Zaslzené očko u 4 mesačného bábätka. Čo s ním robiť?

andy
27. mar 2007

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť so zaslzeným očkom u 4 mesačného bábätka? Malý má zaslzené očko a v kútiku hnis. Prvýkrat sme na to dostali kvapky, ktoré hneď zabrali, ale pár dní po vysadení sa nám očko zaslzilo opäť. Som z toho nešťastná, doktorka povedala, že pravdepodobne budeme musieť ísť na preplachovanie slzného kanálika ... bojím sa však toho, lebo vraj je to veľmi bolestivé. Ak máte s tým dakto skúsenosť, poraďte prosím. Ďakujem!!!
PS. Ak sa to tu už diskutovalo, prosím dajte mi odkaz na diskusiu. Ďakujem.

zuzanale
10. máj 2010

hm tak to máš potom problém my sme s obvodnou neriešili lebo na očné sme chodili na sledovanie a kontroly po kvácaní do sietnice ktore nastalo pri porode no a popri tom sa pridružilo aj to hnisanie prvý krát to spravili len kvapky po týždni to bolo ok no len po mesiaci sa vrátilo liečili nás atb kvapkami ďalší mesiac sme sa trápili a potom očná že urobí výter že to už nieje možné takto striedať lieky urobila výter a odtial prišli pokyny na ake atb už má rezistenciu a ake nasadiť aby to zabralo ..... takže popri nasadení nových atb prepláchla 1 krát a aj posledný od kedy sme mali tento problém kanálik mini vločky sa tam vraj urobili ale zabralo odvtedy sa už nič neudialo a to máme už skoro 4 roky ... inak u nás sa nerozlišuje či detský alebo dospelácky očný u nás majú mix pacientov a poradiť tak skúsiť inde v BA trebárs lekára u nás v LE odborníci sú nevýhoda že majú plné čakárne a odkedy zrušili v nemocnici očné odd tak nestíhajú

merett
10. máj 2010

ahoj, nám se také pořád vracely záněty do očiček, měli jsme je od porodu a střídali se v obou očičkách. Kapky nezabírali a tak jsem vyzkousela homeopatika Pulsatilla 9ch, rozpustilo se pár kuliček ve vodě a dával se tento roztok 3x denně, zprvu to vypadalo že to nepomáhá a pak to zničeho nic přestalo a od té doby nevrátilo (ťuk ťuk)....

merett
10. máj 2010

tady je odkaz která homeopatika existují a jak se užívají podle příznaků, pro nás to bylo snesitelnější řešení jak antibiotika a průplachy kanálků, naštěstí zabraly a my už se nemuseli trápit dál... http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

svetlankat
11. máj 2010

Ahojte, neviete mi poradit. Malickej slzia ocka, ale len rano ked sa zobudi po prespatej noci. Velmi tazko otvara ocka ako keby jej vadilo svetlo a ocka velmi slzia. V priebehu dna to nema a ani ziaden hnis alebo lepkave ocka nema. Aj cez den ked ju nechap pospat v pritmi sa nam to zopakuje. Tak neviem co to moze byt?

zuzanka.j
12. máj 2010

aj ja potrebujem radu. v pondelok sme boli na preplachu a sondaz slzneho kanalika a dr mi kazala prist aj dnes na preplach - ze pre istotu aby sa syncekovi znovu neupchal. ocko mu uz nehnisa ani neslzi, davame kvapky pamycon. nechce sa mi znovu ho nechat tak trapit. boli ste niekto takto na preplachu znova, alebo stacilo 1x ? asi tam nejdem 😕

anya01
12. máj 2010

skúste do očka kvapkať materské mliečko, pomáha to - overené.

kejtty
12. máj 2010

Ahojte chcem sa opytat hlavne tych mamiciek co ich babatkam uz preplachovali ocka, kvoli upchatemu kanaliku. Dnes sme boli u ocnej tiez preplachovat slzny kanalik, ibaze sa ho doktorke nepodarilo vobec prerazit, ze ho ma velmi upchaty, tak buduci tyzden ideme znova a ked sa ani vtedy nepodari, tak vravela nieco no nejakom zakroku uz v nemocnici - to je ta sondaz??? a co to vlastne je? vraj je to bolestivejsie ako len preplachovanie ihlou.

kejtty
12. máj 2010

a ako by sa malo spravne masirovat to ocko, nam doktorka nic nevravela ani neukazovala...

teuska
12. máj 2010

Kejtty mne bolo povedane ze sondaz je sucastou preplachu, teda malemu pri kazdom preplachu robili aj sondaz. Tak neviem o nejakom inom zakroku. Nam sa tiez nepodarilo na prvy krat, ale na druhy sa podarilo, ale bohuzial opat zrastlo a na treti krat ciastocne, tak tiez teraz neviem co bude nabuduce. Som z toho na nervy ☹
Baby pytal sa niekto lekara, ake rizika su pre dieta pri tom preplachu a sondazi? Ja sa priznam vzdy som zabudla.

