Zaručený recept na zníženie teploty u dieťaťa

junior
19. feb 2007

Ahojte.
Maly (6 meiacov) ma uz 2 dni horučku nad 38 a nepomaha ani panadol cipok do zadocku, antibiotika berie len od dnes. Robila som mu zabaly, ale za chvilu mal teplotu nazad. Jest mu chuti, nechce pit. Je taky apaticky, uboleny.A teraz zaspal. Neviete nejaky zaruceny recept. Doktorka povedala, ze cipky a zabaly by mali zabrat. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lubbi1
30. jan 2019

@lea202 vysoka horucka? to je uz podla mna az tak nad 39, pokial samu to drzi na tych 37 - 38 tak je to este v pohode, normalne zvysena teplota ked sa snazi vyzdraviet 🙂 ked by to stupalo vyssie tak skus napriklad brufen sirup detsky, ten rychlo znizi horucku, to mam odskusane a potom k doktorke aby popripade tiez zmenila este antibiotika, niekedy to trva kym sa najdu tie spravne

lea202
31. jan 2019

@kvetka7777777 Ani nehovor, už som fakt zúfala, je to o niečo lepšie ale vyzerá, že bude trvať ešte nejakú dobu kým sa z toho úplne dostane. Ach neviem kde to nachytal tento môj drobček. Vieš čo pýtala som sa aj doktorky, že či mu môžem dať, že mi to bolo poradené ale vravela, že tieto klasické sa detičkám moc neodporúčajú a že keď tak skôr sirup mu mám kúpiť

lea202
31. jan 2019

@lubbi1 To mi je jasné ale nemám rada to čakanie keď je horúčka ešte taká nižšia na to kým stúpne. Radšej mám keď to mám pod kontrolou a dám hneď ten liek a nestihne nejako moc vystúpiť takže tak. Ten mi aj doktorka spomínala kúpim ho zajtra ďakujem. To by už ale bolo tretí krát čo by tie antibiotiká menila, veď to už musí byť aj pre organizmus nie?

lubbi1
1. feb 2019

@lea202 nie je to idealne ale zase lepsie ako nechat dieta chore nie? ved zase nevravim, ze mas nechat dieta s horuckou 40 a cakat ako sa to vyvinie ale tiez nemusis davat lieky hned ked bude mat 37 ale v kazdom pripade hento zaberie, s tym mam skusenosti takze uvidis ked kupis 🙂

lea202
6. feb 2019

Áno bola som ho už kúpiť, dobre sa to naťahuje do tej striekačky, nič mi nevytečie povedla, najskôr sme sa trochu bránili ale nakoniec to dobre dopadlo a hlavne ten sirup zabral! Takže som ti chcela ešte poďakovať lebo konečne je to lepšie 🙏🙂

darina746
19. feb 2019

@lubbi1 Prosim ta ten sirupcek co si spominala to je od akeho veku dietata? Lebo moja malinka ma momentálne 3,5 mesiaca a taka chora zostala. Neviem ci kvoli tomu pocasiu alebo nachytala nieco u doktorky ked sme boli na poradni ale ma hrozne horucky, stale place, vidim na nej, ze jej je zle ale co mi doktorka dala sirup tak mam pocit, ze nam nezabera :/

maria15616
25. feb 2019

@emjee mozem jej dat na nozicky zemiak aj ked ma studene nozicky a ruky? Dakujem

lubbi1
6. mar 2019

@lea202 som neskutocne rada aj za teba, ze uz je to okay 🙂 nemas za co uz som ho poradila aj viacerym kamoskam lebo tiez vraveli, ze maju problem s tym najst nieco co by zabralo ich drobcom 🙂 ale si ho odloz lebo ho mozes pouzit ked zase nieco bude 🙂

lubbi1
6. mar 2019

@darina746 ahoj no neviem ci si to uz vyriesila alebo nie ale ved da sa to pozriet aj na internete odkedy sa moze pouzivat ale je to od 3 mesiacov. priblizne od 5 - 7 kg ked ma dietatko 🙂 a coze to nachytala? bola si s nou este u tej doktorky?

