Zaslzené očko u 4 mesačného bábätka. Čo s ním robiť?

andy
27. mar 2007

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť so zaslzeným očkom u 4 mesačného bábätka? Malý má zaslzené očko a v kútiku hnis. Prvýkrat sme na to dostali kvapky, ktoré hneď zabrali, ale pár dní po vysadení sa nám očko zaslzilo opäť. Som z toho nešťastná, doktorka povedala, že pravdepodobne budeme musieť ísť na preplachovanie slzného kanálika ... bojím sa však toho, lebo vraj je to veľmi bolestivé. Ak máte s tým dakto skúsenosť, poraďte prosím. Ďakujem!!!
PS. Ak sa to tu už diskutovalo, prosím dajte mi odkaz na diskusiu. Ďakujem.

claudinka
31. mar 2009

zuzanale mno nasla 😀 v googli 😀 😀 no tak snad sa uz buduceho utorka nemusim bat a dovtedy to uz mat nebudeme 😉

liaah
31. mar 2009

lulucka my mame presne tie iste lieky a ten isty postp , akurat ze vanesska ma uz 3 rocky 😉 ja sa bojim aby to nedostala mel, ta ma 4 mesiace ☹ to by uz len bolo 😒 😒 😒

dagina
29. apr 2009

Ahojky, tak my museli nakonec se slzavým očičkem na oční (kapičky, mastičky... nic nepomáhalo), slzelo nám od narození a postupně to gradovalo.., takže nebylo vyhnutí. Malé pročistili kanálky 4cm jehlou, nic pěkného, ale pomohlo to po první zákroku, ale byla tam mamina, která šla po čtvrté ☹ .

popelka.miri
29. apr 2009

Dagina, moje 5tileta holka měla od narození uslzené oko. Nic nepomáhalo, chodili jsme taky na oční a nakonec jsme museli na to pročištění kanálku taky. Ve 4 měsících. Já na to koukala jak jí drželi a řvala a málem jsem řvala taky 😢 .Hned potom jí to oko strašně hnisalo, jak se prý vyplavuje ten kanálek, ale pak jsme ještě jednou taky museli. Trvalo nam to rok, než se nám to oko uzdravilo 🙄 .Jo a ještě před očním mi dětská dr. dala mast a na očním pak řekli, že ta se dávat nesmí, protože ten kanálek ještě víc ucpe 😕

dagina
29. apr 2009

Popelka, jj, malá také řvala jak tur, manža se na to kouka a byl u toho, ale jsem radši koukala z okna, i tak jsem měla na kahánku...
tyjo, rok vám to trvalo?? Doufám, že už tam nebudem muset, byli jsme tam minulý týden a do dneška dobrý.

enkidua
29. apr 2009

Ahojky, my meli ten samy problem, co jsme prisli z porodnice, tak malemu hnisalo ocicko, nekdy i zpusobem, ze ho nemohl rozlepit. kapali jsme opthalmoseptonex a vyplachovali optal ocni vodou.taky jsem z toho byla nestastna, ale doktorka rikala, ze pokud je ten hnis bilej a zlutej, ze je to v poradku, ze az bude zelenej,tak se neco deje!! uz jsem se i sama bez vedomi doktorky obednala na ocni, ale malemu to ze dne na den prestalo a uz mame vice jak mesic pokoj!jen jsem pokazde kdyz se hnis obevil otrela tou optal vodou a vykapla opthalseptonexem. je to asi rustoveho puvodu...jinak opravdu nevim a jsem rada, ze jsme byli usetreni protahovani kanalku

popelka.miri
29. apr 2009

My to měli jen bílé a někdy žluté, používali jsme opthalmoseptonex, ale nepomohlo to. Občas se to zklidnilo, ale zas rozpoutalo. Malá taky nemohla otevřít chudák očko. Některým novorozencům se prý musí pomoct ten kanálek roztáhnout. A když nejsi přesvědčená, že ti dr. radí dobře tak se klidně na oční objednej sama. Já to takhle řešila s alergologií. A dobře jsem udělala, malá ma astma. Jinak bych na to taky nepřišla ☹

mata222
28. júl 2009

ahojte.prosim vas, viete mi poradit, ci po 4 dnovej liecbe slzenia oka ant.mastou framykoin, by som mala vidiet zlepsenie?alebo este mam pockat? mame 3 mesiace a minuly tyzden nam zacalo slzit jedno ocko. ocko aj vykvapkavam septonexom, vytieram repikom,a stale mu slzi..mam este skusit kvapky ocu flash? citam, ze vam to pomohlo..

blandik
28. júl 2009

Měli jsme to od narození v obou očičkách - očička hodně zahnisané a zaslzené - tj. neprůchodný slzný kanálek. Měli jsme framykoin, pak tobrex od oční. Ale zabralo to jen na jedno očičko, druhé muselo nakonec na průplach. Vždy jsme měli instrukce, že máme kanálek masírovat - může se zprůchodnit sám. Tj. ukazováčkem vyvíjet mírný tlak od koutku oka na hřbetu nosu. Na čním nám doktor říkal, že optimální čas na průplach je mezi 3-4 měsícem, ale může se bez narkózy provést do konce 6M, pak už leda s narkózou. Nakonec jsme na průplach a sondu šli s jedním očičkem a pak bylo vše ok, až týden před kontrolou opět oko začalo slzet, jelikož už se blížil termín 6M, tak jsme nechali provést další průplach - pro jistotu (hlavně žádná narkóza). Kažodpádně děti jak rostou i kanálek se zvětšuje úměrně s tělem a může se rozšířit a bude vše ok, ale doktoři, pokud neprovedou sondu, tak nikdy nemůžou vědět, jestli je jen ucpaný (tj. průchodný) anebo je srostlý.

