Život bez mikrovlnky

lubi
13. jún 2013

Uvazujem o tom ze prestanem pouzivat uplne mikrovlnku. No zatial si to neviem vobec predstavit. Uz sme si asi vsetci zvykli na modernu techniku ze ani nevieme co by sme bez nej robili. Baby ktore mikrovlnku odmietate pouzivat prosim o rady ako ste si zlahcili zohrievanie na sporaku a vsetky veci okolo toho.

katie555
13. jún 2013

@lubi tak ja mikrovlnku neodmietam , doma mame ale vyuzita je fakt minimalne (rozppustenie cokolady pri peceni, a sem tam mlieko na cerealie ohrejem) ...plne vieme existovat aj bez nej..
ono ohrievanie na sporaku je skor o tom ake typy jedal varis ..podla mna sa vsetko da ohriat na sporaku, priadne v rure ...

margarita
13. jún 2013

ahoj, ja to sice neodmietam, a momentalne ju aj mam, ale zohrievam tam minimalne, akurat nejake zvysky obedov pre mna, tak max. 2x tyzdenne.
no v predoslom prenajme sme ju nemali, 4 roky, a prezila som to bez nej uplne v pohode...ohrievala som na sporaku, zmrazene prikrmy pre dieta som den vopred nechala rozmrazit v chladnicke a potom len ohriala v plechovom hrnceku klasicky vo vodnom kupeli....chulostivejsie veci nad parou v hrnci s parakovou vlozkou (takou tou na knedlu)
alebo priamo v parnom hrnci.

jurkovamiluska
13. jún 2013

das jedlo do hrnca, tolko kolko ho zjete, zapnes sporak, hrniec polozis nan a cakas kym to nieje teple. Dobru chut 😀 😀 😀

katka0905
13. jún 2013

ja som mikrovlnku nikdy nemala, ani u rodicov ju nepouzivam - jedlo mi z nej nechuti, pride mi take.. znehodnotene. Mne stacia kvalitne panvice, nech tam jedlo neprihori a mensie hrnce, nech nemusis zohrievat polievku vo velkych. Vsetko jedlo okrem polievok zohrievam v zakrytej panvici, je to rychlo, ziadny problem.

lubi
autor
13. jún 2013

@jurkovamiluska no ono to nie je az take smiesne, lebo clovek si musi zvyknut na to ze ju nema a nie vsetky veci sa ohrievaju dobre na sporaku. skus a uvidis. a ked ti treba rychlo nieco rozmrazit potom bud mudra 😀 .
@katie555
@margarita
@katka0905 mne sa to prave vymyka. zistujem ze nerobim nic ine iba pouzivam mikrovlnku a uz sa mi to prestava pacit. viem ze to nie je nijaka veda, ale predsa niekedy je jedlo co je tazko zohriat na sporaku. jednoznacne sa na to idem podujat. odmietala som pouzivat mikrovlnku pri maleho jedlach a uuuups uz som veeela krat pouzila.

sampo
13. jún 2013

my mikrovlnku doma nemame a ani o nej neuvazujeme 😉 zije sa mi v pohode bez nej, vobec mi nechyba

aduskatt
13. jún 2013

@lubi ja mikrovlnku mam, ale teda nikdy som v nej nerozmrazovala, nepaci sa mi to na vzhlad rozmrazene...v MIkroske ohrievam caj, vodu a tym to konci.jedla ohrievam na sporaku a v rure...........

lubi
autor
13. jún 2013

@aduskatt tak maso asi by som ani ja neodmrazovala pripada mi to nechutne. baby drzte mi palce nech na nu ani nekuknem.

aduskatt
13. jún 2013

@lubi ja na nu kukam🙂) svietia mi na nej hodiny 😀

lubi
autor
13. jún 2013

@aduskatt dobre ze ja na nu ani kukat nemusim. nic take na nej nablika 😀 😀 😀

ela2710
13. jún 2013

Tak my využívame mikrovlnku denne 😀 ja varím vždy na dva dni, keď sa podarí aj na 3, a keďže je MM cez týždeň v práci, obed si s malým zohrievame v mikrovlnke, bolo by mi divné na sporáku ohrievať celý hrniec kvôli dvom porciám, pred pol rokom nam jedna mikrovlnka dosluzila, do tyzdna sme mali novu, je to usetreny cas a neviem si to uz bez nej predstavit 😅 🙂

