Zaslzené očko u 4 mesačného bábätka. Čo s ním robiť?

andy
27. mar 2007

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť so zaslzeným očkom u 4 mesačného bábätka? Malý má zaslzené očko a v kútiku hnis. Prvýkrat sme na to dostali kvapky, ktoré hneď zabrali, ale pár dní po vysadení sa nám očko zaslzilo opäť. Som z toho nešťastná, doktorka povedala, že pravdepodobne budeme musieť ísť na preplachovanie slzného kanálika ... bojím sa však toho, lebo vraj je to veľmi bolestivé. Ak máte s tým dakto skúsenosť, poraďte prosím. Ďakujem!!!
PS. Ak sa to tu už diskutovalo, prosím dajte mi odkaz na diskusiu. Ďakujem.

kila
21. jún 2008

Ahote! Ja mám tiež taký problém s malou, hnisavý výtok a zaslzené oči. Chcú nás poslať na preplach, ale ja tam odmietam ísť.
Jessie poradíš mi čo si používala ty?

kaluha
21. jún 2008

Ahoj kila,nám to tiež hrozí.chudáčik moj maličký má hnis v očku.skúšala som od častého umývania vodou,harmančekom až po volno predajné kvapky a nič, takto prešli 3 týždne bez zmeny teda už to vyzeralo že to prejde a zas sa to vrátilo.včera sme boli u očnej vypísala mi kvapky OCUflasch na výplach a kvapkyTOBREX.ked mu očko vyplachujem mám mu hnis aj vytláčat do kútika.ak to nezaberie do týždna mám sa u nej rovno objednat na preplachnutie.Tiež sa toho bojím,dúfam že k tomu nepríde.Ale musím sa pochválit vyzerá to tak že to bude ok,včera som mu kvapkala 3 krát a ráno mal len trošičku a dnes zatial 4 krát /čaká ma to dnes ešte raz/a celý den takmer nič.tak uvidíme aj ked dr.hovorila že mu to može prejst a vrátit sa do pár dní od ukončenia liečby v to prípade sa mám tiež objednat.

nevesta
21. jún 2008

Pocula som, ze kvapnut kvapku MM do ocka... neskusala som, ale viac bab to tu na MK hovorili, ze to zabera...

vka
22. jún 2008

Maminky masirujte očný kanalik môže byť upchaty a slzaveje očko zrejme kvoli tomu

kila
22. jún 2008

Čaute! Tak ja som začala s kvapkaním materského mlieka + robím masáž + často jej odsávam hlieny z nosa... zistila som, že po masáži mám stále čo odsávať, tak hádam to pomôže... zo začiatku som jej vytláčala aj hnis z kútika, ale teraz sa mi to už nepodarí, asi ho už má pomenej alebo vôbec nemá... vyzerá to tak, že sa to zlepšuje, ale zatiaľ mám pocit že keby som s tým prestala, tak by sa to vrátilo... Niekde som čítala že to môže byť aj preto, lebo malá dostala nádchu keď sme prišli domov z pôrodnice. Že jej tam mohli zostať nejaké bacili. Takže už som pevne rozhodnutá že preplachnutie nedovolím... nech jej zoberú výter z oka keď chcú... a navyše väčšina detí z toho vyrastie...
Kaluha a ako sa výplach? 😕

kaluha
22. jún 2008

ja som to materské tiež skúsila a nepomohlo ale nemasírovala som,to sa má priamo pod očkom?lebo mi radili že celé líčko.ale nemám pocit že líčko by s tým súvyselo.a určite pomáha odsávat nos.očko mu už takmer nehnisá a sople mu tiež prešli,zároven s hnisaním.ráno v očku nemal nič a ani v nošteku.kila myslíš výplach tymi kvapkami? no nakvapkáš do očka dve tri kvapky OCUflasch necháš dietatko nech si požmurka potlačíš pod očkom aby si vytlačila hnis aj s kvapkami a vysušíš tampónikom.malo by sa to vkvapkat do vonkajšieho kútika nech to stečie do vnútorného a hned von ale mne sa to tak nedarí on sa mrvý a tak zavrie oko že mu ho neviem otvorit preto to robím jak som popísala rozprávam ma a mo oechá očko otvorene ja len jemne potiahnem a rýchlo kvapnem potom na mna vypúli svoje očičká že som ho oklamala,ale čo už nejak to spravit treba,len nech mu to pomože

kila
22. jún 2008

Mne ukazovla doktorka masírovanie, ale písala o tom aj Jessie na predošlej strane:
"Masírovať treba malíčkom v kútiku očka proti smeru hodinových ručičiek krúživým pohybom. A ďalšia masáž je zasa
malíčkom, treba ním zatlačiť na kútik očka a potom pomaly pechádzať po okraji nošteka až nad nosnú dierku."
Takže nemasírujem líčko... 😕
A myslela som výplach kvapkami... ideme vyskúšať aj to... 😅 30.6. ideme na kontrolu k očnej, tak musíme byť dovtedy v poriadku... 😅