Prý na to velmi dobře zabírá kapat mateřské mléko do očička a pak jemně promasírovat - takže zkuste. Slyšela jsem, že je to běžné v británii a tady od mamin jsem to slyšela (říkal mi to i oční doktor).

Malý průplach zvládl dobře, byla to rychlovka a šikovný doktor, bobek byl sice celý spocený, když nám ho přinesli (trvalo to tak do 3 minut, co ho měli uvnitř, a z toho plakal asi 30 vteřin), a pak hned usnul a přes den byl hod'noučký. Je pravda ale, že se poté zhoršilo spaní - před průplachem se nabudil jen pár krát za noc, a po průplachu se nabudil a mrskal se v postýlce o poznání častěji.

mata222
28. júl 2009

hm, tak to ste si uzili..lenze my to nemame od narodenia. minuly tyzden nam zacalo slzit 1 ocko, nehnisa mu to..inak predtym mu slzicky tiekli iba ked plakal..este pockam do zajtra, skusim ocu flash, uvidime..len aby to nemal upchate 😕 a nie sme na MM, takze s tym si nepomozem..

kessiee
9. nov 2009

ahoj mata, no nam to zacalo asi pred dvoma tyzdnami tiez, ale s tym, ze mu ocko na zaciatku aj hnisalo. boli sme hned u ocnej a ta nam povedala, ze to je zapal ocnych spojiviek a nie upchate kanaliky, na to je moj malicky vraj uz stary, ze by to mal od narodenia. dala nam kvapky aj masticku, naskor to zabralo, ale teraz mame ocko zaslzene znova, tak neviem, co s tym... asi ju znovu navstivime, lebo teraz uz ani tie kvapky a mast nepomahaju...

rimmel
9. nov 2009

ja napisem nasu situaciu:

maly sa narodil s nevyvinutym slznym kanalikom asi preto lebo sa narodil predcasne..ma stale "vytok" zeleno biely..karpiny v podstate...doktor povedal ze je to v poriadku, deti to mavaju a caka sa s tym do roka, dovtedy by sa to malo samo vyvinut a nemusi sa prepichovat..

ak sa to do roka samo nevyvinie, prepichne sa co nechceme ale doktor povedal ze je to nepravdepodobne.

ocko ani raz zapalene nemal.

rimmel
9. nov 2009

oh a nemam mu nato nic davat..iba utierat vodickou.

kutcher
9. nov 2009

Je ahoj rimmel, my meli taky vytok z ocicka, myslim, ze to bylo leve, my jsme koupili borovou vodu kapaci ke vkapavani do ocka a borovou vodu utiraci + ctverecky a tim ho jeste vytirali, taky jsme se bali toho prostouchavani kanalku, ale nam dr na to dal nejaky antb v kapkach, to nezabrajo a pak jsme pouzivali ophtalmo framykoin a prestal tect ten vytok, ale to zalezi na dr. a co to kojeni do roka, co ti povedeli

kessiee
10. nov 2009

rimmel a to ti povedal doktor v zahranici? ja som zase od doktorky pocula, ze najlepsie je to detom prepichovat co najskor, aby si to nepamätali... a tvoj malicky stale nema slzicky? teda netecu mu pri placi?

rimmel
10. nov 2009

kutcher uz nebudem odpovedat stretli sme sa v teme voda kedy 😉

kessie, ano place normalne...a vytok...ono to neni ani ze vytok ale ako karpiny..ako keby zelenozlty sopel mokry :D sorry :D

a ano povedal mi to doktor..a nie jeden asi traja 😉
a to prepichovanie radsej vobec lebo babo nato musia uspat a teda ti poviem nic dobre to neni....cize nejde ani o to ze aby si to nepamatovali ale o to uspanie..

kessiee
10. nov 2009

rimmel, no prave oni uspavaju iba tie väcsie deticky, preto to radsej robia, ked su este len uplne malinke...
aaa ked uz ma slzicky, stale ma tie kanaliky upchate?? ja tomu vobec nerozumiem... myslela som, ze ked ma babenko uz slzicky - teda ked mu pri placi uz tecu, kanaliky upchate nemoze mat. mojmu malinkemu prave slzicky este vobec netecu. on aj ked sa hneva a place, tak ma ocka len zaslzene...

