Zaručený recept na zníženie teploty u dieťaťa

junior
19. feb 2007

Ahojte.
Maly (6 meiacov) ma uz 2 dni horučku nad 38 a nepomaha ani panadol cipok do zadocku, antibiotika berie len od dnes. Robila som mu zabaly, ale za chvilu mal teplotu nazad. Jest mu chuti, nechce pit. Je taky apaticky, uboleny.A teraz zaspal. Neviete nejaky zaruceny recept. Doktorka povedala, ze cipky a zabaly by mali zabrat. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

verka
2. mar 2007

a minimalne 6 hodinovy odstup medzi podavanim cipky a staci ked das polovicku,tak pozdlzne prerez cipok a sup ho do ritule 😉

vavka33
2. mar 2007

To ete nie je teplota.nemusis jej davat nic,az ked bude mat 38st.
Moja dcera mava tiez vysoke teploty ked ochorie,sirupy zaberaju nachvilu,jedine co pomaha su zabaly na nohy,zapastia a celo-to striedam,az kym jej tepl.neklesne.No este lepsia je studena sprch,nie ladova,ale taka vlazna-to zabera okamzite,ale bolo to pre nu strasne-ziapala ako zmyslov zbavena,no nic ine nepomahalo a tepl.mala 40st.

mimi109
2. mar 2007

malej teplota neskor vystupila na 39 stupnov tak som jej dala tu cipku do pol hodiny jej klesla na 37 rano sme boli u lekara lebo aj ja som chora a mala to chytila odo mna ☹ teraz spinka a zatial teplotu nema ale ratam s tym ze sa este urcite vecer alebo v noci ta teplota objavi 😢 😢

junior
autor
3. mar 2007

Ahoj mimi, prezivas presne to co ja s malym pred par dnami. My sme tiez mali horucky, brali sme cipky a robili zabaly. Ale nevyhli sme sa ani antibiotikam. Nastastie len 2 dni. Potom to preslo. Tiez sa chytil odo mna, nosila som sice rusku ale nepomohlo. A tie vycitky svedomia...
Drzim palce, aby ste sa z toho co najskor dostali

ivankaalenka
3. mar 2007

ahoj, my sme dostali dnes svoju prvu horucku, zlakla som sa, utekali sme na pohotovost, teraz mame 38.1, no ale doktorla povedala ze ked bude mat nad 38,5, tak dat lieky. bojim sa noci, aby sa jej to nezhorsilo, chytila to od manzela, ale vidim, ze nie sme same...to ma trosku ukludnilo. Svokra mi volala, ze teplota sa da zrazit aj prilotenim zemiakov na pulzujuce miesta, tak skusim

mimakro
4. mar 2007

Do teploty 38°C by sa nemali podavat ziadne lieky na znizenie teploty. Ked teplotuje viac ako tri dni,isla by som k lekarke. Ja pouzivam Panadol Baby sirup,ak nezabera, tak kombinujem s Brufen sirupom(pre starsie deti),striedam to po styroch hodinach. A ked ani to nie,tak sprcha vlaznou vodou pomohla vzdy. Ale vtedy mal Ondrej teplotu nad 39°C. Do 38°C som mu nikdy nic nedala.

ykal
3. sep 2009

Chcem sa vam vsetkym podakovať zabral zemiak,obklady aj citron DAAAAAAAAAAAAAKUJEM

zuza.m
4. sep 2009

no ja davam sirup nurofen nad 38. nad 39 som davala zabali na teličko (nie len na ruky a nohy)dala som mu aj sprchu ale po nej mu teplota vyskočila a potom o 10min.až klesla tak neviem či to ma tak byt.okrem toho mal teplotu velmi kolisavu kym mohol užit dalšiu davku lieku mal opät vysoku horučku.velmi nam pomohla kysla zavarana uhorka .hlavne na noc som mu ju priložila ked spinkal na chodidla a dala ponožku.rano už bola normalne scvrknuta .taketo horučky mava pri zubkoch.tak že dost často.

verona20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dara2583
23. apr 2010

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, že keď dám dcérke čípok a ona mi ho behom pár minút vykaká, či jej môžem dať ďaľší? Včera mala 37,6 a doktor mi vravel dať už pri takejto teplote, keďže je asi zo zúbkov nurofen čípok, dala som jej ho, ale jej skôr zabral ako glycerínový čípok, lebo sa asi behom minúty riadne vykakala a ďaľší som sa jej bála dať a v noci mala potom teplotu 38,8 to som jej dala panadol čípok a ten zabral našťastie ho nevykakala, len som tŕpla. Poraďte mi prosím čo robíte vy v takomto prípade. Ďakujem.