lea202
13. mar 2019

@lubbi1 Aj ja, som hrozne rada, takto chorý teda už dávno nebol a ešte teraz keď už aj do školy chodí, v prvej triede je ťažko keď niečo vymešká. Potom s ním všetko musím doháňať ja a potom zase príde domov, že ale učiteľka v škole to vysvetľovala ostatným inak, tak potom to s ním musí znova prebrať aj ona, hlavne pri matematike teda. Ale už aspoň budem vedieť, že čo mu nabudúce hneď mám dať. Nechám si ho jasné, len musím pozrieť, že koľko po otvorení sa môže ešte spotrebovať

moncurienula
13. mar 2019

hrozne vela je toho teraz vonku. zas ako keby take to chripkove obdobie, o nie je sa ani comu cudovat. raz je pekne pomaly 20 stupnov vonku a na druhy den -5 a snezi. potom aby sa nerozsirovali vonku choroby

flofli
20. mar 2019

@moncurienula ani nehovor. No už to tak pomaly vyzerá, že by sa mohlo počasie aj tak ustáliť. Ja sa tak moc teším na leto. Po tejto zime už aby bolo

hrehusa
20. mar 2019

Zienky a co je vhodne dat dietatku, ktore ma napriklad taky labilnejsi zaludok. Napriklad Nurofen nam nesadol. Z toho mu pride zakazdym zle od zaludka

darina746
21. mar 2019

@lubbi1 Ano, uz som si to potom pozrela aj ja, nakoniec som ho kupila lebo jej vobec ten co sme mali doma nepomahal. Uz som potom aj doktorke volala, ze co mam teda robit tak mi hovorila, ze mam skusit zmenit za nejaky iny. Ale nebolo mi vsetko jedno veru musim uznat
@moncurienula
@hrehusa Mate pravdu baby, toto striedanie tepla a zimy nie je bohvieco. To nesedi ani dospelym a nie este malym detom co este nemaju taku dobru tu imunitu
@hrehusa Fuha a ine lieky co si mu pred tym davala z toho mu tiez zle? Aj ti ich vyvracka ci ho len brucho boli? Aky je stary?

hrehusa
21. mar 2019

a dnes je zas ako krasne, clovek uz raz nevie ako sa obliect a nie to este nase dietky

bibiana177
28. mar 2019

@hrehusa veru a aha par dni preslo a uz je tu zas zima. Kedy sa to pocasie uz nejak tak ustali a bude konecne teplo :/

lubbi1
2. apr 2019

@lea202 hej presne aj sestra s neterou ma takyto problem, ona je druhacka a tiez ked musi vymeskaz zo skoly tak to potom riesia aj dva tyzdne, kolkokrat musi ist este aj do skoly za ucitelkou aby to vysvetlila jej a potom to ona znova rozobera doma s malou. proste chaos takze si to viem predstavit. to nevadi, ze ho mas uz otvoreny. on sa da pouzit az dovtedy dokedy ma zaruku 🙂
@darina746 hej? a tento vam uz aspon pomohol? ci sa este trapite a menili ste za dalsi? ono niekedy treba vyskusat, ze ktora ta ucinna latka je vhodna pre to dieta, tak isto ako dospelym nezaberie vsetko tak ani detom nezaberie vsetko rovnako

lea202
11. apr 2019

@lubbi1 No to je boj, tiež to poznám a to akože neviem čo to bude napríklad keď už aj pôjde do vyššieho ročníka keď už si s tým ja ani napríklad nebudem vedieť dať rady alebo si to proste nebudem pamätať. Nie je to úplne sranda. Fakť? Aj som sa čudovala, že to nikde neviem nájsť napísané. Lebo väčšinou má napísané, že spotrebujte napríklad do 3 mesiacov od otvorenia ale tu som to nikde nevidela, reku aj sa ťa musím spýtať tak dobre, že hovoríš :D

