Zaslzené očko u 4 mesačného bábätka. Čo s ním robiť?

andy
27. mar 2007

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť so zaslzeným očkom u 4 mesačného bábätka? Malý má zaslzené očko a v kútiku hnis. Prvýkrat sme na to dostali kvapky, ktoré hneď zabrali, ale pár dní po vysadení sa nám očko zaslzilo opäť. Som z toho nešťastná, doktorka povedala, že pravdepodobne budeme musieť ísť na preplachovanie slzného kanálika ... bojím sa však toho, lebo vraj je to veľmi bolestivé. Ak máte s tým dakto skúsenosť, poraďte prosím. Ďakujem!!!
PS. Ak sa to tu už diskutovalo, prosím dajte mi odkaz na diskusiu. Ďakujem.

kejtty
25. máj 2010

zuzi44, aj my sme boli u inej ocnej lekarky ktora mu robila 2x preplach a nepodarilo sa. Tak dnes sme boli u dr. Fejkovej, skusila mu urobit prepach, ale nevyslo, potom mu robili sondaz, ani ta sa nepodarila, mucili ho tam asi 15minut. Ale vraj ma zapaleny ten kanalik a je zuzeny, takze jej neslo ani sondou... chudacik taky spoteny bol po tom zakroku, musime ist o tyzden znova k nej... juj take mam nervy...
... mozno ta predosla doktorka mu tam nieco zle porobila a kanalik sa zapalil, uz ho liecim 2 tyzdne a stale sa nepodarilo ho spriechodnit...

teuska
26. máj 2010

Juj chudacik Kejtty, drzim palce nech sa to uz podari.
Aj moj maly bol vzdy cely spoteny ☹
A teraz ma hnis uz len rano ked sa vyspinka, myslite, ze to bude este potrebne urobit?
ja sa totiz tiez velmi bojim toho, aby mu neublizili, mne sa tento zakrok zda velmi nebezpecny 😕 Kejtty, ty si bola u toho? Robi sa ta sondaz cez nostek? Lebo mne je vzdy velmi zle, ked ho pocujem za dverami plakat a chcela by som byt radsej pri nom, ale vzdy ma vysackuju, ze im tam nie som nic potrebna, ale myslim, ze keby som ho pri tom drzala, ze by som to mozno lepsie zvladala a mozno by som im tam aj odpadla, tak neviem 🙄 Chcela by som byt pri svojom dietati....

teuska
26. máj 2010

@kejtty A ozaj myslela som na Vas a drzala palceky, ale asi slabo. 😖 Na buduce budenm silnejsie, my ideme v stredu ☹

teuska
26. máj 2010

A este som sa chcela opytat, ci nemate niekto skusenost s tym, ze malemu sme urobili vyter z ocka, ale urobila nam ho detska doktorka, lebo ocna povedala, ze to nie je smerodajne a nasli mu, ze ma masivne streptococ. Nemali by vyliecit toho streptokoka kvapkami, preco mu to stale preplachuju a kaslu na ten bacil?

zuzi44
26. máj 2010

kejtty drzim palce,to je mi fakt luto ze ho tam tolko trapili ☹ treba verit ze sa to zlepsi,ja som malej od jej druheho tyzdna kvapkala pamykon mesiac potom jej ta predosla dr.chcela urobit preplach ale nepodarilo sa jej to tak nas poslala do nemocnice a dr.Fejkova hned jej nerobila sondaz najprv som tyzden jej kvapkala Tobrex ten trochu pomohol menej jej slzilo ocko ale po sondazi hovorila ze mala kanalik uplne neprechodny a kopu hnisu ale podarilo sa jej to spriechodnit,aj mala bola cela spotena lebo oni babo zabalia cele az po krk do plachty aby sa nehybalo a ked tolko place a chce sa branit ,tak sa pri tom spoti
chce to trpezlivost ako bude rast bude rast aj kanalik a bude sa to zlepsovat
nasa mala ma zase trochu zaslzene ocko ked vela place,ale zatial nema hnis tak cakam co bude...
teuska podla mna by mala ocna najprv preliecit ten bacil nie?
baby drzim vam palce ,ozaj je to neprijemne cakat na tej chodbe a pocut ako narieka male ☹ a niekedy je lepsie ked to nevidite co s nim robia ale je to teraz pre babo lepsie ako neskor potom by si to uz pamatalo a vraj ked je dieta starsie musia to robit pod narkozou
tak drzim palce 🙂
drzim