surviver
23. apr 2010

dara aj mne maly do minuty od podania čapika sa pekne vykakal 😠 a kludne možeš dat druhy,aj ja som mu hned dala a ked som sa lepšie pozrela,tak ten prvy tam bol "primiešany" v kake,on sa tak rychlo nerozpusti...idealne je davat čipok,ked je babatko vykakane,ale nie vždy sa to da takto naplanovat...ja ho davam tak hlbšie a to pomocou teplomera opatrne zatlačim dalej...

datkova
23. apr 2010

dara, okrem čípku, možeš skusit aj studený obklad... alebo nurofenový sirup... ten nevykaká za minutku 😀 😀 😀

datkova
23. apr 2010

surviver a pri akej priležitosti davaš svojmu malemu čípok? teda..ja viem, že ked ma teplotu, ale z čoho??

surviver
23. apr 2010

ja som mu ho davala zatial len 2 krat a to koli očkovaniu,teda po očkovani..

ivkaivka
23. apr 2010

ahojte, my sme tiez mali problem so zrazeni horucky a tiez po ockovani. Nepomohol Nurofen, Paralen, ani homeopatika-tak som siahla po babskych receptoch a zabralo. Z chladnicky som vybrala 2 uplne ladove vajicka a malej ich drzala v dlaniach asi 5 min., horucka po chvili zacala klesat. Opakovala som to asi kazdych 20 min. a zaberalo. Mozno to pride niekomu smiesne, alebo nemozne, no nam to pomohlo.

zuza.m
24. apr 2010

ivka ivka nam babsky recept pomohol kysle uhorky rozkrojit a priložit na chodidla.na to ponožku.do rana mal uhorky doslova scvrknute. 😉

nikollette
25. apr 2010

Ahojte, my mame za sebou tiez pekne vysoke horucky (39,7) ktore nesli len tak zrazit. Boli z choroby (hnisava angina) takze sme davali cipky, sirup, vlaznes sprchy a zabaly...

ivinecka
16. mar 2011

Prosim Vas, moze sa pri teplote sprchovat, ked su studene nohy? A moze sa na chodidla dat nastruhany zemiak (ako som tu citala), ked su nozky studene? Dakujem

dadis
16. mar 2011

@ivinecka my sme mali vcera to iste, mala mala 39,6, hodinu a pol po uziti Panadolu, a pol hodinu po Nurofene, takze lieky uz nebolo dat ake..(moze sa kazdy az po 6h)...ruky, nohy studene...dala som rychlo v panike vlaznu sprsku, kym som ju mydlila, triasla sa ako osika, nohy a ruky jej zacali modrat, strasne som sa zlakla...vybrala, osusila, obliekla...po chvili zmerala teplotu a opat 39,6...ma skoro porazilo, nohy, ruky stale studene a blede...na nete som medzitym citala, ze sa v takom pripade nemaju davat zabaly...ale riskli sme to, dali sme zabaly na hrudnicek...4 krat sme vymenili plienku za studenu, stale som jej pritom trela nozky a rucky..nastastie potom horucka klesla...

ivinecka
17. mar 2011

@zuza.m Zuzi a tie kysle uhorky mozem prilozit na nozky aj ked su studene? Nie su ladove, ale ani horuce. Su take vlazne. O uhorkach som este nepocula, ale mam ich stale doma, takze dobre vediet.
Vcera sa nam nakoniec podarilo zrazit teplotu az po podani panadoloveho cipku, ktory som jej dala 3 hodiny po nurofen sirupe. Teraz rano ma 37.8 a bojim sa, ze to pojde vyssie. Boli sme aj u dr. a ma antibiotika Klacid, ze vraj zacina angina.
A neviete nahodou, ci sa ma Klacid uchovavat v chladnicke? Uz sme ho raz mali a tusim som ho mala v chladnicke. Teraz mi v lekarni o tom nepovedali nic a na krabicke sa pise uchovavat pri 15-30 C. Takze asi netreba, ale radsej sa pytam.
A dakujem Vam vsetkym za rady. Aj za tie vajicka z chladnicky. To tiez stoji za vyskusanie, to sa tiez stale nachadza doma.

miruska15
17. mar 2011

Aj my teplotujeme nič ine mu nieje len teplota.My si zase každu horučku a aj chorobu vygrcame.Zle mi to znaša a vracka mi aj by papal ale pride mu zle a je to vonku.Od teploty davam ked su vysoke tak každe 4hod raz dam ibubrofen a raz dam paracetamol.Striedam to.Vlastne striedam to vždy aj ked mu dam po 6 hod.aby nemal stale rovnaky liek.

zuza.m
17. mar 2011

ivinecka
ked ma teplotu tak by si ho nemala velmi babušit,moj maly maval vždy studene končatiny ked bol na hrudniku moc zabaleny a prehriaty a tak nejako sa ochladzoval.tak že ak teplotuje tak obliekat len tak ako ked je zdravy.teda pokial nema zimnicu pravdaže.ja osm tie uhorky davala vždy v noci ked spinkal (vtedy mal teple nožičky)ked som mu dala sirup a zadalo sa mi že neklesla dost ta teplota len nejako pol stupna .bala osm sa že zaspim a dostane krče,použila som ich asi dva krat a nikdy mu teplota nevystupila .