rimmel
10. nov 2009

kessie on nema upchate kanaliky ale (ani to sama poriadne neviem vysvetlit haha) to, co je v tom kutiku pri nose tak to nema este vyvinute poriadne a preto ten maz, to susnove, karpiny mu z oka vytekaju, namiesto toho aby sa vstrebali tak ako v jeho zdravom oku, vyvinutom......aspon tak to teda ja chapem.
🙂
a neviem to posudit moc tie slzy ci ma moc ked place lebo len parkrat mi tak strasne plakal ze mu isli slzy, zvycajne sme bez slz

kessiee
11. nov 2009

ahaaa... no ja som u mojho malinkeho slzicky videla len raz - pri ockovani...
a tvoj chlapcek tiez mava take zaslzene to ocko, alebo mu len tie karpinky vytekaju?
velmi to cele nechapem, len sa bojim, aby som nieco nezanedbala...

rimmel
11. nov 2009

hmm neviem to dobre popisat..zaslezene..ako slzami nie..skor take karpinkove ale je to mokvaste, nie tvrde a ma to aj na mihalniciach dakedy...zlte alebo take zltozelene..a mozno je to kombinacia nejakej vodicky(slz) a tych karpin neviem prepac :D

ono ak to nema zapalene(cervene) a nema to opuchnute tak len cistou vodu umyvaj..ale nie casto nech to nedrazdis..a ono by to malo prejst do roka cca...ak teda mate to co my. skus kuknut moje foto mozno to tam uvidis na jeho ocku..mozno nie 🙂

kutcher
11. nov 2009

Jo a dr jeste prikazal oko masirovat, aby se tam ten hnis nedrzel a vyteklo to a mel pravdu, jen mi to musel ukazat

rimmel
11. nov 2009

ano ako kutcher hovori aj nam to tusim kazali ale nerobim to, on si ho aj tak masiruje sam ked je unaveny haha a vyteka nam to v pohode 🙂

kutcher
11. nov 2009

Ja to delala a dobry a hlavne ten ophtalmo framykoin, ten fakt pomohl ze vseho nejvic, ale strasne blbe se to aplikovalo, obcas musel pomoct MM nez jsem se to naucila davat

annalena
13. nov 2009

Baby tak ako to tu popisujete, je to stenoza slznych kanalikov, tzv. zuzenie. A samozrejme zuzene kanaliky sa rychlejsie upchaju a prip. aj zapalia. To sa prejavuje slzenim ociek, moze to hnisat, byt zacervenane a opuchnute.

A kessiee tvoj malicky to moze mat tiez, vobec nato nieje stary, prave naopak. A ked to ocko hnisa alebo je zapalene, treba dat nato antibioticke kvapky.

monikapalo
2. apr 2010

Ahojte, ja som presne taky isty pripad ako lulucka, len s tym rozdielom, ze tie kvapky mame uzivat iba 3 x do dna. No zatial nevidim ziadnu zmenu, v utorok pojdem znova ku detskej lekarke, uvidime co povie, vravela, ze ked sa to neupravi, tak nas posle na ocne. Dost sa toho obavam, pretoze ked som si precitala, co vsetko baba prezivaju, takisto aj ich maminy, tak mi je uz teraz do placu. ☹

stamion
5. apr 2010

monikapalo a aké problémy má tvoje miminko?Môj malý má zapálené očko od pôrodnice,ale nie od pôrodu,asi na tretí deň,sa mu zapálilo očko. Sestričky ho prevážali z prievanu do prievanu a tak sa to stalo. Doktorka mi dala kvapky optalmo-septonex,ale to nepomáhalo a pediatrička mu predpísala antibiotikovú masť. Ale akosi to neprechádza Keď mu dám večer masť tak ráno má pri očku kopu hnisu utriem mu to a potom mám celý deň pokoj,očko je krásne bez hnisu,a potom mu musím dať znova a znova,už sa mi to zdá dlho,v stredu idem do poradne malý bude mať 8 týždnov tak sa skúsim opýtať lekárky,či ma nepošle na očné,aj sa trocha obávam ale uvidíme 🙂

martinka17
5. apr 2010

stamion
tiež sme niekoľko mesiacov bojovali so zahnisaným očkom. Skúšala som všetko možné aj babské recepty aj lekárske mastičky, napokon pomohlo umývať očko prevarenou vodou a definitívne až harmačekový čaj. Jednoducho som spravila čaj a asi tak 2 krát denne očko len jemne pretrela, vlastne ho len z vonku umyla. To zabralo. Po týždni bolo zrazu očko čisté. 😀 A ešte na to vraj pomáha kvapkať materské mlieko, len nám to nepomohlo 😵 😵 😵

stamion
6. apr 2010

martinka ďakujem za odpoveď, vyskúšam ten harmančekový čaj a potom ti napíšem ako nám zabral 😉

monik76
6. apr 2010

holky my se s tim taky trapily a zkousela jsem i hermanek a dostala pak na ocnim peknyho zdrba ze hermanek v zadnem pripade naopak se to muze zhorsit muze byt na nej alergicka reakce takze ja bych ho nedavala nam to na ocko rozhodne nezabralo kazdy je jiny a kazdy na to muze reagovat jinak co jeden snasi dobre druhymu sednout nemusi

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz