Zaručený recept na zníženie teploty u dieťaťa

junior
19. feb 2007

Ahojte.
Maly (6 meiacov) ma uz 2 dni horučku nad 38 a nepomaha ani panadol cipok do zadocku, antibiotika berie len od dnes. Robila som mu zabaly, ale za chvilu mal teplotu nazad. Jest mu chuti, nechce pit. Je taky apaticky, uboleny.A teraz zaspal. Neviete nejaky zaruceny recept. Doktorka povedala, ze cipky a zabaly by mali zabrat. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vetva99
9. máj 2019

vela som o nom pocula, hlavne u mamiciek a dokonca nam ho aj doktorka odporucala. aka je vlastne maximalna davka, ktora sa moze dietatku podat?

lubbi1
13. máj 2019

@liesik u deti to treba poskusat tieto lieky lebo tak isto ako u dospelych tak im tiez nesadne hned kazdy liek, treba sledovat ake su tam latky ucinne latky a podla toho vidis, co zabera a co nie 🙂
@vierka_z hej, my ho mame tiez doma viac, tam mas dobre to, ze aj ked ho mas otvoreny tak ti vydrzi vlastne az do toho datumu spotreby co je na krabicke, ze ho nemusis po troch mesiacoch vyhadzovat ako ostatne sirupy ked otvoris a neminies
@vetva99 nemam ho teraz momentalne pri sebe ale na boku mas davkovanie, aj podla veku a aj ako casto ho mas davat. ked pridem domov tak ti odfotim a hodim ti to sem ;)

vierka_z
14. máj 2019

@lubbi1 a mas ho prosim ta v chladnicke, alebo staci len tak niekde ho dat do spajzky

lubbi1
14. máj 2019

@vierka_z nie, vies co my mame taku skrinku kde mame lieky, to mam v kuchyni vysoko aby sa tiez k tomu drobci nejaky nedostali ked k nam aj ine deti pridu na navstevu a tam ho mam ulozeny 🙂 jasne, ze by nemal byt v nejakom extremnom teple a isto nie polozeny tak aby nan napriklad teraz na jar slnko prazilo ale inak si myslim, ze v chladnicke asi nemusi byt. si ma tym celkom aj zaskocila teraz lebo to mi ani nenapadlo ale tak mne sa este takto normalne nepokazil ked som ho tam mala

lea202
16. máj 2019

@lubbi1 Ale vieš čo už teraz sa na tom aj tak iba pobavíte nie? 🙂 Už je to jedno. Ja len nechcem aby sme my veľa vymeškávali nech sa s tým potom nemusíme trápiť doma. Ale inak ten sirup fajn pomohol, ďakujem ešte raz ;) Môžem ho teda nechať až kým mu neskončí záruka?

moncurienula
18. máj 2019

@lubbi1 tak toto su bezne lieky a preto sa nemusia nechavat v chladnicke. inak taku skrinku mame aj my a popri tom tom mam zasobu aj v taske, ktoru nosime von pre kazdy pripad 🙂 niekedy sa mi muz smeje, ze mna keby niekto nechal na opustenom ostrove, tak som pripravena na kazdu situaciu

vierka_z
27. máj 2019

@moncurienula toto asi pozna kazda mamicka 🙂 Ale tak poznas to, ked muzi vsetko aj tak zhanaju v nasej kabelke a ked nenajdu, tak sa budu este aj cudovat, ze akoto, ze to tam nemame :D

lubbi1
29. máj 2019

@vetva99 prepac, ze mi to tak trvalo, som tu teraz dlhsie nebola, nejako mi to nevychadzalo furt bolo co robit a uz ked som tu aj bola tak som len pozrela, ze ci mi niekto nepise nieco dolezite do ipecky a zase som sla. ale konecne som to odfotila tak hadam ti to pomoze ono to mas napisane inak rovno ved na tej krabicke takze ak si ho uz medzitym aj kupila tak vies ako sa dava 🙂
@vierka_z ked som to uz fotila tak som aj tebe rovno odfotila ako sa ma liek uchovavat a podla tych teplot co su tam urcene vobec nemusi byt v chladnicke presne tak ako som vravela 🙂

vierka_z
2. jún 2019

ahaa tak ti dakujem krasne. super, tu sa clvoek dozvie proste vsetko 🙂

tapala
9. jún 2019

@lubbi1 je prosim ta tento liek na predpis alebo sa da kupit normalne v lekarni

filory
16. jún 2019

@tapala na tento nemusíš mať predpis

lubbi1
21. jún 2019

@vierka_z nie je za co 🙂 tak mne tu tiez vela baby pomohli aj s inymi vecami takze tiez som rada ked mozem poradit 🙂 dufam, ze zaberie aj vam ako nam
@tapala nie, to normalne kupis v lekarni len tak, nemusis mat predpis. ako bezne sirupy na horucku alebo lieky 🙂 moze ti ho doktorka odporucit ale nemusis mat predpis

