Zhoršenie sluchu od soplíkov. Čo s tým?

anettad
18. júl 2009

Moj syn nastupil vo februari do skolky, a tym zacali aj problemy. Mal caste sopliky, aj zelene, v nose moraxellu cataralis, uz 2x v kratkej dobe bral Atb. Od vtedy som spozorovala zhorsenie sluchu, stazoval sa na bolest usiek, pediatricka to riesila lokalne Pamykonom gtt. Bola so s nim uz u 3 krciaroch, kazdy ma iny nazor, odorucili adenotomiu, ale sluch ziaden z nich nevysetroval, az teraz som natrafila na velmi milu a zlatu dr. ktora sa hned zacala zaujimat o sluch vysetrila ho tympanometrom, a vysiel nam velmi zle, na B sama dr. povedala ze to je velmi zle, odporucila tiez adenotomiu, ale zistila ze su zanesene prinosove dutiny, aj eustachova trubica. Odporucila inhalovat, a soluxovat, +kvapky do nosa a celkovo sirup na rozpustanie hlienov.
Mate niekto podobnu skusenost? Bojim sa ze sa mu uz sluch nevrati ☹ som s toho velmi smutna. dakujem

junovka
18. júl 2009

presne aj my sme takto zacali pri Timke.Mala stale same zapaly prinos.dutin, potom z toho nastali zapaly stredneho ucha, zvacsenie nos.mandli, hrozila nam strata sluchu, ked nedam vybrat nosne mandle.Viac mi netrebalo.Timke sme dali vybrat nos.mandle a odvtedy mame pokoj.

anettad
autor
18. júl 2009

aj nas to caka ale termin mame az v novembri, a dost sa toho bojim, junovka vam sa to upravilo? nebola casto chorlava? U Mirkovi mam teraz skor pocit akoby mal plny nos, ale nejde nam to ani vyfukat, ani odsat. Som zvedava co bude na kontrole. 😒

junovka
18. júl 2009

anttad, nam to vlastne zacalo tot vsetko ked Tika mala si tak 8 mesiacopv.Vtedy jej nasli AU stafilococa.Potom to preslo do zapalov prin.dutin, tiez nemohla nikdy vyfukat nos, vsetko sa jej to tam hromadilo, az dostala silny zapal stedneho ucha-oboch, liecili sme to mesiac, vtedy nam hrozila strata sluchu, lenze medzitym nam zistili, ze je Timka alergik.Nosne mandle sme vybrali, Timke sa sluch vratili do pov.stavu, mame stale alergiu-roztoce, pele....upch.nosa v postate ma len vtedy, ked ma sezonu na alergiu, liecime sa na alergo....ale urcite uz to neni take dramaticke ake to bolo vtedy/klop-klop/ 😉

junovka
18. júl 2009

a odkedy jej vybrali mandle, tak chora bola max.tak 2x do roka, niekedy len raz do roka.

anettad
autor
18. júl 2009

Aj Mirko mal najprv staph. aureusa premnozeneho, v nose a potom hned par tyzdnov nato lapil moraxellu, a odvtedy mame v kuse problemy tak dufam ze sa to upravi tou adenotomiou,