lutomm
16. apr 2019

Pri deťoch by som bola opatrná s tabletkami aby neboli proste ani nejak agresívne a silné, ale aby aj zabrali. My dospelí omyl niekedy znesieme, no s detským zdravým sa rozhodne hazardovať neoplatí

darina746
18. apr 2019

@hrehusa Ale uz to vyzera dobre celkom nie? Uz konecne sa to zacina ustalovat aspon na tych 15 stupnov, niekedy aj vyysie, som teda zvedava, ci nas este nieco chyti kym prideme na tu hranicu 20 stupnov, lebo u nas prave vtedy je to najhorsie s chorobami :/

darina746
18. apr 2019

@lubbi1 Ach prepac som si nevsimla, ze aj ty si mi pisala, tak ti napisem este takto zvlast 🙂 To je pravda, ze treba poskusat niekedy co zaberie. No tento co som kupila ako druhy ten pomohol nastastie, takze sa uz netrapime, uvidim ako dlho nam to vobec vydrzi lebo teraz prave zacina to najhrosie obdobie

lubbi1
23. apr 2019

@lubbi1 tak ked su tie deti starsie tak uz vacsinou si len poznamky potom prepisuju a uz si to nejako same vybavia, ze im to nejako spoluziaci dovysvetluju alebo sa na to same pozru, aspon napriklad ja som to tak mala ale samozrejme to zavisi od toho ake je to dieta to uznavam. no vidis tak uz budes vediet 🙂
@darina746 ved aspon to je dobre, ze ti zabral a mas svaty pokoj teraz, uz nabuduce budes vediet

lea202
24. apr 2019

@lubbi1 To si bola podľa mňa hrozne dobré dieťa lebo ja som taká vôbec nebola :D Už keď som bola staršia, že ma naši až tak nekontrolovali tak som si nikdy poznámky neprepisovala, potom sa vyhovárala, že to neviem lebo som chýbala a neviem čo :D :D Teraz keď si na to spomeniem tak asi zo mňa museli mať vtedy strašnú radosť, že som taká "zodpovedná" :D Ale tak našťastie už sú teraz tie lieky také, že zaberajú dosť rýchlo

marse
24. apr 2019

mojím dcéram od malička zaberali mliekové obklady.... studene mlieko z chladnicky naliať do misky, kaúesník namočiť a na zapastia a na kotníky uviazať, ked bude suchšie opakovať.. u nas zaberá na generácie...

filory
29. apr 2019

Moja kamoška má celkom problémy s malinkou, asi má háklivý žalúdok a nie každý liek jej proste padne. Ma tak napadlo, či ten brufen je vhodný aj na takéto labilnejšie brušká. Neviete mi niektorá poradiť?

lubbi1
29. apr 2019

@lea202 tiez si to mylsim ale nasi mi furt hovoria, ze som bola dost nezodpovedna aj tak :D :D toto musi mmame ukazat mojej co si mi napisala nech uz konecne vie, ze som vobec nebola az taka zla :D :D
@filory tak neviem ci to je presne tak urcene ale to treba vyskusat, ono tieto detske sirupy celkovo su tak prisposobene aby to tym detickam nejako neublizilo, za nas mozem povedat, ze sme nikdy takyto problem s nim nemali 🙂

liesik
30. apr 2019

@filory podľa mňa kľudne môžeš. My sme mali tento problém tiež a malej nesadol napríklad Panadol no ak sme preskočili na tento sirup, tak je všetko v pohodičke

lutomm
30. apr 2019

@liesik sním som počula, že má veľa detičiek problém. Neviem, či je nejak tažký alebo čo, no nesadne každému

flofli
6. máj 2019

@lutomm možno bude ťažší a tým môže niektorým detičkám viac zaťažiť bruško

vierka_z
7. máj 2019

My ho pouzivame uz nejaky ten cas a fakt som rada, ze sme nasli nieco , co nam pasuje kedze drobec ma tiez sistymi vecami problem co sa zaludku tyka. U nas proste nejaka zasoba byt musi