liesik
21. jún 2019

Niekedy je ale sranda to, že takéto lieky bez predpisu, zaberú ešte lepšie ako tie s ním 🙂 človek aspoň nemusí chodiť po doktoroch a vie si takto pomôcť aj sám

lea202
25. jún 2019

@liesik Pravda, len akože pri detských chorobách by som neriskovala a aj tak radšej ísť proste k tomu doktorovi, nech aspoň povie či je napríklad potrebné brať aj antibiotiká alebo netreba a stačia len takéto lieky. Len aby si proste mala istotu. Potom keď sú horúčky tak jasné, môže sa dať aj tento sirup ale nepodceňovať nič

darina746
27. jún 2019

@lubbi1 Mne nie ale malej 🙂 Inak je to presne ten co ste tu davali fotku, aj ja ho pouzivam 🙂 Ten som vtedy kupila uz taka celkom zufala, dufala som, ze zaberie a tak bolo. Este ho mam doma lebo mu este zaruka neskoncila, bola by som rada keby sm eho minuli ale na druhej strane si zelam aby nebola chora aspon do konca roka

bibiana177
1. júl 2019

@darina746 tak to by sme si kazda priala aby nase deti boli len zdrave. Co sa tyka toho ci ist k lekarovi alebo nie, tak isto ano, no nie je na skodu mat proste taketo nieco doma ako taku prvu pomoc a hlavne rychlu ulavu

wikisara
17. júl 2019

To hej, no na druhej strane ako nejakými chorobami si proste musia prejsť aby sa paradoxne stali ako keby odolnejšími. Je to proste tak

darina746
19. júl 2019

@bibiana177 Ano, akoze ja som bola rada, ze toto zabralo a je to dobre, aj na bolest napriklad, ze napriklad ked idu zubky a tak. Ale uz aj ked som nesla k doktorke tak zakazdym aspon zavolam, ze toto a toto sa deje proste a podla toho co mi povie doktorka sa zariadim
@wikisara To ano, ved ako inak maju deti ziskat imunitu, aby potom napriklad v skolke neboli v jednom kuse chore

lubbi1
22. júl 2019

@darina746 vazne? no v mojom okoli je stale viac ludi co si chvalia 🙂 no ved tam mas dobre to, ze ti vlastne vydrzi az do tej zaruky ale chapem preco by si chcela aby si ho uz nemusela pouzit

lea202
20. aug 2019

@wikisara Súhlasím, deti musia prejsť nejakými chorobami aby si vytvorili imunitu, preto aj napríklad keď prídu do škôlky medzi deti tak sú viac choré a potom už úplne v pohode po tých prvých pár mesiacoch. Tak isto ich treba nechať sa sem tam zašpiniť a nedržať ich furt v nejakej sterilnej čistote

moncurienula
20. aug 2019

@lea202 tak tak no vies aka je teraz bio doba, ze daktore deti sa nedostanu ani do zoo, lebo sa mamky boja toho, ze sa zo zvieratiek mozu dacim nakazit

darina746
27. aug 2019

@lubbi1 Tak vidis no 🙂 Vsetky by sme chceli aby boli nase deticky stale zdrave ale to nejde bohuzial. Tak zaruku ma este do marca 2020 takze si myslim, ze ho v zime este celkom vyuzijeme, vtedy som aj ja dost chora a potom si to tak presuvame medzi sebou

bibiana177
27. aug 2019

no to isto, to zas pride chripka a bars co. och ja sa tak netesim na zimuuu, zboznujem teplo a leto

lea202
1. sep 2019

@moncurienula A presne preto sú potom choré pomaly každý mesiac. Ja sa ale snažím do tohto iným mamám nestarať, keď sa ma niekto spýta na názor alebo požiada o radu tak poviem čo si myslím ale inak nie. Nevravím, že aj deti, ktoré chodia do zoo alebo proste nie sú v takom sterilnom prostredí nie sú choré ale podľa mňa je to menej často

bibiana177
3. sep 2019

@lea202 pekne si to napisala a mas pravdu. len niekedy to cloveku pride divne, ako sa doba zmenila

lubbi1
6. sep 2019

@darina746 ano dovtedy by mal byt uplne v pohode, ze ho mozete uzivat aj ked je uz otvoreny. akoze medzi sebou? ved vies, ze to je detsky sirup nie? neviem ci by aj tebe zabral :D teda mozno aj hej ale neviem kolko by si si ho musela dat :D

darina746
9. okt 2019

@lubbi1 Ale to som si len tak srandu robila :D Ja mam tiez take lieky len akurat to nie je sirup ale tabletky, tie si davam zase ja na horucku ked je treba. Len som rada, ze ho teda este vyuzijeme lebo ved aha uz ake je pocasie. Uz teraz zacinaju sopliky takze predpokladam, ze do tyzdna sme zae chory

lubka72
23. nov 2019

@kvetka7777777 ako starému dieťaťu sa môže dať 200 ibalginu?

kvetka7777777
24. nov 2019

@lubka72 od 6r môžu deti A do 6r.nurofen sirup

mirkaknm
17. okt 2021

@emjee Stranka uz nefunguje :(