Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Žihľavka a hlieny v stolici trojročnej dcérky

sunnybaby15
11. júl 2020

Ahojte mamičky, už som sem písala.... No neviem si rady.. A na lekárov sa nemozem spoliehať... Ani po roku sme sa k ničomu nedostali... Dcéra 3 ročná má už rok po nohách zihlavku, ktorá nesvrbi (iba zo začiatku svrbela teraz už len výnimočne) v podstate ide o vystupujúce pupence ktoré scerveneju a do 2 dní zmiznú...zihlavka sa objavuje po každom jedle niekedy aj ráno po vode alebo keď vstane (vyrážky v noci keď neprijíma jedlo miznú) zabera aerius..... Alebo daosin... Alebo kreon... ALE... Ked jej dám lieky.... Žihľavka síce zmizne... No začnú sa objavovať na krku červené fľaky tiež zmiznú... A začne sa jej robiť po nohách ekzém zltej farby.. Nie je to rozsiahle... Nezaberajú ani kortikoidy...iba Skin cap.. Na tento zlty ekzém aerius nezaberá.... Ďalší problém je stolica sú v nej prítomné hlieny (krv nie) a nestravene zvyšky... Jedine probiotika po ktorých sa stolica upravila sú probiotika z Ameriky ktoré ma bez dopravy vyšli 99 eur... Dcera nemôže lepok (robí jej objemné stolice, celiakia negatívna) mlieko a už 3 mesiace jej robí problém mäso (hovädzie potvrdená alergia cez Ige) sme už trištvrte roka na bezmliecnej diéte aj bezlepkovej (včera som jej dala 3 krát odhryznut pizze (dnes objemné stolice) mala som Vyskúšať expozičný test
Netoleruje aj iné mäsa ako kuracie morcacie a králicie - všetko je domácichov... Akoby netolerovala živočíšne bielkoviny - môj laicky názor.. Všetky Alergické testy cez Ige negatívne okrem hovädzieho mäsa...... Vysledky zo stolice: prítomný proteus mirabilis, pH 6, pritomne cukry a svalové vlákna, DAO 8, dcéra veľmi málo priberá aj rastie..... Liečbu nemáme žiadnu okrem aeriusu a probiotik........ Pediater mi povedal ze mi pomôcť nevie.... Gastro tvrdí čakať.... Len najprv to bolo len mlieko a je to stále horšie a. Horšie a bojím sa ze sa rozvinu ďalšie choroby ako cukrovka celiakia atď...vie mi nie kto pomôcť aké vyšetrenia by nám pomohli odhalit príčinu? HIT to nie je skúšali sme nízkohistaminovu diétu......aloe výrobky prosím neponúkat...

sunnybaby15
autor
11. júl 2020
misickaa4
11. júl 2020

@sunnybaby15 neviem, ci moze 3 rocna enzymy na travenie bielkovin? Asi by som skusila. Ake probio z Ameriky ste mali? Neskusali ste mudr.albertovu lubu z ba? Nie je to vsak klasicky lekar...no mne klasicki nikdy nepomohli. A ako vidite, ani Vasej dcere

zenazaba
11. júl 2020

Asi blba otazka ak chodite na gastro, ale stolicu na kalprotektin a kolonoskopiu mala robenu? Mate v rodine nejake autoimunitne ochorenia?

sunnybaby15
autor
11. júl 2020

@zenazaba kalprotektin negatívny... Kolono jej nerobili... Autoimunne nemáme

zenazaba
11. júl 2020

@sunnybaby15 a ma laboratorne nejake znamky malabsorbcie? rozumej, stráda niekde? napr. prejavy v krvnom obraze, mineralograme? stolica na alfa-1-antitrypsin...h.pylori...? v tej stolici mala nestravene svalove vlakna?

sunnybaby15
autor
11. júl 2020

@zenazaba nie.....ale strada na váhe a výške... Napadlo mi či to nemôže byť giardia lamblia.. Ale stolicou sa nepotvrdil.. V stolici mala svalové vlákna... Naznačuje to niečo?

sunnybaby15
autor
11. júl 2020

@misickaa4 kreon mala... Stiahlo jej to zihlavku... Ale ten zápal. V čreve co ma.. Sa jej dal na povrch formou červených flakov na krku... Stále akoby sa to črevo čistilo a dávalo sa na povrch formou kožných problémov... Pozriem pani doktorku.. No sme z Prešova... Neviem ci By si dalo aj na. Diaľku

kubkovamama
11. júl 2020

@sunnybaby15 autoimunitne ochorenie si myslim. Vyšetrenie stitnej žľazy. Este je malinká a veľa diagnóz testovanie zachytí az vekom. Druhá vec je naše zúfalé zdravotníctvo a ochota lekárov zaoberať sa, bohužiaľ. Skusila by som makrobiotiku, kedze je malinka upraviť samozrejme a ajurveda pracuju s dlhou tepelnou upravou rastlinnych potravin.Velmi to šetrí traviaci trakt a dava moznost crevu osidlit sa zdravymi baktériami,ukludnit vnutro.Nie nadarmo sa hovori, ze crevo je zaklad imunity a sily organizmu.Maso celkom prec,je plno rovnako vysokobielkovinovych potravin.Moj syn mal skoro rovnaky vysev ako je foto nozky,avsak nemal az take velke problemy.Zistila sa iba astma,HIT,alergie,vysoky cukor,lieky mu par rokov vôbec nepomohli.Vykaslala som sa na behanie po lekaroch,strava doma vsetko vyriesila.Ziadne polotovary,maso,mlieko,sladke.Chlieb peciem kvaskovy.Trvalo to cca 5r,teraz ma 12,od nejakych 8-9r je uplne bez problémov.Uz si moze dovolit jest bežné jedla