Zaslzené očko u 4 mesačného bábätka. Čo s ním robiť?

andy
27. mar 2007

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť so zaslzeným očkom u 4 mesačného bábätka? Malý má zaslzené očko a v kútiku hnis. Prvýkrat sme na to dostali kvapky, ktoré hneď zabrali, ale pár dní po vysadení sa nám očko zaslzilo opäť. Som z toho nešťastná, doktorka povedala, že pravdepodobne budeme musieť ísť na preplachovanie slzného kanálika ... bojím sa však toho, lebo vraj je to veľmi bolestivé. Ak máte s tým dakto skúsenosť, poraďte prosím. Ďakujem!!!
PS. Ak sa to tu už diskutovalo, prosím dajte mi odkaz na diskusiu. Ďakujem.

danielaviki
31. máj 2010

nenapadlo ma ze kamilky sa uz nepouzivaju....zajtra idem do poradne tak som zvedava co povie doktor, budem sa pytat na to ocne vysetrenie,dufam ze ma uz posle...

teuska
31. máj 2010

@danielaviki je mozne, ze dietatko z toho vyrastie, vela bab tu o tom pisalo, ale ak to ma vela, tak by som tiez asi necakala, 3 mesiace su najvhodnejsia doba na prepichovanie, lebo je kanalik uz vatsi a babo este malicke. My sme bohuzial prvykrat boli, ked mal maly len mesiac a pol a doteraz lutujem, ze som s nim sla tak skoro, lebo sa to aj tak nepodarilo, az ked mal 2 mesiace.
Baby kamilky a repik mozu byt alergeny, u nas to velmi zhorsilo ocko, davajte na to pozor. Radsej Optalmo/septomex.

teuska
31. máj 2010

@kejtty hlasim, ze aj u nas dnes ocko cistucke, normalne som volala muza, nech kukne, ci dobre vidim 😀 Baby po troch mesiacoch trapenia 😅 😅

anawi
31. máj 2010

baby my sme tiez mali od narodenia problemi s ockami obidvoma ☹ Najskor slzenie a potom ten zeleny hnis, kym som kvapkala opthamo-septonex tak to bolo celkom dobre, akonahle som skoncila zhorsilo sa to. Neskor uz opthamo-septonex nezaberal vobec tak sme dostali masticku, zhorsilo sa to este viac. Ocka mala chudinka kazde rano take zlepene ze ani nevidela a cez den jej to zelene z ociek stale tieklo, utrela som jej to a o chvilu to mala zas. To nas dr. uz posielala na kramare ze jej budu prepichovat slzny kanalik lebo ho ma asi upchaty ☹ Ale dala nam este kvapky do ocka nech skusime, volaju sa Kanamycin, kvapkala som jej to tyzden, trikrat denne po jednej kvapke, ocka utierala tamponikom namocenym v kamilke a to niekolkokrat denne lebo jej to stale tieklo a ocka mame krasne ciste 🙂 🙂 🙂 uz su to tri tyzdne a po slzeni a teceni z ociek ani stopy 😉 Takze nam pomohli tie kvapky a mozno aj ta kamilka 🙂

danielaviki
31. máj 2010

Mojmu Vikimu to tiez na par dni zlepsi a potom sa to opat vrati. Mne sa zda, ze to uz ma naozaj velmi dlho. Mozno moj doktor caka ci sa mu to nezlepsi do tych 3 mesiacov a ked sa nezlepsilo tak nas posle na vysetrenie. Len mi je cudne, ze teda nekazal kupit aspon nejake kvapky. Optalmo septonex mi kazali este, ked som bola v porodnici. Uz by som bola rada keby mal VIki pokoj, ved chuda kazde rano mat zalepene ocko a tiez asi neni tym detom prijemne, ked im to kazdu chvilku utierame, ked to ocko stale vyteka.

teuska
31. máj 2010

@danielaviki ved to, som nevedela, ci je vacsie trapenie to par minutove prepichovanie, alebo to stale hnisanie a neustale kvapkanie ocnych kvapiek, ja maleho neustale trapim aj masazou slzneho kanalika ☹

monikakn1
31. máj 2010

zuzi44,ja som tam nebola,mohla som ist von,ale aj tak som vsetko pocula.a inac som niekde citala,ze treba stym ist cim skor,lebo ze moze zrast ta blana.ze jedna mamina neisla,lebo doktorka jej kazala,ze mala stoho vyrastie,lenze ta mala uz mala dva roky,ked sa rozhodla vymenit dr,a ze tu malu museli uz operovat,lebo to uz mala tak zle.takze neviem co je lepsie...

