Zaručený recept na zníženie teploty u dieťaťa

junior
19. feb 2007

Ahojte.
Maly (6 meiacov) ma uz 2 dni horučku nad 38 a nepomaha ani panadol cipok do zadocku, antibiotika berie len od dnes. Robila som mu zabaly, ale za chvilu mal teplotu nazad. Jest mu chuti, nechce pit. Je taky apaticky, uboleny.A teraz zaspal. Neviete nejaky zaruceny recept. Doktorka povedala, ze cipky a zabaly by mali zabrat. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

inuska123456
28. jún 2013

poradte mi mala ma 5 rokou bere antibiotika teplotu ma az do 39" nic nezabera neviem ako znizit horucku uz treti den takto horuckuje

tehulka28
29. jún 2013

vyskusaj ho dat do vodicky a nalej tam trochu alpy.horucka hned klesne

petula8
6. júl 2013

@inuska123456 sprav bábu teplý kúpeľ nechaj ju vo vode zhruba 2-3 minúty potom ju rýchlo obleč a šup do postieľky samozrejme plus nejaké sirupy

momco
9. dec 2013

pocula som ze na znizenie teploty sa ma davat nieco az ked vystupi nad 38.5-je to pravda lebo je lepsie dat uz ked ma 38.1 ☹

niki101988
3. jan 2014

ak má dieťa v konečníku teplotu 37,5 nepotrebuje žiadne čípky a ani lieky lebo jeho skutočná teplota je 37,0. Pri teplote do 37,7 nie je treba nič robit pokiaľ dieťa pije, hýbe sa alebo plače. Spozornela by som ak je apatické, spavé alebo uplakané viac ako inokedy.
Nám ako deťom mamina dávala na zápastia kolieska citrónov , a aj na čelo prifixovala to obvazom a ešte nám dala aj zábal ale to maximálne raz dva razy za noc.
Nezačali mu ešte rásť aj zúbky?

holubka
3. jan 2014

@inuska123456 moja mala horuckovala od nedele...38,5...39...do vcera...nepomahali atb, nic...vcera rano som s nou zasla k homeopaticke, dala mi Granulky Belladonna, tie som jej rozpustila vo vode a od prvej davky prestala mat horucku, este stale ma udrziavaciu davku, ale po horucke, teraz riesim homeopatikami kasel a uz od rana sa mi zda, ze je to ovela lepsie...skus homeopatika, moja malá ma 3,5 roka

ikusko
25. jan 2014

práve som vyskúšala surový zemiak na nožičky a ručičky, previazať elastickým obväzom, momentálne to tam má asi hodinu a teplota klesla zo 40,7 na 38,4, predtým som skúšala octové zábaly, samozrejme lieky na zníženie teploty, ale po pol hodine sme boli späť nad 40, poradila mi kamaratkina mamina, fakt som neverila že zemiak môže takto fungovať, ale je to super!!!

extrate
26. jan 2014

@ikusko a to koliesko zemiaku? na vsetky koncatiny?

martina4347
5. nov 2014

Dneska sme boli ockovat malu a ma stoho teploty 38,2 malička ma 3 a pol mesiaca troska sa bojim dala som jej sirup nurofen od 3 mesiacou pomaha ale vzdi sa jej vracia spet nejaka rada dakujem

pips
29. nov 2014

do 38,5 nie je teplota..imuita pracuje a "pali" bacili..pokial clovek zasiahne,nie je to dobre nakolko imunitu vyradime z diania a uzdravenie sa predlzuje...
pri malickych detickach davam vzdy velky pozor na teplotu...nad 38,5 kontrolujem kazdu pol hodinu...pokial je dieta kojene,ziadny stres,dieta komunikuje s telom matky cez mliecko a chvilku trva,pokial materske telo vyrobi protilatky,ktore idu cez mliecko babatku...nad 39,3 teplotu som aj ja uz zrazala chemiou...
ja deti vzdy strcim do vane,do vody ktora im je prijemna a necham sa ich tam hrat...davam pozor casom voda chladne a stahuje teplotu....toto opakujem..

na pitie feniklovy caj---liter vody,2lyzice semienok priviest do varu,varit 3 minuty,tri minuty luhovat ,zliat pit studene...ak ho urgentne potrebujem,miesam so studenou vodou...

dejka
30. nov 2014

Ahoj ked nefunguju lieky tak ja davam platok osupaneho zemiaka na zapastia a na celo a do ruky vajicko .To vajicko u vacsich deti.
Robila to babicka a skusila som a funguje.