andrejka1974
13. jún 2013

ja ju pouzivam denne, zohrievam v nej jedlo pre vsetkych a nikomu este nikdy neubliyila 🙂 🙂 🙂 🙂 ja varim , tiez na par dni, a aj tak my zostane obcas na dalsi den , ale neviem si predstavit, ked mi rano chyba chlieb , kde ho rychlo rozmrazim 🙂 🙂 🙂 🙂 ak nie v mikrovlnke

luba41
13. jún 2013

@lubi ja som mikrovlnku zrušila asi pred trištvrte rokom...prvé dni staršie deti frflali, ale potom v pohode..sporák, gombík a malý hrnček na zohrievanie ..a MW už nikomu doma nechýba.. 🙂

googlinqa
13. jún 2013

jaaaj ved to mas uplne jednoduche, co tam normalne odoberies a ohrejes

googlinqa
13. jún 2013

to je len sila zvyku, nic viac 😀

dejka77
13. jún 2013

@aduskatt Pre mna su to tiez hodiny 🙂
@lubi Jedna vec, ktora sa fakt, ale fakt zle zohrieva je zemiakova kasa. Ostatne myslim, ze sa da celkom v pohode zohriat. Ked si odoberies do hrnca tolko kolko zjes, das na sporak tak to mas raz dva.
Inac pred par dnami som citala o tom aka je skodliva a zevraj sposobuje rakovinu ak sa pouziva denne takze ja ju uz pouzivat nechcem. Sice som ju pouzivala fakt malo, ale tentokrat uz do nej nedam nic.

aduskatt
13. jún 2013

@dejka77 ona je neskodna, pokial tam nezohrievas jedlo, ktore obsahuje tuk, takze voda ohriat v pohode. a zemiakova kasa na sporaku tiez v pohode, das hrniec na sporak, prasknes tam kusok masla a miesas, jasnacka, ze maly plamen🙂))je to chvilocka

lubi
autor
13. jún 2013

@ela2710
@andrejka1974 ono to nevidis a mozno ani roky nepocitis ako ubluzije. viem ze su rozne studie, ale jedna dokazuje ked nepocitas tie bezne spominane choroby ze mzes mat z nej alzhaimera a ine hnusne pliagy.

@dejka77
@googlinqa
@luba41 my sme mikrovlnku nemali asi mesiac a velmi tazko som si zvykala zohrievat len tak na sporaku. pre mna je to komplikovane a k tomu este potom tie hrnce umyvat. veeeela roboty. ale nedam! ved je to pre zdravie.

dejka77
13. jún 2013

@aduskatt Dik za tip, to som nevedela, ze sa to da takto ulahcit.
@lubi Ono sa samozrejme tazko zvyka, ved ked zohrievas v nej tak len das jedlo dnu a nestaras sa (aj ked to, ze je to nerovnomerne zohriate mi dost vadi). Ale ja mam stale na mysli, ze ked to zohrejem na sporaku tak to jedlo "nepokazim". A zvlast ked zohrievam dcere tak sa chcem mikrovlnke definitivne vyhnut. Hrnce su otrava, to je fakt, ale co clovek neurobi pre lepsi pocit?

aduskatt
13. jún 2013

@dejka77 ja som to prave preto skusala, ze som mala nervy na zohrievanie, dokonca tym, ze v chladnicke ta kasa samozrejme zhustne, tak ked tam das k tomu malicko vody, staci pol lyzicky a k tomu masielko, tak to budes mat znova take fajnove🙂

tova
13. jún 2013

a zemiakova kasa aj lepsie chuti ked je zohriata na sporaku. Ja mikrovlnu nepouzivam skoro vobec, len muz si sem tam ohreje jedlo ked je z predosleho dna, ale snazim sa varitt poobede aby vsetko bolo teple na veceru.. Mam 3 male tenke hrnce asi 4-5 pohare vody tam vojdu, stale postavene na spraku, ciste a po ruke. Ohrievam tam vsetko do 2-3 min. Ked je nejake maso s omackou tak to ohrievam v malej toastovacej rure, tiez do par minut a vonave.