A este nieco, nedavala by som materske mlieko, lebo sa v tom upchatom kanaliku zacne casom rozkladat a narobi este vacsiu galibu. A mojmu malemu stav zhorsil aj repik.

teuska
12. máj 2010

A este som sa chcela nieco opytat, malo niektore babatko po preplachu opuchnute, podkrvacane ocko? lebo mne povedala doktorka, ze to je normalne, ale pri prvych dvoch preplachoch som na nom ani nepoznala, ze mu nieco robili a pri tom poslednom to bol horor.

teuska
12. máj 2010

Kejtty od vnutorneho kutika ocka popri koreni nosteka. mne povedala, ze 30 sekund po vkvapnuti kvapiek 5 az 10 krat.

teuska
13. máj 2010

Babenky kde ste vsetky?

sophie1
13. máj 2010

Kejtty - mě doktorka radila masáž několikrát denně, ukazovákem mírně pod kořenem nosu jemně přerušovaně tlačit. Mě radila ať takhle masíruju klidně minutu, jestli to mimčo vydrží. Nevím, jestli zrovna tohle pomohlo, ale je fakt že před touhle radou jsme se očičkem trápili asi 3 týdny a s masáží byl po týdnu klid 😉 .

evca82
15. máj 2010

teuska - taky mame za sebou pruplach kanalku u jednoho oka, pak jsme dostali atb kapicky a mame pokoj 🙂 od narozeni ji oko slzelo, pak i hnisalo....
dr. nam rekl, ze muze po tom pruplachu krvacet z nosu nebo i vykaslavat krev. ale nastesti nic takovyho nebylo. a kdyz ji ho proplachli tak mela v koutku oka louzicku krve 😒

tomana
18. máj 2010

Zdravím vás ženy a přispívám svou troškou: Eda měl uslzené obě oči od narození. Proplachovali mu kanálky celkem 3x a neúspěšně. Po čtvrtém pokusu se podařilo propláchnout jeden kanálek, ale druhý se spíše zhoršil. Rada byla masáž slzného kanálku a termín na sondáž kanálku v celkové anestezii. Tolik jsem to nechtěla, že jsem Edovi masírovala slzný váček 5x denně a následně po vymáčknutí hnisu z váčku jsem mu do oka nakapala ophtalmo septonex na propláchnutí kanálku. Myslím, že bylo podstatné to, že se hnis podařilo z váčku odstranit, což se povedlo při masáži v určitém místě těsně pod dolním víčkem ve vnitřním koutku a ze slzného bodu zřetelně vyteklo malé množství hnisu. Do týdne bylo po problému 😉

diid
18. máj 2010

aj moj syn mal zapchaty kanalik na ocku a masirovala som mu jemne medzi okom a nosom aj 3 krat denne po 1 min. a po par dnoch to preslo, kanalik dorastol a odvtedy je v poriadku. Tiez sme na hnis mali krem od lekara.

beruska24.9.
19. máj 2010

Malá měla už v porodnici zánět v očičkách (v jednom méně, ve druhém více), kapala jsem opthalmo-septonex a přešlo to.
Pak se to vrátilo v mnohem horší míře (už nevím, kolik jí bylo), večer jsem nakapala a ráno měla celé očičko zalepené, jako když ho zalije vanilkovým pudinkem. Šli jsme k Dr., ta vymáčkla spoustu hnisu (i z druhého očička) a poslala nás na oční. Tam jsme dostali anitibiotika-kapky a 5x denně kapat. Což bylo něco u toho drobečka rozevřít to pidiočičko. Kapali jsme asi týden (do vybrání antibiotik).
Od té doby, když se mi některé očičko nezdálo jsem vždy jen nakapala opthalmo-septonex.

kejtty
19. máj 2010

Ahojte, my sme boli u ocnej 2x na preplach slzneho kanalika, ale ani raz sa to doktorke nepodarilo preplachnut, hnis sice vysiel,ale nie vsetko, vraj je to upchate, tak musime ist zajtra na sondaz kanalika. Hrozne sa bojim, velmi je to drasticke? ako dlho to trva? Niesu po tom nejake nasledky na oku? Dakujem za info ...

kejtty
19. máj 2010

ani masaz nam nepomohla ☹

teuska
19. máj 2010

Kejtty ani u nas masaz nepomaha. My uz 2 tyzdne kvapkame antibioticke kvapky a cim dalej je to horsie. 5 krat denne kvapkam a potom masirujem.
Nasledky na oku nemusia byt a mozu. Moj maly mal dva dni podkrvacane oko po poslednom prieplachu a po prvych dvoch nemal nic, iba trosku otlacene ocko. A vsetky tri razy mu robili aj sondaz.