nutrimas
1. mar 2015

Nám u deti pomaha tzv."Priessnitzov zabal", hlavne ked boli hrdlo, tak na krk, ale da sa aplikovat aj ja ine casti tela-pomaha pri horucke, bolesti aj opuchoch: http://www.celostnimedicina.cz/priessnitzuv-obk...

jama16
14. mar 2015

ja davam dcere ked ma vysoku teplotu zase platky citronu na chodidla,nato jej dam pevnu ponozku aby to drzalo a zachvilu je po horucke a citron je cely vyzmykany. 🙂

danka16031
25. jan 2016

ja mam deti už večšie a tento recept je osvedčeny ,....namočit ponožky do zriedene ho octu navliest na nožičky a navrch dat hrubšie ponožky,nechat posôbit aj celu noc a potom lipovy čaj bez cukru

simik14
5. júl 2016

Nurofena studene obklady

nikusa1981
21. júl 2016
zuzu15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0kristina0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macko911
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetka7777777
13. jan 2019

Ahojte čítam tu vaše príspevky máme tiež problém mala má 39,9 a nevieme čo už snou ako horúčku znížiť zaujalo ma to stima zemiakmi koľko jej to tam mám nechať dcéra má 10 r

lea202
17. jan 2019

Presne to isté, akurát náš Kiko má 7 rokov, už štvrtý deň je chorý, máme aj iné lieky od doktorky ale horúčka mu stále neustupuje, lieky nezaberajú. Už som mu dávala obklady, ochladzovali sme ho vo vani keď bolo najhoršie ale stále tá teplota klesne iba na chvíľu a zase vyskočí :(

kvetka7777777
18. jan 2019

@lea202 ako ste natom? my už dobre 2 dni bojovali stou vysokou horúčkou doktor nám dal lieky a zabrali.a na tú horúčku sme dali Ibalgin 200 zabral na 6 h.

lubbi1
23. jan 2019

@lea202 aku vysoku ale ma horucku? lebo pri detoch sa vraj nema davat liek hned ale az ked ta horucka vystupi fakt trochu vyssie lebo to vlastne telo bojuje s chorobou a ked mu hned tu horucku zrazis dole liekmi tak potom nema sancu proste nejako sa branit

lubbi1
23. jan 2019

@kvetka7777777 aj antibiotika ste mali ci nie? som inak nevedela, ze aj ibalgin je na horucku, to mi prislo vzdycky skor ako na bolest, teda ja som si ho davala na bolest hlavy

kvetka7777777
23. jan 2019

@lubbi1 áno je to aj na horúčku a nám to vždy zaberie to nám odporučili aj doktor aj na pohotovosti 200ibalgin..áno mali sme aj antibiotiká niekedy nám nezaberú tak ideme vždy ešte lekárovi dá ine a 2-3 a zaberu.a mali ste chrípku či angínu ?

lea202
25. jan 2019

@kvetka7777777 Nič moc zatiaľ 😒 Šli sme aj na pohotovosť ale odtiaľ nás tiež len s liekmi na horúčku poslali domov, tak som na druhý deň šla k doktorke, s tým, že je to už piaty deň a furt to nie je lepšie. Tak nám tiež zmenila antibiotiká, teraz sa trochu začalo lepšiť ale stále má horúčky len proste nižšie. Ťažko sa mi na neho pozerá keď je takto chorý, chúďatko moje ☹

lea202
25. jan 2019

@lubbi1 Mal až vyše 39 horúčky ale teraz sa mu to už drží tak medzi 37 - 38, večer je zakaždým vyššia. To ja viem, že to znamená, že telo bojuje ale tak nemôžem ho nechať len tak s takou vysokou horúčkou ako mal nech mu ešte stúpne, veď to už je potom nebezpečné

kvetka7777777
25. jan 2019

@lea202 tak to má mrzí je to hrozne keď takto rodič vidí svoje dieťa trpieť.ale asi ma v sebe silny virus tak preto tie horučky to telo bojuje ale urcitevsa ulavi len to niekedy dlhsie trva.a ten Ibalgin ste neskúšali ? Skúste jedna tableta 200 mu neublíži.alebo keď nemáte 200 dajte polovicu z 400..mám to odskúšané a vždy nám zabralo a horúčky sme sa bavili. Môžte aj rozmrvyt a s trošku vody prehltnúť treba...dajte vedieť ako pokračujete.skore uzdravenie prajem

lubbi1
30. jan 2019

@kvetka7777777 zaujimave, ja som ich uz prestala brat lebo vraj prave ten ruzovy povlak sposobuje potom nejake tazkosti, ze to nie je dobre. neviem ale vlastne co je na tom pravdy, mne na bolest zabral zakazdym ale uz som teraz presla na ine lieky aj tak, hlavne pri detoch