Zaslzené očko u 4 mesačného bábätka. Čo s ním robiť?

andy
27. mar 2007

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť so zaslzeným očkom u 4 mesačného bábätka? Malý má zaslzené očko a v kútiku hnis. Prvýkrat sme na to dostali kvapky, ktoré hneď zabrali, ale pár dní po vysadení sa nám očko zaslzilo opäť. Som z toho nešťastná, doktorka povedala, že pravdepodobne budeme musieť ísť na preplachovanie slzného kanálika ... bojím sa však toho, lebo vraj je to veľmi bolestivé. Ak máte s tým dakto skúsenosť, poraďte prosím. Ďakujem!!!
PS. Ak sa to tu už diskutovalo, prosím dajte mi odkaz na diskusiu. Ďakujem.

kubko
17. jan 2008

Andrea pekne si to napisala. Ano ja som to skratila, po porode sme zacali septonexom a nic, potom antibiotika od ocnej prvy druh, az potom preplach a druhy druh antibiotik. vraj sa u babatiek caka minimalne do 5-6 tyzdnov aby sa dalo zistit, ci su to slzne kanaliky. Mala strasne plakala, nastastie nam to robili v nemocnici na ocnom a bolo tam dost personalu tiez ju drzali dve sestricky a behali okolo nej dve doktorky nemohla sa ani pohnut, tak ju dobre drzali a slzne kanaliky mala tiez uplne nepriechodne. Preplachovali nam ich 4 dni po sebe. Bolo dobre, ze sa ma na nic nepytali ci chcem alebo nechcem aby jej to urobili. Lebo by som sa nevedela rozhodnut. Ak by som sa mala rozhodnut teraz tak urcite ano. Odvtedy sme mali pokoj desat dni, potom sa nam vratilo jedno ocko, rano mala drobny hnis v ocku a zhodou okolnosti sme isli doktorke. Ta jej nieco pri ocnom kutiku stlacila a ocko mala plne hnisu. Na ocnom nam dali uz len antibiotika, lebo doktor bol nazoru, ze sa to detom do urciteho veku nema robit. Ale myslim, ze len samotne antibiotika bez preplachu by nepomohli, lebo tie antibiotika sa potrebuju niekam dostat a ked sa nemozu do slzneho kanalika dostat, tak nemozu posobit.Stale preventivne kvapkam do ociek tie bylinkove kvapky OČIANKA obsahuju vela byliniek prospesnych pre ocka. Dufam, ze sa na to uz nevrati a pamiatkou na to vsetko bude len ten strasny druh placu, ktory sa Hanka naucila pri preplachu kanalikov 😀

tanja61
17. jan 2008

ahojte mi mame taky isty problem uz od narodenia,najprv lekary hovorili ze je to infekcia a potom ze je to nepriechodny kanalik,vykvapkali sme kopu kvapiek ale nic nepomohlo,ocka mal stale lepkave...no ale po case je to uz lepsie a to nam kazala lekarka umyvat ocka prevarenou vlaznou vodou od kutika smerom von a masirovat pri koreni nosa a myslim ze je to lepsie....vzhladom na to ze som v UK tak takym malickym detom s tym nic nerobia do roka takze len masirovat rano a vecer a ocka stale vytierat aby boli ciste.... 😉 vyskusaj to mozno nebudete musiet absolvovat to premyvanie.... 😉

lubii
17. jan 2008

Ahojte, aj my sm tým prešli. Malý to mal tiež od narodenia a do 3 mesiacov sme brali najprv septonex a potom rôzne antibiotiká. Očná nám robila raz aj preplach, ale nepomohlo, poslala nás do nemocky na "prerazenie nejakou sondou". Tam sme už nešli a začali sme s homeopatiou. Pomohla.Trvalo to síce 1,5 mesiaca, ale už máme očko čisté. A ešte sme striekali Vincentku do nosa.
Ja by som už na preplach nešla.

jahodka11
17. jan 2008

ahojte, aj my sme mali problem s ockami, nakoniec nam ocna lekarka predpisala kvapky garasone a vyplachovali sme ocka vodou Opthal a zabralo to, zatial sa nam to nevratilo a su to uz 3 tyzdne, tak hadam ani nevrati. Vodou opthal jemnucko vyplachujem pre istotu kazde rano, pouzivame male striekacky, su sterilne a ciste 🙂

martina46
17. jan 2008

ved ja uz teraz placem, ked toto citam... 😢

jahodka11
18. jan 2008

martina46, nie je dovod na plac, nic to nie je, len treba ocka denne cistit a prejde to...neboj, problemy s ockami ma skoro kazde babo

andrea78
18. jan 2008

tak tak, neplač, čisti, ak je to len taká slabé a nevinné prejde to isto, a ak nie, budete preliečovať

neboj sa, ničomu tak nepomôžeš

martina46
18. jan 2008

Tak sme včera začali s repíkom, v noci, keď som išla kojiť, mala očko dosť zalepené a ráno čisté!! Po plači máva ešte trochu slzičky ale už nie hnis. Super! Repík je skvelý! 🙂
Ale aj tak som volala doktorke a predpísala nejaké antibiotické kvapky a ophtalmoseptonex najskôr. Ten teraz kombinujem s repíkom, snáď sa to spraví úplne. A ešte máme masírovať. 🙂

