

@vladkabalazova super, tesim sa