Zarastajúce nechtíky u mesačného bábätka. Čo s tým?

bibinka
18. okt 2007

prosím, poraďte, môj mesačný synček má na palčekoch na oboch nôžkach zarastené nechtíky.narodil sa totiž s takými malými nechtovými lôžkami, ža mu ich ani nebolo vidno a teraz po mesiaci sa mu začali tlačiť narastené nechtíky cez vrch palčekov. strašne ho to asi bolí, má to zapálené a navrchu mu to hnisá. boli sme u dr., tá nás odporučila na detskú chirurgiu(ideme tam zajtra). máte s tým niektorá osobnú skúsenosť? čo mu tam na chir. budú robiť? strhnú mu nechtíky? ☹

kucierka1
18. okt 2007

Ahoj bibinka, neviem, ci to robia takym malym detickam, ale ak pride dospely so zarastenym nechtom ku chirurgovi, tak ten necht strhne...tam sa s tym vlastne nic ine neda robit, len ten necht odtial nejakym sposobom odstranit.. ☹ ale neboj, urcite to syncekovi pomoze. daj vediet, co vam s tym spravili, drzim palceky

bibinka
autor
18. okt 2007

to viem, že strhnú dospelákom nechet, len sa bojím, aby to malému neurobili. tam je riziko, že by mu to opäť tak isto narástlo. ja som mu tie nechty ešte nestrihala,nebolo treba.len na rukách sme už museli, lebo mal dosť dlhé a škriabal si tváričku.
teraz som mu to ošetrila alkoholovým roztokom, dosť kričal,chúďa moje malé.

arabela36
18. okt 2007

bibinka: aj my sme to mali. nechcela som tomu ani verit, ze takemu malinkemu zarasta nechtik. mala to na palceku na nozicke. normalne jej to aj hnisalo a ked som sa na druhy den chystala objednat sa u doktora, uz to mala take zaschnute. tak som pockala a o par dni jej to odpadlo a teraz mame pokoj. cele to trvalo asi tak tyzden.

bibinka
autor
19. okt 2007

dnes sme na chirurgii pochodili asi tak, že s tým nič nerobili(našťastie ) a máme to len opatrne ošetrovať harmančekom alebo alkoholom a samo to musí vyrásť. vraj to ešte potrvá.
arabela- tak to si si určite aj ty odtrpela, že? vidieť, že bábätko niečo bolí je dosť hrozné. maličkej sa to fajn zahojilo, verím, že aj my budeme do týždňa fit. 🙂

miralo
7. nov 2007

my sme to mali tiez, boli sme u doktorky a tiez nas poslali na chirurgiu, kde ale povedali, ze takemu babatku nemozu s tym nic robit, aby som to len natierala liehom. po case to samo preslo a dnes ma malinky krasne nechtiky 🙂

tanja61
7. nov 2007

ahoj mojmu malickemu tiez zarastaju nechtiky az tak ze mu zahnisal cely palcek skusala som to prepichnut sterilnou ihlou a vytlacila som ten hnis ale spravil sa na novo,tu v UK nam dal doktor na to masticku vola sa fucidin a po probleme bolo za 2dni 🙂 tak aj u nas by mali mat take nieco predsa mame sirsi vyber vselijakych liekou ako tu...

bibinka
autor
7. nov 2007

tanja61- malému to našťastie už nehnisá, na pravom palčeku mu už vyrástol nechtík až nad okraj, ale len z jednej strany, na tej druhej mu tam zavadzia práve "kus palca", ktorý sa musí nejako odtiahnuť, aby ten nechet prešiel nejakým spôsobom . zatiaľ je vrastený a ten kúsok mäska tam proste zavadzia. na druhej nožičke mu zase rastú okraje nechtíka a v strede má opuchnuté miesto a prevísa mu to cez nechtík. no, popísala som to tu strašidelne. ja to máčam v repíku, potom dezinfikujem Betadine roztokom a najemno natieram cicadermou-homeopatickou masťou. a trochu to pomáha, aspoň to nehnisá.vraj treba čakať. ☹ ale bolí ho to, vidím to keď mu naťahujem ponožtičky,chúďatko malé, ☹

tanja61
9. nov 2007

joj je to neprijemne ved si zober ked nam dospelakom zarastaju nechty jooj to neznasam boli to...a ja obzvlast mam s tym problemy...no a nepytala si sa na nejaku masticku alebo nieco lekarky?ved nieco nato musi byt hmm? 😉

bibinka
autor
10. nov 2007

nič iné, len namáčať do repíka a namastiť masťou , ale nie vo veľkom množstve(aby to nerozmoklo) a čakať 😖 .ale zdá sa, že mu najlepšie robí tá dezinfekcia, tá mu to pekne vysuší a potom chrastička odpadne a zdá sa, že sa to prevísajúce "mäsko" zmenšuje.veď uvidíme ale mám stále také nepríjemné obavy. ☹

tanja61
10. nov 2007

hmm neboj len mu to dezinfikuj s tym pokazit nemozes nic,chce to cas 😉

bibinka
autor
11. nov 2007

tanja - díky, ja si už ale predstavujem, že to má OK a peknučké palčeky aj nechtíky.