andrea78
18. jan 2008

maťa, no vidíš, aj som si myslela, že to tak bude...
to by jej tieklo to oko veľa...a repíkuj stále 😉

zuzana1981
18. jan 2008

ahoj , aj nam slzilo ocko , a tak sme isli k ocnej lekarke a robili na prepichovanie slzneho kanalika , a predpisala kvapky kanamycin , na opatovnej kontrole nam opat robili vyplach a kedze stale slzilo dali na dalsie kvaplky uniflox , a po nich opat preplachovanie a kedze kvapky nezabrali a ocko hnisalo ,pretierala som ho materskym mlieckom a ocko mame krasne ciste..

andrea78
18. jan 2008

zuzi, no kanáliky už museli potom byť priechodné, lebo keby to bolo upchaté, tak to slzí a hnisá ďalej

ono aj po tom prepláchnutí u lekára trvá nejaký čas, kým to prestane, pravé oko maťkovi prešlo hneď, noto ľavé robili pred týždňom a ešte trochu zahnisáva, no je to zo dňa na deň lepšie

no to MM je na to super

zuzana1981
18. jan 2008

ano boli uz ciste ale stale tam mala nejaku infekciu a kedze ociarka si chcela byt ista tak je stale robila kontrolny preplacha a predpisovala ine kvapky

martina46
18. jan 2008

a to mliecko treba, aby vtieklo az do ocka, alebo len okolo?

kika25
19. jan 2008

ach, ked to citam, az mi je smutno..aj nasa mala ma hnisave a uslzene ocka, zacali sme ju liecit Ophtalmoseptonexom kvapkami a ked nezaberali tak aj mastickou ophtalmo framikoinom...zabralo,ale len asi na tyzden.
Potom sa jej to vratilo a lekarka nas poslala k ocnej.
Ta jej predpisala dalsie antibiotika, kvapky a masticku a aj kvapky ocianku a o 2 tyzdne mame ist na kontrolu.
Trosku jej to ustupuje ale mam strach,ze ked skoncime s liekmi vrati sa to...
O tom masirovani som nevedela, vdaka za tip a vsetkym drzim palce.

dygab
20. jan 2008

Ahoj, na¨ší dceru to také hodně trápilo. Byly to slzné kanálky. Chtěla jsem se vyhnout proplachování a masírovala jsem cca 6x denně. Ustouoilo to samo. Chce to namasírovat, vytlačit a nakapat.

kika25
10. mar 2008

Nam tie zapalene ocka neustupili, len na chvilu pocas kvapkani antibiotik...su to jasne kanaliky a v piatok ideme na prestrek. Uz som s tym zmierena, asi je pre dieta lepsia jednorazova bolest, lebo takto jej ocka aj 30x za den utieram gazickou, skusali sme vsetko...kvapky, masticky, ocianku, obklady, materske mlieko, repik, masaze...nech to uz mame za sebou.

Bude mat po tom "zakroku" aj zalepene ocka?

kika25
10. mar 2008

Myslim zalepene nejakou naplastou..

dandinda
10. mar 2008

my sme sa s tym tiez vytrapili 😒 od malicka mu slzili a hnisali ocka, rodila som mnou ocna lekarka a ta ma poslala za primarkou, kedze to neprechadzalo, nezaberal nam ani repik, ani Pamycon ☹
Tak som tam s malickym nabehla, este netusiac, co nas caka 😨 Mna poslali na chodbu, sama neviem, ci to bolo lepsie, lebo ked som pocula ten ukrutny narek, plakala som vonku ako dazd ☹ Maly este dlho potom vzlykal, kym zmordovany nezabuval 😔 Tiez nam dali kvapky, masirovali sme kutiky s nadejou, ze na druhy den nas pani doktorka potesi 😅 Zial, opakoval sa repertoar z minuleho dna, mama na chodbe, strasny narek.. ☹ Vystriedali sme aj kvapky, no nic nepomohlo, snad trosku 😒 Takto sme tam chodili 2 tyzdne 😠 Neuveritelne 2 tyzdne 😠 Okrem vikendov, za ktore som bola vdacna, lebo som uz nevladala pocuvat ten plac mojho babätka a hlavne, ked som mu nevedela pomoct.Naozaj sme poctivo masirovali, kvapkali a pani doktorka sa po 2 tyzdnoch vyjadrila, ze tomu museli trosku pomoct 😲
Teraz nam ocka nehnisaju, nastastie, vyzera to tak, ze to trapenie stalo za to 😉 No maly ma take citlive ocka, staci, ked mu zasvieti slniecko alebo zafuka vietor a uz mu tecu slzicky 😖 Neviem, ci to ma suvislost s tym preplachovanim, ale kolegyna ma rovnaku skusenost s dcerkou 😢
kika- nie, nebude mat zalepene ocka 😉

