Zlatý stafylokok na koži u bábätka

novakkata
12. jún 2019
V pondelok prišli zo steru výsledky môjho 6 týždňového syna, ktorý má vyrážky po celom tele. Zistili mu zlatého stafylokoka, ktorý spôsobil infekciu na koži. Má to strašné, na hmat ako krupica, po zahojení malé chrastičky, hlavne na ramenách, trupe, chrbte, na tvári sa to celkom dobre hojí. Zaujímalo by ma, či mal niekto podobnú chorobu u tak malého bábätka a ako sa to liečilo, čo zabralo, koľko trvala liečba. Zatiaľ ho kúpeme

v hypermangane a má mastičku Bactroban.
C abynekkrupcodvyrážok.
ptmt1011
12. jún 2019
S tak malým dieťaťom nemám skúsenosti. Ale ja mám zlatého stafilokoka. Zatiaľ som to nijak neriešila. Viem toľko že sa to prejavuje na koži. Počula som že Kapucínska je veľmi dobrá na stafilokoka ale či je vhodná aj pre tak malé bábo to neviem
miska333
12. jún 2019
Moja mala mala stafiloka pod krkom. Mala okolo pol roka a bola trošku buclata a celkovo mala ekzém a pod tým krkom jej to lek mokvalo a mala to červené. Mala nejakú vodičku originál na stafilokoka ale trvalo to dosť dlho kým sme sa toho zbavili
vanilka83
12. jún 2019
@novakkata ja som to mala osobne a jedine stastie ze len na perach aj ked sa to povie ze len... Sla som umret nie len ze to strasne vyzeralo akokeby som mala lepru ale strasne ta pokozka stahovala palila no nikomu to neprajem zazit je to prenosne tak davajte pozor aby ste to nechytili od neho neviem ci kojite ale ak ano urcite kojte vela mne dokt. Nevedela vobec co s tym dala mi fucidin atb mast pomohlo to trochu a len na chvilu zrvalo to u mna celkovo asi 4-5 mes. Myslela som ze sa zblaznim no potom som to prestala riesit... Inak najviac mi robilo dobre premastovanie obyc jelebim lojom z lekarne co najmenej vysusovat lebo prave to bol moj najvacsi problem mala som to strasne supinate akokeby mi sli pery sa cele odlupnut potom som zacala oddychovat viac spat jest antioxidanty goji rakytnik probiotika a same to po case ustupilo. Mam aj kontakt na jednu super pani co sa zaobera aromaterapiou a liecbou malych deti esencialnymi olejmi a ona odporuca davat aj tak malym detom chlorellu alebo spirulinu sama mi vravela ze jej dcera mala zlateho stafylokoka a esenc. Olejmi to vyriesila bez liekov ci chemie a hormonov. Poslem vam to do spravy.
pininka1
12. jún 2019
My sme si to doniesli z pôrodnice a pomohla nám až vodička a masť priamo z kožného oddelenia. Odporúčam nečakať a vyhľadať doktorku ktorá sa na to špecializuje. Inak bude musieť bábo brať ATB
Nam veľmi pomohli.
novakkata
autor
12. jún 2019
@pininka1 Ďakujem za odpoveď!Naša kožná to ani nevedela zistiť, až infektológ, kt. zobral ster, takže k tej nejdeme. A vaša malá mala vyrážky po celom tele? Náš za vyhádzal, ale neviem, či to je celé to, alebo len nejaká reakcia na infekciu, lebo tie chrasty veľké mokvavé mu už odpadli, predpokladám, že od hypermanganu, ten dezinfikuje, ale na hmat je to stašne drsné, ja už fakt neviem, čo na to.
tiimka
12. jún 2019
@novakkata daj kusok foto, mozno to mate ako my, ak ano, napisem co nam zabralo.
pininka1
12. jún 2019
@novakkata naša to mala takéto, nás detská poslala rovno do nemocnice, že bežná kožná si nebude vedieť dať rady. Mala to na viacerých miestach až kym nám nedali tu vodičku a masť. Ale to oni vyrábali priamo v nemocnici.
novakkata
autor
12. jún 2019
tiimka
12. jún 2019
@novakkata chudacik malicky. My sme to nemali tak rozsirene, iba pod pazuskami. Ono sa to siri po pokozne aj trenim, tak opatrne utierat uterakom a asi by som dala zakazdym cisty, a tak isto aj oblecenie, pyzamko, proste zvysena cistota, hygiena. Bolo to narocne aj pre mna, zakazdym som vanicku cistila. My sme malu kazdy vecer kupali v odvare z repika. Nie len ze som sa ho dost nakupila, ale bol z neho cerveny uterak, musela som malu dobre poutierat, aby aj veci nemala cervene. Je to dost pracne. Kupila som si aj kvalitne koloidne striebro, na to nema nazor, neviem ci aj to pomohlo.
tiimka
12. jún 2019
@novakkata inak z foto tazko urcit, ale nieco podobne co ma malinky na rucicke, mala nasa na lickach cca 4, 5 mesiacov, neviem presne, doteraz neviem ci sa jej vratil zl.stafilokok alebo to bol ekzem, no nas to zachranilo, kedze ziadne maste nezaberali, krasne to skludnilo pokozku.

https://www.prezdravie.sk/skin-cap-spray-200-ml...
tiimka
12. jún 2019
ak by si sprej kupila, daj vediet, poviem ti ako som ho ja aplikovala malej.
roomaa
13. jún 2019
@novakkata tiež nemám skúsenosti, ale chudiatka maličké, počula som, že sa to dlho hojí :/
januarova
13. jún 2019
@novakkata , moj syn to mal tiez hned po narodeni. Chytil to v porodnici. Mal vyse tyzdna a uz sme lezali na detskom odd. v nemocnici. Dostal atb zinnat a kupali sme ho v otrubovom kupeli. Tie otruby tiez dobre pomohli. Za hrst otrub das prevarit do hrnca s vodou, nechas cca 5 min. vriet, scedis, aby zostal iba vyvar a rozriedis s cistou vodou na kupel. A v tomto ho vykupes. Pomaha to velmi. U nas zabrali tie atb. Tiez to mal skarede, mokvave, plakal... Skore uzdravenie...
novakkata
autor
14. jún 2019
@januarova Ďakujem za radu, vyskúšame. Práveže on to mokvavé nemá, skôr také chrastavé a kožu má zhrubnatenú, drsnú.
novakkata
autor
14. jún 2019
@januarova A tie otruby aké, pšeničné či ovsené?
misha666
17. jún 2019
Ahoj...moj maly to mal asi vo vektu tvojho maleho v oblasti slabin a na stehnach...ja som hned vedela co to je som to vygooglila 😃 neriesila som to s doktorkou... kupila som dezinfekcny sprej z DM vsetci sme sa pravidelne s nim dezinfikovali aj malemu som striekala tu oblast , maleho som kupala v hypermangane a potierala gencianovou vyoletou... hned ako som urobila tieto opatrenia sa to prestalo rozsirovat... vyrazky zaschli a opadali... fakt odporucam dezinfikovat ruky celej rodine...
novakkata
autor
17. jún 2019
@misha666 Ďakujem za radu. A čo to je za sprej ako sa to presne volá? My ho tiež kúpeme v hypermangane, pomáha ale strašne pomaly. A nebáli ste sa, že sa mu to dostane do krvi?
januarova
19. jún 2019
@novakkata , psenicne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli