Zaslzené očko u 4 mesačného bábätka. Čo s ním robiť?

andy
27. mar 2007

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť so zaslzeným očkom u 4 mesačného bábätka? Malý má zaslzené očko a v kútiku hnis. Prvýkrat sme na to dostali kvapky, ktoré hneď zabrali, ale pár dní po vysadení sa nám očko zaslzilo opäť. Som z toho nešťastná, doktorka povedala, že pravdepodobne budeme musieť ísť na preplachovanie slzného kanálika ... bojím sa však toho, lebo vraj je to veľmi bolestivé. Ak máte s tým dakto skúsenosť, poraďte prosím. Ďakujem!!!
PS. Ak sa to tu už diskutovalo, prosím dajte mi odkaz na diskusiu. Ďakujem.

lubii
12. mar 2008

Martina, kľudne môžaš odmietnuť. Nás keď očná poslala do nemocnice, lebo jej sa preplach nepodaril, tak som proste nešla a šli sme k homeopatke. Očko máme už 2,5 mesiaca krásne čisté. Treba hlavne masírovať, čistiť a treba čistiť a odsávať aj noštek. Ja som striekala do nočteka vincentku - často - a odsávala.

martina46
13. mar 2008

A prečo odsávať noštek? Čistiť napríklad aj repíkom alebo prevarenou vodou?

lubii
13. mar 2008

Lebo je to tým kanálikom prepojené. Ja som čistila len prevarenou vodou, ale možno je dobrý aj repík, keď s ním mjú mamičky dobré skúsenosti.

kika25
13. mar 2008

Ach dievcata, nas to caka zajtra a poviem Vam, radsej by som to podstupila ja sama ako tam mam poslat nasho anjelika...je mi do placu uz teraz... ☹

funilieta
13. mar 2008

ahojte, nemam velmi cas citat vsetky prispevky, ale my sme mali ten isty problem, mala zahnisane ocko, a to ma len jeden mesiac. potrela som jej ocko vatou namocenou v harmanceku a na druhy den som jej nastriekala na ocko materske mlieko a bolo to prec

dandinda
13. mar 2008

funilieta-tak to asi nebol ten kanalik nepriechodny, nastastie 😉 my sme kvapkali, masirovali a figa borova 😖 museli nam to preplachovat 9krat ☹

kika25
13. mar 2008

Dandinda...9krat???
Dufam, ze nas nic podobne necaka ☹

dandinda
13. mar 2008

Verim, ze nie 😉 my sme boli asi nejaka raritka, prave ocko sa zlepsilo skor, no lave nas riadne potrapilo, sme si poplakali, maly v ambulancii a ja na chodbe ☹ Chodili sme tam 2 tyzdne, bez jedneho dna, to nam robili vyter a este neboli vysledky, tak nam dali volno 😅
Neboj, vas to iste necaka, my sme boli asi jedny z mala, aj dr.povedala, ze väcsine deticiek sa to sprechodni po 1-2preplachnuti 😉

zlatka
13. mar 2008

dandi,chudáček mareček, to jste si teda užili!!!!

dandinda
13. mar 2008

zlatka- ani nehovor, uz sa mi s tym hroznym narekom aj snivalo ☹ Urobila by som cokolvek, aby som mu pomohla ☹ Neviem, ci bolo horsie cakat za dverami a pocuvat ten plac, alebo byt pri nom a divat sa na to, ako mu to preplachuju 😖 Ta ihla vobec nevyzerala sympaticky 😖

kika25
14. mar 2008

Uz sme sa vratili od ocnej, Lenka je statocna hrdinka, nas poslali cakat von na chodbu(asi to tak bolo aj lepsie) a potom sme si ju mojkali.
Chudatko, ked som si ju vzala od sestricky na ruky uz ani neplakala,len sa tak chvela:((((
Ale doktorka ju pochvalila,ze ine deti velmi vyvadzaju,ze ona plakala len kym jej to robili a potom sa tak udivene na nich pozerala.
Po Velkej noci mame prist na kontrolu, snad sa tento horor nebude opakovat... ☹ 😒

tomaskokat
14. mar 2008

Ahojte. Do nemocnice nás neprijali lebo prerábajú celé oddelenie. Tak dochádzam denne do Bojníc na preplach a dnes primárka zistila že tomá tak upchaté až sa z toho vytvorili zrasty. Takže aj takýto výsledok može byť z nevinného hnisu. neostáva nič iné len bojovať. Vela trpezlivosti všetkým bojovníkom.

