Zdvojené nechtíky. Možu byť z nedostatku vitamínov?

mirka414
16. sep 2008

vedela by mi nejaka maminka poradit,dcerke sa zacali na nechtikoch,tam kde byvaju tie biele mesiaciky tvorit akoby druhe nechtiky a dokonca jej jeden aj odpadol..nechce pit mliecko,myslite,ze jej chybaju nejake vitaminy?mliecko nahradzame jogurtami,denne spapa jeden cely,niekedy aj viac...a uz to ma aj na nozicke na palceku...

junovka
16. sep 2008

neviem, ale pocula som, ze vraj chyba vitamin B 😕

dashak
16. sep 2008

Naše malá má taky docela šílené nehty, na rukou se ji palečky dost třepí a na nohách je má taky takové jakoby se ji loupaly a prostředníčky má imervere prasklé....nevím proč, ale vždycky má ten vrch napůl, ale samozřejmě ne přes celý nehet, jen třeba dva milimetry.

Taky nepije mlíko, asi tak od 21 měsíců, ale taky jí každý den jogurt, sýr a místo mlíka pije kefír a ne zrovna málo.

Pokud by to bylo vitamínem B, tak by to mohl vyřešit Pyridoxin, který je volně prodejný. Brala ho jako miminka na dobrý vývoj nervové soustavy, protože je nedonošená.

junovka
16. sep 2008

...skor B-Komlex 😉

ria80
16. sep 2008

Zkus ten b-komplex,hlavně teda riboflavin je na to důležitý.Ale můžou chybět i jiný látky,takže jdi do nějakýho multivitamínu.A ten b vitamin ještě k tomu.
Ale pro mirku,to fakt nevím.Asi bych se šla poradit k doktorce,a nejspíš na kožní.Tady asi samoléčba fungovat nebude.

dashak
17. sep 2008

Holky, já mám pocit, že B-komplex je ale až od 3 let....jako většina vitamínů. Ten pyridoxin je právě od malička, ale je to jen B6 nebo B12 teď nevím přesně.

Vím že jsem už b-komplex chtěla loni jako ochranu před klíšťaty a měla jsem smůlu kvůli věku.

lienka55
17. sep 2008

A nebola si s malou u lekarky,myslim ze ta by ti najlepsie poradila co s tym?

mirka414
autor
17. sep 2008

dneska sa chystam za lekarom dam vediet co mi povedal... 😉

ria80
17. sep 2008

B-komplex je od dvou let,ale to kvůli tomu,že je to tableta.Mladším dětem bych to rozpustila a je to.
Jinak Nutrolin sirup,to jsou lactobacily a b-komplex,takže kdyžtak to.

evaka
17. sep 2008

Ja som minule dala malej B komplex, nenasla som v letaku, od kolkych rokov, uvadzaju len... x denne pre deti. Mozno som to ale prehliadla. Ked das obycajny a nie Forte a jednu tabletu denne, nic nepokazis, ozaj to pomaha na nechtiky. Len nech tabletu co najrychlejsie prehltne kym je sladka, lebo potom to je humus 😖

mirka414
autor
27. sep 2008

ahoj malinkej brali krv a zistili jej nizku hladinu krvi...ma niekto stym skusenost???

bibinka
3. okt 2008

mirka- ako nízku hladinu krvi? skôr chudokrvnosť, nie? alebo zníženú hladinu nejakého parametra? napíš presnejšie.

roasha
6. okt 2008

evaka,klasicky B-komplex mozte,a pre drobcov to moze byt aj nutrolin-B sirup. 🙂

ria80
6. okt 2008

Mirka,taky nerozumím.

mirka414
autor
22. nov 2008

boze co som to napisala,ze krvi,uz mi stej nemciny sibe,nizku hladinu zeleza.takze presne...malinka mala malo zeleza,dostala kvapky MALTOFER,uz sa jej nechtiky upravili,ale od zeleza tych kvapiek hrozne kaka,ma hnacky a hrozne cierne a boli ju stoho prdelka ☹ a dalej vsimla som si,ze jej trosku smrdi s pusinky a na jazyku sa jej objavili biele pluzgieriky,myslite ze je to vsetko stoho zeleza?ten zapach ma fakt desi a aj na zubkoch ma taky povlak co tam doteraz nemala ☹ ☹ mala krasne zubky. 😒 😒 😒

fifinna
22. nov 2008

mirka, pozri si pribalovy letak, ake su neziaduce ucinky a ci sa treba o tom poradit s lekarom.

ocicka
22. nov 2008

Ahoj my taky pouzivame kapky Maltofer- uz skoro mesic. No a jak si psala, tak prcek ma akorat to cerny kakani, i kdyz uz ne pokazdy..Ale z pusinky mu nesmrdi.. Tak jestli to spis nebudete mit z necejo jineho- ale podotykam ze mame nejnizsi davkovani..

mirka414
autor
22. nov 2008

ocinka aj my sme zo zaciatku nemali ziadne problemy,jedno balenie sme uz minuli.ale to nastalo az predvcerom,ten pach 😖 teraz mame druhe balenie a zacala ju boliet ritka a ten pach...