kejtty
19. máj 2010

jeeemine, tak nam len preplachovali dvakrat, ale zatial nemal ziadne podkrvacanie ani nic. A ta sondaz u vas nezabrala? Vraj sa to robi cez nostek ☹

teuska
19. máj 2010

Kejty to neviem, ja som pri tom nebola a ani mi nikto nic nepovedal, ale v sprave je pisane, ze sondaz neuspesna a vdruhej sondaz uspesna a v tretej sondazou sa len ciastocne dostavam do ..... to uz neviem
pozeram, ze ste dnes boli na poradni, aj my a mame 6450g a 63cm, boli ste aj ockovani?

teuska
19. máj 2010

Kejtty drzim palce na zajtra nech vsetko dobre dopadne, nech to trva len chvilocku a nech uz sa maly s tym ockom netrapi. Budem na vas mysliet a posielam pozitivnu energiu.

kejtty
20. máj 2010

teuska, ten prispevok o poradni som pisala 12.5, vtedy sme boli na poradni 🙂

Boli sme dnes na ocnom, ale kym sme sa vychystali z domu, este nam aj vcera odislo riadenie na aute tak sme si museli pozicat brachove auto, potom kym sme to ocne nasli v nemocnici a kym nas zobrali dnu, tak to bolo...
.... a vysledok? Nakoniec mu p. doktorka NIC nerobila, ze mame prist buduci tyzden v utorok, lebo vraj sa to musi robit 2 dni za sebou. Ze prvy den sa robi sondaz a na druhy sa robi este preplach kanalika, keby sa nahodou upchal krvou... A ze ona zajtra nepracuje, tak nemohla dnes..
... aj nam to vraj nemohla urobit,lebo maly ma zapalene ocko, tak preto buduci tyzden, ma porazi tak dlho zase cakat... uz som myslela ze to budeme mat tento tyzden za sebou.

Kvoli ocku sme este neboli ani ockovani, pretoze pediatricka nam povedala ze pokial ma hnis v ocku, tak nemoze ho ockovat, az ked bude mat to zahojene tak mame prist......

joooooooooooooooooj 😒

teuska
20. máj 2010

no vidis kejtty u nas to bolo tak, ze vzdy mal riadne zapalene a robili mu naraz aj sondaz aj preplach
dokonca ma zahnisane ocko a davam mu antibioticke kvapky a sme zaockovani ☹
No a nam sa upchal krvou po druhej sondazi 😠

teuska
20. máj 2010

Kejtty niekedy vraj pomaha pri upchati cas, lebo babatkam tie kanaliky rastu spolu s nimi. My ideme na kontrolu az po mesiaci, cize az za dva tyzdne a ja stale verim, ze dovtedy uz ocko bude o.k. Sice sa to zhorsuje, ale veriiiiiiiiiiiim

zuzi44
22. máj 2010

Naša mallicka mala od narodenia zaslzene a zahnisane ocko,v porodnici je to pretierali opt.septonexom a potom nam predpisala ocna kvapky pamykon kvapkala som ich cca 3 tyzdne ale stale to bolo rovnake,potom jej chcela urobit preplach kanalika ale sa jej to nepodarilo tak nas poslala na ocne do nemocnice,tam jej lekarka prepisala kvapky Tobrex tie po tyzdni trochu pomohli,ale nakoniec jej robili sondaz neviem ako sa to robi lebo poslali ma prec ale mala plakala pri tom riadne dlho a ked som ju potom zobrala na ruky okamzite zaspala.Dr.hovorila ze to mala cele neprechodne a bolo tam plno hnisu,na druhy den sme boli na kontrolu robili jej preplach ale bolo to uz prechodne ,este 2 dni som jej davala kvapky a zatial to vyzera ze je to v poriadku a je to uz 3 tyzdne tak dufam ze aj bude 🙂 Na kontrolu uz nemame ist len keby sa jej to znovu zhorsilo

kejtty
22. máj 2010

teuska, tak vidis kolko lekarov, tolko nazorov 🙂

zuzi44 - tak nech sa vam to uz nevrati. Nas to iste caka tento tyzden, sondaz a potom preplach, tak dufam ze mu to po tom vsetkom uz prejde a nevrati sa to spat 🙂

kejtty
22. máj 2010

zuzi44 pozeram ze si Kosice-okres, robila ti tu sondaz dr. Fejkova??? lebo my ideme ku nej v utorok.

zuzi44
25. máj 2010

kejtty -ano dr.Fejkova myslim ze vie co robi lebo pred tym sme boli u inej ocnej a nepodarilo sa jej urobit preplach a dost malu natrapila,keby som o nej vedela skor tak idem tam uz vtedy,drzim palce aby vsetko dobre dopadlo daj potom vediet 🙂