Zhrubnuté a zožltnuté nechty na nohách u dieťaťa. Ako ich ošetrovať?

lyziarka
23. apr 2008

vie mi niekto prosim poradit, mojmu malickemu za posledne asi 2-3 mesiace nejako divne zhrubli nechtiky na prstekoch na nozickach, aj tak trochu zozltli a ta kozicka okolo nich je sucha. Nie na vsetkych, na jednej nozicke na troch a na druhej na dvoch, na palcoch nie. Aj sa mu akoby zatacaju dospodu. Ja neviem, ako to osetrovat, ci to nespravne striham? Prvy krat som ich strihala asi ked mal 5-6 mesiacov, boli vtedy uz dost dlhe, dok mi povedala, ze na nozickach to nevadi, ked su dlhsie, ze nemusim hned take male strihat, no a napokon nie je to lahke ostrihat, ked kope nozickami. Samozrejme, ze ich striham dorovna, viac nic. Zaujimave, ze ta kozicka okolo nechtov je len na tych prstekoch taka suchsia, tie, ktore su normalne, ani koza nie je sucha. A tie zhrubnute mam pocit, ze zaberaju väcsiu cast a z nechtika z tej casti, ktora sa nestriha, je stale menej... akoby sa ten zhrubnuty nechtik "dvihal" aj na bokoch, akoby mu ten nechtik cely isiel dole. hm.. ak by sa to dalo nejako osetrit, nechcem mu neodbornou starostlivostou sposobit, ze bude mat v buducnosti skarede nechtiky a bude sa hanbit chodit bez ponoziek... mate niekto podobnu skusenost? respektive ako vy osetrujete nechtiky na nozickach? Ako strihate? Maju sa aj nejako cistit? Alebo mastit? Ja natieram ako aj zvysok tela olivovym olejom, viac nic. Ved take babätko tam nema spinu, alebo je to zhrubnute to biele, co sa tvori pod nechtami, ked sa to nevyberie?
dakujem pekne

mtsl
23. apr 2008

treba navštíviť kožného, možno je to pleseň a po krémiku alebo tabletkách od dokyho to zmizne.

luiisa
23. apr 2008

lyziarka, noo neviem si predstavit, ze by som malemu strihala nechtiky teraz prvy krat, to uz ich musel mat naozaj dlhe 🙂 dok to asi myslela, ze mu nemusis strihat tak casto, ale nie nechat ho pol roka bez ostrihanych nechtikov 🙂
Podla toho co popisujes, myslim, ze Tvoj maly ma mykozu a budes musiet navstivit dok., aby ti predpisala nejake antimykotikum a to co najskor. U nas napr. Mykoseptin. Drz sa

zuzka99
24. apr 2008

lyziarka a luiisa, moj malý ma 4 mesiace a tiež sme na nožičkách nestrihali nechtíky ešte ani raz (len na palcoch). žiadne tam nemá, iba také malinké a akosi mu nerastu. zato na ručičkách striháme každý druhý deň - tam rastu ako dive.

luiisa
24. apr 2008

zuzka, tak to mate vyhodu... 😉

tribitka
24. apr 2008

ja som tiež malej ešte nikdy nestrihala nechtíky na nohách, zato na rukách jej rastú ako divé..... je to normálne???

luiisa
24. apr 2008

jasne, to je z toho prudkeho rastu na zaciatku, neboj to sa spomali 😉

lyziarka
autor
24. apr 2008

dakujem za odpovede.

Luisa,

nemal ich az take dlhe, tiez mu zo zaciatku pomaly rastli, tak som mu nemala co strihat. Na rucickach tiez hned od zaciatku kazdy 2-3 den. Ako vyzera ta plesen? a z coho vznika?

luiisa
24. apr 2008

Lyziarka, asi tak ako to popisujes, zhrubnute nechtiky, zmena farby, lamavost, odlupovanie od lozka.... staci, ze sa mu trosku spotia nozicky, nejaka mala ranka, mozno aj od tych dlhsich nechtikov a plesen sa krasne chyti., musis to liecit, trva to dlhsie aj vyse mesiaca, chod k dokimu, nech ti nieco predpise.

mtsl
24. apr 2008

lieči sa to tabletkami a liečba trvá pokiaľ nechty nevyrastú, takže niekedy aj pol roka a aj dlhšie. (mám skúsenosť iba s liečbou dospelého, takže moje info treba tak aj brať ale tvoj popis sedí na mykózu teda pleseň) no a dostať ju mohol kľudne v kúpeľni alebo od niekoho dospelého kto mal pleseň v ústach a bozkával mu alebo cmúľal pršteky

vrn
27. mar 2010

Nam sa s presne rovnakymi priznakmi ako Lyziarke plesen nepotvrdila, vyzera ze ide o nespravne naslapovanie na nozicky..... zacalo to ked zacala mala chodit a krci prsty v topanockach tak budeme asi riesit ortopeda 😉

asteri
3. feb 2015

@vrn ahoj, mozem sa Ta opytat ci ste tie nechtiky poriesili, ako a co to bolo? Viem, ze je to uz davno ale
snad si spomenies. Moja mala ma len 7 mes. a ma to na malickoch...