sue
10. mar 2008

..no my sa trápime furt... asi 10 dní po narodení to začalo... najprv sme použili framykoin - zmizlo to, ale len pri používaní, tak sme išli k očnej - robila výter, ale nemal bacila, tak mu 3x preplachovali kanáliky, znášal to hrdinsky môj anjelik a kvapkali sme OCU Flash a ešte jedny kvapky... prečšlo to úplne, ale dva týždne od poslednej kontroly sa to vrátilo ☹ tak nám dr zas spravila výter a máme zlatého stafylokoka v očku ☹ takže malý dostal kvapky Uniflox a kvapkáme 4x denne... len pevne verím, že sa už z toho dostane a najmä že to nebude mať následky na jeho zraku 😔

dandinda
10. mar 2008

Nam tiez robili vyter, no nastastie bol ok 🙂

martina46
11. mar 2008

Hm, zaujímalo by ma, ako sa prišlo na to, že preplachovanie nebolí.

cat
11. mar 2008

to preplachovanie slz.kanalika nie je ani tak o bolesti ako o obrovskom strese, maly reval akoby ho z koze drali 😢 ale odvtedy mame so zaslzenym okom pokoj..

tomaskokat
11. mar 2008

AHOJTE. mAMé 5 týždnov a nepriechodný kanalik. Už tretí den chodím na ambulanciu na preplach a nič. Stvrtok mame ísť do nemocnice ležať, mám z toho veľký strach. Ešteže ten drobec netuší o čom to je.

dandinda
11. mar 2008

tiez mi tvrdili, ze to deticky neboli, ale ten hrozny narek hovoril o niecom inom ☹ netusim ako na to prisli, ze babo place, lebo ho silno drzia a nie ze ho to boli 😖
tomaskokat-neboj, urcite vam to tiez pomoze 😉 povedz si, ze cim skor, tym lepsie, nech to mate za sebou 😉 Ako som pisala, my sme tam chodili ako na klavir, cele 2 tyzdne, uz som bola fakt zufala, no nakoniec to zabralo 😅 Drzte sa a daj vediet ako sa vam dari 🙂

elize
12. mar 2008

Tak nášmu drobcovi preplachovali slzné kanáliky asi pred 1,5 mesiacom (mal 2 mesiace). Straaaašne pri tom plakal. Len som počula hrozný rev z miestnosti kam nám ho odviedli. Až mi srdce trhalo 😢 Po zákroku mi zvlykal ešte 5 minút v náručí a tak silno sa ma držal ☹ Odvtedy mám problém s kvapkaním mu do očičiek, aj pri ich umývaní. Neuveriteľne pri tom plače, to predtým nerobil. Nemám pocit, že by ten zákrok pomohol. Očko má stále červené, aj keď mu už z neho netečie. Ako na potvoru mu začalo slziť to druhé. Ach jo, to je nekonečný príbeh.

tanja61
12. mar 2008

no neviem ako u nas ale tu v UK take nieco ako preplachovanie kanalikov nerobia do roka a vobec ziadne zakroky....asi je to aj lepsie ak je dietatko mensie

danuska24
12. mar 2008

nam zacalo slzit ocko vcera, pocula som ze treba striektnut materske mlieko, vraj to pomaha. dostali sme aj kvapky, tak uvidime...

iruska
12. mar 2008

Ahoj holky, jako by jste mluvily o nás. Štěpánek byl na průplachu ve 3, 5 měsících a už to nechci zažít. Nevěřím že by to nebolelo, protože než mě vyhodili za dveře, tak jsem viděla stříkačku na ten průplach, ale taky takovou jakoby pinzetu, která měla na obouch stranách jakoby háčky...tak jsem si ani raději nic nepředstavovala. Bylo to asi jako u ELIZE..ten pláč a pak to 5 - minutové utěšování v náručí..no už to nechci zažít..doktor říkal, že měl neprůchodné oba kanálky..tak to i trvalo než to udělali. Doktor mi ukázal jak masírovat slzné kanálky, kapky do očí po 14 dnů a hlavně dokonale odsávat jakýkoliv sekret a prostě všechno z nosánku, jinak prý se to vrátí a celá akce se opakuje...My byli zatím jednou, zatím očka netečeou (klep klep na dřevo) , ale co jsem s většinou holek bavila, tak na to šly dvakrát až třikrát a že až pak byl klid..tak uvidíme jak to půjde dál...držím palečky všem mimískům a jejich očkám..a taky pevné nervy maminkám při těchto zásazích..mě tekly samy od sebe slzy jak jsem ho slyšela a pak mi ho donesly...

dandinda
12. mar 2008

tiez mi malicky este dlho vzlykal, trvalo kym som ho utisila a potom zmordovany zabuval v kociku ☹

martina46
12. mar 2008

ked by doslo k tomu, ze by chceli mojmu dietatu robit preplach, mozem odmietnut s tym, ze nech to radsej liecia inac, napr. kvapkami? ked tu toto citam... ☹ ale hlavne ma stev, ze vonku sa to nerobi a u nas takto deticky trapia.. 😠 😠