kika25
14. mar 2008

Drzim palce tomaskokat

kika25
25. mar 2008

Ahojte mamicky. Dnes sme boli na kontrole s ockami.
Po preplachnuti kanalikov mala Lenka este take 2 dni trocha zaslzene ocka, ale uz bez hnisu a na treti den uz boli ocka krasne ciste a su take dodnes. Doktorka nas upozornila, ze na prve preplachnutie sa to nemusi uplne vyliecit, ale zatial su krasne.
A tymto Vas chcem mamicky povzbudit, viem, ze je to velmi tazke aj ako rozhodnutie ci vobec podstupit tento "zakrok" alebo liecit dalej antibiotikami, v nasom pripade by sme to s liekmi podla mna nevyliecili.

Vela odvahy a krasne ocka a este krajsie usmevy Vasich deticiek (nasa Lenka sa usmieva ovela viac odkedy ma ocka vyliecene ) 😵 😵 😵

elize
25. mar 2008

ja som si povedala, že druhýkrát mu to robiť nedám, radšej budem bojovať inak. Striekala som do očka MM a máme po slzení 🙂

janka2121
25. mar 2008

môjmu malému preplachovali 2x a ja by som povedala že po preplachu to začalo hnisať ešte raz. potom som sa naštvala a po tých všetkých kvapkách a preplachoch som povedala dosť. a kúpila som borovú vodu a tou mu čistím očká a čuduj sa svete očko je v poriadku.

jankay
10. apr 2008

ahojte maminky, aj ja mam strach z toho preplachovania. Prvy krat na ocnom nam dala doktorka antibiotika a vodicku. Trosku to ustupilo, ale mam pocit, ze sa slzenie ocka a hnis zacina vracat. Ked kvapkam ocianku , tak je to ok. Ale skusila by som este tu masaz. Skuste mi ju popisat. Nasa ocna by len prepichovala ale ja sa zatial tomu branim . Zacinam mat pocit , ze prepichovaniu ocka sa neubranime .........

jesssie
22. apr 2008

Ešteže som si tu prečítala tolko múdrych rád. Naša Niki má 9 týždňov a dnes nás doktorka odporučila do nemocnice na "sondáž slznéo kanálika". Slzí jej pravé očko už od narodenia. Kvapkala som jej Ophtalmoseptonex, aj Pamycon a potom zasa Ophtalmoseptonex a ešte v pôrodnici nám na to dali nejakú mastičku. Nič nezabralo. Asi tri týždne som jej to teraz masírovala, ale žiadne extra zlepšenie. O repíku a homeopatikách nám nikto nič nepovedal. Je to pre mňa schodnejšia cesta ako to prepichovanie tak by som to vyskúšala, lebo to nemá až také zlé a ani jej to nehnisá iba jej tak divne vytekajú slzičky z toho očka, takže zápal tam asi nemá. Ako to mám vymývať tým repíkom? A ešte sa chcem spýtať ako sa volajú tie homeopatiká? A do nošteka mám doma na vstrekovanie PHYSIOMER - prírodná izotonická morská voda. Myslíte, že aj to môže čiastočne pomôcť? 😒

jasminke
23. apr 2008

Stare mudre zeny tvrdia, ze staci nakvapkat do ocka trosku materskeho mliecka, niekolko krat za den, po prad dnoch by sa to malo zlepsit. Materske mlieko je vyborne aj na zapareny zadocek, to mam odskusane.