janinah
31. máj 2010

dievčatá,robím na očnom,netreba čakať donekonečna a trápiť sa kvapkaním a masážou,preplach slzných ciest nie je nič strašné,robí sa to pri lok.znecitlivení kvapkami,minimálne sa treba ísť poradiť na očnú detskú amb.

kejtty
1. jún 2010

janinah a je tam moznost ze sa to opat vrati??? po nejakom case?

monikakn1
1. jún 2010

no ved.mi sme vcera boli na sondaz,dr-ka hovorila ze sa to podarilo,ale dnes rano sophinka tam zase mala trocha hnisu,aj slzicku.sice to nebolo az tak zle,ale aj tak.kedy to uz bude mat uplne ciste?diky

danielaviki
1. jún 2010

tak sme sa vratili z poradne a Dr. nas na ocne neposlal. chce maleho usetrit toho zakroku, ze on to nepreferuje lebo mal aj taku skusenost kedy to dopadlo zle a dieta malo potom dalsiu vaznu operaciu...tak ja neviem...dostali sme masticku Opthalmo-framykoin a ze mam vela masirovat ...viete mi poradit asko spravne a v akom mnozstve nanasat masticku do ocka?dakujem

anawi
1. jún 2010

@danielaviki my sme mali tu masticku, ja som ju nanasala tak ze som si dala trosku na prst a votrela malej na spodok ocka, ale hovorim nam sa to po masticke zhosilo este viac. Ked sme boli potom u ocneho povedal ze radsej kvapky ako masticku, lebo masticka to moze este viac upchat. Tak si teraz vyber 😒

danielaviki
1. jún 2010

@anawi tak ja uz naozaj neviem co robit, ja to tak vidim, ze nakoniec aj tak skoncime na ocnom lebo moj maly smolu...klbik sa mu nevyvija ma ortezu, zlezanu hlavicku, musime cvicit a na cely zivot nizkobielkovinovu dietu kvoli fenylketonurii... ☹

anawi
1. jún 2010

@danielaviki to mi je luto ☹ Ale skus davat tu masticku ved uvidis mozno vam pomoze, kazde babatko je ine. A ak nie tak sa skus dr. opytat na tie kvapky kanamycin. Nam po troch mesiacoch trapenia s ockami pomohli nakoniec tieto 🙂

teuska
1. jún 2010

@danielaviki ja si myslim, ze tvoj lekar ma pravdu, vsetko co som o tom citala, tak vacsinou deticky z toho vyrastli
@monikakn1 nam sa to po uspesnej sondazi velmi zhorsilo, vraj to opat zrastlo ☹ Ale to nemusi byt tvoj pripad, je mozne, ze casom bude vsetko o.k. Chcem sa opytat ako znasala tvoja mala tento zakrok, ma uz 7 mesiacov, dlho si ju tisila?
Baby mi ideme zajtra na kontrolu, drzte nam palce, uz teraz mam z toho nervy a maly to asi citi, lebo je dnes velmi mrzuty ☹

janinah
1. jún 2010

daniela,každý yákrok môže mať komplikáciu,ale s tvojim pediatrom nesúhlasím....počul nejakú jednu komplikáciu,ale zrejme nepočul,že mnohým detičkám preplach slzných ciest pomohol,aj ja som bola s mojim synom na preplach ,ale zdôrazňujem,že na to treba detského očného lekára,ktorý má prax a vie to urobiť šikovne...nie očného všeobecného pre dospelých
daniela,choď na očné,či ti už tvoj pediater lístok dá alebo nedá....nemusela by som ti tu opakovane písať,ale čítam,že malý má aj iné problémy a tento považujem za zbytočne dlho sa ťahajúci,tak drobčeka aj ľutujem ☹
kejtty,môže sa opakovať
teuska,možno niektoré deti z toho vyrástli /ale či bol príčinou zaslzeného hnisavého očka upchatie slz.ciest alebo zápal-to nevieme/ a niektoré skončili na operačke na sondáži

janinah
1. jún 2010

mastička do oka sa dáva tak,že čistými rukami sa očko otvorí-roztiahne sa horné aj dolné viečko a na dolný okraj oka-spojovku sa vytlačí pásik mastičky asi 1 cm a očko sa zatvorí,obal mastičk sa nemá dotýkať očka,treba to dávať z výšky asi 2-3 cm, kvapky takisto z výšky a nedotýkať sa fľaštičkou oka,kvapky asi 2 kvapky do očka