mima1416
15. aug 2015

Zdravím aj moja malá má strašne hrubé a žlté nechtíky na oboch malíčkoch na nožičkách. Dokonca sa mi zdajú rovnako dlhé ako hrubé. Má už 18 mesiacov a myslím že to pred tým nemala až takéto. Ako ste to nakoniec poriešili ? čím to je ? Ďakujem za radu 🙂

gabulienka623
24. nov 2016

@lyžiarka @mima1416 ako ste prosím vyriešili tie nechtíky? Máme rovnaký problém, ale u dr sme nepochodili. Vraj lieky na to sú až od 20 kg, moja dcérka má 28 mesiacov a 12kg a ma to už od jedneho roka..

mima1416
25. nov 2016

na kožnom nám povedala že buď sa to upraví alebo nie, že sa s tým nedá nič robiť ☹ Jeden nechtík sa jej už trošku zlepšil ale ten druhý nie lebo malá mi nechce vystierať pršteky ☹

gabulienka623
15. jan 2017

@lyziarka ako ste prosím vyriešili tie nechtíky?

mima1416
16. jan 2017

na kožnom nám povedala že buď sa to upraví alebo nie, že sa s tým nedá nič robiť Jeden nechtík sa jej už trošku zlepšil ale ten druhý nie lebo malá mi nechce vystierať pršteky

lyziarka
autor
16. jan 2017

@gabulienka623

ja som uz aj zabudla, ze sme mali ten problem... 🙂

boli sme vtedy s tym u lekara, nijake plesne ani nic podobne sa nepotvrdili... takze nedostal ziadne lieky ani nic podobne. nadalej som to osetrovala striedavo olivovym olejom a nejakym mastnejsim kremikom (ten mi vtedy odporucil, nepamätam si nazov), a nechavala som ho viac boseho, resp. bez ponoziek alebo tak, aby sa mu nespotili nozicky...
preslo to casom same... zistila som s odstupom casu, ze som mu asi velmi teplo obliekala nozicky...
nikdy odvtedy to nemal, nechtiky su krasne biele, nikdy nemal ziadnu plesen ani bradavicu ani nic podobne... (uz bude mat 10 rokov 😉)
moja rada je - nozicky co najviac vetrat, doma co najviac nechat chodit bosy, aj vonku v lete v zahrade, v piesku.. na kupaliskach alebo plavarnovych sprchach ale nikdy! bosy - vzdy slapky. to iste telocvicne - nikdy bosy, odtial si deti mozu nazbierat neprijemne "suveniry".

gabulienka623
28. jan 2017

@lyziarka ďakujem pekne za odpoveď a rady,no nám nanešťastie potvrdili mikozu, takže to len tak samé neprejde :(

luluska85
13. mar 2018

@gabulienka623 co Vam prosim dali na tu mykozu? A uz ste sa jej zbavili? Dakujem 🙂

gabulienka623
14. mar 2018

@luluska85 nič nám vtedy nedali, dr vravela, že tak malé dieťa lieky na to nemôže. Mali sme predpísané len octove kúpele, reparacny lak sililevo a taký dezinfekčný sprej na nohy a topánky a často strihať nechty. Viacmenej jej to prešlo samé, ale doteraz má jeden necht trošku zhrubnuty.

luluska85
15. mar 2018

@gabulienka623 dakujem krasne za info

lindt
12. apr 2018

baby a to ste sli rovno na kozne i najprv k pediatrovi a ten rozhodol? dakujem

gabulienka623
12. apr 2018

@lindt išli sme najskôr našej pediatricke.

gabi1234
13. apr 2018

@gabulienka623 Prosím,aké sú to tie octové kúpele? Dík.

gabulienka623
13. apr 2018

@gabi1234 do lavora s vodou pridat ocot, neviem už presne aký pomer, skúste vygooglit a vymočiť nohy. Teraz zozltli a zhrubli palce na nohách aj druhej dcérke 18m, takže sa zasa chystáme koženej 😔😔

gabi1234
15. apr 2018

@gabulienka623 Prosím, ten ocot neuškodí? Dík.

gabulienka623
15. apr 2018

@gabi1234 uškodiť určite neuškodí.ocot pôsobí ako antimykotikum ničí plesne a baktérie. Ale robila by som to len ak mate potvrdenú mykozu. Je to v podstate taká prírodná liečba a odobrili nám to 2 kožné lekárky. A vy to máte tiež mykozu?

gabi1234
15. apr 2018

@gabulienka623 No ešte neviem, ale pôjdeme ku kožnej. Možno to bude aj niečo iné,zatiaľ sa v tom nevyznám.

gabulienka623
15. apr 2018

@gabi1234 jasne dajte si spraviť testy a uvidíte. Nemusí sa vždy jednať a mykozu, ako aj baby vyššie písali, že sa im nepotvrdila. Pôjdem aj ja s dcérkou a uvidíme..a dajte vedieť ako ste dopadli

tinkerbell
19. dec 2019

Možno niekomu pomôžem. Môj syn má rovnaký problém, má 22 mesiacov a 11 kg. Boli sme s tým u kožnej a povedala, že je to pleseň, pravdepodobne z kúpaliska. Predpísala mu na to Batrafen roztok + Batrafen krém.