kaluha
22. jún 2008

držím vám palce

jesssie
22. jún 2008

Ahoj kila,
určite masíruj to očko, ja som jej to masírovala pri každom kojení a po masáži vždy nastriekala moje mliečko do očka. Dr nás posielala už s mesačným bábom, že to musíme stihnúť do 3 mesiacov aby jej to mohli robiť bez uspania 😠 ...no hrôza. Po troch mesiacoch už bábo treba uspať lebo ho už neudržia, a tak ďalej... strašné veci som si vypočula. Ja som sa rozhodla, že na žiadny preplach s ňou nepôjdem a nenechám stresovať moje dieťa. Ono sa to väčšinou zvykne do jedného roka upraviť a ja som bola rozhodnutá urobiť všetko preto, aby som jej pomohla.
Takto som sa rozhodla to riešiť ja. Každá mamina môže mať ale iný názor. 😉

jesssie
22. jún 2008

Ešte som chcela povedať, že ak sa aj rozhodneš ísť s bábom na to prepichnutie slzného kanálika, nemusí to zabrať na prvý krát ☹ ... a treba to opakovať znova a možno aj viackrát.
Nás Dr. ubezpečovala, že bábo si to aj tak nebude pamätať presne tak ako si nepamätá napr. prvé očkovanie. Nuž čo človek , to názor.

zanulav
26. jún 2008

ahojky mam 2,5 mesiční mimčo a byla jsem dnes u očního ma asi taky ucpany slzní kanalek ale nejdříve nam dala kapky turbex mam dojem musím si je vyzvednout teprve z lekarny pokud se to do tydne nezlepší tak musíme do fakultky asi na propichnutí tam to pry udelaj hned. Ale v karvine až od pulroku dítete pod narkozou. Tak jsem zvedava jak ty kapky zaberou. 😒 budu i masírovat očko

marianeta
26. jún 2008

Čaute babulky!
Som nova . My sme mali tiež problem so slznym kanalikom,poviem vam bolo to strašné čo si môj maly vytrpel pri preplachovaní.Kym som prišla domov tak mal take opuchnuté očko že ho nemohol ani otvoriť , večer sme išli na pohotovosť,mal tam silnu infekciu. Tam nám vymenili očné kvapky a tie naštastie zabrali lebo inak by mu to preplachovali znova.

jesssie
26. jún 2008

marianeta
aj ti povedali z čoho mal tú infekciu? Chúďa bábo. Aj ty si si určite vytrpela s ním. 😢

marianeta
26. jún 2008

Okar povedal,že babätka ked su v brušku maju v tych kanálikoch nejaké blany,ktoré majú po pôrode prasknúť.
Ale niekedy sa tak nestane a potom sa tam zrejme držia nejake nečistoty a očko začne hnisať.
To máš pravdu vytrpela som si dosť maličky tam tak plakal až nemohol dychať.A dokonca mi dr povedal že tam má nejaké zrasty a nepodarilo sa mu to preplachnut uplne.
Teraz je to ok ale vraj sa to moze opakovať.

zanulav
26. jún 2008

jeje to je hrozne mi budem zatím kapat pak uvidíme ale vidím to blede určite pujdem na proplachnutí nebo nevím. jak to probíha u to proplachovaní atd. vubec?

andrea78
26. jún 2008

ahoj,
pozri sa na str. 2, tam som to popísala

inak my s tým máme problémy od narodenia dodnes, teda 9mesiacov 😠

marianeta
26. jún 2008

zanulav

ako to prebieha to neviem ,pretože mi maleho zobrali do vedľajšej miestnosti a ja som mohla iba počúvať ako strašne plače.Ale ukazal mi ten nástroj s ktorým sa to robí. Je to taká tenučká kanila, ktorá vyzerá ako ihla ale nie je ostra.
A ešte som zabudla spomenúť že mal na spodnom aj vrchnom viečku otlačky po tom ako mu to oko nasilím otvárali. ☹

andrea78
26. jún 2008

kuk vyššie, popis na str.2, bola som pritom 😉

zanulav
26. jún 2008

andrea78 jo četla jsem to museli jste si užít s tím hrozne veci co? ale ma to už určite lepši ne? no v ostrave to delaj do pul roka dítete a pak asi pod narkozou ale nedokaži si představit aby díte nejdelo. když kojím. kdo ví jak to pak bude zatím budu kapat a uvidíme. No ale dneska jsem zjistila starší syn ma asi zanet spojivek tak letím s ním k doktorovi zase zítra. a malemu to teče jen s jednoho ten hnis. 😢