kejtty
26. máj 2010

teuska - ja som bola pri malom len ked mu robili preplach ocka, to mu stiahli dolne viecko a pri kutiku dole mu najprv urobili dierku s takym tupym predmetom a potom tam vopchala ihlu s roztokom, ale vychadzalo tiez vela hnisu a aj ten roztok striekal z oka vonku, takze to bolo upchate - nepriechodne.

Teraz ked mu robili sondaz - tak som pri tom nebola, ale dr. vravela ze sa to tiez tak isto robi, len sa namiesto ihli pcha do tej dierky pod vieckom sonda - s takym tupym koncom... a vraj to uz aj babatko boli. Riadne revkal pri tom, ved ho tam mucili asi 15 minut, som myslela ze zjem celu ruku na chodbe od nervov ☹

Ale buduci tyzden ideme tam znova a uz poviem doktorke nech mu laskavo urobia vyter oka a nech najprv vyliecia ten zapaleny slzny kanalik s nejakymi inymi kvapkami (teraz mame Tobrex) ale nepomahaju vobec... a mozno neskor ked bude ozaj vacsi tak sa ten kanalik rozsiri.... ale co s tym hnisom ktory mu tam ostal upchaty??? bojim sa ze sa mu ten hnis neskor usadi niekde inde v tele, predsa oko je oko a je v hlave ... este sme neboli ano ockovani proti pneumokokovi, vraj sa musi najprv vyliecit zahnisane oko a az tak ho mozu zaockovat.......

Baby je to normalne ze uz chodime kazdy tyzden na preplach oka - 3 tyzdne za sebou a caka nas to asi aj buduci. Nemoze sa mu tym este viac poskodit a upchat ten kanalik??? Niekde som citala ze cim viac ho preplachuju, tak sa moze viac a viac upchat...

teuska
26. máj 2010

No Kejjty my to liecime uz od druheho tyzdna a dokonca aj v porodnici sme mu kvapkali kvapky do ocka. Najskor boli zahnisane obe, ale po prvom preplachu sa prave oko uplne vyliecilo a do tohto druheho kvapkame uz asi 5 kvapky. V pondelok som vysadila aj gentamicin, lebo som ho kvapkala uz viac ako 2 tyzdne a vcera bolo ocko o.k., len rano bolo zahnisane, ale dalo sa v pohode utriet, tak som ho preplachla len optalmo- septonexom. A zatial je tiez o.k.
Preplach oka asi neupchava, skor ta sondaz je nebezpecna, lebo vraj zanechava jazvicky a my sme ju mali uz trikrat 8-

teuska
26. máj 2010

@kejtty ty pises, ze si si od nervov skoro zjedla ruku, mne sa od nervov vzdy pusti mlieko 😨

kejtty
26. máj 2010

teuska, ale my praveze sme mali do 2 mesiacov vporiadku ocka, vobec nehnisali ani neslzeli. Az potom zacalo najprv prave oko hnisat, tak sme kvapkali pamycon a potom uz aj lave ocko, tak nam uz lekarka dala antibioticke kvapky, po ktorych sa mu prave ocko uplne vyliecilo a to lave nie a nie doteraz vyliecit ☹
A cim mu vytieras rano ten hnisik? Lebo ja len cistou prevarenou vodou na tamponik dam. Cez noc sa mu tak oko zlepi, ze ho rano ani vobec neotvori ☹