emjee
21. máj 2008

helka101 • 1d • 24. feb 2008 o 13:21
ahojte mamičky, môj malému zarastá na palčeku nechtík.. Už máme aj hnisavý pod ním,ale ten nám pekne vyteká.. Urobila som hlúposť že som zostrihla nechtík do oblúka, ale aj ked ich ma do rovna a máme ho do vonka vyrastený,aj tak nám "oberajú" pršteky... bojím sa sním ísť k lekárovi, aby nás neposlal na chirurgiu a nedal nám "strhnúť ten nechtík celý dole".. Pomôžte ak viete.. Dakujeme ☹

vanila • 1d • 24. feb 2008 o 14:03
Ahoj helka! Nam sa tiez pri palceku tvorilo take ako ked zarasta nechtik este to ma stale. Doktorka nam povedala ze po kazdom kupani tu kozicku tam kde sa to obera mame odsunut ak je potrebne nechtik odstrihnut( sice pri takych to drobcoch je to tazke) a dat pytiol. A pomaha to 😉 😉

kattom • 1d • 24. feb 2008 o 19:36
helka nasmu kubkovi zarastaju nechtiky az na troch prstikoch na nohach - chvalabohu, sme si to vsimli hned po narodeni a zatial sme nemali problem s hnisom. strihame ich zarovno - a nechavame troska dlhsie (ponozky aj pancusky to zatial prezivaju v pohode) - a kazdy vecer mu ich pilnickom cistim - aby sa troska nadvihli. lekarka mi povedala, ze ked troska vyrastie, tak sa mu spevnia a bude to lepsie - nebudu tolko zarastat. tak dufam

loren • 1d • 24. feb 2008 o 20:49
aj nam sa to robi na palcekoch a aj sa stiepia

bibinka • 2d • 26. feb 2008 o 14:47
ja som založila podobnú tému, kuk https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

helka- rozhodne choď na detskú chirurgiu, tam ti poradia.
inak aj my sa s tým ešte boríme, ale ako mu odtláčam pri každom prebaľovaní ten prevísajúci kúsok,tak sa mu to pomaličky vyrovnáva.dúfam,že sa operácii vyhneme.

maca793 • 3d • 1. mar 2008 o 21:46
aj nám zarastajú nechtíky na malíčkoch na nožičke a neviete, čím to je? nechýba dieťatu nejaký vitamín?

junovka • 2d • 1. mar 2008 o 22:10
neviem ci to neni dedicne, nakolko moja mama to ma a ja mam tiez, tak uvidime u mojich holkach 😒 zatial vsetko ok\klop-klop\

maca793 • 3d • 1. mar 2008 o 22:18
ja to nemám a ani naši tak neviem, ale vždy, keď som u lekárky tak sa na to zabudnem spýtať ☹

bibinka • 2d • 2. mar 2008 o 12:54
maca793 - skús im dať nosiť širšie topánočky,možno ako našľapujú na nôžku,prstíky sa im opierajú o boky topánok a spôsobia trenie,ktoré im to robí.

bibinka • 2d • 2. mar 2008 o 12:54
ale dedičnosť tam trochu hrá úlohu.

andys26 • 1d • Dnes o 19:01
Našemu malému začaly červenat palečky na obou nožičkách . ☹ Začala jsem mu to mazat tzv. černou mastí (Saloxyl) a na chvilinku byl klid . Teď se nám ale problém začal opakovat, černá mast moc nepomáhá a od dr. jsme dostali Framykoin, který ale skoro po týdnu přestal účinkovat. ☹ Teď zkoušíme (první den) višňovou mast tak snad ta na chvilku zabere. Chudák má prstíky celé nateklé a určitě ho to taky musí pořádně bolet. Mám jen strach aby jsme neskončili na chirurgii, i když mě dr. uklidňovala že tam nás nepošle, ale co když mu ani ten višňák nezabere? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Není ještě něco co bychom mohli popřípadě vyzkoušet? Za všechny rady moc dík a snad nám višňovka pomůže.

martina21 • 1d • Dnes o 19:10
no moja sestra stym mala velke problemy,od mala no ja myslim ze tie maste zaberaju len na zapal ale ak sa necht uz zarasta tak ho treba jedine odstrihnut tak zboku ale to boli, mamka to sestre robila ale ked uz bola vacsia tak sa jej to zhorsovalo a robil jej to uz chirurg,takym malym detom da injekciu a odstrihne podel nechtu kusok tam kde to zarusta rychlo se to zahoji a je pokoj

tanja61
21. máj 2008

inak neviem ale ja som sa teraz nedavno dozvedela ze to nemusia byt zarastene nechtiky ale nejaka infekcia,ale v ziadnom pripade babetku s tym nic nerobit...tiez na mna pozerali ze zarastajuce nechtiky?tak neviem,jedine ze sa zastrihne tak potom moze nechtik zarast ☹

duskaf
21. máj 2008

Ahojte, náš danko mal presne s týmto problémy, jemu zaberal čajovníkový olej, krásne to preliečil- tea-tree oil, ja naň nedám dopustiť, už veľakrát mi pomohol, má dezinfekčný účinok a je to bez chémie, príroda.