martina46
23. apr 2008

my sme mali tennto problem. malej sa vystriedali obe ocka. obe hnisali, ale iba jeden den. pri druhom sa to vratilo a to uz som dostala priamo papier od dr do nemocnice. bolo to v piatok, tak som hned nesla. nasadila som kuru: prikazdom prebalovani cca kazde 2 hodinky masirovanie, ptom som jej doslo va vyplachla ocko mojim mliekom a 3x denne kvapla kvapku OCU flash. je to vytazok z ocianky. neviem, co z toho zabralo, ale cez viknd sa to skoro dalo dokopy, tak som nemocnicu odlozila a este take 2 dni a bolo to uplne ok. strasne som sa tesila, lebo som veeeelmi nechcela, aby jej robili taky drasticky zakrok.
je to dozadu tak 33 tyzdne a mama uplny pokoj 🙂

andika10
23. apr 2008

ahoj neviem či to patrí k téme ale švagrinka mala podobný problém. Má 3 m. chlapva a odmalička mu slzelo a hnisalo oko. Asi pred týždňom mu očna doktorka prepichla očný kanálik a spravila výplach a na druhý deň len výplach a to všetko na počkanie čiže nemusela do nemocnice. Malý to dobre plakať plakal ale už je všetko OK

monik76
23. apr 2008

tak my se z očkama trapime od začatku jedno uz ma dobry a to druhé ne a ne se dát do kupy, masiruji potíram heřmánkem a borovou vodou, měla jsem kapky ophtal, ale začala to mít jakýsi červený, tak jsem ji to raději nedávala. Ona to přes den má dobrý a k večeru jí to trošku slzí, ne moc. dneska jdem k doktorce tak jsem zvědavá co mi řekne. Jak to děláte s tím MM? Možná dělám třeba špatně tu masáž, kde se to přesně masíruje?

jesssie
23. apr 2008

Masírovať treba malíčkom v kútiku očka proti smeru hodinových ručičiek krúživým pohybom. A ďalšia masáž je zasa malíčkom, treba ním zatlačiť na kútik očka a potom pomaly pechádzať po okraji nošteka až nad nosnú dierku. Ono nalepšie by bolo keby si to videla ako sa masíruje nám to ukazovala doktorka. Tak hádam som trochu pomohla.

monik76
23. apr 2008

jesssie díky

mucha
28. apr 2008

ahojte, mojmu malemu hnisalo ocko este v porodnici, davali sme na to kvapky septonex, ale vobec nepomahali, tak nas dr. poslala ku ocnej, kde mu hned aj prepichovali kanalik. to mal asi tri tyzdne a bol to hrozny zazitok. nebolelo ho to, lebo dostal kvapky na umrtvenie, ale tym, ze sestricka mu drzala hlavu, ja ruky a dr. prepichovala, tak strasne plakal a mne bolo do placu tiez... a to som mu musela drzat este tie rucicky.. hruza aku mal silu, ked sa chcel vytrhnut zo zovretia... tu ihlu mu dr. pichla az niekde do nosa, len tak som vystrasene pozerala, ze co robi a bolo mi aj do placu, ale prezili sme to... teraz ma maly o mesiac viac a ocko nadherne...
takze nebojte sa, babetko to urcite prezije a vy tiez...

janetka
15. máj 2008

ahojte, my sme mali ciste ocka, ale teraz nas 4mesacny matko dostal nejaku infekciu od starsieho kubka, ktoremu hnisanie preslo za tri dni.. a matkovi to ostalo... myslite, ze je nutne vyhladat lekara? alebo to mam riesit klasicky materske mlieko, kvapku OCU FLASH.... nemate s tym skusenosti?

dididi30
15. máj 2008

baby dajte to co najskor do poriadku s tymi ockami , moja dcera bola pred 2 tyzdnami na prepichnutie ocneho kanalika bo jej riadne slzilo, chvala bohu ju uspali, teda tu v anglicku sa uspava....hoci doma to robia za ziva, co si neviem predstavit 😕 , dopadlo to dobre , hoci mala teraz castejsie sopli, lebo jej vela soplikov ostavalo hore v hlavicke ale uz je dobre....

jesssie
21. jún 2008

Tak nám sa to chvalabohu upravilo spontánne. Trvalo to štyri mesiace a potom sme sa zrazu jedno krásne ráno zobudili a očko bolo prenááádherne čisté. 🙂 🙂 🙂
Tak držíme palčeky aj ostatným bábätkám aby mali krásny kukuč. 😲

nensy
21. jún 2008

jo tak na to trpí kamarádky holčička jak dostane rýmu tak ji hned teče a hnisá očičko