lienka2
26. máj 2010

kejtty, my sa chystame na sonda k dr. fejkovej v pondelok.. uz sme davali tobrex ani neviem ako dlho, zmenili ocnu lekarku, ktora skusala preplachnut kanalik ale nepodarilo sa, vraj je tam toho vela a uz dost huste, ze to nejde von.. tak ako vas citam, zacinam mat riadny strach, co to s malym spravi.. este nas buduci tyzden caka aj ockovanie, tak to bude dost narocne.. a mame stafylokoka v hrdle, tak vraj mozu byt tie ocka aj z toho.. ani antibiotika ho nevyhubili 😠

kejtty
26. máj 2010

lienka2 , jeeej aj vy mate Lukáska a rovnako stareho ako je ten nas 🙂 s rovnakym nestastnym ocickom 🙂 no veru nam dr. preplachovala 2x ocko a az potom nas poslala k dr. Fejkovej, no ani jej sa nepodarilo ho uplne prerazit, ze je zuzeny od zapalu... ale mozno ze vam sa to podari preplachnut 🙂 potom daj vediet ze ako ste dopadli, my ideme vo stvrtok este k nej znova 🙂
... ak sa nam podari to ocko vyliecit, tak buduci tyzden nas tiez caka ockovanie 🙂 som rada ze niesme sami, co este neboli ockovani na 3mes. 🙂

teuska
26. máj 2010

Kejtty rano som mu to predtym utierala kuskom obvazu, to je lepsie, lebo ten je drsnejsi a ide to lepsie dole a tiez prevarenou vodou. Teraz je ocko uz ovela lepsie, staci len utriet a hnis je prec. Ale pretym to mal take zle, ze pozeral rano na mna a v noci len jednym ockom. A ked boli zahnisane obe, tak som nevedela, ci spi alebo je uz hore, lebo ich maval rano zlepene obe 🙄
No my sa veru trapime viac ako 3 mesiace ☹

zuzi44
26. máj 2010

kejtty ked citam ako sa trapite s tym ockom tak som celkom rada ze sa predoslej dr.nepodarilo urobit malej preplach a poslala nas rovno do nemocky,lebo by sme sa este trapili dlhsie a mali sme stastie ze sa sondaz podarila,ale aj tak sme sa trapili 8 tyzdnov lebo skor ani preplach ani sondaz nemohli urobit.Malej som tiez vytierala ocko len s cistou vodou a gazou ale pred kvapkami som musela trochu pomasirovat jej to ocko aby vysiel hnis a vosli tam kvapky.
Dufam ze sa vam to uz bude zlepsovat a vo stvrtok drzim palce 🙂
lienka dufam aj u vas sa to podari na prvy krat a budete mat pokoj
ozaj je to hrozne pocuvat za dverami ako place malicka so mnou sa vetdy rozpraval manzel ale o com do dnes neviem ,lebo som ho ani velmi nepocuvala no nedalo sa prepocut ten plac skoro az mala stratila hlas uz ani nevladala plakat ☹ ked sme odisli hned zaspala a potom spala 5 hodin ani jest nechcela
drzim vam palce aby ste sa uz vyliecili

jespera
29. máj 2010

Ahojte Maminy,
ja mam polrocnu dcerku, ked mala asi cca 4 mesiace boli sme na preplach, doktorka to urobila velmi rychlo a pekne, malicka iba trosku zaplakala skor zo strachu, potom antibiot. a vsetko bolo super - no teraz pozeram ze jej opat zacina slzit to iste ocko, zacina sa to presne rovnako - 2 slzicky na kraji oka...co s tym, preco sa to vlastne opakuje????