anatanka
22. máj 2008

Mirinka ma s jednim paleckem stejny problem taky uz od narozeni.
Hned v prvnim mesici jsem se na to ptala Dr., zrovna moji doktorku zastupoval nejakej dedek pizizubek a poslal nas taky na chirurgii, ze ji to tam seriznou, ci co. To vis, ze jo. Nesla jsem tam ani nahodou a moje Dr. mi potom rikala, ze to je v poradlku, ze nektere deti ty nehtiky nemaji jeste poradne vyvinute a casem se to spravi.

Mirince to obcas porad zarusta, ale staci to jen osetrit a je klid.

krista
20. sep 2008

sisa_30 • 2d • Včera ve 23:51
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mojej dcérke strihám nechtíky na nôžkach 1x do týždňa no i napriek tomu jej nechtíky na palčekoch ako keby zarastali do bočného nechtového lôžka. Má to potom zapálené a červené. Nechtíky jej strihám do rovna. Súšala som rôzne, ale stále má červené po okraji nechtíka. Kde robím chybu? Poradte.

zuka
20. sep 2008

Krista, to sa stavalo aj nam. Potom som prestala nechtiky strihat tak casto a nechavala som, nech ich ma dlhsie. Teraz uz tie problemy nemame. A ked to mal zacervenane, tak som mu na to nasypala septonex...

danu
17. okt 2009

miskachrumka • 1d • Dnes o 18:38
mamicky moj mali ma zapaleny prstek pri nechte ma tam ako by taku bardavicku cervenu napuchnutu hned pri prsteku na nohe a zapaluje sa mu aj druhy ☹ mate stym skusenosti poradte mi cim mu to mam natriet az pondelok mozem ist k dr.
dakujem za odpovede!

miskachrumka • 1d • Dnes o 18:40
bradavicku 😖

iinuska • 2d • Dnes o 18:49
miska, asi mu zarasta nechtik.Na to je dobra ichtyolova mast. Ta hnis vytiahne.Skus sa popytat v lekarni

miskachrumka • 1d • Dnes o 18:52
dakujem asi to bude to neviem ma dost cervene a napuchnute ☹ hadam vydrzi do pondelka ☹

iinuska • 2d • Dnes o 20:06
podla mna s tym k doktorke chodit nemusis

pupavenka • Dnes o 20:54
môj drobček mal zarastený hnisavý a zapálený nechtík tiež, hnis som mu vytlačila, aj ked som s ním pritom tiež plakala, a na chvíľu som priložila gázu namočenú v repíku...

adrika3800
5. máj 2010

Ahojte,môjmu malému nechty nezarastajú,ale zapaľuje sa mu nechtík.On má totiž dosť široké nohy s vysokým nártom a všetky topánky pre detičky mi pripadajú,že sú úzke a z toho sa mu to asi zapaľuje.Teda myslím,že to je tým.Ale iba na jednej.Nemáte s tým niekto skúsenosti?

katcok
24. apr 2013

tiež sa synček narodil s nevyvinutými nechtíkmi, na palci nohy mu zarastal. Nič som mu s tým nerobila, keď mal 4 mesiace tak mu nechtík dorástol a má ich už v poriadku...

ramzesa
11. máj 2014

Maminky, my sme s tym mali tiez problem a nam na to dali na chirurgii Visnovskeho olejo balzam a pomohlo. Ten vytaha hnis. Teraz mame tiez babatko a mame problem, ale nie na nozke, ale na prstekoch na rukach, tak som mu dala ten olejo balzam a dufam, ze to tiez pomoze ako pri dcerke.

baxovci
4. jan 2015

@ramzesa Ahoj, prosím ťa a je ten olejobalzam dostupný aj bez lekárskeho predpisu? ak hej, prosím ťa aký je to presný názov? Ďakujeme! Tiež si nevieme rady s palčekmi na nôžkach ale až teraz sa to vystupňovalo na opuchnutý celý prst :(

slnieckoalex
27. dec 2015

Ahojte,tiez mame taky problem.Najprv som nadla len cerveny palcek okolo bechtika,tak uz aj hnis pod nechtikom.Poradila mi babka,vysysovat a dezinfikovat s propolisom a kupilu sme v lekarni visnovskeho mast,ale nejak zatial nic.Uz su to 3 dni a neviem,ci robim nieco zle....poradte mi,co vam pimohlo.

tamka82
11. júl 2016

Ahojte poprosím o radu.moja dcéra má od narodenia nevyvinute nechty ukazovaky na rukách.dr na koznom nám povedala ze sú to také pazurkovite nechty že sa s tým musíme naučiť žiť.Nestretli ste sa s tým niektorá?