tul1p
18. mar 2011

takze po rekapitulacii: ked je teplota v zadocku 38.5 treba podat liek (striedat panadolove cipky a nurofen syrup) a ked je teplota nad 39.5 v zadocku tak treba pristupit ku ochladzovaniu? po kolkych hodinach striedat panadol a nurofen? dieta neprehrievat, vela pit.... tak?

zuza.m
30. mar 2011

niekedy sa ešte čaka nad 38,5 v zadočku že vraj sa v tele robia protilatky , ja osobne hned davam liek bojim sa aby to nevyskočilo až moc..myslim že ak davaš lieky jednej zložky tak sa opakuje po 6hodinach a ak davaš s dvoma roznymi zložkami opakuje sa po 4hodinach.ak teplota nadalej neklesa alebo klesne velmi malo a rychlo vstupne ,nemožeš dat liek tak len ochladzuješ,ak robiš zabal tak vyzlečeš cele dieta a ochladzuješ telo ,nikdy nie len ruky a nohy,aleba sa robi kupel,kde sa začina normalnou teplotou a postupne pridavaš chladnejšiu,ppopripade nechaš vodu vychladnut s dietatom v nej.ešte som čitala že ak dieta vybereš tak ho hned nebališ ale nechaš obschnut a tym sa vlastne chladi.podla mna su noci najhoršie vždy sa bojim že zaspim a v tedy je teplota vždy najvyšia,ale aspon to prespinkaju a nenamahaju sa ,

zuzuz1
3. apr 2011

ahojte mamicky... my sa tiez pridavame :( mame za par dni 7 mesiacov a teplotujeme od rana skoro furt - mota sa to od 39.3 do 39.7 v konecniku.... mame za sebou dva cipky, a teraz mame zemiak na nozkach... po akom case sa meni zemiak? alebo ako to? bo chcela som dat zas cipok ale posledny sme brali o 14-tej tak chcemaspon tych 6 hodin vydrzat... ale blbe je ze uz mame len 2 cipky doma a neviem ako to do rana vide - samozrejme ze zajtra sme nastupeni u lekarky
jaj a este jenda otazocka... myslite ze staci kojenie ked sme kojeny a 2 tyzden papame tuhu stravu? (okrem slivkoveho hippu 20 ml nic ine tekute v puske nemal) dkaujem za rady dufam ze sa niekto ozve

karinecko
3. apr 2011

@zuzuz1 od teploty nam lekar kazal takto- samozrejme sa to jedna o take teploty vysoke ake mate teraz: medzi cipkami by mal byt odstup 6 hodin aj medzi podavanim sirupu.Cize ak si dala o 14.tej cipok /neviem sice na akej baze ci paralen alebo ibalgin/kludne mozes dat po 2-3 hodinach ale pozor sirup nie cipok a aj to nie s tou zlozkou aku mal cipok.Napr.ked si dala cipok PARALEN a ak ma stale okolo 39 tak po 2 hod.kludne daj sirup ale NUROFEN.PO 6 hodinach od podania cipku mozes dat znova cipok.Medzi tym jedine zabaly ak su teploty vysoke.Od podpazusia po pupok .Skore uzdravenie 😉

estanis
3. apr 2011

@junior ak ti odmieta piť, skús mu dávať striekačkou. Ja som tak dávala malej, ked mala asi tiež pol roka. Mala otrasnú angínu, nevládala ani slinky polknúť. Teploty 39,5, nešli dole. Začala som ju napájať čajom zo striekačky, teploty som zrazila obkladmi. Ako náhle boli teploty dole, riadne som ju vypotila /mala čo potiť z toľkého čaju, čo som do nej dostala🙂/. Na druhý deň to už bolo oveľa lepšie. Teploty klesli pod 39, no čajík som jej aj naďalej podávala striekačkou.

zuzuz1
3. apr 2011

@karinecko dkauejm za radu... nakolko mame len cipky paralenove (aj to uz len dva) tak skusim ten zabal... prosim ta porad mi ako na to...

karinecko
3. apr 2011

Namoc si uterak do studenej vody nie uplne ladovu ale ani vlaznu 😨studenu a malemu zdvihni rucky a otoc mu to okolo telicka ale musi to mat aj pod pazuskami.Daj na neho deku vydrz aspon 10 min a zopakuj to.Potom ho vysus a oblec ale nie moc....Malo by to pomoct a hlavne mu davaj vlazne pitie hoci aj striekackou

zuzuz1
3. apr 2011

@karinecko dakuejm... uz sme zabaleni... sesterka mi tiez poradila zabal... takze dvakrat namocit hej? no dobre idem to este namocit a uvidime... dufam ze to pomoze bo v konecniku mal teraz 39,7 :(