teuska
29. máj 2010

@jespera no u nas sa kanalik po sondazi zrastol krvou, ale ty pises, ze az po 2 mesiacoch, tak tu jedna baba pisala, ze uz by to nemalo byt upchate a upchaty kanalik sa pozna, ked slzicky stoja v kutiku
Normalne zavidim, ako si napisala, ze doktorka to urobila rychlo a pekne, u nas to bol hlavne poslednykrat hotovy horor a v stredu ideme znova, mam z toho nervy
Kde si bola prosim ta u lekarky?
A este, ak mozem poradit, masiruj slzne cesty niekedy to pomaha
@kejtty chcela som sa spytat, ked si pisala, ze maleho tak dlho trapili, mojho maleho tiez dlho trapili, ale nemyslim, ze to bolo 15 minut, skor to odhadujem na takych 10, len mne sa to zdalo nekonecne, ci mal maly aj nieco na ocku, lebo moj ho mal 3 dni podkrvacane a asi den a pol opuchnute, vobec ho ani neotvoril. Vraj je to normalne, ale mne sa to nezda.

teuska
29. máj 2010

baby chcela by som sa este opytat, teraz mava maly len rano a niekedy aj cez den po spanku malu karpinku, nic hrozne. Bude mu to este treba preplachovat?

kejtty
29. máj 2010

teuska, hlasim a s dobrou spravou. Asi nam ta sondaz zabrala, malemu hned na druhy den prestalo hnisat a slziet oko a teraz ho ma uplne cistucke (klop,klop)...
Tak mne sa zdalo ze ho tam trapili dost dlho aj 15 minut, lebo mu dr. najprv skusila urobit preplach ale sa nepodaril tak robila sondaz hned potom, ale vraj sa celkom nepodarila tak ho nechcela dlhsie trapit... nooo asi aj to troska zabralo, ideme vo stvrtok na kontrolu tak uvidime co na to povie Dr...

teuska on to ocko po zakroku mal opuchnute trocha, ale vobec nemal podkrvacane, no aj ten opuch mu hned do vecera zmyzol, potom mu este trosku vytekal taky hnisik s krvickou zmiesany, ale o 2 dni uz mal ocko ciste, zatial, tak dufam ze sa nam to uz nevrati....

jespera
30. máj 2010

Teuska - ja som z Presova - takze doktorka tam. Inac obdivujem ze ste dokazali byt vonku ked to drobcom robili - ja som vyslovene trvala na tom, ze budem pri malej, vonku by som sa asi zblaznila. A tak ako pise kejtty - hned ked to prepichli vysiel hnis, a na druhy den - parada...drzim palce.

teuska
30. máj 2010

@kejtty Gratulujem a tesim sa s vami. 😅 My sme mali tyzden po preplachu pokoj a potom to zacalo rano trosku hnisat, ale nie je to nijaka hroza. Dufam, ze aj my sa raz dockame stastneho konca tohoto trapenia.

@jespera ja som vzdy trvala na tom, ze nejdem nikam, ale asi nie velmi dorazne, lebo nakoniec sa im podarilo ma presvedcit, aby som odisla. Ja som inac vzdy vyzerala aj velmi nervozne, tesne pred zrutenim, tak to asi nechceli riskovat 😝 Aj si ju pri tom drzala?

jespera
30. máj 2010

Teruska- ano, zabalili sme ju do plachty, sestricka drzala rucky a hlavicku, ja nozky a doktorka robila, vyhodou je ze hned ako skoncili - som ju rychlo odbalila a vzala ju k sebe, zaspievali sme jednu slohu husky...a uz bol usmev na tvari..🙂na to ako som sa toho bala, tyzden predtym som nespala..prajem aby ste boli co najskor ok.