andrea78
26. jún 2008

nie je to v poriadku, na preplach s prepichovaní sme boli 3razy, opakuje sa to, bolo to chvíľku o.k., no vrátilo sa to s rezaním zúbkov, oko zahnisáva.....cykluje to, no už som mu to robiť nedala, toto sa častokrát upraví aj samé vekom, kanálik sa mesiačikmi rozširuje prirodzene...
po 2 dolných zúbkoch bol pokoj, bolo to čisté, no idú 2horné a zase je to ako predým.....no ešte vyčkávam a neriešim to, umývam repíkom, veľmi to pomáha

ak tečie hnis nemá soplík, nádchu??? na to sa ma očná pýtala ako prvé, bába majú krátku trubicu a oči, nos a uši prepojené, môže to vplývať na všetko (ako u nás)

coriven
27. jún 2008

teda jste si užili 😨
nám to trvalo od narození 6 týdnů, ale zmizelo to samo (naštěstí), masírovala sem očko, čistila převařenů vodů nebo optalmo septonexem

zanulav
27. jún 2008

Holky myslíte si že to masirovaní toho koutku očka by pomohlo?

kaluha
28. jún 2008

tak mi máme očko zatial v poriadku kvapky aj masírovanie zabrali dnes sme kvapky vysadili a čakám do pondelka či sa to vráti ak nie objednám sa len na bežnú kontrolu ale ak náhodov zase začne hnisat tak na ten preplach no predtým sa ešte porozprávam s dr. nech mi to aj ona vysvetlí /na 2strane som čítala/ale predsa nech aj ona povie,a chcem vediet aj možné nasledky tohto zákroku /asi to trošku preženiem ale či náhodov nemože príst o zrak.../ale ked ho budú chciet aj uspat to sa mi moc páčit nebude aj ked asi je to lepšie ako ked to má celé preplakat a hybat sa a nakoniec mu to tam netrafí.

zanulav
28. jún 2008

tak ja prave byla ve čtvrtek u oční a doktorka mu to promasílovala ten koutek a vytekl mu hnis z toho celkem dost začala jsem kapat torbex a masíruju mu to pořad a od včerejška nema vubec žadny hnis a ani už mu neslzí. Tak jsem prave zvedava budu mu to kapat tyden. tak uvidím ale trochu mu to pomaha ale aby se mu to třeba někdy zas nevratilo. 😒

kila
2. júl 2008

Ahojte! Ako sa máte? My dobre. Aj Rékuške je už lepšie. Kúpila som jej na oči bórovú vodu a kvapky Ocu flash. Pravé oko už má úplne ok. V ľavom oku má stále hnis. Dúfam, že jej to tiež čoskoro zmizne. Na kontrole u očnej sme ešte neboli, lebo má dovolenku - a aj tak jej nedovolím oko prepláchnuť, takže mi tá kontrola ani nechýba.

jesssie
2. júl 2008

Ahoj kila
som rada, že sa to už lepší. Držte sa. Uvidíš bude to OK. 🙂

lila794
3. júl 2008

Ahojte, my mame rovnaky problem s nepriechodnymi kanalikmi. Dnes sme boli preplachovat, jedno ocko je uz priechodne, druhe este nie. Robili mu to 1x, hroza, az som bola spotena ako prasa, co som ho nevedela udrzat. Teraz, chudatko, spinka, ani som ho z kocara nevyberala. A to sme dnes boli este aj ockovat. Ten prieplach som chcela odlozit, ale povedali, ze co najskor. V pondelok ideme zas - hroza!!! Ale dufam, ze to pomoze, lebo kadejake kvapky vobec nezaberali.

zanulav
3. júl 2008

Tak musím říct že kapky nam zabrali, ale nevím jak je vysadím což musím po tydnu tak aby se mu to nevratilo jestli to bude mít zhoršene tak jedem rovnou do poruby. 😒

kila
3. júl 2008

Ďakujem Jessie, ja viem... 😉 ja s ňou pôjdem aj na koniec sveta keď bude treba, ale na preplach nie... 😅

petranero
5. júl 2008

prosim vas baby sa tu blaznite s chemiou (kvapky)... moj Samk mal tento problem- teraz ma akurat 4 mes. a mal takto zahnisane obe ocka, uz som bola zufala a doktor povedal ze nech mu to vytieram zivnym roztokom a nezabralo nic- ani roztok, ani kamilkovy caj a ani repik... kamaratka mi poradila aby som mu nakvapkala do ociek MATERSKE MLIECKO v nom sa totiz nachadzaju rozne obranne latky a musim povedat ze ZA 3 DNI BOLO PO CELOM ZAPALE a Samko ma dodnes (uz su to 3 tyzdne) ocka krasne ciste!!! niekedy su recepty nasich starych materi lepsie ako medicina... takze hor sa na mliecko!!! 😉 😉 😉