hviezdicka111
14. jún 2013

nam sa mikrovlnka asi pred dvomi mesiacmi pokazila a aj s priatelom sme sa zhodli, ze ju ani nebudeme potrebovat, kedze sme ju pouzivali v podstate len na zohrievanie jedla..a skutocne to zohriate na sporaku je lepsie 🙂 ja som to pouzivala kvoli tomu, ze sa rychlejsie jedlo zohreje, ale ani na soraku to netrva nejak strasne dlho 🙂

sirinka
14. jún 2013

@lubi mikrovlnku nemam 7 rokov a zohrievam tak, ako kedysi moja mama, na sporaku, vo vodnom kupeli, v rure.... Mikrovlnka vobec nechyba.....

sirinka
14. jún 2013

@ela2710 a coak trosku porozmyslat a neohrievat cely hrniec, ale odobrat si potrebne mnozstvo a zohriat iba to 😉

lericenkam
14. jún 2013

ahoj, polievku zohrievam v hrnci a hlavné jedlo v teflónovej panvici, robím to každý deň, tak už mám odhad, aby nebolo ani veľa ani málo, keď ju nebudeš mať v kuchyni , veľmi rýchlo si na to zvykneš (mikrovlnka je vraj dobrá na dezinfekciu hubky na riad)

dada07
14. jún 2013

Cauko. Ja som MW vo svojej domacnosti nikdy nemala a az na par pripadov mi ani nechyba. Mama sa sice vyhrazala, ze mi nepride pomoct s detmi, ked nebudem mat MW, ale zatial chodi. je ale pravda, ze o jedlo sa starat nemusi a ak, tak to vzdy spravim tak, aby sa to dalo prihriat na sporaku (omacka, ..) pripadne nieco ako tvarohove gulky ci sulance z mraznicky, ktore sa v MW aj tak nedaju robit.

betati
14. jún 2013

Mikrovlnku som nikdy nechcela a ani našej rodine nechýba. Žiaľ nemôžem napísať, že ju nemáme, lebo sme jednu "zdedili". Na pár mesiacov sme ju mali aj zapnutú a videla som, ako zvyšok rodiny čoraz častejšie používa, napriek tomu že sme mali iné návyky. Musíme si však uvedomiť, že čo je pre nás priorita. Zdravie alebo pohodlná príprava jedla.
Ak ju budeme mať zapnutú, budeme ju aj používať! Iba dnes, výnimočne...a stále.
Momentálne je mikrovlnka odpojená, iba zaberá miesto. Všetko v pohode zohrievame naďalej v hrncoch, na panvici, nad parou.
@lubi asi by bolo najlepšie ak by si sa pýtala konkrétne a potom vieme poradiť...napríklad ak mäso treba narýchlo rozmraziť, pomôžem si tak, že ešte v sáčku ponorím do vlažnej vody. Nám už našťastie odpadol tento problém, lebo nejeme mäso 😀 Napríklad problém môže byť zohriať kúsok pizze...tak si rozžeravím panvicu s akutermickým dnom aj pokrievkou, položím na panvicu jedlo, prikryjem a vypnem zdroj tepla. Pod tou pokrievkou sa všetko dokonale zohreje 😉

jane0123
14. jún 2013

@dejka77 aj zemiakova kasa sa da 🙂 ja ju ohrievam tak, ze k nej pripadm pri zohrievani prevarene mlieko.moze byt aj vychladnute.lebo ja ked na obed varim zemiakovu kasu, tak tam okrem masla davam aj prevarene mlieko.a ked mi ostane, tak ho tam pri zohrievani zamiesam, aby ta kasa nebola taka tuha.

saallen
14. jún 2013

My nemame mikrovlnku a nechyba nam,a ako bolo spominane ani mi z nej nechuti.a napr.aj ako tu bola spominana zem.kasa,tak my davame maslo a namiesto vody mlieko. Jedine na co mi chyba mikrovlnka je popcorn,ale aj bez toho prezijem 😉

liz_lemon
14. jún 2013

@lubi my sme ju nikdy nemali doma, ale ked som zacala zit s priatelom, tak sme si ju kupili, zo zaciatku som ju aj pouzivala, ale teraz ju pouzivame len na sterilizovanie flias pre syna, vsetko ostatne ohrievam klasicky na sporaku, alebo v trube, mikrovlnka mi vobec nechyba, napr. taka pizza je ovela lepsia, ked je ohriata v trube, a hlavne viem ze vsetko ohriate jedlo je teple rovnomerne