teuska
30. máj 2010

@jespera no ja uz nespim asi 3 mesiace, stale na tu hrozu myslim a uz by som naozaj chcela mat pokoj 😢

zuzi44
30. máj 2010

@kejtty drzime palce aby ste uz mali pokoj a malickeho aby uz netrapili

@teuska drzim palce aby ste uz mali pokoj.Nasa mala je po sondazi necely mesiac,ale znovu ked vela place ma zaslzene ocko a rano trochu hnisu v kutiku,tak dufam ze sa to nebude zhorsovat zatial pockam,inak hovorila mi kamoska ze pozna dieta co sa s ockom natrapili az do polroka tak dufam ze to nebude nas pripad

kejtty
30. máj 2010

dakujeme dievcence.... snad sa nam to uz nevrati 🙂

teuska
30. máj 2010

dievcence neviete niektora, ci to ocko musi byt uplne cistucke, alebo trochu hnisu po spanku tam moze byt?

monikakn1
30. máj 2010

ahojte.moja mala ma 7 mes.a slzave ocka od narodenia.dva krat sme boli na preplache,ale nepomohlo,a zajtra mame ist do BA na prepichnutie cez nos.mate stym niekto skusenosti?prosim napiste,strasne sa stoho bojim,hlavne toho,ze ju asi aj uspia 😢

monikakn1
31. máj 2010

ahojte.no dnes sme boli v BA na tom prepichnuti.nerobila to cez nostek,ale sondaz.trvalo to asi minutu a pol,mala ani moc neplakala,no ja o to viac.to sa neda bez toho,ale asi viete o com pisem.dr-ka povedala,ze sa to podarilo,tak uvidime ako bude.drzim vam vsetkym palce,fakt!papa

danielaviki
31. máj 2010

ahojte maminy, no citam tu vsetky vase prispevky...moj VIki ma 3 a pol mesiaca a od narodenia ma problem s ockom. Moj pediater ho nechce poslat k ocnej na cistenie kanalika,hovori mi ze mam byt trpezliva a masirovat mu ocko a ze to prejde. Ale mne sa to nezda ze by to samo malo prejst. A to masirovanie sa mi velmi nedari.Nedal mi ani ziadne kvapky nic. Ja ocko umyvam v kamilkach a obcas kvapnem kvapky Optalmo septonex. Mate niektora skusenost ze by to preslo takto samo? Samozrejme by som nebola rada keby musel ist na preplach kanalika ale ked je to nevyhnutne radsej teraz ako ked bude vacsi...

zuzi44
31. máj 2010

@danielaviki nasa mala ma tiez od narodenia problem s ockom vzdy po spanku mala cele ocko zlepene hnisom,nas pediatricka poslala na ocne hned v druhy tyzden skoro mesiac sme kvapkali pamykon do ocka aj tak nepomohlo,preplach sa ocnej nepodaril az nemocnici ked mala 8 tyzdnov jej urobili sondaz az potom sme mali pokoj,Dr.hovorila ze to mala uplne neprechodne kvoli hnisu,ktory tam bol nebola som velmi rada ze ju trapia,ale uz to mame za sebou a dufam ze bude pokoj.Tiez mi radila svokra kamilky a ze ju nemam dat trapit ze z toho vyrastie ale asi by nevyrastla myslim ze kamilky by nepomohli...Bola som z tej sondaze nervozna, trochu som si okusala nehty 😝 ale dufam ze uz je pokoj

@monikakn1 a ty si bola pri tom?lebo mna poslali prec,tak to potom dobre zvladla malicka ked ani velmi neplakala,nasa plakala strasne dlho aj jej to dlho robili az sa spotila a hned aj zaspala potom,drzim palce aby ste tiez mali pokoj

janinah
31. máj 2010

dievčatá,dnes sa už kamilky na očká nepoužívajú,dokonca to môže byť alergén
danielaviki,dôrazne sa žiadaj na očné vyš.,ale chod k detskej očnej lekárke,nie k očnej pre dospelých

zuzi44
31. máj 2010

@danielaviki presne ako pise janinah pytaj sa na ocne ,necakaj myslim ze cim skor tym lepsie aby potom neboli vacsie problemy radsej raz zbytocne ako neskoro