teuska
1. jún 2010

@janinah dovolim si nesuhlasit, a ja ak budem mat dalsie dieta a bude mat opat takyto problem, tak budem urcite s navstevou ocneho cakat, lebo mi mame za sebou 3 preplachy spolu so sondazami, maleho velmi pri tom trapili a ocko je stale zle 😠

janinah
1. jún 2010

teuska,ty si matka,urob ako uznáš za vhodné,ja len píšem svoj názor,aj keď práve s deťmi na očnom nerobím,resp.len s tými,ktoré sa dostanú na operač.sálu 😉

anawi
1. jún 2010

tiez som preplach brala ako uplne poslednu moznost a ja osobne som rada ze som cakala, lebo sme sa tomu nakoniec vyhli 🙂

teuska
1. jún 2010

@janinah aj ja pisem len svoj nazor, nic v zlom, snazime sa jedna druhej pomoct radami, ale kazda sa musi rozhodnut sama a myslim ze aj lekari v tomto nemaju jasno

danielaviki
1. jún 2010

dakujem za vase rady a nazory, uvidime co spravi ta masticka a ked nepomoze, pojdem opat za pediatrom..

monikakn1
1. jún 2010

@teuska ahoj,vies co,moc nie.dala som jej moj telefon,potom uz bola ok.ale stale jej to slzi.dostali sme aj kvapky uniflox,5 dni jej mam kvapkat,tak uvidime,ci jej to pomoze.drzim ti palce zajtra 🙂

teuska
1. jún 2010

@monikakn1 dakujem a aj dufam, ze vam to pomoze, my sme uniflox kvapkali 5krat denne aj tobrex sme mali, ale zabral az gentamicin

monikakn1
1. jún 2010

@teuska aha,diky moja,vyskusame aj ten ak nam ten sucasny nepomoze.ved uz sme skoro mudrejsi jak ty lekari. 😉

katarina.banska
2. jún 2010

ahojte.prave sa chystame k ocnej :(. mali sme hnis v ocku, ten tam uz chvalabohu nie je, no stale sa mi zda, ze ho ma slzave.
tak dufam, ze jej ho nebudu chciet prepichovat ci preplachovat. mam z toho hrozu. chudatko moje male, ved ma este len mesiac a uz taketo trapenie by musela podstupit. vy ste tiez boli na prepichovanie s takym malickym babatkom? koko to trva kym to urobia? deticky pri tom asi velmi placu a boli ich to vsak? :( ☹ ☹
na co sa mam pripravit, prosim napiste mi.... :(
dakujem

teuska
2. jún 2010

@katarina.banska aj ja som bola s takym malym babatkom, ale nemali by vam na prvej navsteve ocko preplachovat, mali by vam dat len antibiotocke kvapky 😉

katarina.banska
2. jún 2010

teuska my sme uz dnes sli na kontrolu. a bohuzial jej ich preplachovali :(
no netrvala to dlho a dlho ani neplakala, aj ked chudatko moje malicke... no ked som uvidela, co jej odtial vyslo..... tak som normalne nechapala, kde to tam mohla mat tak vela hlienu.
o tyzden ideme na kontrolu, opat jej to budu robit a snad potom uz bude vsetko v poriadku.
dovtedy jej musime robit masaz a kvapkat kvapky.

zdenka821
30. jún 2010

maminky mojej Sarke dala ocna po 2 mesiacoch hnisania a slzenia ocka inu liecbu, doteraz sme davali pamycon a framykoin a teraz tobrex kvapky ale nic sa nelepsi. po kazdom prebudeni je ocko zalepene hnisom. vcera je prepichovala ocny kanalik a mala tam vraj trosicku upchate tak to prerazila ale ziadny hnis. tak ja tomu nerozumiem. asi 1h to bolo v pohode a potom sa ocko zasa zalialo hnisom. cim to moze byt??? ☹ v piatok mame ist na kontrolu, asi nas bude cakat preplachovanie, ale inak to asi nepojde. Bobacik moj malicky, tak ma to stve!!!!!!

teuska
5. júl 2010

babenky mojmu malemu po troch mesiacoch a druhe ocko po mesiaci opat velmi slzi, zatial sice nehnisa, ale zaslzene je dost. Mohlo sa mu to opat upchat?